Szkolny Ośrodek Kariery

         Aktualności z wydarzeń SZOK śledź na bieżąco na stronie głównej szkoły!

Szkolny Ośrodek Kariery - archiwalne


*

W roku szkolnym 2012/2013 przystąpiliśmy do kampanii "Świadomie wybieram przyszłość" organizowanej przez portal Klucz Do Kariery.
Wiecej*

W dniu 19.09.2012 roku uczniowie z klasy 4aT wraz z opiekunem mgr Wiesławem Stecem uczestniczyli w spotkaniu akademickim, którego celem była promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych.
Więcej*

18 września 2012r. przedstawiciele naszych klas czwartych wraz z wychowawcami Jolantą Probulską i Wiolettą Stabach - Wójcik mieli możliwość otrzymania konkretnych wiadomości na temat egzaminu maturalnego w roku 2013 oraz informacji o zasadach rekrutacji do szkół wyższych na rok akademicki 2013/2014.
Więcej*

W dniu zakończenia roku szkolnego 2011/2012 zostały wręczone certyfikaty Instytutu Przedsiębiorczości Cisco dla uczniów, którzy brali udział w kursie "Starting a business" dedykowany osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Program kursu obejmował: Ocenę potencjału biznesowego, Biznesplan, Technologię informacyjną i komunikacyjną, Formy prawne działalności gospodarczej, Licencje, zezwolenia i nazwy, Ubezpieczenia, Lokalizację i umowę najmu, Rachunkowość i przepływy gotówki, Zagadnienie - jak sfinansować swoją działalność, Handel elektroniczny, Zakup firmy lub franczyza, Pracownicy, Otwarcie firmy i marketing, Rozwój i radzenie sobie z problemami, Handel międzynarodowy.
Fotorelacja

Wiecej o Instytucie Przedsiebiorczości Cisco*

W drugiej połowie maja uczestniczyliśmy w kilku ciekawych warsztatach i spotkaniach w Gorlicach oraz w Nowym Sączu.
Gorlice

Nowy Sącz*

W dniach 23 -24 listopada 2011 r. w ramach realizacji projektu "Działamy skutecznie w trosce o najsłabszych" zostały przeprowadzone zajęcia promujące wolontariat.
Przedstawicielka Biura Inicjatyw Międzynarodowych- p. Małgorzata Borysławska odbyła 11 spotkań z uczniami poszczególnych klas, zaprezentowała ideę wymienionego projektu, a przy tym zachęciła słuchaczy do bliższego zainteresowania się wolontariatem i pracą na rzecz innych.
Celem przedsięwzięcia jest pomoc małopolskim organizacjom pozarządowym, które zajmują się wsparciem chorych, w szczególności dzieci i młodzieży.
Relacja video na stronie www.moszczenica.info*

Dnia 4 listopada 2011 roku klasa IVBT wraz z wychowawcą Dorotą Zimowską wzięła udział w uroczystości otwarcia "Gorlickich Spotkań Edukacyjnych 2011". Uczniowie obejrzeli ekspozycje: Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie oraz Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem gorlickich szkół, młodzież otrzymała materiały informacyjne o prowadzonych kierunkach kształcenia.
Fotorelacja*

Zamieszczamy wywiad przeprowadzony z absolwentem technikum o profilu obsługa i naprawa pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Technicznych.
Treść wywiadu*

Już do dziś pomyśl o swojej przyszłości -pod takim hasłem 17 października 2011r. odbyło się spotkanie w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, zorganizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Województwa w Nowym Sączu-Filia Gorlice, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery -"Małopolski Pociąg do Kariery". W spotkaniu wzięła udział młodzież klas III ze szkół gimnazjalnych, którego celem była aktywizacja zawodowa uczniów, rozpoznanie możliwości zawodowych, a także zapoznanie z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta. Swoje 15 minut na zaprezentowanie miała również nasza szkoła. Wszystkich uczestników zaprosiliśmy na wirtualny spacer po ZST, a uczniowie Joanna Szczerba i Łukasz Drąg zaprezentowali atuty i zalety naszej szkoły.
Fotorelacja      

