ROK SZKOLNY 2012/2013


Czas na staż – wakacyjne staże uczniów ZST

Piętnastoosobowa grupa naszych uczniów zamiast odpoczywać od szkolnych obowiązków i oddawać się beztroskiej zabawie wybrało pracę. W 8 firmach działających na lokalnym rynku, które przystąpiły do współpracy, dokładnie przez cztery tygodnie będą zdobywać pierwsze doświadczenie w pracy oraz dodatkową wiedzę i umiejętności zawodowe. Te miesięczne płatne staże realizowane są w ramach Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Lista chętnych na staż oczywiście była długa, a ilość miejsc ograniczona w związku z czym szkolna komisja rekrutacyjna w oparciu o regulamin wytypowała do udziału w stażu po 3 uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk i technik pojazdów samochodowych oraz 9 uczennic w zawodzie technik usług fryzjerskich. Od 1 lipca w swojej pierwszej pracy było 7 uczniów/uczennic, a kolejne 8 osób pracowało od 1 sierpnia. Bez wątpienia dla młodzieży udział w tym projekcie poszerzy ich kwalifikacje zawodowe i uczyni ich atrakcyjnymi na rynku pracy, a potem jako absolwenci będą mogli pochwalić się nie tylko zdobyta wiedzą teoretyczną, ale też doświadczeniami zawodowymi. Wynagrodzenie za pracę w formie stypendium stażowego będą mogli przeznaczyć na zrealizowanie swoich planów na dalszą część wakacji.

A co o tym projekcie mówią sami stażyści:
Asia
"wakacyjny staż można uznać za interesujący sposób na spędzenie miesiąca wakacji"
Daniel
"jest to spora szansa, żeby zadbać o swoją przyszłość i można zarobić parę groszy"
Natalia
"to dobry sposób na wakacyjne lenistwo oraz możliwość wzbogacenia CV i zwiększenia swojej atrakcyjności na rynku pracy"
Damian
" zweryfikuje w ten sposób swoje wyobrażenie i przekonam się, czy takie zajęcie mi odpowiada"


"To ostatni dzień w szkole"

"To ostatni dzień w szkole"- z takimi słowami piosenki na ustach 28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2012/13. Podziękowania, nagrody, certyfikaty, świadectwa z wyróżnieniem, a na koniec uroczysta akademia przygotowana przez młodzież pod kierunkiem pani J. Probulskiej, W. Stabach-Wójcik, pana W Steca, wprowadziła nas w nastrój wakacji.
Fotorelacja


Certyfikaty Instytutu Przedsiębiorczości CISCO rozdane

W tym roku po raz trzeci zostały wręczone certyfikaty CISCO. Tym razem zapracowali na nie uczniowie wszystkich klas I Technikum (Technik Pojazdów Samochodowych, Technik Informatyk, Technik Usług Fryzjerskich). Pracowali oni w systemie e-learningowym w wirtualnej klasie nad zagadnieniami z dziedziny ekonomii i przedsiębiorczości. Zdobyta w ten sposób wiedza ma pomóc młodym ludziom w samozatrudnieniu.
Więcej Fotorelacja


"Gorlicka Duża Rodzina"

W związku z czasem wolnym od zajeć dydaktycznych w okresie wakacji (lipiec, sierpień 2013r) pracownia fryzjerska będzie nieczynna!
Zapraszamy od września 2013 r.


Przetarg___

W dniu 27 czerwca 2013 r. rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kursów i zajęć pozalekcyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach w ramach realizacji Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty


Przetarg___

W dniu 19 czerwca 2013 r. rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony na organizację i przeprowadzenie kursu na prawo jazdy kat. B dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach w ramach realizacji Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej ofertyECDL___

21 czerwca po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły odebrała Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL CORE w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce". Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było kilkumiesięcznym szkoleniem oraz zdaniem przez uczniów siedmiu egzaminów z poszczególnych modułów, które zakończyły się w kwietniu. W tym roku certyfikat uzyskali uczniowie z klas 3bT oraz 2bT. Gratulujemy!
Kilka fotek


Wizyta z Francji___

W dniu 17 czerwca naszą szkołę odwiedzili Pani Christiane Tarde i Pan Alain RAPINAT, nauczyciele z francuskiej szkoły Lycée Jean MONNET. Jest to szkoła ponadgimnazjalna zawodowa, kształcąca w kierunkach elektrycznych, elektronicznych i informatycznych oraz kowalstwa i szklarstwa artystycznego. Celem wizyty było zapoznanie się z warunkami i wyposażeniem naszej szkoły oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Prawdopodobnie w jej wyniku już w tym roku w listopadzie kilku uczniów z Francji będzie odbywać w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego praktyki zawodowe w ramach programu mobilności Leonardo da Vinci.
Fotorelacja


Egzaminy zawodowe___

17 czerwiec był pierwszym dniem egzaminów zawodowych dla klas Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Na początek egzamin teoretyczny, a od 18 czerwca egzaminy praktyczne dla Technikum. Trzymamy kciuki!
Fotorelacja


Zakończenie klas III ZSZ___

14 czerwca klasy III a ZSZ i III b ZSZ usłyszały po raz ostatni szkolny dzwonek i pożegnały się z ZST . W tym uroczystym dniu dyrektor Renata Stępień i za- ca dyrektora Małgorzata Kukuła- Jasińska wręczyły uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i inne osiągnięcia, a także certyfikaty potwierdzające uprawnienia elektryczne SEP oraz zaświadczenia o ukończeniu zajęć z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Absolwenci usłyszeli od Dyrekcji ciepłe słowa wspomnień, życzenia powodzenia na czekających ich egzaminach zawodowych oraz życzenia sukcesów w dorosłym już życiu. Następnie absolwenci ZSZ odebrali świadectwa ukończenia szkoły z rąk swoich wychowawców- Renaty Rybczyk i Jerzego Bubaka. Trzecioklasiści podziękowali Dyrekcji oraz wychowawcom za trud włożony w przygotowanie ich do dorosłego życia i wspólnie spędzone lata. Tradycyjnie ostatnie chwile pobytu w szkole zostały utrwalone na pamiątkowych fotografiach.
Fotorelacja


XV Rajd im. Bł. Jana Pawła II___

12 czerwca grupa młodzieży, wraz z opiekunami: p. Krzysztofem Jędrzejczykiem i p. Andrzejem Kopczą wzięła udział w XV Jubileuszowym Rajdzie im. Bł. Jana Pawła II szlakami Beskidu Niskiego.
Fotorelacja


Podreczniki w roku szkolnym 2013/14___

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GORLICACH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014.
Zestaw


Mlodzież w Krakowie___

11 czerwca grupa młodzieży pod opieką p. Bogdana Matały i p. Andrzeja Kopczy odwiedziła wystawę The Human Body Exhibition oraz ogród botaniczny w Krakowie.
THE HUMAN BODYOgród botanicznyFotorelacja


Międzyszkolny Turniej w mówieniu Po Angielsku___

W dniu 7 czerwca odbył się w naszej szkole już piąty Międzyszkolny Turniej w mówieniu Po Angielsku. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Natalia Robak z klasy 6 SP nr 5 z Gorlic. Przypominamy , że w Turnieju wygrywa ten, kto najszybciej i bezbłędnie przetłumaczy na angielski 10 zdań zbudowanych ze zwrotów z przerabianego w szkole podręcznika. Trzeba więc wykazać się biegłością językową w mowie oraz odwagą potrzebną do wystąpienia publicznego, czego nie sprawdzają inne popularne konkursy czy olimpiady.


