ROK SZKOLNY 2021/2022Kolaż zdjęć obrazujący udział naszej kadry i trenerów w wyjeżdzie do Porto

Poszerzając horyzonty-kadra i trenerzy LOWE ZST w Porto

W dniach 9-13 lipca 2022 odbył się już kolejny w tym roku wyjazd dla kadry i trenerów osób dorosłych LOWE, w ramach projektu Mobilność Kadry w sektorze Edukacja Dorosłych w Programie Erasmus+. Po Bilbao przyszedł czas na Porto w Portugali, gdzie uczestnicy wyjazdu mogli dowiedzieć się więcej o nowych metodach i technikach edukacji dorosłych wykorzystując nowoczesne technologie cyfrowe, w tym grywalizacje i gry edukacyjne. Bo jak się okazuje ciekawym i atrakcyjnym narzędziem wspierającym proces edukacji jest obecnie właśnie grywalizacja, łącząca elementy zabawy, edukacji, rywalizacji oraz zaangażowania. Kurs w części teoretycznej oraz praktycznej został przeprowadzony przez Virtual Campus. Grupę uczestników stworzyli koordynatorzy z Małopolskiej Izby Samorządowej, trenerzy i kadra z ośrodków LOWE z Rawy Mazowieckiej i Wielkiej Wsi oraz naszego ośrodka LOWE ZST, który reprezentowała pani Dyrektor Renata Stępień, pani Małgorzata Kukuła-Jasińska oraz pan Marek Potempa.
To był niezwykły czas wspólnego uczenia się i działania, jak również czas wspólnej integracji oraz zwiedzania i poznawania specyfiki miejsca, lokalnej kultury i smaków, a przede wszystkim poznanie ludzi z pasją, którzy swoim zaangażowaniem potrafią pobudzić do działania. Dziękujemy za tą motywująco-edukacyjną moc, jaką otrzymaliśmy od wszystkich uczestników, a samo Porto wraz z dzielnicą Ribeira nad rzeką Duero z kolorowymi kamieniczkami to ciekawe i inspirujące miejscu, które dostarczyło takiej energii, aż chce się przenosić góry. I już dziś wprowadzamy do Naszego LOWE nowe pomysły na działania i innowacyjne rozwiązania.


Kolaż zdjęć obrazujący finał akcji Edukacyjnej Sieci Antysmogowej

Wygrana w akcji "ESA dla OSE"

Tuż przed końcem roku szkolnego wzięliśmy udział w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, w ramach której zaangażowaliśmy się akcję o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać i realizować swoje pasje. Podjęte przez nas działania i zrealizowanie zadania wyznaczone w projekcie pozwoliły zdobyć dla naszej szkoły jeden z 1200 bezpłatnych mierników jakości powietrza, a także tablicę LED do wyświetlania wyników pomiarów. Dodatkowo w nowym roku szkolnym będziemy dalej uczestniczyć w angażujących zajęciach ekologicznych, dzięki otrzymanym materiałom edukacyjnym na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu oraz dostępowi do platformy e-learningowej eduESA z cyfrowymi kursami i e-lekcjami dla nauczycieli i uczniów.
Razem zadbamy o naszą przyszłość!


Logotyp funduszy europejskich i Urzędu Marszałkowskiego

Zakończył się trzeci rok zajęć z „ Matematyki z elementami rachunkowości” w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej!

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego, poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię.
Zajęcia dla uczniów liceów i techników prowadzone są przez pracowników naukowych uczelni wyższych przy współpracy z nauczycielami ze szkół, do których uczęszczają uczniowie, w oparciu o nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, umożliwiające wytwarzanie, przetwarzanie materiałów dydaktyczno-edukacyjnych, zdalną współpracę nauczycieli akademickich i szkół.
W okresie od 30.10.2021r do 30.04.2022r w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych” zostało przeprowadzonych 30 godzin zajęć on-line z obszaru „Matematyka z elementami rachunkowości”. Zajęcia były prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie –p. dr hab. Bartosza Kurka oraz p.dr Ireneusza Górowskiego i odbywały się w Gorlicach w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.
W zajęciach uczestniczyło 16 uczniów z klasy IIb i IIc technikum. Uczniowie nie tylko biernie słuchali wykładów ale także w ich trakcie rozwiązywali zadania, a później przedstawiali wszystkim swoje wyniki. Nie obyło się bez dyskusji i szukaniu wspólnych rozwiązań danego problemu.
Podczas tych spotkań uczniowie zdobyli podstawową wiedzę dotyczącą funkcjonowania małych i dużych przedsiębiorstw, elementów dokumentacji operacji gospodarczych, ksiąg rachunkowych, wyceny bilansowej, rachunku kosztów i sprawozdania finansowego.
Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie Naszej Szkoły otrzymali możliwość kontaktu z nauką, mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a w przyszłości może wybiorą podobny kierunek studiów na tej uczelni.
Logotyp projektu Małopolska Chmura Edukacyjna


Zdjęcie przedstawia fragment dekoracji na uroczystości zakończenia roku, po lewej słońce, u góry napis i latające motylki

"Iść w stronę słońca"

Z takim mottem zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Krótką akademią młodzież podziękowała dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i edukację. Pani Dyrektor wręczyła ponad 110 nagród osobom wyróżniającym się w wynikach w nauce oraz działającym aktywnie na rzecz szkoły. Przedstawiciele firmy Famur również podziękowali uczniom klas patronackich wręczając dyplomy i upominki. Życzymy wszystkim gorącego lata, ciepłej wody, wiatru w żaglach, czystych szlaków górskich...
Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego


Zdjęcie przedstawia grupę uczniów wraz z Dyrekcją i przedstawicielem Famuru

Operatorzy z umowami o pracę w Firmie Famur

Nauka w klasie patronackiej to doskonały sposób na rynek pracy, przekonali się o tym nasi absolwenci w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Trzy lata temu jako szkoła podpisywaliśmy umowę patronacką z Firmą Famur dotyczącą utworzenia klasy patronackiej. Dziś tj. 22 czerwca 2022r. absolwenci tej klasy w zawodzie operator obrabiarek skrawających w obecności przedstawiciela HR Biznes Firmy Famur pani Renaty Markes oraz pani Dyrektor Renaty Stępień podpisywali przedwstępne umowy o pracę. Trzyletnia edukacja pozwoliła młodzieży zdobyć umiejętności praktyczne w rzeczywistym środowisku pracy, a także na bieżąco poznać nowe rozwiązania technologiczne stosowane w zakładzie. Atutem naszej klasy patronackiej był program nauczania oparty na praktycznym doświadczeniu, połączony ze stypendiami dla każdego ucznia w klasie i pewną przyszłością zawodową. Jak mówią sami absolwenci ich wybory sprzed trzech lat były trafionymi decyzjami, bo już dziś mają w ręku świadectwo ukończenia szkoły oraz swoją pierwszą umowę o pracę i gdyby wybierali jeszcze raz, wybrali by tak samo.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Fotorelacja z podpisywania umów z firmą Famur


Zdjęcie grupy uczniów wraz z nauczycielami - uczestników rajdu im. Jana Pawła II

XXII Rajd im. Jana Pawła II

W dniu 15 czerwca 2022 r. już po raz dwudziesty drugi grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Rajdzie im. Jana Pawła II, który odbył się na szlakach Beskidu Niskiego. Rajd zorganizowany był przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach.
Trasa rajdu wiodła ze Zdyni do Radocyny. Uczniowie pod opieką leśników i opiekunów podziwiali piękno Beskidu Niskiego i jego walory turystyczne. Po przejściu trasy rajdu odbyło się wspólne spotkanie przy ognisku na polu biwakowym w Radocynie. Po krótkim odpoczynku uczniowie brali udział w różnych konkursach o tematyce przyrodniczej i konkursie wiedzy o życiu i wędrówkach Jana Pawła II po Beskidzie Niskim, w którym to drużyna w składzie: Patryk Białoń, Patryk Czado oraz Kamil Roman z klasy I a T zajęła III miejsce.
Fotorelacja z XXII Rajdu im. Jana Pawła II


Zdjęcie grupy uczniów wraz z nauczycielami prezentujących wręczone właśnie certyfikaty

Kolejne certyfikaty CISCO rozdane…

W środę 15 czerwca po raz kolejny w tym roku szkolnym odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów w ramach Akademii Sieciowej Cisco. Certyfikat jednej z najbardziej znanych firm w branży IT do kursu "IT Essentials: PC Hardware and Software" otrzymali uczniowie w zawodzie technik informatyk z klasy 3bT(5-letnie) oraz 3bT(4-letnie). Zdobyta w czasie kilku miesięcy trwania szkolenia wiedza potwierdzona certyfikatem otwiera możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej. Certyfikaty wręczyła uczniom dyrektor szkoły Renata Stępień. Gratulujemy!
Fotorelacja z wręczania certyfikatów Cisco