*

27 września 2011 r. klasy 4a i 4 b Technikum wraz z opiekunami, p. Dorotą Zimowską i p. Bogdanem Matałą, odwiedziły Krakowski Salon Maturzystów na Uniwersytecie Jagiellońskim (Auditorium Maximum).
Najważniejszym celem wyjazdu było dostarczenie uczniom klas maturalnych aktualnej wiedzy na temat egzaminu maturalnego 2012 oraz przedstawienie zasad rekrutacji do szkół wyższych w roku akademickim 2012/2013. W programie imprezy znalazły się spotkania z ekspertami OKE, poświęcone maturze z przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka) oraz informacje o nowej formule egzaminu ustnego z języków obcych nowożytnych.
Fotki*

W dniu 19 maja 2011 roku uczniowie klasy IIIbT pod opieką Małgorzaty Jasińskiej i Doroty Zimowskiej wzięli udział w spotkaniu, które miało na celu uświadomienie uczniom i absolwentom szkół średnich wagi trafności wyboru przyszłościowych kierunków studiów.
Więcej*

10 marca 2011 r. szkoła prezentowała się gimnazjalistom. Można było pozwiedzać mury szkoły, a także zapoznać się z naszą ofertą zaprezentowaną na hali OSiR-u w ramach Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych.
<<W szkole>>

<<Na hali>>*

Rozpędź swój pociąg do kariery! Pod takim hasłem zakończył się organizowany w Naszej Szkole Ogólnopolski Tydzień Kariery w dniach 18-24 października 2010 r. Po raz drugi przyłączyliśmy się do inicjatywy "pospolite ruszenie" na rzecz planowania kariery.
Więcej*

Tradycją naszej szkoły stał się coroczny udział młodzieży w Salonie Maturzystów Perspektywy 2010. I tak było w tym roku . W dniu 7. 09. 2010r. grupa 17 maturzystów z klasy IVT wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2010.
<<Więcej>>*

3 marca 2010 r. mieliśmy w szkole Dzień Otwarty. Tym razem wyglądał on nieco inaczej jak dotychczas. Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne prezentowały się w formie Targów na hali sportowej OSiR-u. Część gimnazjalistów pojawiła się jednak potem w murach szkoły, gdzie mogli zobaczyć wszystko na żywo.
Więcej szczegółów

Fotorelacja 1

Fotorelacja 2*

W tym roku ponownie (16-22.11.2009) włączyliśmy się w realizację idei Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole. Temat przewodni tegorocznej edycji to: Żywność dla wszystkich!
Szczegóły

Fotorelacja

Prezentacja*

W dniach od 5-11 października 2009 r. uczniowie klasy IV a i b T wzięli udział w różnych formach aktywizacji zawodowej t.j.: Targi Pracy, cykl ciekawych prezentacji oraz w warsztatach "Moja kariera zaczyna się od dziś".
Więcej*