Włączeni w MAŁOPOLSKI DZIEŃ UCZENIA SIĘ___
Co to znaczy być przedsiębiorczym?
Czy łatwo zrobić karierę?
Informatyk, fryzjer to zawód z przyszłością?

7 czerwca to dzień w naszej szkole, kiedy działo się wiele w ramach Małopolskiego Dnia Uczenia się, a tematem przewodnim tegorocznego przedsięwzięcia była szeroko rozumiana przedsiębiorczość. Zorganizowane wydarzenia miały charakter warsztatów, szkoleń, spotkań, seminariów i wielu innych działań promujących ideę uczenia się przez całe życie.
WięcejFotorelacja


Ogłaszamy nabór na staż u przedsiębiorcy dla uczniów Technikum kl. II i III
Więcej


Konkurs fotograficzny___

W środę 5.06 odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej IV Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości Ziemi Gorlickiej" zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach pod honorowym patronatem starosty powiatu gorlickiego Mirosława Wędrychowicza.
Wyróżnienie dla Mateusza Smereczniaka z klasy III bT, kolejne szczególne wyróżnienie (przy braku II i III miejsca) w kategorii temat dowolny przypadło Sylwii Pianowskiej z klasy III cT .
WięcejRelacja na halogorlice.plPrace Mateusza


I POWIATOWY KONKURS O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI___

28 maja uczniowie klasy III b T – Mirosław Skrobot, Dawid Przybek, Mateusz Haluch, Kamil Wanic oraz Piotr Mruk pod opieką Pani Dyrektor Renaty Stępień wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Przedsiębiorczości.
WięcejFotorelacja


WIZYTA W RAMACH PROJEKTU "Modernizacja..."___

28 maja i 5 czerwca 2013 r. odbyły się 2 kolejne z zaplanowanych na rok szkolny 2012/13, w ramach Realizacji Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wyjazdy na staż-wizytę zawodoznawczą.
Więcej


"Gorlicka Duża Rodzina"___

Miło nam poinformować, że inicjatywa naszych szkolnych fryzjerek dołączenia się do akcji "Gorlicka Duża Rodzina" cieszy się coraz większą  popularnością.
Działalność naszych uczennic polega na darmowym strzyżeniu dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, a także wykonywaniu drobnych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy nadmienić, że uczennice poświęcają swój wolny czas, pomagając innym z potrzeby serca. "Dzięki tej akcji możemy wspomóc potrzeby rodzin wielodzietnych , a zarazem szlifować swoje umiejętności fryzjerskie" – mówią uczennice ZST.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej pracowni. Zapewniamy profesjonalną usługę w miłej i przyjacielskiej atmosferze.
Kilka fotek


DZIEŃ SPORTU___

W tym roku pogoda dopisała i większość konkurencji tradycyjnego już o tej porze DNIA SPORTU odbyła się na świeżym powietrzu. Tą naszą szkolną imprezą, zorganizowaną 29 maja, wpisaliśmy się po raz kolejny w cykl imprez organizowanych w ramach V już EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH i XIX SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN 2013.
Najlepsza klasa i najlepsze miejscaFotorelacja


Planujemy swoją przyszłość !___

W czwartek 22 maja klas III bT wzięła udział w zajęciach warsztatowych „Twoja przyszłość, Twoja Kariera”, prowadzonych przez doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Nowym Sączu. Uczestnicy przez 4 godziny zdobywali informacje, o tym jak planować swoją przyszłość edukacyjno-zawodową, zapoznawali się z barometrem rynku pracy i oczekiwaniami pracodawców, ponadto szukali drogi do sukcesu i pomysłu na swoją karierę. Jak się okazało ciekawych pomysłów było wiele, miejmy nadzieje, że w większości uda się zrealizować. Warto pamiętać, że podstawą sukcesu jest umiejętne zaplanowanie swojej ścieżki edukacyjno-zawodowej. „Gdy statek nie wie, do jakiego portu ma zawinąć, żaden wiatr mu nie sprzyja”.
Fotorelacja


II Warsztaty Giełdowe___

We wtorek 14 maja w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbyły się II Warsztaty Giełdowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem – wzięło w nich udział prawie 40 osób z naszej szkoły (jak widać to nie tylko technicy, ale i ekonomiści). Młodzież aktywnie brała udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach, które miały formę wykładów, warsztatów oraz gry edukacyjnej.
WięcejFotorelacja


XIV Olimpiada Techniki Samochodowej___

W dniu 11 maja odbył się finał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej pod patronatem między innymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, który odbył się w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. w Warszawie. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 4aT Michał Stępień.
Więcej Wyniki


Efekty specjalne w charakteryzacji___

W warsztatach o takiej tematyce 9 maja wzięli udział nasi przedstawiciele. Spotkanie odbyło się w sali kameralnej Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów. Zaproszony gość – pani Eleonora Małecka, charakteryzator filmu fabularnego I kategorii i członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich zapoznała nas z techniką wykonywania charakteryzacji scenicznej oraz odpowiedziała na wiele pytań z tej dziedziny.
Więcej


Matura 2013___

7 maja maturzyści rozpoczęli gorący okres egzaminów maturalnych. W naszej szkole zmagania z egzaminem dojrzałości rozpoczęło prawie 70 abiturientów. Na początek jak zwykle matura z języka polskiego na poziomie podstawowym. 8 maja matura z matematyki, natomiast 9 maja w czwartek odbędzie się egzamin z języka angielskiego. Abiturienci będą musieli jeszcze zmierzyć się z 2 egzaminami ustnymi w części obowiązkowej z j. polskiego i j. obcego nowożytnego. Spora grupa maturzystów przystapi także do dodatkowych egzaminów pisemnych.
Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór. Trzymamy za was kciuki.
Kilka fotek


Indywidualne biegi przełajowe___

29 kwietnia czternastoosobowa drużyna biegaczy z naszej szkoły wystartowała w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Tym razem naszym zawodnikom nie udało się stanąć na podium, ale i tak wszystkim startującym należą się gratulacje.
Kilka fotek


Pożegnanie maturzystów

26 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych, w którym uczestniczyli nauczyciele, przedstawiciel Rady Rodziców, zaproszeni rodzice oraz uczniowie.
WięcejFotorelacja 1 Fotorelacja 2Maturzyści A.D. 2013


Ognisko klasy III c T

24 kwietnia uczniowie III cT wraz z p. Renatą Podobińską oraz p. Joanną Sochą uczestniczyli w rajdzie klasowym.
Wspólne wyjście posłużyło pogłębieniem wiedzy o regionie – zwiedzaniu zabytkowego Kościoła pod wezwaniem św. Filipa i św. Jakuba, należącego do światowego dziedzictwa UNESCO.
Rajd uwieńczyło rozpalenie ogniska i rekreacyjne spędzenie czasu.