Zdjęcie przedstawia ucznia Dawida tajaka z dyplomem i pucharem w ręce

Champion Powiatu Gorlickiego 2022 w rękach Dawida Tajaka

Champion Powiatu Gorlickiego 2022 w rękach Dawida Tajaka w kategorii odkrycie roku-Kickboxing – sport walki i pasja. Z wielką radością informujemy, że Dawid Tajak - uczeń naszej szkoły z klasy IIIbT w zawodzie technik elektryk zdobył tytuł Champion Powiatu Gorlickiego 2022 w kategorii odkrycie roku. Obok elektryki i elektrotechniki w grupie zainteresowań Dawida jest sport, a szczególnie pasja do Kickboxingu.
Kilka zdjeć Dawida i więcej o jego pozaszkolnej pasji
Relacja z Gali „Championy Powiatu Gorlickiego” ze strony powiatgorlicki.pl


Logo projektu Jak nie czytam, jak czytam

Akcja czytelnicza" Jak nie czytam, jak czytam"

W tym roku szkolnym Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” odbyła się 10 czerwca 2022 roku na terenie szkoły. Czytaliśmy w bibliotece, w klasach, na korytarzu oraz w plenerze koło szkoły. Najpierw uczniowie z klas technikum pod opieką wychowawców koordynatorów akcji Pań Jolanty Probulskiej i Renaty Rybczyk przybyli do biblioteki, aby wypożyczyć książki. Lektury zostały wcześniej przygotowane przez bibliotekarkę Ewę Przesławską również koordynatorkę projektu.
O rozpoczęcie akcji poprosiliśmy Panią Renatę Stępień dyrektora naszej szkoły, która również włączyła się czynnie czytając swoją ulubioną książkę.
Czytając i zapoznając się z treścią wybranych książek uczniowie pozowali do zdjęć w najróżniejszych miejscach w szkole. Do spędzenia chwili z książką służy nie tylko biblioteka, ale również korytarz szkolny, klasy, świeże powietrze.
W trakcie akcji wywiązało się wiele około książkowych dyskusji, uczniowie wzajemnie dowiadywali się o swoich preferencjach czytelniczych i zainteresowaniach książkowych.
Dziękujemy za udział w akcji!
Fotorelacja z akcji "Jak nie czytam, jak czytam"


"Czas nas uczy pogody" zajęcia biblioterapeutyczne.

W dniu 9 czerwca młodzież z klas 1BT, III BnB i IIIBB uczestniczyła w warsztatach biblioterapeutycznych pt. „ Czas nas uczy pogody” przeprowadzonych przez Panią Małgorzatę Janusz-Nowicką pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach. Na zajęciach uczniowie mieli okazję porysować, poćwiczyć pamięć, „wypłynąć marzeniami w swoją przyszłość”. Przygotowane przez naszą bibliotekarkę Panią Ewę Przesławską spotkanie w klasach pobudziło naszą młodzież do zastanowienia się nad sensem istnienia, przemijania oraz przeszłością i przyszłością. Fotorelacja z zajęć biblioterapeutycznych


Spotkanie z radnym

Spotkanie z radnym Rady Powiatu Gorlickiego Panem Andrzejem Matusikiem zakończyło cykl zajęć z edukacji obywatelskiej zorganizowanych w naszej szkole. Pan Andrzej Matusik opowiedział w jaki sposób godzi swoją pracę zawodową lekarza z funkcją radnego. Przedstawił też zakres działania samorządu powiatowego i zachęcił uczniów do tego aby włączali się w życie lokalnej społeczności i aspirowali do pełnienia funkcji radnych.
Fotorelacja ze spotkania z radnym


Marzył o tym by zostać pilotem, został … wójtem.

By zdążyć do szkoły na pierwszą lekcję musiał wyjść z domu o 4.30, gdy wracał z powrotem, jesienią i zimą było już ciemno. Mimo to, jak sam wspomina, jego ambicją było być najlepszym uczniem w szkole i zdobyć stypendium Prezesa Rady Ministrów. Cel osiągną. Ze „złotym indeksem” dostał się na Wydział Lotniczy Politechniki Rzeszowskiej. To jeden z elitarnych kierunków studiów w Polsce, a zwłaszcza specjalizacja pilotażu. Nie udało mu się zostać pilotem cywilnym, ukończył wydział budowy silników lotniczych i postanowił powrócić do rodzinnego Gródka. Mowa o Panu Jacku Migaczu, absolwencie naszej szkoły, który spotkał się z młodzieżą i na swoim przykładzie pokazał, jak realizować swoje marzenia i ambicje, jak ustawić hierarchię wartości w swoim życiu by czuć się szczęśliwym i spełnionym. Pan Jacek mógł podjąć pracę w dużym mieście w jakiejś dużej firmie, ofert nie brakowało. Zdecydował się wrócić do rodzinnej miejscowości by w niej budować swoje miejsce na ziemi. Najpierw pracował na etacie, jednym, drugim, trzecim, później założył własną firmę, która jak sam mówi, bardzo dobrze prosperowała. W końcu podjął decyzję o kandydowaniu w wyborach na wójta Gminy Grybów i od trzech lat sprawuje z powodzeniem tą funkcję. Co sprawiło, że zawiesił działalność swojej przynoszącej spore dochody firmy ? Na pewno nie pieniądze ale chęć działania na rzecz swojego środowiska. Jako radny rady gminy dostrzegał problemy i miał pomysły na ich rozwiązanie, był i jest przekonany że dobrze i wygodnie żyć można nie tylko w dużym mieście ale również na prowincji. Jaka jest jakość tego życia w znacznej mierze zależy od nas samych.
Fotorelacja ze spotkania z wójtem Gminy Grybów


Zacznij żyć pełnią życia!

Zdjęcie przedstawia rapera Arkadiusza Zbozień Niezwykłą lekcję dla naszych uczniów poprowadził raper i freestylowiec Arkadiusz „Arkadio” Zbozień. Pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to, co kochasz” – zarażał nas swoim optymizmem i pozytywną energią do życia i działania. Jego życie nie zawsze łatwe, bo doświadczone nałogami, agresją, czy rozpadem rodziny było wyjściem do rozmów o przemocy, uzależnieniach i wchodzeniu w konflikty z prawem. Podczas niezwykłego spotkania Arkadio pokazał, że trzeba i warto zmieniać życie w oparciu o swoje silne strony, talenty i szczęśliwe relacje rodzinne. W przekazie Arkadio dominowała muzyka i freestyle, na żywo wykonywał autorskie utwory muzyczne, a ścieżka dźwiękowa stanowiła tło dla jego wykładu. Nie zabrakło filmików i materiałów wideo promujących dobre przykłady. Z pewnością jego występ z prowokował młodych ludzi do zastanowienia się, czy to, co robią, jest 100% pomysłem na życie? I ukierunkował jak zrobić pierwszy krok na drodze do życia z pasją i talentami?
Fotorelacja ze spotkania

Logotyp funduszy europejskich i Urzędu Marszałkowskiego

Małopolska Chmura Edukacyjna – warsztaty wyjazdowe wiosenne 2021/2022

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach w czerwcu 2022r wzięli udział w wyjazdowych wiosennych weekendowych warsztatach, zorganizowanych przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.
Zajęcia w ramach warsztatów weekendowych odbywały się na krakowskich wyższych uczelniach w terminie 3 - 5 czerwca 2022r i były prowadzone przez pracowników tychże uczelni. Uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w warsztatach z języka niemieckiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, z informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz z biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
W trakcie warsztatów uczniowie zrealizowali 10 godzin zajęć dydaktycznych na uczelni, gdzie korzystali z bazy techno-dydaktycznej, uczestniczyli w zajęciach praktycznych i warsztatowych w laboratoriach, brali udział w wykładach prowadzonych przez kadrę akademicką. W godzinach popołudniowych uczniowie realizowali tzw. program naukowym zbieżny z danym obszarem tematycznym, na który składały się m.in. spotkania z ekspertami z danej branży, lekcje muzealne, warsztaty, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem obcojęzycznym.
Dzięki uzyskanemu wsparciu uczniowie będą lepiej przygotowani do rozpoczęcia nauki na studiach oraz do wyboru odpowiedniej uczelni. Takie podejście gwarantuje lepsze ukierunkowanie na najbardziej optymalną ścieżkę dalszego kształcenia. Projekt jest również bardzo dobrym uzupełnieniem podstawy programowej w szkołach.
Udział uczniów Naszej Szkoły w tych zajęciach z pewnością przyczyni się do zwiększenia ich umiejętności i poszerzenia wiadomości z danych dziedzin wiedzy, a także do podniesienia ich kompetencji kluczowych. Fotorelacja z warsztatów
Logotyp projektu Małopolska Chmura Edukacyjna