Krakowski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2009

Jak w każdej wędrówce turyście pomaga dobra orientacja i znajomość mapy, tak każdemu maturzyście na pewno przyda się dobra znajomość zasad matury. Warto znać wymagania egzaminacyjne, sposób przeprowadzania matury oraz jej organizację - przekonywał podczas wykładu inaugurującego Krakowski Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2009 Lech Gawryłow, dyrektor OKE w Krakowie. Tradycyjnie już maturzyści naszej szkoły, zainteresowani podjęciem studiów, biorą udział w Salonie Maturzystów. W tym roku wyjazd został zorganizowany 15 września 2009r. Wspaniałe wnętrza Auditorium Maximum UJ z trudem pomieściły wszystkich zainteresowanych udziałem w Krakowskim Salonie Maturzystów. Prezentacje uczelni akademickich przyciągnęły tłumy młodych ludzi zainteresowanych świadomym wyborem najlepszej drogi kształcenia. Duże zainteresowanie wzbudziły prezentacje na temat matury 2010, prowadzone przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wiodącym tematem tegorocznych spotkań był powrót matematyki do zestawu przedmiotów obowiązkowych na maturze, a także promocja studiów na kierunkach ścisłych, technicznych i przyrodniczych, które dzięki obowiązkowej matematyce od przyszłego roku mogą zdecydowanie zyskać na popularności wśród maturzystów. Nasza grupa uczestniczyła w wykładzie: Dobry wynik matury z matematyki przepustką do akademickich sukcesów - Prowadzący: Piotr Ludwikowski - kierownik Pracowni Matur OKE w Krakowie. Mieli także możliwość spotkania się z przedstawicielami wystawiających się tutaj uczelni (m.in. UJ, AGH, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Papieski, Uniwersytet Rolniczy) Mimo powszechnej dostępności Internetu, nie sposób przecenić wartości bezpośredniego kontaktu z uczelnią, możliwości porozmawiania z jej pracownikami, wyjaśnienia wątpliwości. Salony Maturzystów dają także możliwość porównania oferty wielu uczelni. Jest to miejsce, gdzie "spotykają się" matura i studia. Miejsce, gdzie maturzyści mogą odpowiedzialnie podjąć decyzje, które będą miały wpływ na całe ich życie.

*

Promocja Szkoły na Targach Edukacyjnych 2008

W dniu 01.10.2008 w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się targi edukacyjne, których organizatorami byli: Gminne Centrum Informacji oraz Klub Pracy w Gorlicach Celem imprezy było zapoznanie uczniów gimnazjów z pełną ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gorlickiego oraz możliwościami zdobycia określonego wykształcenia, zawodu i specjalizacji po ukończeniu wybranej szkoły. Poszczególne szkoły zaprezentowały się w różnych formach: widowiska muzyczno - tanecznego, komedii, spektaklu słów i gestów. Nasza szkoła również znalazła swoje miejsce w tym ważnym wydarzeniu. Stoisko ZST cieszyło się bardzo dużą popularnością. Targi te były znakomitą okazją do prezentacji bogatej oferty edukacyjnej naszej szkoły. Gimnazjalistą oferowaliśmy szeroką gamę informacji - począwszy od prezentacji multimedialnej po gazetki i na ulotkach skończywszy (które notabene rozeszły się jak świeże bułeczki). Mimo to pytań było mnóstwo- jak wiadomo dużo lepiej usłyszeć opowieść o wymarzonym szkole od prawdziwych "weteranów". Ciekawość potencjalnych kandydatów na pewno została zaspokojona.

*

Krakowski SALOM MATURZYSTÓW Perspektywy 2008

Jak co roku grupa naszych maturzystów uczestniczyła w Krakowskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2008, który odbył się 23 września na Uniwersytecie Jagiellońskim. Najważniejszym celem Salonu Maturzystów było, podobnie jak w roku ubiegłym, dostarczenie uczniom klas maturalnych rzetelnej i pełnej wiedzy na temat egzaminu maturalnego w roku 2009, a także zasad rekrutacji do szkół wyższych na rok akademiki 2009/2010. Podczas tych spotkań swoją ofertę prezentowały głównie uczelnie wyższe oraz szkoły językowe. Swoje stoisko promujące karierę wojskową zorganizowało Ministerstwo Obrony Narodowej. W ramach Salonu odbywały się seminaria, debaty i prezentacje poświęcone różnym aspektom matury 2009.
Salon Maturzystów w ocenie uczestników:
- dzięki organizacji takich stoisk, każdy ze zwiedzających mógł bezpośrednio porozmawiać ze studentami, bądź absolwentami danej uczelni i otrzymać wyczerpującą informacje o zasadach rekrutacji.
- targi zorganizowane były profesjonalnie, uczelnie przyciągały maturzystów kolorowymi plakatami, wszyscy zainteresowani otrzymywali foldery, ulotki a nawet gadżety.
- kontakty osobiste z przedstawicielami uczelni to coś więcej niż informacje z informatora, czy ze strony internetowej.
- targi te pomogły mi i wielu innym maturzystom wybrać uczelnie i kierunek studiów
- dzięki uczestnictwu w targach na UJ w pełni mogłem zaspokoić swoja wiedzę na temat interesujących mnie uczelni wyższych.