Wyróżniony w finale VI Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

19 kwietnia odbył się finał Konkursu Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowany w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Tematem VI edycji były Inwestycje w Rozwoju Społeczno-Gospodarczym . 32 uczniów– wyłonionych z ponad dwustu uczestników eliminacji regionalnych (z naszego powiatu tylko 2 uczestników) , wśród których był również nasz uczeń Mirosław Skrobot, zmagało się przez 90 minut z pytaniami testowymi i otwartymi. Poziom był bardzo trudny, a Mirkowi przyszło się zmierzyć z prawie samymi finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wyróżnienie za udział w finale to duży sukces i jeszcze większa radość z otrzymanego dyplomu przy tak wysokiej rywalizacji. Jeszcze tego samego dnia w auli Instytutu Ekonomicznego PWSZ odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które poprzedził otwarty wykład Ministra Pracy i Polityki Społecznej –Władysława Kosiniaka-Kamysza nt.: "Młodzi na Rynku Pracy –działania na rzecz zmniejszenia bezrobocia młodzieży". Wielkie gratulacje dla Mirka Skrobota- "naszego mistrza ekonomii"
Fotorelacja


Finał II edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego im. Wincentego Pola i święto patrona ZST.

19 kwietnia – w przeddzień 206. rocznicy urodzin W. Pola, patrona ZST- w Gorlicach w Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach odbył się finał II edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego im. Wincentego Pola promującego Beskid Niski i Pogórze Gorlickie "Pieśń o ziemi naszej- ziemi gorlickiej". Organizatorami konkursu są : Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Stowarzyszenie "Klub Gorliczan".
WięcejFotorelacja


XII finał Powiatowego Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej___

W dniu 16 kwietnia jak już co roku w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej. Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku w skład komitetu organizacyjnego weszli: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bieczu, małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Automobilklub z Biecza i Gorlic oraz Powiatowa Komenda Policji. O tytuł najlepszej drużyny w powiecie walczyło 6 zespołów. W konkursie zmagali się uczniowie szkół: ZSZ Biecz, ZSO Biecz, ZSO Bobowa, ZSZ Bobowa, ZSZ Gorlice i 2 drużyny z ZST Gorlice.
Więcej (z wynikami)Fotorelacja


Komunikat dla: "Gorlicka Duża Rodzina"___

Uprzejmie informujemy, że w dniu 10.04.2013 r. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach Renata Stępień podpisała z Burmistrzem Miasta Gorlice porozumienie, na mocy którego Zespół Szkół Technicznych włączył się w program realizowany pod patronatem Urzędu Miasta "Gorlicka Duża Rodzina".

WięcejKilka zdjęć pracowni fryzjerskiej


WIZYTA W RAMACH PROJEKTU COMENIUS___

W dniach 09.04.2013-13.04.2013 odbyła się już druga wizyta w ramach projektu Comenius Mniej Stresu- Lepsze Rezultaty. Tym razem uczniowie naszej szkoły Natalia Dobek (IIBT), Joanna Szczerba (IIICT), Mateusz Roman (II BT), Sebastian Świerzowski, Witold Szura (IIIBT) oraz Dominik Ryba (IIIBT) wraz z opiekunami Wiolettą Wójcik i Markiem Potempą udali się do Włoch.
WięcejFotorelacja


Targi Pracy___

Filia Młodzieżowego Biura Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Gorlicach po raz kolejny była organizatorem X Targów Pracy, które odbyły się 8 kwietnia w Gorlickim Centrum Kultury. Uczestnicy spotkania, w tym również nasza młodzież pod opieką p. Małgorzaty Kukuły-Jasińskiej, mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy prezentowanymi przez kilkunastu pracodawców, a także z usługami rynku pracy oferowanymi przez OHP oraz partnerów rynku pracy, ofertą kursów i szkoleń, programami aktywizacji zawodowej.
Więcej


Poznajemy nowe przepisy ruchu drogowego.___

Uczniowie z klasy II i III Technikum oraz II ZSZ w dniu 5 kwietnia wzięli udział w spotkaniu, zorganizowanym przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Renoma, dotyczącym kodeksu ruchu drogowego.
Fotorelacja i więcej szczegołów


Uczniowie ZST na kontrowersyjnej sztuce "Zemsta" w reż. Remigiusza Cabana___

4 kwietnia 2013 r. uczniowie ZST po raz kolejny pojechali do teatru. Tradycyjnie opiekę nad młodzieżą sprawowały organizatorki wyjazdu- L. Duma i R. Rybczyk, ale tym razem wspomagał je Z. Szpakowski.
Fotorelacja i więcej szczegołów


...STRES, HAZARD, CHOROBY XXI WIEKU___

26 marca 2013 roku w naszej szkole odbyła się sesja prozdrowotna pod hasłem: "WSPÓŁCZESNE ZAGROŻENIA CZŁOWIEKA – STRES, HAZARD, CHOROBY XXI WIEKU". Na spotkanie, którego celem było dostarczenie wiedzy na temat: wpływu stresu na życie młodzieży i jej funkcjonowanie w szkole i w środowisku lokalnym oraz współczesnych zagrożeń: alkoholu, dopalaczy i narkotyków na rozwój organizmu nastolatka, przybyli nauczyciele i młodzież gimnazjów powiatu gorlickiego oraz zaproszeni goście.
WięcejFotorelacjaRelacja ze strony gorlice.naszemiasto.pl


Najlepsi uczniowie w ZST___

Starosta Mirosław Wędrychowicz oraz dyrektor Renata Stępień, w trakcie sesji prozdrowotnej dnia 26 marca, nagrodzili stypendiami uczniów ZST osiągających najlepsze wyniki w nauce:
Ilonę Matuszyk - Technik Usług Fryzjerskich kl IV
Martę Gładysiewicz - Technik Usług Fryzjerskich kl III
Jerzego Wszołka - Technik Informatyk kl II
Sławomira Lisowicza - Technik Informatyk kl IV
Piotra Wójcika - Mechanik Pojazdów Samochodowych kl II
Fotorelacja