Zdjęcie przedstawia 2 uczniów z balonikami po bokach reklamujących naszą szkołę

Dzień Otwarty w naszej szkole

Dzień otwarty już za nami. Odbył się on 31 maja.
Nie zabrakło dobrej zabawy oraz poczucia humoru
Wszystkim Ósmoklasistom, którzy przybyli tak licznie dziękujemy za wspólne chwile i czekamy na Was we wrześniu!
Fotorelacja z Dnia Otwartego


Wyniki konkursu fotograficznego „Przyroda chroniona i uwieczniona”

„Konkurs został zakończony!
Każdy będzie nagrodzony!
Kto nie wysłał niech żałuje!
A kto wygrał niech świętuje!!!"
Jury konkursu postanowiło przyznać następujące NAGRODY GŁÓWNE
I MIEJSCE MICHAŁ KACZMAR 1bT
II MIEJSCE SABINA SEKUŁA 3aT5
III MIEJSCE TOMASZ TRYBUS 3aT5
oraz wyróżnienia
Małgorzata Baran IbB1
Jakub Lenard 3bT5
Grzegorz Jaracz 3bT5
Dziękujemy za udział w konkursie.

Galeria zdjęć konkursowych


Zdjęcie przedstawia uczniów uczestniczących w wycieczce na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju

"Niezapomniany spacer w chmurach"

27 maja uczniowie klasy 1aT i 2aT wraz z opiekunami udali się na wycieczkę edukacyjną.
Główną atrakcją zorganizowanego wyjazdu była wieża widokowa w koronach drzew. Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to unikalne miejsce na mapie Polski. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej 49,5 metrowa Wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie. Dodatkową atrakcją jest przejazd kolejką krzesełkową oraz 60 m zjeżdżalnia.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po deptaku, gdzie uczestnicy podziwiali krynicką architekturę oraz multimedialne fontanny.
Przechadzkę zakończyli w samym centrum miasta pod budynkiem Pijalni Głównej, w której dostępne są naturalne wody lecznicze.
Po tak aktywnym dniu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udali się w drogę powrotną.
Fotorelacja z wycieczki do Krynicy-Zdroju


Zdjęcie przedstawia uczniów uczestniczących w wycieczce w Pieniny, oczekujących na przystani flisackiej

Wspaniałe widoki, piękna pogoda i my…

Pieniny to cel naszego klasowego wyjazdu. Pomimo niekorzystnych prognoz, każdy punkt wycieczki zrealizowaliśmy z wszechobecnymi promieniami słonecznymi oraz nieopuszczającym nas świetnym humorem. Spacer po górach, widok z Trzech Koron oraz spływ Dunajcem zrobiły na nas ogromne wrażenie, które pozostanie w naszej pomięci na długi czas. Była to bez wątpienia najlepsza z dotychczasowych naszych wypraw. W końcu, po czasie pandemii mogliśmy się zintegrować i świetnie wypocząć.
Fotorelacja z wyprawy w Pieniny


Zdjęcie przedstawia uczniów uczestniczących w wycieczce do Zakopanego, w tle szczyty otaczające Morskie Oko

"Zakopane, Zakopane, słońce, góry i górale..."

24-25 maja uczniowie klas: 2aT, 3aT,3cT,3bBn wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Wędrując wokół Morskiego Oka mogli zobaczyć skutki lawin, które w tym sezonie zeszły do jeziora, a nawet porzucać się śnieżkami. Następnego dnia odwiedzili Dolinę Kościeliską i schronisko na Ornaku. Nie zabrakło też wieczornego spaceru po Krupówkach i oscypkowych zakupów w bacówce.
Fotorelacja z wyprawy do Zakopanego


„Ubierz się w książkę czyli sleeveface w bibliotece”

Zdęcie na konkurs sleeveface przedstawiające dziewczynę zasłoniętą częściowo książką Gratulacje dla Justyny Mroczki z klasy III c T za wyróżnienie
w konkursie czytelniczym
„Ubierz się w książkę czyli sleeveface w bibliotece”.

Podziękowanie również dla Aurelii Królikowskiej
i Michała Kaczmara za zainteresowanie się konkursem i przygotowanie prac - zdjęć konkursowych.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy !!!


Pomysł na nietypową lekcję wiedzy o społeczeństwie.

Kto może zostać posłem, czym zajmuje się sejm i senat, czy to prawda, że tradycja polskiego parlamentaryzmu liczy już ponad 550 lat? To tylko przykładowe pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi na dzisiejszej lekcji. A kto lepiej o tym opowie jak nie parlamentarzysta, który zna kulisy i mechanizmy działania sejmu z własnego doświadczenia. Stąd pomysł zaproszenia do naszej szkoły Pani Poseł Barbary Bartuś, która reprezentuje ziemię gorlicką w sejmie od 2007 roku.
Uzupełnieniem dzisiejszych zajęć i sprawdzeniem tego kto uważnie słuchał, był konkurs przygotowany przez Panią Poseł. Przedstawiciele klas: 2 a Technikum, 3 a i 3 b Technikum 5- letniego odpowiadali na 30 pytań dotyczących funkcjonowania polskiego sejmu, senatu i innych naczelnych organów państwa. Jak zostało już wspomniane, większość odpowiedzi zawarta była w prelekcji Pani Poseł, dlatego ten test wiedzy nie był trudny. Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki, a pięcioro uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów, w nagrodę pojedzie w czerwcu na trzydniową wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Panią Poseł. W programie wycieczki nie zabraknie oczywiście wizyty w sejmie.
Fotorelacja z nietypowej lekcji wiedzy o społeczeństwie.


Logo projektu Erasmus Plus

Edukacja Dorosłych w Programie Erasmus+

Zespół Szkół Technicznych im Wincentego Pola w Gorlicach od 2017 roku prowadzi Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji, który zajmuje się edukacją poza formalną i nieformalną osób dorosłych. Zajęcia dopasowane są do aktualnych potrzeb osób dorosłych. Rozwijają zainteresowania, pozwalają odnaleźć się w zmieniających się świecie, a także kształtują kompetencje społeczne i obywatelskie. Kierowane są głównie do osób z utrudnionym dostępem do edukacji lub do osób, które już dawno ukończyły edukację formalną i chcą zaktualizować swoją wiedzę i umiejętności. LOWE, to coś więcej niż edukacja, to sposób na tworzenie relacji i integrowanie środowiska. Obecnie w ramach LOWE realizowany jest kurs języka angielskiego, a zdobyte umiejętności posługiwania się językiem zostaną sprawdzone w praktyce podczas wyjazdu do Słowenii.
Edukacja dorosłych wymaga innych form i metod, aniżeli stosowane są w edukacji szkolnej. Dlatego też trenerzy wywodzący się z nauczycieli potrzebują wsparcia, rozwoju i poznania nowych, atrakcyjnych sposobów pracy. Taką możliwość miała Pani Dyrektor Renata Stępień i dwóch nauczycieli szkoły – trenerów LOWE, którzy w towarzystwie operatora LOWE –pracowników Małopolskiej Izby Samorządowej oraz trenerów i koordynatora LOWE z Rawy Mazowieckiej i Wielkiej Wsi wyjechali do Hiszpanii do Bilbao w ramach projektu Mobilność kadry edukacji dorosłych w ramach sektora Edukacja Dorosłych w Programie Erasmus+. W organizacji przyjmującej – Media Creativa w Bilbao odbył się dwudniowy kurs innowacyjnych , aktywizujących metod edukacji dorosłych np. Escape Rooms, studium przypadku, Visual Thinking. Oprócz teorii podczas praktycznych ćwiczeń w grupach była możliwość realnego zastosowania tych metod.
Pobyt w Hiszpanii służył także poznaniu kultury i codziennych zwyczajów mieszkańców Bilbao. Popołudnia były okazją do poznania kultury, kuchni i zabytków Bilbao, a co najważniejsze ludzi tworzących tamten klimat kulturowy. Udało się również odwiedzić muzeum Guggenheima i zachwycić jego zbiorami i architekturą. Pobyt w Hiszpanii był również czasem ważnym dla rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich
Kilka zdjęć z pobytu w Hiszpanii