*

Szkolenie Doradców Zawodowych
W dniach 25-26 października 2006r. w Zakopanym odbyło się szkolenie pt. "Uwarunkowania metodyczne w poradnictwie karierowym". W szkoleniu brali udział Doradcy zawodowi Szkolnych Ośrodków Kariery z Małopolski wraz z doradcami zawodowymi Mobilnych Centów Informacji Zawodowej w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie. Uczestnicy poznali zagadnienia dotyczące planowania przyszłości edukacyjno - zawodowej, doskonalili własne umiejętności doradcze a także wzięli udział w treningu twórczości.
Szkolenie zakończono wymianą doświadczeń doradców zawodowych oraz omówieniem najbliższych zamierzeń Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w ramach tworzenia systemu współpracy pomiędzy OHP i SzOK.
W szkoleniu tym uczestniczył szkolny doradca zawodowy -Małgorzata Kukuła

*

LEKCJE EUROPEJSKIE -Program Młodzież

22 listopada 2006r. młodzież klas maturalnych uczestniczyła w lekcji europejskiej - program Unii Europejskiej wspierający młodzież w zakresie edukacji europejskiej, która realizowana była w ramach projektu "Nasza Unia". Uczniowie otrzymali szereg wiadomości z zakresu programów młodzieżowych. Szczegółowo został przedstawiony Program Młodzież -program UE wspierający działania młodzieży w zakresie edukacji nieformalnej. Projekt ten to wymiana młodzieży który pozwala nabywać i rozwijać umiejętności, przybliżać obyczaje innej kultury, służyć przełamywaniu uprzedzeń i pozbywaniu się stereotypów, a także przygotowuje młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym państw europejskich. Program składa się z pięciu części zwanych Akcjami, które zostały zaprezentowane i omówione:
1. Wymiana Młodzieży:
2. Wolontariat Europejski (EVS)
3. Inicjatywy Młodzieżowe
4. Wspólne Działania: ramach programów SOCRATES, LEONARDO DA VINCI oraz Programu MŁODZIEŻ
5. Działania Wspierające:

Zajęcia zostały przeprowadzone przez konsultanta punktu informacyjnego Europe Direct z Krakowa.

*

KONFERENCJA "MŁODZIEŻ - PRACA - UNIA EUROPEJSKA"

Konferencja "Młodzież - Praca - Unia Europejska" odbyła się 6 listopada 2006 roku w warszawskiej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele. Do udziału w tej konferencji została zaproszona również Nasza szkoła, którą reprezentowali uczniowie III klasy liceum ogólnokształcącego: Andrzej Wójcik i Darek Dopierała wraz z opiekunem Małgorzatą Kukuła.

Głównym celem konferencji było przekazanie młodym ludziom informacji na temat wymagań rynków pracy w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. W konferencji brali udział naukowcy, pedagodzy, ekonomiści oraz specjaliści od zagadnień związanych z integracją europejską.

W czasie konferencji odbyła się prezentacja programów edukacyjnych Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego. Kolejnym elementem konferencji były trzy, równoległe dyskusje:
. "Moja Kariera", podczas której Pani Róża Thun Szef Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, podzieliła się własnymi refleksjami na temat planowania i przebiegu kariery;
. "Aktywizacja Młodzieży" poprowadzona przez Pana Dariusza Pietrewicza Dyrektora Centrum Wolontariatu,
. "Pierwsze spotkanie z ekonomią" z udziałem Pani Beaty Łuby-Królik przedstawiciela Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

W drugiej części odbyły się warsztaty, w ramach których młodzi uczestnicy konferencji poznali takie programy jak: Eurodesk, Europass oraz Program MŁODZIEŻ, natomiast nauczyciele wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanym przez CODN warsztacie zatytułowanym "Pracować w Europie".