Ogólnopolski Konkurs o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP___

Podczas sesji prozdrowotnej w dniu 26 marca nagrodzono laureatów VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP w Warszawie "Technik Absolwent 2012":
Andrzeja Bobolę - III miejsce w zawodzie Technik Elektryk
Rafała Szymanka - wyróżnienie w zawodzie Technik Elektryk
Piotra Hudzika - wyróżnienie w zawodzie Technik Pojazdów Samochodowych


Nie tylko elektryk, ale ekonomista

25 marca odbył się Powiatowy etap VI Konkursu Wiedzy Ekonomicznej pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej – Pana Władysława Kosiniak- Kamysza, a organizowanego przez Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
Więcej


XIV Olimpiada Techniki Samochodowej

W dniu 23 marca podobnie jak rok wcześniej, trzech uczniów technikum pojazdów samochodowych: Michał Stępień i Dawid Michalik z kl. 4aT oraz Mateusz Lisowicz z kl. 3aT pod opieką p. Wiesława Steca wzięło udział w XIV Olimpiadzie Techniki Samochodowej, która odbyła się w Warszawie w budynku Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.
WięcejFotorelacja


Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce

Przez 3 dni od 21 marca do 23 marca przy ulicy Centralnej 41a w Krakowie ofertę szkolnictwa zawodowego prezentowały 53 szkoły, które na powierzchni 3000m2 przedstawiły 60 tematów. Technika i szkoły zawodowe, których uczniowie prezentowali umiejętności jakie zdobyli podczas nauki w tych szkołach, zostały zgrupowane w 7 branżach turystyczno-gastronomicznej, informatycznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej.
WięcejFotorelacja


Warsztaty z elementami treningu antystresowego i treningu koncentracji uwagi w ramach projektu COMENIUS

W dniu 22 marca zakończył się w naszej szkole cykl warsztatów zorganizowanych w ramach projektu Comenius Mniej Stresu-Lepsze Rezultaty. Wzięli w nich udział uczniowie klasy ICT, IICT, IIBTZ, IIIBT, wszystkie klasy IV oraz uczniowie zaangażowani w projekt Comenius.
Fotorelacja


"Kuszenie gimnazjalistów"

21 marca w pierwszy dzień wiosny, ale w aurze trochę zimowej gimnazjaliści tłumnie uczestniczyli w IV już Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych oraz w Dniu Otwartym zorganizowanym w naszej szkole.
WięcejFotorelacja


Wirtualna Akademia Sieciowa CISCO

20 marca w naszej szkole odbył się egzamin finałowy Wirtualnej Akademii Sieciowej CISCO w zakresie certyfikatu IT ESSENTIALS: PC Hardware and Software. Przed przystąpieniem do tego egzaminu uczniowie klasy 4bt (gr. informatyków) już od listopada zmagali się z egzaminami "cząstkowymi" zawierającymi treści z zakresu sprzętu i oprogramowania komputerów PC. Egzamin finałowy zorganizowali i przeprowadzili - Bogusław Kiełtyka oraz Robert Chrząszcz.
Fotorelacja


Modernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach


Z działaności Samorządu Szkolnego

- Od grudnia do połowy marca Samorząd Szkolny zbierał pieniążki w ramach akcji "Góra grosza" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
- Włączylismy się również w akcję zbierania plastikowych nakrętek, z których sprzedaży dochód zostanie przekazany na leczenie małej Wiktorii. (zebraliśmy dwa duże worki).
- W przedświątecznym konkursie na najładniejszą pisankę uczniowie pokazali swoje talenty plastyczne.

Wielkanocne pisanki


XIII ortograficzna corrida w gorlickim powiecie

11 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej- sala Koronki odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice Magdalena Kryza i Joanna Sekuła przygotowane przez Renatę Rybczyk. Po zakończeniu zmagań ortograficznych dyrektor ZSO w Bobowej, jak zawsze gościnny i pomysłowy, zaprosił uczniów i opiekunów na ciekawą wycieczkę do nowoczesnego Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach.
Fotorelacja


Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych

Dnia 6 marca pięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach wzięło udział w szkolnym etapie IX edycji Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza, zorganizowanego przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie. Szkołę reprezentowali: Antas Daniel, Ryba Dominik z klasy III b T, Kret Krzysztof, Kamyk Piotr z II a T i Wszołek Jerzy z II b T. Opiekunem i organizatorem I etapu (szkolnego) był mgr Andrzej Kopcza. Wyniki I etapu zostaną ogłoszone 25 marca.
Fotki


Ten, kto czyta, ten wygrywa!____

I miejsce dla Dominika Ryby, a IV dla Mileny Sasak w eliminacjach powiatowych Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Bohaterowie Lektur Szkolnych "Potop" Henryka Sienkiewicza dla powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.
WięcejFotorelacja


Mistrzostwa Powiatu w piłce...___

Koniec lutego i początek marca upłynął pod znakiem piłki. Najpierw nasze męskie i damskie zespoły walczyły w turnieju piłki ręcznej (panowie zajęli III miejsce), a potem dziewczęta sięgnęły po raz pierwszy po v-ce mistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej. GRATULACJE!!!
Fotorelacja z turnieju w halówkę


Z cyklu ciekawych lekcji – Harcerska Brać

W piątek 22 lutego uczniowie z klas I technikum uczestniczyli w spotkaniu, z komendantem Hufca ZHP Gorlice panem phm. Janem Gubałą, poświęconemu idei harcerstwa.
WięcejFotorelacja


Konferencja o turystyce____

20 lutego ekipa z naszej szkoły wzięłą udział w konferencji pt: "Budowanie lokalnych koalicji na rzecz aktywności fizycznej oraz propagowania turystyki wśród dzieci i młodzieży". Reprezentowali nas na niej uczniowie Radosław Job i Roman Worobel z klasy III a T wraz z opiekunami p. Krzysztofem Jędrzejczykiem i p. Andrzejem Kopczą.
WięcejFotorelacja


Siatkarski tydzień____

Przedostatni tydzień lutego upłynął pod znakiem siatkówki. Drużyny z naszej szkoły walczyły na hali w Bieczu i w Bobowej o Mistrzostwo Powiatu w piłce siatkowej.
Fotki


Mistrz z naszej szkoły___

Marcin Grzeszczuk absolwent klasy sportowej naszej szkoły, obecnie nauczyciel WF w ZS w Bystrej, zawodnik Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, jako reprezentant Polski, zdobył brązowy medal w Chiba w Japonii na Pucharze Świata Karate 20.01.2013r w kat. kumite mężczyzn –90kg. W Pucharze Świata startowało około 650 uczestników z 17 krajów. Marcin jako jedyny z zawodników reprezentacji Polski stanał na podium.
Marcin - kilka fotek z lat szkolnych.