Zdjęcie przedstawia uczniów uczestniczących w projekcie Udostępniacze na tle plakatu z gali

Gala finałowa online konkursu „uDOSTĘPniacze 2.0”

20 maja uczniowie klasy II c T oraz III b T uczestniczyli w gali finałowej online konkursu „uDOSTĘPniacze 2.0”, w którym nasza szkoła brała udział. Podczas gali wyemitowane zostały filmy zwycięskich zespołów oraz odbył się wykład motywacyjny Pana Mariusza Kędzierskiego – artysty, malarza i mówcy motywacyjnego, który choć sam zmaga się z niepełnosprawnością, dzięki dostępności i niebywałej pracy osiągnął sukces na międzynarodową skalę. Nagrody w konkursie wręczała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Film zrealizowany przez nasz szkolny zespół nie znalazł się w pierwszej trójce, ale zostaliśmy wyróżnieni za zrealizowanie największej liczby lekcji dodatkowych z tematu dostępności.
Mamy nadzieję że dzięki udziale w akcji udało nam się uświadomić uczniom, jak wiele barier znajduje się w otoczeniu.
Fotorelacja z gali konkursu „uDOSTĘPniacze 2.0”Narodowe Święto Konstytucji 3 maja

Tego dnia obchodzimy w Polsce Święto Narodowe upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 maja z 1791 roku. Dzieje tego święta są tak powikłane i burzliwe jak historia Polski. Pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja była prawdziwym ewenementem politycznym, a zarazem desperacką próbą wydobycia państwa z głębokiego kryzysu. Dla młodych pokoleń Polaków to wciąż ważna lekcja historii i jeden z najbardziej wzniosłych symboli dążeń Polaków do życia w wolny, suwerennym i sprawiedliwym kraju.


Pożegnanie maturzystów

Dokądkolwiek zmierzasz – rób to całym sercem.
/Konfucjusz/
29 kwietnia 2022 r. nadszedł czas pożegnania absolwentów naszej szkoły – świadectwa odebrali uczniowie klas czwartych oraz słuchacze liceum dla dorosłych.
Podczas pożegnania Pani Dyrektor Renata Stępień skierowała ciepłe słowa w stronę maturzystów oraz wręczyła nagrody dla najlepszych uczniów oraz listy gratulacyjne dla ich rodziców.
Życzymy maturzystom powodzenia na egzaminie maturalnym oraz szczęścia w dorosłym życiu.
Fotorelacja z pożegnania maturzystów


Panorama gór w alpach

Alpinizm i góry z książką w tle – wspólny projekt naszej szkoły z Biblioteką Pedagogiczną w Gorlicach.

„W góry, w góry miły bracie, tam przygoda czeka na Cię …” tymi słowami wiersza naszego patrona W. Pola w dniu 28.04.2022 r. rozpoczęło się spotkanie z udziałem młodzieży w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Projekt „Alpinizm i góry z książką w tle” został przygotowany wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Gorlicach. Koordynatorką tego projektu w szkole była Ewa Przesławska nauczyciel bibliotekarz ZST w Gorlicach.


Więcej o spotkaniu - Alpinizm i góry z książką w tle ↓

Spotkanie rozpoczęła Pani Renata Stępień dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, a następnie głos zabrała Pani Beata Krok dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach. W przedsięwzięciu uczestniczyli Pani Małgorzata Janusz-Nowicka i Pan Janusz Klupa pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach, Pan Marek Owczarz – założyciel Gorlickiej Grupy Górskiej oraz Pan Roman Trojanowicz dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczościw Gorlicach. Wsparcia w przygotowaniu projektu udzielili nauczyciele – Pan Rafał Warzecha, Wojciech Czamara, Marcin Grzeszczuk, Marcin Wojna.
To kwietniowe spotkanie zorganizowano z wielu powodów – realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, 20.04.1807 roku urodził się W. Pol – nasz patron szkoły, rok 2022 ogłoszony Rokiem Wandy Rutkiewicz.
Na spotkaniu podjęto tematykę chodzenia po górach w szerokim aspekcie, nie tylko fizycznym, ale też psychicznym. Przedstawiono sylwetki znanych alpinistów ludzi niezwykłych, którzy potrafili poświęcić naprawdę wiele, by spełnić swoje marzenia i zrealizować ambicje. Udowodnili, że upór, determinacja i przekraczanie własnych ograniczeń prowadzi do sukcesu.
Podzielono się wspomnieniami o zdobywaniu różnych szczytów gór; o wyprawach w różne zakątki polskich i zagranicznych gór; o wędrowaniu jako sposobie wykorzystania czasu wolnego.
Zaprezentowano też książki o alpinistach i himalaistach, które można wypożyczyć w naszej bibliotece, jak i w Bibliotece Pedagogicznej, aby zgłębić tematykę projektu.
Dwaj uczniowie Krzysztof Radwan i Szymon Brataniec z klasy III AT pod opieką Pana Marcina Grzeszczuka zaprezentowali wspinaczkę na naszej szkolnej ściance wspinaczkowej.
Zwrócono uwagę, że wspinanie ma duży wpływ na kształtowanie psychiki, uczy pokonywania swoich słabości, wyzwala ambicję i przekonanie, że nie ma celów nie do zdobycia.
„Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność” – to słowa Jacka Tellera przytoczone przez Panią Renatę Stępień dyrektor ZST na podsumowanie projektu. Zwróciła uwagę na to, że to spotkanie nie było tylko o górach, ale przede wszystkim o życiu. Bo w życiu jak w spinaczce każdy szczyt jest w zasięgu ręki, jeśli tylko będziemy się wspinać. Życzyła wszystkim, aby marzenia były większe niż góry i by mieć odwagę wspinać się na ich szczyty.


Fotorelacja ze spotkania - Alpinizm i góry z książką w tle

Festiwal Zawodów w Małopolsce już za Nami

W ciągu dwóch dni tj. 26-27 kwietnia na krakowskiej Tauron Arenie w godz. 9.00 - 16.00 odbyły się targi edukacyjne, które przyciągnęły liczną rzesze ósmoklasistów ich rodziców i nauczycieli. Była to bowiem szansa dla młodych ludzi, by zapoznać się w ofertą szkół ponadpodstawowych i tym samym zaznajomić się z zawodami, zwłaszcza tymi, które będą potrzebne w przyszłości. Tradycyjnie na FZM nie mogła zabraknąć naszej szkoły, podczas którego prezentowaliśmy interaktywne stoisko w branży fryzjerskiej oraz promowaliśmy zawody zarówno te dotychczasowe, jak również nowości z naszej oferty edukacyjnej. Dla nas był to festiwal pokazu umiejętności fryzjerskich naszych uczniów oraz wielu rozmów z ósmoklasistami udzielając wyczerpujących informacji na temat kształcenia w ZST oraz odpowiadając na nurtujące pytania związane z danym zawodem. Celem całego wydarzenia było zachęcenie młodzieży do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej, która zaprowadzi do zawodu wykonywanego z pasją i satysfakcją.
Fotorelacja z Festiwalu Zawodów


XIX Powiatowy Turniej Wiedzy Motoryzacyjnej

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się już 19 edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej. W tej edycji o tytuł najlepszej drużyny w powiecie walczyły 4 zespoły. W konkursie zmagali się uczniowie z następujących szkół: Zespół Szkół Ekonomicznych (1 drużyna), Zespół Szkół Zawodowych (1 drużyna) oraz Zespół Szkół Technicznych (2 drużyny). Eliminacje rozpoczęły się testem wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym. Następnie młodzież przystąpiła do kolejnych konkurencji - przygotowanie pojazdu do jazdy, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda samochodem z talerzem Stewarta.


Wyniki Turnieju ↓

Po emocjonującej i wyrównanej rywalizacji ostatecznie 1 miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach, 2 miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, a 3 i 4 miejsce zajęły drużyny z naszej szkoły .
Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat na etapie wojewódzkim.