*

CHCĘ WIĘC MOGĘ

Pod takim hasłem 22 09 2006 odbyły się warsztaty aktywizujące dla młodzieży, która wiosną 2007 stanie przed wyborem drogi życiowej, skończy szkołę i postawi sobie pytanie "Co dalej".
Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach edukacji zawodowej przez Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie Program warsztatów "Chcieć Znaczy Móc" obejmował 7 siedem kroków.
Krok I
Kim jestem? Czyli co muszę wiedzieć o sobie przed rozpoczęciem poszukiwania pracy
Krok II
Rynek pracy i jego specyfika
Krok III
Planowanie kariery zawodowej czyli jak zaplanować swoja przyszłość zawodową
Krok IV
Moje dokumenty świadczą o mnie
Krok V
Kto szuka -ten znajdzie!
Krok VI
Oko w oko z cyklonem
Krok VII
Wolontariusz, praktyka-czemu nie!

Młodzież z klasy III LO i IVa TZ z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach aktywizujących, przygotowujących młodego człowieka do podjęcia właściwej decyzji edukacyjnej, poznawali techniki poszukiwania pracy i zasady autoprezentacji a także określali swoje predyspozycje. Część teoretyczna była połączona z praktyką, podczas której uczniowie odgrywali scenki sytuacyjne i np. wczuwali się w rolę pracodawcy i pracownika podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz dokonywali autoprezentacji. Kolejne zajęcia dla kolejnych klas już w najbliższym czasie.*

W
związku z dużym zainteresowaniem młodzieży wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej w naszej szkole w dniu 2 kwietnia odbył się Szkolny Salonik Edukacyjny Wyższych Uczelni zorganizowany przez SZOK przy współpracy biblioteki szkolnej.

W czytelni multimedialnej zaprezentowano szereg informatorów wyższych uczelni państwowych i niepaństwowych oraz ulotek szkół policealnych.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kierunkami i specjalnościami różnych uczelni. Korzystali ze zgromadzonych materiałów oraz wyszukiwali informacje o uczelniach na stronach internetowych. Ogromną popularnością cieszył się "Informator o zawodach" , w którym uczniowie zapoznawali się ze specyfiką zawodu, wykonywali testy predyspozycji i sprawdzali możliwości zatrudnienia.

Odbyła się również prezentacja Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A.F. Modrzewskiego przez absolwenta naszej szkoły studiującego na tej uczelni.

Przygotowana oferta edukacyjna cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży i umożliwiła podjęcie trafnej decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego kierunku studiów.


*

Edukacja o rynku pracy - Targi Pracy

W celu lepszego przygotowania do wejścia na rynek pracy młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Targach Pracy zorganizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy w Nowym Sączu oraz Klub Pracy w Gorlicach w dniu 26 kwietnia 2004r.

Uczniowie wzięli udział w konferencji "Europa moich marzeń - Młodzież w Unii Europejskiej".

W ramach poradnictwa zawodowego brali udział w zajęciach grupowych na temat: "Pisanie dokumentów aplikacyjnych i samodzielność w poszukiwaniu pierwszej pracy", prowadzonych przez lidera Klubu Pracy.

Poznawali również zasady prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej na warsztatach prowadzonych przez szkolnego doradcę zawodowego - Małgorzatę Kukuła.

Swoje stoisko na Targach Pracy prezentował także nasz szkolny SZOK, który przedstawił aktualną i pełną ofertę edukacyjną oraz prowadził poradnictwo w zakresie kształcenia i dokształcania.
W przygotowaniu i prowadzeniu stoiska SZOK-u pomagała młodzież ze Szkoły Policealnej, która udzielała także informacji o kierunkach kształcenia w ZST.
Punkt informacyjny SZOK-u cieszył się wielkim zainteresowaniem, a w szczególności wśród osób młodych, które chcą podjąć dalszą naukę.


*

VII Sądeckie Targi Uczelni Wyższych

W dniu 18 lutego 2005 roku Szkolny Ośrodek Kariery wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizował wyjazd na VII Sądeckie Targi Uczelni Wyższych - imprezę o charakterze informacyjno promocyjnym przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych.