W tygodniu 18-22.02.2013____

Od 18 do 20 lutego uczniowie klas I-III biorą udział w rekolekcjach. Szczegółowy plan rekolekcji w linku poniżej.
Natomiast w dniu 20 lutego dla uczniów klas IV w zawodzie: technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich oraz technik elektryk odbędzie się próbny egzamin zawodowy. Egzamin rozpocznie się o godzinie 8:00 na sali gimnastycznej i potrwa 240 minut (po zakończeniu zajęcia w/g planu).
Program rekolekcji


Aktorskie wprawki____

12 lutego 2013 r. (wtorek) w Gorlickim Domu Kultury odbył się XIII Powiatowy Konkurs Teatralny im. Jana Pawła II. W zmaganiach uczestniczyło 5 grup, w tym przedstawiciele naszej szkoły. Grupa ZST, czyli Zarys Teatru Szkolnego zmierzył się z fragmentami "Nie-Boskiej komedii" Zygmunta Krasińskiego. Rywalizowali oni z przedstawicielami szkół z Gorlic i Bobowej.
Wysiłek i starania młodych artystów zostały docenione przez konkursowe jury, które przyznało Zarysowi III miejsce. Jako nagrodę aktorzy wybrali dla szkoły (zgodnie z tradycją konkursu) nowoczesną drukarkę, otrzymali również pamiątkowy dyplom.
Aktorską brać tworzą uczniowie z klasy II B Technikum: Tomasz Bajorek, Mateusz Roman i Jerzy Wszołek oraz uczennice z III C Technikum: Aneta Janas, Natalia Pabis, Milena Sasak i Joanna Szczerba. Pomocą techniczną służył Artur Obrzut (również z III C T). Opiekunką grupy jest p. Renata Podobińska.
Fotorelacja


"Męskie rozmowy"____

W dniu 11.02.2013 r. chłopcy z klas pierwszych uczestniczyli w I edycji programu edukacji pro–zdrowotnej "Po męsku o dojrzewaniu". Spotkanie prowadził wykwalifikowany prelegent Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble pan Łukasz Podolak. Główne watki tematyczne męskich rozmów to: "Jak radzić sobie z okresem dojrzewania", "ABC higieny okresu dojrzewania", "Bądź męski czyli nie zapomnij o aktywności fizycznej i zdrowym odżywaniu". Prelekcja została wzbogacona prezentacją multimedialną oraz pokazem interaktywnym jak dbać o skórę twarzy. Jak mężczyzna z mężczyzną o męskich rzeczach dyskutowali i rozmawiali. Na zakończenie każdy otrzymał mały specjalny zestaw edukacyjno-reklamowy.


Kulig w Regetowie____

Do Regietowa, największej stadniny koni huculskich w Europie, udali się w dniu 8 lutego na kulig uczniowie klas I Technikum wraz z opiekunami. Oprócz przejażdżki saniami było oprowadzenie po stadninie przez jej pracownika (widoczne na zdjęciach w galerii źrebięta mają po 3 godziny). Opiekunami byli: p. Krzysztof Jędrzejczyk, p. Bogdan Matała oraz p. Krzysztof Zawiliński.
Fotorelacja


Zimowa wyprawa do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie____

7 lutego uczniowie ZST, wraz z opiekunkami L. Dumą i R. Rybczyk, obejrzeli w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie sztukę A. Czechowa "Trzy siostry".
WięcejFotorelacja


Spotkanie Szkolnych Kół Caritas___

6 lutego w auli I Liceum Ogolnokształcącego im. M. Kromera odbyło się spotkanie Szkolnych Kol Caritas. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Tarasek oraz Dominika Waz z klasy III c T wraz z opiekunem p. Zdzisławem Szpakowskim.
Fotorelacja


P O  F E R I A C H___

Ferie skończone, Studniówka zaliczona , teraz przed nami nowy, ostatni semestr wytężonej pracy w tym roku szkolnym (dla maturzystów ostatni w naszej szkole). Powodzenia!
Kilka fotek ze STUDNIOWKI.


BOŻE NARODZENIE___

21 grudnia tradycyjną akademią bożonarodzeniową, przygotowaną przez p. Ewę Przesławską i p. Zdzisława Szpakowskiego oraz uczniów i uczennice naszej szkoły i szkoły Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, wprowadzeni zostaliśmy w świąteczny nastrój. Harcerze z gorlickiego hufca przekazali nam również na ręce p. dyrektor Renaty Stępień "Betlejemskie światełko pokoju"
Fotorelacja


Debata Międzypokoleniowa___

Grupa uczniów z klasy IV a T wraz z opiekunem Ewą Przesławską uczestniczyła w dniu 19 grudnia 2012 roku w Debacie Międzypokoleniowej "Każde pokolenie ma swój czas". Spotkanie odbyło się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach, które zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna. Myślą przewodnią "Spotkania pokoleń" było zdanie "Co łączy, co dzieli pokolenia". Wszyscy zaproszeni prelegenci przedstawiali temat w różnych aspektach życia człowieka - rozwoju edukacyjno-zawodowego; nowych technologii; przeszłości, a teraźniejszości; filozofii życia. Poszczególne punkty programu debaty były przeplatane wystąpieniami młodzieży prezentującej widowiska o mediach i książce oraz piosenkami i utworami muzycznymi.
Fotorelacja


Pokonaj strach i ratuj! - z cyklu ciekawych lekcji___

O tym, jak ważne i istotne są pierwsze 4 minuty by uratować życie, nikomu nie trzeba uświadamiać. Ale czy potrafilibyśmy uratować człowieka?
Takie pytanie postawiono w dniu 19 grudnia 2012r. uczniom klasy IIIa i IIIb T, która uczestniczyła w lekcjach pierwszej pomocy prowadzonych przez studentów III roku Ratownictwa Medycznego PWSZ z Nowego Sącza. Podczas dwugodzinnych zajęć przyszli ratownicy medyczni uczyli młodzież jak ratować życie poszkodowanym. Używali do tego fantomów i specjalistycznego sprzętu medycznego, m.in. defibrylatorów. Podpowiadali, także uczniom, w jaki sposób prowadzić rozmowę telefoniczną z dyspozytorem pogotowia ratunkowego i jak wykonywać jego polecenia ratując poszkodowanego. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły nie tylko wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. Przyczyniły się również do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacjach zagrożenia. Młodzież uświadomila sobie, jak ważna jest wiedza oraz właściwe zachowanie w miejscu wypadku, szybka reakcja i podejmowane decyzje.
Fotorelacja


Koszykówka___

Męska i żeńska reprezentacja naszej szkoły walczyła w ostatnim tygodniu przed świętami na Powiatowych Mistrzostwach w koszykówce. Panowie zajęli 4 miejsce, panie 5, ale trzeba dodać że dziewczęta otarły się prawie o finał przegrywając minimalnie swoje mecze (zabrakło niestety trochę "szczęścia...!?"). Gratulacje dla walecznych drużyn.


Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane...___

W piątek, 14 grudnia w MCDN w Nowym Sączu odbyło się uroczyste spotkanie, w czasie którego wręczono listy gratulacyjne potwierdzające otrzymanie stypendium Prezesa Rady Ministrów lub Ministra Edukacji Narodowej. Wśród stypendystów jest również uczennica naszej szkoły - Joanna Szczerba z klasy III Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich.
Wiecej


Gala w Krakowie___

3 grudnia odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursów edukacyjnych: "Mam zawód. Mam fantazję", "Małopolska Szkoła z Pasją" oraz prezentacja Laureatów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych za wysokie wyniki w nauce i sporcie. Podczas uroczystości, która odbyła się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, wręczone zostały nagrody i wyróżnienia. Laureatami zastali nasi uczniowie z klasy IVa Technikum - Michał Stępień i Andrzej Zięba, nad którymi opiekę sprawował mgr inż. Jerzy Bubak (o ich wyniku pisaliśmy już wcześniej). W uroczystości wzięła udział Pani Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych mgr Renata Stępień.
Więcej Fotorelacja


I znów kolejna ekipa w Krakowie___

Kolejna grupa młodzieży tym razem z klas: III bT, II aT, II bT, I cT, II ZSZ, I ZSZ wraz z opiekunami: p. Lucyną Duma i p. Zdzisławem Szpakowskim odwiedziła Kraków w dniu 30 listopada. Uczniowie zwiedzili Wawel, przespacerowali się po krakowskim rynku, a na zakończenie obejrzeli film w technologii 3-D w Galerii "Bonarka". Fotorelacja


Konkurs poezji___

30 listopada uczennice: Dominika Waz (IIIc T), oraz Justyna Turska i Katarzyna Cetnarowska (Ic T) pod opieką p. Renaty Rybczyk i Renaty Podobińskiej uczestniczył w XXXI Gorlickim Konkursie Poezji Jednego Wiersza. Udział w konkursie był okazją do przedstawienia utworów W. Bacewicz "Wykreślić słowo samotności", J. Tuwima "Pogrzeb Prezydenta Narutowicza", A. Osieckiej "Szarotki". Konkurs stanowił doskonałą formę prezentacji warsztatu poetyckiego oraz umiejętności zmierzenia się ze stresem, który towarzyszy publicznym wystąpieniom.Talenty muzyczne___

28 listopada uczennica Kinga Bugno (klasa III ZSZ CRiP) oraz uczeń Artur Stępień (klasa II bT) pod opieką p. Renaty Podobińskiej wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Różnej. Eliminacje odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach. Kinga i Artur wykonali w duecie "Dumkę na dwa serca" i zajęli II miejsce w konkursie.


"Narkotyki, alkohol, cyberprzemoc"___

28 listopada przedstawiciele młodzieży wraz z opiekunami: p. Ewą Przesławską i p. Renatą Podobińską wzięli udział w sesji pt.: "Narkotyki, alkohol, cyberprzemoc" Spotkanie odbyło się w Liceum im. M. Kromera w Gorlicach. Tradycyjnie podczas sesji przeprowadzono konkurs na plakat z wyżej wymienionej tematyki, w którym Sylwia Biesiada, uczennica klasy I c T otrzymała wyróżnienie.


"Wybieram, nie biorę"___

W dniu 28 listopada gościliśmy w szkole pracowników Poradnii Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Nowym Sączu. Uczniowie klasy IIbT i IIcT wzięli udział w zajęciach profilaktycznych "WOLNOŚĆ I GODNOŚĆ - wybieram, nie biorę" - spotkaniu na temat problemów, sposobów ich rozwiązywania, metod zachowań ryzykownych. Warsztaty prowadzone przez terapeutów przybliżyły temat uzależnień, praw asertywności i korzystania z nich; strategii zachowań asertywnych. Podsumowaniem spotkania była ankieta oceny swojego zachowania w różnych sytuacjach.
Fotorelacja


Festiwal fryzjerski___

24 listopada grupka młodzieży z naszej szkoły pod opieką p. Lucyny Dumy i p. Joanny Sochy odwiedziła XI Festiwal Fryzjerski HAIR FAIR i Kosmetyczny BEAUTY FAIR w Sosnowcu. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia nowoczesnego sprzętu fryzjerskiego oraz mebli fryzjerskich. Ponadto poznali nowości w zakresie produktów pielęgnacyjno-regenerujących do ciała i włosów. Festiwalowi towarzyszyły także targi, na których uczestnicy mogli zaopatrzyć się w różnorakie produkty fryzjersko-kosmetyczne po okazyjnych cenach.
FotorelacjaWiecej o festiwalu


Wyróżnienia dla Honorowych Krwiodawców___

W dniu 22 listopada członkowie młodzieżowego klubu Honorowych Dawców Krwi wraz z opiekunką Lucyną Dumą uczestniczyli w uroczystościach powiatowych podsumowujących pracę Klubów Honorowego Krwiodawstwa. W restauracji AKROPOL w Gorlicach uczniowie: Dawid Kotowicz i Krzysztof Gucfa z kl. IVb T, jako najaktywniejsi krwiodawcy otrzymali podziękowania i dyplomy od przedstawicieli władz wojewódzkich i powiatowych Zarządów PCK. Uroczystość uświetniliśmy deklamacją wierszy nawiązujących tematycznie do pomocy drugiemu człowiekowi. Wiersze recytowały uczennice kl. III c T: Joanna Szczerba i Dominika Waz.