Fotorelacja z Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Uczniowie klasy 2aT przyłączyli się do akcji ekologicznej Gorlickie Dni Ziemi 2022.
Świeże powietrze oraz piękne okolice sprawiły, że ten czas spędziliśmy miło i pożytecznie.
Fotorelacja


2 miejsce Anity Tereszkiewicz w Ponadregionalnym Konkursie Fryzjerskim

Po prawie dwuletniej przerwie związanej z pandemią 21.04.2022 odbyła się VII edycja prestiżowego Ponadregionalnego Konkursu Fryzjerskiego Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich w Trzcianie koło Rzeszowa, pod hasłem „ Lady in white – awangardowe stylizacje ślubne”
W tym roku w zmaganiach konkursowych starowało 21 uczestniczek ze szkół z województw: podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego. Nie mogło tam zabraknąć także przedstawicielek naszej szkoły ,tym bardziej , że uczestniczymy w tym konkursie od jego pierwszej edycji zdobywając nagrody i wyróżnienia. Podobnie było także i w tym roku . Uczennica klasy 3aTn Anita Tereszkiewicz uplasowała się na drugim miejscu tworząc niepowtarzalną, awangardową stylizację ślubną. Oprócz Anity w konkursie udział wzięły : Martyna Bulanda w roli zawodniczki oraz Sylwia Matuszyk i Aneta Przybyłowicz w roli modelek.
Więcej informacji o konkursie i fotorelacja


Plakat upamiętniający chrzest Polski w dniu świeta Chrztu Polski 14.04

Zbliża się święto Chrztu Polski. Wywieś flagę

14 kwietnia będziemy obchodzić 1056. Rocznicę Przyjęcia Chrztu przez Polskę.
Święto Chrztu Polski obchodzone jest od trzech lat. Z tej okazji wywieśmy w swoich domach flagę.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dotyczącymi tego wielkiego wydarzenia.
swietochrztu.pl


Kolaż zdjęć z Dnia Zawodowca dla ósmoklasistów

Dzień zawodowca

Dzień Zawodowca – Przymierz się do zawodu Absolwent-Uczeń –Kandydat takiego trio w naszej szkole jeszcze nie było, a wszystko to za sprawą Dnia Zawodowca i promocji oferty edukacyjnej szkoły. W dniu 12 kwietnia 2022r. mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły grupę ósmoklasistów z Ropicy Polskiej i Kobylanki, którzy przymierzali się do pierwszych wyborów edukacyjno-zawodowych. Obecność absolwentów szkoły i ich dzisiejsze losy pokazują, że z powodzeniem dostają się na wymarzone kierunki studiów i doskonale odnajdują się na rynku pracy. A przecież, to Oni – Nasi Absolwenci są najlepszym świadectwem jakości naszej edukacji. Dodatkowo zostało zaplanowane spotkanie z przedstawicielem Firmy Famur panią Renatą Markes, która przedstawiła korzyści kształcenia w klasie patronackiej, a uzupełnieniem informacji był film promocyjny o zawodzie operator obrabiarek skrawających.
Ósmoklasiści mieli także okazję poczuć atmosferę naszej szkoły, uczestniczyć w warsztatach fryzjerskich, informatycznych, a także w zajęciach rekreacyjno-sportowych, gdzie próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej i sprawdzali swój refleks, szybkość reakcji i koordynację w treningu z BlazePod. W drugiej części Dnia Zawodowca ósmoklasiści udali się do Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie mogli spróbować swoich sił w zajęciach praktycznych w branży samochodowej czy elektrycznej.
Drodzy Ósmoklasiści dziękujemy, że tego dnia byliście z Nami i mamy nadzieję że zachęciliśmy Was do podjęcia nauki w naszej szkole. Do zobaczenia w procesie rekrutacji. Czekamy!!!
Fotorelacja z Dnia Zawodowca


Kolaż zdjęć z wręczania nagród i wyróżnień członkom szkolnego koła SIMP

Nasza szkoła zawsze w gronie najlepszych!

Gratulacje dla naszych absolwentów – Ogólnopolski Konkurs Technik – Absolwent 2021 i Absolwent 2020.
Podczas szkolnej uroczystości 12 kwietnia 2022r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca XIV i XV edycję Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe „Technik Absolwent 2020” i „Technik Absolwent 2021”. Nasza duża grupa absolwentów otrzymała dyplomy z rąk pani Dyrektor Renaty Stępień oraz Prezesa Zarządu Oddziału SIMP w Gorlicach pana Romana Jamro w obecności zaproszonych gości. Dumą napawa fakt, że dwóch absolwentów to laureaci II miejsca - Wiktor Labut oraz Dominik Mrukowicz w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Natomiast wyróżnienia „Technik Absolwent 2021” otrzymali - Michał Deć, Marcin Antas w zawodzie technik informatyk oraz Kacper Lazar i Przemysław Przysławski w zawodzie technik elektryk.
W gronie wyróżnionych „Technik Absolwent 2020” zaleźli się - Wojciech Styrkowicz, Patryk Kuniczak i Miłosz Tutro w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz Kamil Bylica, Paweł Wąsowski i Tomasz Rożeń w zawodzie technik informatyk, a także Dominik Ćwikła w zawodzie technik elektryk.
Dzisiejsze drogi edukacyjno-zawodowe naszych absolwentów pokazują, że z powodzeniem dostają się na wymarzone kierunki studiów i doskonale odnajdują się na rynku pracy. Gratulujemy Absolwentom i życzymy im sukcesów na studiach, w pracy zawodowej i w życiu osobistym.
Fotorelacja z wręczania wyróżnień SIMP


Kolaż zdjęć z wręczania stypendiów za I półrosze 2021_2022

Stypendia dla najlepszych rozdane!

Najlepsi uczniowie, najwyższe średnie czyli Szkolne Stypendia za I półrocze roku szkolnego 2021/2022 zostały rozdane w dniu 12 kwietnia 2022r. Nasi najlepsi uczniowie z rąk Starosty Pani Marii Gubały oraz Pani Dyrektor Renaty Stępień odebrali dyplomy i gratulacje. Uroczystość ta była okazją do pokazania, że warto jest się uczyć, bowiem stypendium stanowi nagrodę za trud włożony w naukę w danym roku szkolnym ale to także motywacja do dalszej pracy i osiągania coraz lepszych wyników. Stypendystom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a wszystkich pozostałych uczniów zachęcamy do wytężonej pracy, która z pewnością zaowocuje wysokimi wynikami w nauce, które będą mogły zostać docenione przyznaniem kolejnych stypendiów w przyszłym roku szkolnym.


Dni Otwarte dla młodzieży szkół średnich w gorlickim szpitalu

7 i 8 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach, zorganizowanych przez Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Podczas trzygodzinnej wycieczki mogli zajrzeć w miejsca na co dzień dostępne tylko dla personelu, poznać sprzęt medyczny oraz samemu spróbować "wykonać" niektóre zabiegi.
Kilka zdjęć


„Dzień otwarty Instytutu Technicznego PWSZ”

Dnia 06.04.2022 roku grupa uczniów z obu klas 3 TPS odwiedziła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu, w której odbywało się wydarzenie pn. „Dzień otwarty Instytutu Technicznego PWSZ”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pracownie i laboratoria, w których odbywają się zajęcia oraz zapoznać się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez uczelnię. Ciekawe prezentacje, eksperymenty i urządzenia wzbudziły duże zainteresowanie u uczniów i potwierdziły potrzebę organizowania tego typu wydarzeń.
Kilka zdjęć


Plakat zachęcajacy do oddawania krwi.

Łączy nas krew, która ratuje życie…

Pod takim hasłem młodzież Zespołu Szkół Technicznych podzieliła się najcenniejszym darem. W dniach 29 i 30 marca 2022 roku w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach uczniowie klas technikum i szkoły branżowej włączyli się w akcję honorowego oddawania krwi. Dziękujemy za okazane wielkie serce.
Kilka zdjęć z akcji oddawania krwi


Logotyp funduszy europejskich i Urzędu Marszałkowskiego

Zakończyły się zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej!

W okresie od 20.10.2021r do 30.03.2022r w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych” zostało przeprowadzonych 30 godzin zajęć on-line z obszaru „Matematyka z elementami rachunkowości”. Zajęcia były prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie –p. dr hab. Bartosza Kurka oraz p.dr Ireneusza Górowskiego i odbywały się w Gorlicach w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. W zajęciach uczestniczyło 16 uczniów z klasy IIb i IIc technikum.
W związku z rozwojem sytuacji epidemicznej w kraju i przejściem szkół na nauczanie zdalne, 2 i 9 lutego 2022r uczniowie uczestniczyli w lekcjach z domu. Chłopcy mieli możliwość obejrzenia zajęć na żywo, łącząc się bezpośrednio on-line z wykładowcą UEK-u w Krakowie.
Na zajęciach w II półroczu poruszane były m.in. następujące tematy: obliczenia i interpretacja krytycznego punktu ceny i kosztów dla jednego produktu, marża brutto i jej wykorzystanie w podejmowaniu decyzji w przedsiębiorstwie, kalkulacja podziałowa prosta i ze współczynnikami, planowanie optymalnej wielkości zamówienia oraz ocena opłacalności projektów inwestycyjnych w przedsiębiorstwie.
Na każdych zajęciach uczestnicy mieli do rozwiązania kilka zadań stawianych przez wykładowcę. Uczniowie z naszej szkoły, biorący udział w projekcie aktywnie uczestniczyli w lekcjach, rozwiązując zadania szybko i poprawnie. Należy zaznaczyć, że poruszane na spotkaniach kwestie były często bardzo trudne.
Mamy nadzieję, że te zajęcia, cieszące się dużą sympatią wśród młodzieży, podsyciły u nich zainteresowanie matematyką i ekonomią oraz zachęciły któregoś z uczniów do rozpoczęcia w przyszłości studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Kilka zdjęć
Logotyp projektu Małopolska Chmura Edukacyjna


Drodzy uczniowie, maturzyści!