Z naszej szkoły w targach uczestniczyła młodzież z klas III a LO i III b LO, na targach licznie prezentowały się uczelnie wyższe, gdzie na miejscu można było dowiedzieć się wszystkiego o wymarzonych kierunkach studiów: o zasadach i terminach przyjmowania w "mury" danej uczelni, programie zajęć. Można było porozmawiać z wykładowcami z uczelni oraz studentami. Poznać szczegóły studiowania, ale także życia studenckiego, które szczególnie w dużych miastach wygląda naprawdę interesująco.

Wszystkie nowo zdobyte informacje na targach przyczynią się do trafniejszego podjęcia decyzji "co" i "gdzie" studiować.


*

PRACA, KARIERA, EDUKACJA

Pod takim hasłem młodzież klas maturalnych brała udział w warsztatach z zakresu orientacji zawodowej w dniach 18. 02.-12. 04. 05r. Zajęcia prowadzone były przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej przy OHP z Nowego Sącza. Głównym celem tych spotkań było umożliwienie młodzieży nabycia umiejętności aktywnego, elastycznego planowania rozwoju zawodowego, zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do przejścia z edukacji na rynek pracy.
Uczniowie uczestniczyli w 4-godzinnych warsztatach podczas których zdobywali między innymi informację o zawodach, szkołach zawodowych, jednostkach szkolących, kursach; świadczą usługi dla młodzieży uczącej się oraz młodzieży poszukującej pracy w zależności od różnego rodzaju sytuacji i trudności w jakich się będą znajdować.
Szczegółowa tematy spotkań obejmowała:
- Przygotowanie do wejścia na rynek pracy - samoocena własnych mocnych    i słabych stron, odkrywanie własnych predyspozycji zawodowych.
- Poznajemy zawody: opisy zawodów, cechy charakterystyczne, wymagane    kwalifikacje.
- Profesje nowej ery - zawody przyszłości
- Ścieżki edukacyjne - jak osiągnąć karierę?
- Przygotuj się do nowych czasów - jakie działania podjąłeś by osiągnąć    sukces?
Zajęcia odebrane zostały pozytywnie i cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczyło duże zaangażowanie i zainteresowanie tematyką.


*

SzOK na Ogólnopolskiej Konferencji OHP "Edukacja dla rynku pracy"

Nasz Szklony Ośrodek Kariery został wyróżniony, bo jako jeden z niewielu został zaproszony do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Ochotniczych Hufców w Pracy dniach 4-5 października br. w Warszawie. Konferencja poświęcona była poradnictwu zawodowemu i edukacji młodzieży.
W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele administracji centralnej MGiP, MENiS, przedstawiciele środowisk naukowych i akademickich, przedstawiciele samorządu terytorialnego, kreatorzy innowacji ze środowiska doradców szkolnych i zawodowych, przedstawiciele "praktyków" w danym obszarze, osoby zainteresowane problematyką konferencji oraz kadra OHP.
W pierwszym dniu Konferencji omawiane były cztery bloki tematyczne, prowadzone w czasie obrad plenarnych z udziałem przedstawicieli środowisk naukowych: I blok - Trendy poradnictwa zawodowego w Europie.
II blok - System poradnictwa zawodowego w Polsce.
III blok - System poradnictwa zawodowego w OHP.
IV blok - Dobre praktyki w poradnictwie zawodowym.
W drugim dniu Konferencji odbywała się praca w zespołach tematycznych, prowadzonych jako rozwinięcie tematyki poruszanej podczas obrad plenarnych. Jej efekty posłużą wypracowaniu nowych kierunków rozwoju poradnictwa zawodowego oraz rozwojowi systemu współpracy w poradnictwie zawodowym:
1. Profil zawodowy doradcy XXI wieku.
2. Odbiorcy usług poradnictwa zawodowego.
3. Formy współpracy i partnerstwo w poradnictwie zawodowym.
4. Centrum Multimedialne jako narzędzie pracy doradcy.
Udział w konferencji był okazją do zaprezentowania naszej szkoły i działalności szkolnego ośrodka kariery, a także wymiany doświadczeń i pomysłów związanych z pracą doradczą.