Projekt Comenius___

W dniach od 13 do 17 listopada uczniowie naszej szkoły: Angelina Szura (III bT), Kamil Wanic (III bT), Jacek Osika (III bT), Daniel Antas (III b T), Agnieszka Mituś (III cT) oraz Aneta Janas (III cT) wraz z opiekunami mgr Wiolettą Wójcik i mgr Markiem Potempą wzięli udział w pierwszym spotkaniu szkół partnerskich w Helsingborgu w Szwecji w ramach projektu Comenius. W spotkaniu wzięli również udział uczniowie i nauczyciele ze szkół z Włoch oraz Turcji.
Więcej Fotorelacja


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości___

W dniu 15 listopada przyszli młodzi przedsiębiorcy z klasy II BT po opieką pana Roberta Chrząszcza i pani Małgorzaty Kukuły-Jasińskiej uczestniczyli w szkoleniu: "Zewnętrzne źródła finansowania działalności gospodarczej - pozyskiwanie funduszy z budżetu Unii Europejskiej" oraz wykładzie: "Zarządzanie i marketing w małej firmie".
Więcej Fotorelacja


"Czyś chociaż raz chodził po rynku w Krakowie?..."___

"...Czyś widział Wawel, komnaty, krużganki, Miejsca, gdzie przeszłość dodaje ci sił."- śpiewa Marek Grechuta.
Oczywiście młodzież ZST niejednokrotnie spacerowała po rynku w Krakowie i podziwiała wzgórze Wawelskie. 14 listopada 2012 r. postanowiła jednak jeszcze raz wybrać się do stolicy Małopolski. Celem tej wycieczki było dokładne zwiedzenie komnat, krużganków, ogrodów i skarbca królewskiej rezydencji oraz Kaplicy Zygmuntowskiej.
WięcejFotorelacja


Z cyklu ciekawych lekcji___

W tym roku szkolnym zaplanowaliśmy szereg zajęć lekcyjnych prowadzonych przez zaproszonych gości, w tym wykładowców uczelni wyższych. Pierwsze takie zajęcia odbyły się już 13 listopada. Tego dnia młodzież klasy Ia T i IV b T uczestniczyła w lekcji historii poprowadzonej przez panią mgr Paulinę Heizer - wykładowcę Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Czy wojna leży w naturze człowieka? Czy wojna jest zakorzeniona w ludzkich genach, czy jest tylko jednym z wynalazków? Czy człowiek XXI w. ma potencjał wojownika? - to pytania, na które starał się odpowiedzieć zaproszony gość. Wykład przybliżył również słuchaczom historię idei wojen oraz ich różnorodnych pobudek, pomógł zrozumieć zawiłe dzieje wojen w oparciu o dane z dziedziny psychologii i socjologii. Młodzież była bardzo zainteresowana poruszoną tematyką i aktywnie uczestniczyła w lekcji.


Sukces spawaczy___

Wysokie 3 miejsce drużyny w składzie Michał Stępień i Andrzej Zięba za rzeźbę "Helikopter" w II edycji konkursu "Mam Zawód Mam Fantazje" zorganizowanego w ramach projektu MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE. Konkurs odbył się 5 listopada w CKP w Krakowie. Nasza drużyna reprezentowała szkołę oraz Powiat. Uczniowie startowali w branży mechaniczno-mechatronicznej- metaloplastyka. Opiekunem był p.Jerzy Bubak.
Fotorelacja Więcej Wyniki konkursu


Rzucamy palenie___

W dniu 15 listopada młodzież klasy IAT z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach wzięła udział w happeningu zorganizowanym z inicjatywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na gorlickim rynku zgromadzili się z opiekunami Dorotą Zimowską i Bogusławem Matałą, obejrzeli dwa mini spektakle w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół nr 5. Całość zakończył przemarsz ulicami miasta.
Fotorelacja


Staż-wizyta zawodoznawcza___

W dniu 9 listopada na trzeci już wyjazd na staż-wizytę zawodoznawczą zorganizowany, w ramach Realizacji Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, 15 osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wybrała się do fabryki samochodów MAN Trucks Sp. z o.o. w Niepołomicach. Opiekunem był p. Wiesław Stec.
Fotorelacja


Konkurs fotograficzny___

7 listopada nauczycielka historii p. Lucyna Duma wraz z 2 uczniami: Sylwią Pianowską z kl. III c T oraz Dominikiem Rybą z kl. III b T uczestniczyła w uroczystym wernisażu otwierającym wystawę prac fotograficznych uczniów szkół powiatu gorlickiego pod hasłem "Mój Beskid Niski" połączonym z podsumowaniem konkursu pod tym samym tytułem. Prace naszych uczniów zostały wybrane do prezentacji na wystawie w Domu Polsko-Słowackim, a także w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie oraz w Domu Słowacko-Polskim w Bardejowie.


Warsztaty historyczne___

6 listopada uczniowie klasy IV b T wraz z nauczycielką historii p. Lucyną Dumą uczestniczyli w warsztatach i wystawie "Polacy na Syberii". Warsztaty poprowadzili pracownicy IPN Kraków: dr M. Chorążki "Deportacja Polaków na Wschód" oraz dr T. Gąsiorowski "Powroty obywateli polskich ze Wschodu"


Przygotowanie do wejścia na rynek pracy___

Tradycyjnie już od kilku lat organizujemy w Naszej Szkole cykl spotkań z preorientacji zawodowej prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Nowym Sączu. Celem warsztatów jest uświadomienie młodym ludziom, że dzisiaj kluczem do znalezienia zatrudnienia na rynku pracy jest umiejętność aktywnego i elastycznego planowania kariery zawodowej.
Więcej


Akcja charytatywna___

Z wielką hojnością i otwartością przyłączamy się zawsze do akcji charytatywnych. Od kilku już lat wspieramy organizacje takie jak NADZIEJA I SEWA, zajmujące się sprzedażą cegiełek z których dochód przeznaczany jest na leczenie lub rehabilitację dzieci. 6 listopada po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy bezinteresowni i wielkiego serca.
Więcej


Turystyka___

Dzięki bardzo ładnej pogodzie, wrzesień oraz październik w roku szkolnym 2012/2013 był rekordowym pod względem zorganizowanych rajdów, wycieczek oraz ognisk klasowych. Następne wyprawy na wiosnę.
Wypowiedzi uczniów Kilka fotek


Wycieczka Szkolnego Koła SIMP___

W dniu 18.10 uczniowie klasy IV A Technikum, a zarazem członkowie Szkolnego Koła SIMP uczestniczyli w wycieczce do fabryki General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Gliwicach, zwiedzili również inne ciekawe miejsca związane z tradycją regionu. W wycieczce brał udział wychowawca klasy mgr W. Stec oraz opiekun Szkolnego Koła SIMP mgr inż. Jerzy Bubak. Organizatorem wycieczki był Prezes Oddziału SIMP w Gorlicach mgr inż. Jarosław Mocarski. Młodzież zapoznała się z produkcją różnych modeli samochodów Opla. Uczniowie zwiedzili wydział tłoczni, wydział zgrzewalni i spawalni oraz wydział montażowy.