W serwisie internetowym YouTube został uruchomiony kanał dla uczniów przygotowujących się do matury rozszerzonej z matematyki. Wszystkie materiały oraz treści są i będą całkowicie darmowe. Projekt zakłada przerobienie działów matematyki pod kątem rozszerzenia. Prezentowane będą zadania z matur rozszerzonych wraz z notatkami do samodzielnego studiowania. Zamieszczane będę również filmy teoretyczne. Zachęcamy do korespondencji jakie zagadnienia chcielibyście na kanale zobaczyć. Zapraszamy.
Kanał na YouTube


Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

W związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19 Minister Edukacji i Nauki we współpracy z Ministrem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym wydał nowe Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Pamiętajcie!!!
Zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19. Bądź odpowiedzialny chroń siebie i innych, przestrzegaj podstawowy zasad bezpieczeństwa oraz higieny.
Nowe wytyczne pozwalają na dalsze utrzymanie bezpieczeństwa zdrowotnego.
Szczegóły


Kolaż zdjęć z Forum podsumowującego projekt LOWE

LOWE II- czas podsumowań - 4 Forum Wymiany Doświadczeń LOWE

W dniach 24-25 marca w Krakowie odbyło się już 4 Forum Wymiany Doświadczeń Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji -LOWE II na rzecz aktywizacji osób dorosłych. Był to również czas podsumowania całego projektu LOWE II.
„Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych 2 (LOWE 2)” to projekt grantowy realizowany w ramach Umowy o dofinansowanie projektu Nr UDA-POWR.02.14.00-00-1007/19-00 zawartej przez Fundację Małopolska Izba Samorządowa z Ministrem Edukacji Narodowej. Projekt jest realizowany w partnerstwie z trzema organami prowadzącymi szkoły publiczne (Powiat Gorlicki, Miasto Rawa Mazowiecka, Gmina Wielka Wieś), przy których funkcjonują Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji, utworzone w edycji konkursu LOWE edukacja 2017-2018. Nasza szkoła, która aktywnie działa jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji od 2017r. i prowadzi różnorodne formy edukacji osób dorosłych, obecnie dzieli się swoimi doświadczeniami.
W tej edycji projekt LOWE II realizowany jest w 20 Ośrodkach LOWE z terenu 8 województw (opolskiego, małopolskiego, mazowieckiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego). W grupie nowo powstałych ośrodków LOWE funkcjonują także 2 ośrodki z naszego powiatu, a jest to Ośrodek LOWE w Gminie Biecz i Ośrodek LOWE w Gminie Moszczenica.
Z ramienia partnerstwa Powiatu Gorlickiego w 4 Forum poświęconym budowaniu wsparcia edukacji osób dorosłych uczestniczył pan Tadeusz Mikrut - dyrektor Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu, Pani Renata Stępień - dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach. 4 Forum to dwa dni wypełnione spotkaniami, rozmowami i dyskusjami o edukacji nieformalnej i pozaformalnej osób dorosłych. To także czas wymiany doświadczeń i podsumowania całego projektu. To także duży ładunek emocjonalny i inspiracja do przyszłej aktywności na rzecz kształcenia osób dorosłych w społecznościach lokalnych, bowiem tylko formalnie skończył się projekt ale nie zakończyły się różnorodne działania, które będą nadal podejmowane przez ośrodki LOWE.


Piłka halowa

Po zaciętych pojedynkach, obie nasze drużyny, zarówno damska jak i męska wywalczyły 4 miejsca w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Halowej. Kilka zdjęć


Plakat reklamowy Programu Profilaktyki Próchnicy

Projekt „GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów”

Próchnica zębów i choroby dziąseł należą do najczęstszych i najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie – dotykają aż 3,9 miliarda ludzi! W Polsce ponad 90% nastolatków ma próchnicę.
Aby walczyć o zdrowie jamy ustnej uczniów szkół ponadpodstawowych, powstał projekt „Go To Dent - profilaktyka próchnicy zębów”, w którym nasza szkoła bierze udział.
Głównym celem projektu jest edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia. Kilka zdjęć


Logo projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA Kolaż zdjęć podumowujacych poniższy projekt przedstawiający otrzymane prezenty dla szkoły

Life-ip ekomałopolska

Nadrzędnym celem projektu LIFE-IP EKOMALOPOLSKA jest pełne wdrożenie małopolskiego Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii, przyjętego przez Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 18 lutego 2020 r.
Partnerami projektu są: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Województwo Śląskie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Europejskie Centrum Czystego Powietrza, Kraków, Tarnów, Nowy Sącz oraz 18 powiatów: bocheński, brzeski, chrzanowski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, limanowski, miechowski, myślenicki, nowotarski, nowosądecki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, suski, tarnowski, wadowicki, wielicki.
Realizowany on jest przy wsparciu partnerów zagranicznych: Instytutu ds. Energii, Klimatu i Środowiska w Wuppertalu (Niemcy) oraz Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego w Cottbus (Niemcy).
W ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA w naszej szkole przeprowadzone zostały lekcje związane z ochroną środowiska, dzięki którym otrzymaliśmy świetlówki LED, perlatory wewnętrzne i zewnętrzne oraz zestaw do segregacji odpadów.
Dziękujemy Pani Gabrieli Mazur – doradcy ds. klimatu i środowiska ze Starostwa Powiatowego w Gorlicach za możliwość wzięcia udziału w bardzo interesujących zajęciach.


Na zdjęciu dwóch naszych stypendystów wraz z p. v-ce Dyrektor oraz Małopolski Wicekurator Oświaty

Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane!

Pomimo wielu ograniczeń wynikających z edukacji zdalnej z powodu pandemii, pomimo skromnych możliwości korzystania z pozalekcyjnej i pozaszkolnej oferty edukacyjnej uczniowie - Kacper Machowski i Jakub Szloch potrafili zawalczyć o swoje wyniki i swoją przyszłość. Zostali bowiem uhonorowani stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia za rok szkolny 2020/2021. W dniu 25 marca 2022r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom PRM, a gratulacje i życzenia wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom przekazała Pani Halina Cimer Małopolski Wicekurator Oświaty. Serdecznie gratulujemy zdolnym i pracowitym Stypendystom.


Na zdjęciu nasi uczniowie wraz z opiekunami i gospodarzami na schodach przed Wyższą Szkołą Biznesu-National Louis University

Na poszukiwanie swojej przyszłości...

Drugiego dnia wiosny grupa naszych uczniów z klasy III i IVcT wybrała się na poszukiwanie swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej i uczestniczyła w dniach otwartych szkół wyższych w Nowym Sączu. Pierwsza uczelnia, która otworzyła swoje drzwi to Wyższa Szkoła Biznesu-National Louis University, gdzie młodzież mogła uzyskać odpowiedzi na pytania: jakie są zasady rekrutacji na poszczególne kierunki?, jak wyglądają wydziały?, jakim zapleczem dydaktycznym dysponuje uczelnia?. Odpowiedzi na te wszystkie pytania chętnie udzielili sami studenci, którzy są niewątpliwie najlepszym źródłem informacji dla swoich młodszych kolegów. Kolejnym przystankiem była Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych, gdzie nie zabrakło również wielu ciekawych atrakcji. W bogatym programie spotkania, były lekcje otwarte z farmakognozji, chemii surowców kosmetycznych oraz ćwiczenia laboratoryjne z analizy leków. Ponadto na odwiedzających czekała otwarta strefa relaksu, gdzie można było skorzystać z masażu i zabiegów kosmetycznych.


Logotyp projektu Dostępność Plus Logotyp projektu uDOSTEPniacze
Baner projektu uDOSTEPniacze

Konkurs „uDOSTĘPniacze 2.0” - podsumowanie

W pierwszej połowie marca wzięliśmy udział w konkursie promującym dostępność, czyli zapewnienie równego dostępu do produktów, usług i przestrzeni wszystkim osobom, w tym z niepełnosprawnościami oraz o ograniczonej mobilności ruchowej lub percepcji.
Akcja miała na celu m.in. uświadomienie uczniom, jak wiele barier znajduje się w otoczeniu. Chcieliśmy też uwrażliwić ich na potrzeby niektórych grup społecznych. W konkursie pokazaliśmy założenia Programu Dostępność Plus i roli Funduszy Europejskich w finansowaniu dostępnych rozwiązań.
W ramach konkursu wytypowany nauczyciel wziął udział w szkoleniu na temat dostępności. W następnym kroku zrealizowaliśmy aż 13 lekcji o dostępności dla uczniów klas 2 i 3 (w sumie dla 345 osób). Ostatnim etapem była realizacja krótkiego filmu dotyczącego tematu dostępności. Nad filmem pracowało 6 uczniów z klasy 3bT wraz z opiekunem.
Film zatytułowaliśmy: „Co się zmienia w temacie dostępności?”
W naszym filmie pokazaliśmy na trzech przykładach jak było kiedyś z dostępnością, a co się zaczęło zmieniać na lepsze. Chcieliśmy pokazać że do niedawna żeby się gdzieś dostać lub coś zrobić nie można było sobie poradzić bez pomocy osób trzecich. Pokazaliśmy różnice na dwóch przykładach z dostępności architektonicznej i jednym przykładzie z dostępności cyfrowej. W naszym filmie pokazaliśmy to na przykładzie osoby o niepełnosprawności ruchowej oraz osoby niewidomej.
Kilka zdjęć z planu zdjęciowego i postprodukcji
Logotyp Funduszy Europejskich


My też tam byliśmy!

Finał ogólnopolskiego konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa” w Sosnowcu to wydarzenie, na które czekaliśmy bardzo długo. Po dwuletniej przerwie uczniowie naszej szkoły mogli pokazać swoje umiejętności i zmierzyć się z najlepszymi. Wykonywali oni fryzury pokazowe na modelkach, inspirowane tematyką Monster High. Wszystkie prace okazały się swoistym majstersztykiem. Nasi uczniowie Damian Markowski, Angelika Kozioł oraz Martyna Bulanda pokazali na co ich stać. Sukcesem okazała się propozycja Martyny Bulandy, która zdobyła uznanie w oczach dyrektora CKZiU w Sosnowcu oraz została wyróżniona. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz czekamy z niecierpliwością na kolejne sukcesy…
Fotorelacja


Podsumowanie akcji charytatywnej „Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy”

Dwa tygodnie temu życie mieszkańców Ukrainy zostało zmienione przez okrutną rzeczywistość wojny. W tej sytuacji naszym obowiązkiem i moralnym nakazem jest pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom, dla których wojna, znana tak jak nam wszystkim z podręczników historii, stała się rzeczywistością, koszmarem, złym snem z którego chciałoby się obudzić. Społeczność Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach okazała wsparcie i zaoferowała pomoc rzeczową dla uchodźców, którzy przybyli do naszego kraju. W dniach 1.03 – 9.03.2022r. w szkole gromadzono najbardziej potrzebne artykuły, które zostały przekazane do Powiatowego Centrum Pomocy w Woli Łużańskiej. W pomoc zaangażowali się rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji za co z całego serca dziękujemy! Przynoszono koce, ręczniki, środki higieny i czystości, kosmetyki, żywność długoterminową, środki opatrunkowe, wodę butelkową, soki, itp. Wśród gromadzonych rzeczy nie zabrakło zabawek, maskotek, słodyczy, gerberków, itp., a więc artykułów potrzebnych dla małych dzieci, dla których wojna jest niewyobrażalną traumą i z pewnością zaznaczy swój ślad w ich przyszłym życiu. Niezwykle krzepiące i dające nadzieję jest to, gdy się patrzy na ludzką dobroć, bezinteresowność, solidarność. Być może w tej niepojętej machinie historii jest to znaczący krok do przywrócenia i ocalenia pokoju…. Możemy być dumni z siebie i naszej młodzieży za tak wielkie serca.
Dobro zawsze wraca!
Kilka zdjęć


Plakat informujęcy o zbiórce potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy szczegóły również na tekscie poniżej

Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach dla Ukrainy

W dramatycznej sytuacji wojny u granic Polski, w której Naród Ukraiński przeżywa straszliwe chwile napaści zbrojnej Rosji, nie możemy pozostać obojętni na potrzebujących uchodźców wojennych. Chcemy włączyć się w pomoc tym, których tragiczne wydarzenia zmuszają do opuszczenia ojczystego kraju, ratując własne życie na terenie naszej Ojczyzny. Zwracamy się z apelem i gorącą prośbą, do wszystkich osób dobrej woli o dostarczenie najpotrzebniejszych rzeczy, niezbędnych obecnie dla rodzin uchodźców.
Pokój dla Ukrainy, pomoc dla uchodźców!

Rada Dzieci i Młodzieży RP solidaryzuje się z Ukrainą

Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki wystosowała apel o wsparcie uchodźców z Ukrainy. Członkowie Rady poprosili uczniów o włączanie się w zbiórki darów i wolontariat, a także korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji.
Stanowisko Rady Dzieci i Młodzieży w sprawie Ukrainy - nagranie (.mp4)


Kolaż zdjęć z wręczania certyfikatów dla uczniów po odbytych zagranicznych stażach zawodowych

Kolejne Certyfikaty w rękach naszych informatyków

Pierwsza grupa naszych uczniów, która uczestniczyła w projekcie "Zagraniczne staże zawodowe dla uczniów ZST gwarantem sukcesu na rynku pracy”, otrzymała certyfikaty potwierdzające wiedze i kwalifikacje nabyte w innym kraju europejskim oraz stanowiące przepustkę do polskich i europejskich rynków pracy. Przypomnijmy, że przez dwa tygodnie od 6 września 2021r. 45 uczniów w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik usług fryzjerskich i fryzjer z naszej szkoły przebywała na zagranicznym stażu zawodowym w miejscowości Eratini w Grecji. Celem projektu było podniesienie kompetencji zawodowych oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego ogólnego i zawodowego.
Fotorelacja


Marsz Tropem Wilczym

Nie bieg ale Marsz Tropem Wilczym – w taki sposób uczniowie z klasy 1 b Technikum, wraz ze swoim nauczycielem Krzysztofem Jędrzejczykiem uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jeden z uczniów jest członkiem paramilitarnej organizacji „Strzelec” dlatego mógł opowiedzieć kolegom o jej działalności. W krótkiej pogadance nauczyciel przypomniał kim byli żołnierze niezłomni, kim powinni być dla nas współcześnie i jak powinniśmy wypełniać ich ideowy testament. Wolność nie jest dana raz na zawsze, wymaga troski i pracy społecznej a czasem ofiary. Widzimy to na przykładzie naszych sąsiadów Ukraińców. Kilka zdjęć


Logotyp projektu Dostępność Plus Logotyp projektu uDOSTEPniacze
Baner projektu uDOSTEPniacze

Konkurs „uDOSTĘPniacze 2.0” w naszej szkole

O dostępności wciąż mówi się za mało! A przecież bez niej wielu z nas nie będzie w stanie normalnie żyć. Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do konkursu „uDOSTĘPniacze 2.0”, dzięki któremu będziemy uczyć się dostrzegać potrzeby osób z niepełnosprawnościami, osób starszych czy też znajdujących się w różnych trudnych życiowych sytuacjach! Konkurs realizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które od lat promuje tematykę dostępności. Chodzi w niej o zapewnienie równego dostępu do produktów, usług i przestrzeni wszystkim osobom. Nie tylko osobom z niepełnosprawnością czy o ograniczonej mobilności ruchowej – także seniorom, osobom po zabiegach czy rodzicom małych dzieci. Akcja ma na celu uświadomienie uczniom jak wiele barier znajduje się w otoczeniu i uwrażliwienie ich na potrzeby niektórych grup społecznych.
- Prawda jest taka, że póki jesteśmy sprawni i zdrowi nie dostrzegamy barier w dostępności. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy nagle sami potrzebujemy pomocy. I nie musi to być od razu poważny wypadek. Trudności dostrzegą kobiety z małymi dziećmi, osoby, które nagle zostały zmuszone do poruszania się np. o kulach, czy osoby starsze, które straciły wraz z wiekiem siły i dawną sprawność. Jednak by móc przygotować się do takich wyzwań już dziś musimy usunąć istniejące bariery i zbudować świadomość potrzeb. Temu właśnie ma służyć ten konkurs – podsumowuje Monika Grążka, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji Funduszy Europejskich.
W ramach konkursu nauczyciel/ka z naszej szkoły, na bazie otrzymanych od Organizatorów materiałów przeprowadzi lekcję dla uczniów na temat dostępności, a następnie wraz z wybranym zespołem przygotuje pracę konkursową, czyli film. W konkursie młodzież powalczy o cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale też swoich szkół.
Konkurs jest współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej i pieniędzy z budżetu państwa. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: udostepniacze.mfipr.gov.pl
Logotyp Funduszy Europejskich