"Świadomie wybieram przyszłość"___

W roku szkolnym 2012/2013
przystąpiliśmy do kampanii
"Świadomie wybieram przyszłość"
organizowanej przez portal
Klucz Do Kariery.
Wiecej


Ranking Perspektywy 2012___

Miło nam poinformować,że w XIV edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012, przygotowanego przez Perspektywy i Rzeczpospolitą, nasza szkoła zajęła wysokie 53 miejsce wsród techników województwa małopolskiego.
Wiecej


Wernisaż___

W dniu 16 października 2012r w Domu Polsko - Słowackim odbyło się otwarcie wystawy XII Międzynarodowego Konkursu Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej. W wernisażu wzięła udział młodzież gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele Urzędu miasta Gorlic i Bardejova. Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach reprezentował Daniel Rodzinka z klasy IIIB Technikum. Pod okiem Doroty Zimowskiej i Roberta Chrząszcza przygotował prace w kategorii Fotografia Cyfrowa - temat dowolny. Za pracę pt:"SZCZELINA" Daniel zdobył I miejsce. Wszystkie prace wysłane na konkurs można podziwiać w Galerii Domu Polsko - Słowackiego w Gorlicach.
FotorelacjaPrace Daniela


W dalekiej podróży___

16.10 młodzież uczestniczyła w wielkiej i niezwykłej podróży. To wszystko za sprawą pana Ryszarda Stabacha, który w pasjonujący sposób opowiadał o swojej podróży do RPA. Prelekcja uzupełniona była pokazem niesamowitych zdjęć, dzięki którym jeszcze lepiej można było poznać klimat i poczuć smak tego kraju. Już dziś z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem czekamy na kolejną fascynującą relację z kolejnego zakątka świata.
Galeria ze strony trzask.pl


"Mam zawód. Mam fantazję"___

16 października w Zespole Szkół Łączności w Krakowie drużyna w składzie Albert Rakoczy i Jakub Augustyn reprezentowała szkołę oraz Powiat w II edycji konkursu "Mam Zawód. Mam Fantazje" zorganizowanego w ramach projektu MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE. Nasi uczniowie startowali w branży informatycznej. Opiekunem był p.Robert Chrząszcz.
Fotorelacja Więcej


Świeto nauczycieli___

Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. obchodzone jest co roku 14 października. Ponieważ w tym roku 14 wypadł w niedzielę uroczysta akademia odbyła się w naszej szkole 12 października. Po przemówieniu p. dyr. Renaty Stępień odbyło się wręczenie nagród wyróżnionym nauczycielom i zaraz potem uczniowie zaprezentowali krótką, ale bardzo zabawną część artystyczną.
Fotorelacja


KOLEJNY PROJEKT COMENIUS Z UDZIAŁEM NASZEJ SZKOŁY

Mniej Stresu-Lepsze Rezultaty (Less Stress Improved Results) to myśl przewodnia i zarazem tytuł nowego projektu Comenius, którego współuczestnikiem została nasza szkoła. Wraz z placówkami partnerskimi ze Szwecji (Helsingborg), Włoch (Massafra) i Turcji (Ankara) będziemy go realizować przez najbliższe dwa lata.
Więcej


Rajd Pułaskiego ______________________

3 października już tradycyjnie jak co roku wzięliśmy udział w VIII już rajdzie im. K. Pułaskiego. Trasa wiodła z Wysowej przez Jawor, Ostry Wierch i znów do Wysowej. W konkursie wiedzy o życiu K. Pułaskiego IV miejsce zajął Adam Cyrnek uczeń klasy II c T. Drużynę uczniów i uczennic z naszej szkoły szlakami Beskidu Niskiego poprowadzili p. Krzysztof Jędrzejczyk, p. Andrzej Kopcza oraz p. Wiesław Stec.
Fotorelacja


Najlepszy skoczek___

Jakub Kosiba z klasy II ZSZ po raz kolejny nie dał szans rywalom w VIII Memoriale im. K. Świerzowskiego, który odbył się 29.09 w Krośnie.
Kuba w konkurencji skoku wzwyż zajął pierwsze miejsce tak jak w roku ubiegłym.

Do niego należy również rekord Memoriału (192cm), który został osiągnięty na zawodach w Trzcinicy w 2010 roku.

Gratulujemy.


Troja zdobyta ______________________

Nie chodzi wprawdzie o Troję Priama, ale naszą karpacką, położoną tylko dwadzieścia kilometrów od Gorlic, w dolinie rzeki Ropy, w miejscowości Trzcinica. Wycieczka do skansenu archeologicznego "Karpacka Troja" zorganizowana 28 września 2012 r. przez Lucynę Dumę i Jolantę Probulską była nie lada gratką dla miłośników starożytności z naszej szkoły.
Więcej


Chrzest pierwszaków ___

Środowe popołudnie 26 września było poświęcone uczniom klas pierwszych. To wtedy zostali oni oficjalnie włączeni do społecznosci szkolnej. W świetlicy po przemówieniu p. Dyrektor Renaty Stepień odbyło się zaprzysiężenie na ucznia ZST w Gorlicach. Po części oficjalnej i występach artystycznych pierwszoklasiści udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się konkurencje sportowe. W rywalizacji drużynowej zwyciężyła klasa I ZSZ. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Potem na korytarzu I piętra odbyła się projekcja filmu i dyskoteka.
Fotorelacja 1Fotorelacja 2


Spotkanie bibliotekarzy______________________

W nowym wnętrzu biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach 26 września 2012 roku odbył się zespół samokształceniowy nauczycieli bibliotekarzy z powiatu gorlickiego.
Więcej


Bieszczady 2012 ______________________

19 września, w ramach zajęć ZIELONEJ SZKOŁY, 41 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami wybrała się w Bieszczady. P. Dorota Walczyk, p. Bogdan Matała oraz p. Andrzej Kopcza idąc tuż za przewodnikiem poprowadzili uczniów przez Wołosate, Tarnicę, Szeroki Wierch aż do Ustrzyk Dolnych. Potem już tylko ognisko i autobusem do Gorlic.
Fotorelacja


4 aT w Nowym Sączu ______________________

W dniu 19.09.2012 roku uczniowie z klasy 4aT wraz z opiekunem mgr Wiesławem Stecem uczestniczyli w spotkaniu akademickim, którego celem była promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych.
Więcej


Salon maturzystów ______________________

18 września przedstawiciele naszych klas czwartych wraz z wychowawcami Jolantą Probulską i Wiolettą Stabach - Wójcik mieli możliwość otrzymania konkretnych wiadomości na temat egzaminu maturalnego w roku 2013 oraz informacji o zasadach rekrutacji do szkół wyższych na rok akademicki 2013/2014.
Więcej


WYPRAWKA SZKOLNA 2012

Przekazujemy informację w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom objętych Rządowym programem zakupu podręczników w 2012r.
Informacja Druk wniosku o dofinansowanie


Podreczniki w roku szkolnym 2012/13___

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GORLICACH W ROKU SZKOLNYM 2012/2013.
Zestaw


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 września uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.
Fotorelacja