Plakat przypominający o zasadach higieny w pandemii

Bezpieczeństwo uczniów w szkole

Po kilkutygodniowym okresie nauki zdalnej powróciliśmy do zajęć stacjonarnych.
Aby nauka w szkole była bezpieczna niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zaleceń sanitarnych, by zminimalizować ryzyko zakażenia.
Prosimy, by nie lekceważyć zasad jakie obowiązują w szkole i prosimy o stosowanie się do zaleceń MEiN, MZ i GIS.(.pdf 0,83MB)


Piłka ręczna mężczyzn

Po dwuletniej przerwie i po czasie pracy zdalnej udało się wrócić do rozgrywek w piłce ręcznej. 24 lutego na hali OSiR w Gorlicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu. Nasza drużyna z meczu na mecz coraz bardziej się rozkręcała. Po dwóch porażkach panowie wywalczyli dwa zwycięstwa i tylko bilans bramkowy uniemożliwił naszej drużynie wejście do strefy medalowej. Dziękujemy jednak za walkę do końca i czystą grę fair play. Kilka zdjęć


Plakat informujęcy o nowym projekcie LOWE opisanym poniżej w tekście

Projekt Erasmus+ i sektor Edukacja Dorosłych w Naszej Szkole!

Miło nam poinformować, że zakwalifikowaliśmy się do programu Erasmus plus w sektorze Edukacja Dorosłych AKCJI 2 Partnerstwa na rzecz współpracy, Partnerstwa na małą skalę (KA210-ADU) o budżecie 60 000 euro.
Otrzymane dofinansowanie w ramach Narodowej Agencji Programu Erasmus plus pozwoli nam realizować w latach 2022-2024 przygotowany przez nas projekt edukacyjny pt.” Łączymy pokolenia przez wspólne działania.”
Projekt wpisuje się w działania naszego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji, który działa od 2017 roku.
Szczegóły już wkrótce!!.


Kolaż zdjęć z lekcji zdalnej na temat klimatu

Lekcja klimatyczna

15 lutego 2022r. uczniowie klas: IIaT, IIcT oraz IIIbB wraz z wychowawcami uczestniczyli w lekcji klimatycznej przeprowadzonej przez Panią Gabrielę Mazur - Doradcę ds. klimatu i środowiska.
Spotkanie posłużyło pogłębieniu wiedzy na temat przyczyn i konsekwencji zmian klimatycznych, a przy tym rozbudzeniu refleksji odnośnie konsumpcjonizmu oraz podejmowania działań zapobiegających negatywnym skutkom tego zjawiska.
Przeprowadzony wśród uczniów quiz tematyczny spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży.
Stanowił on nie tylko element rywalizacji o zajęcie dobrej pozycji w rankingu, ale również rozbudził zainteresowanie problematyką dbałości o ekologię.
Fotorelacja


Zdjęcie serduszka leżącego na otwartej książceZ cyklu „Biblioteka szkolna poleca”

W Walentynki zakochaj się w Książce.
Wypożycz ją w bibliotece!

„Jedno jest tylko w życiu szczęście kochać i być kochanym ”
George Sand

Zapraszam
Biblioteka szkolna


Zdjęcie zachęcające do udziału w konkursie fotograficznym

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły w poniższym regulaminie:
Regulamin konkursu fotograficznego (.pdf 366 KB)


Plakat z komunikatem o powrocie do edukacji zdalnej

Wraca nauka zdalna

Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 i wciąż rosnąca w ostatnich dniach liczba zachorowań wymusza czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Zgodnie z rozporządzeniem, zawieszone zostają zajęcia od 27 stycznia do 27 lutego 2022 r.

To oznacza, że po zakończeniu naszej tury ferii zimowych, od 31 stycznia do 27 lutego uczymy się zdalnie. Lekcje odbywać się będą zgodnie z planem zajęć za pośrednictwem Microsoft Teams na analogicznych zasadach, jak w przypadku poprzednich zawieszeń.

Uwaga!!!
Zgodnie z obowiązującymi przepisami praktyczna nauka zawodu, czyli zajęcia praktyczne realizowane w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach oraz u pracodawcy realizowane są w formie stacjonarnej, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych, w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego. Podstawa prawna (.pdf 291 KB)


Logo projektu Erasmus+

W dniu 24 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie (on-line) w ramach nowego projektu międzynarodowego, w którym uczestniczy nasza szkoła.
Tytuł projektu
"BAI -Bots and Artificial Intelligence: developing competences to deal with the new coworkers".
Organizacje uczestniczące w projekcie:
FUNDACJA "MALOPOLSKA IZBA SAMORZADOWA" Kraków Polska
Zespol Szkol Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach Polska
MEDIA CREATIVA 2020, S.L. Bilbao Hiszpania
VIRTUAL CAMPUS LDA Porto Portugalia
Pragma Engineering srl Perugia Włochy
Corbiz Kurumsal Is Cozumleri Egitim Organizasyon Pazarlama ve Ticaret Ltd Sti Istambuł Turcja
STEP Institut, zavod za psihologijo dela in podjetnistvo Ljubljana Słowenia

Wszystkie wymienione instytucje zajmują się kształceniem rozumianym w szerokim zakresie albo rozwiązaniami technologicznymi związanymi z wprowadzaniem nowych technologii.
Cele projektu:
Szczegółowe cele projektu to:

 • Zapewnienie europejskim pracownikom niezbędnej wiedzy umożliwiającej im zrozumienie, jak zmienia się charakter pracy oraz jakie są obecne i oczekiwane krótkoterminowe scenariusze w których będą musieli działać.
 • Promowanie umiejętności posługiwania się sztuczną inteligencją i robotyką, ilustrując konkretne przykłady z różnych sektorów i zawodów.
 • Ułatwianie rozwój umiejętności, które okazały się niezbędne w nowych środowiskach pracy.
 • Podnoszenie świadomości na temat wpływu robotyzacji i sztucznej inteligencji na miejsca pracy i stosunki pracy.
 • Włączenie sztucznej inteligencji i robotyki na rynek pracy z perspektywy przekrojowej i wielosektorowej.

Do kogo skierowane są działania projektowe.
Głównymi grupami docelowymi, do których skierowany jest projekt, są przede wszystkim pracownicy, a zwłaszcza ci o niskich kwalifikacjach lub którzy są w zawodach bardziej narażonych na transformację w perspektywie krótkoterminowej ze względu na automatyzację lub transformacja cyfrowa. Również menedżerowie ds. zasobów ludzkich i kierownicy ds. szkoleń w firmach, którzy są odpowiedzialni za: zapewnienie pracownikom niezbędnych zasobów do radzenia sobie ze zmianami w miejscu pracy.
Jako drugorzędne grupy docelowe również: doradcy pracy i agencje zatrudnienia, agenci socjalni i przedstawiciele biznesu oraz centra kształcenia i szkolenia zawodowego


Życzenia zdrowych i spokojnych ferii na zdjęciu w zimowej scenerii

Plakat wydarzenia Noc Biologów

Noc Biologów

Idea Nocy Biologów narodziła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Pierwsza edycja imprezy odbyła się w styczniu 2012r.

W dniu 14 stycznia 2022r. chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spotkaniu.
Tematem przewodnim była „Różnorodność biologiczna od genu po ekosystem.”
Wszystkie wydarzenia odbywały się w formie online.
Była to wspaniała okazja do spotkania się z naukowcami – zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki jaką jest biologia.


Plakat konkursu Christmas Typing Challenge 2

Christmas Typing Challenge 2 zakończony!

W sobotę, 19 grudnia 2020 r. odbył się konkurs w pisaniu na klawiaturze pod nazwą Christmas Typing Challenge 2. W konkursie rywalizowały ze sobą dwa kraje: Polska i Chorwacja. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, gdyż zapisało się 395 uczestników – 201 Polaków oraz 194 Chorwatów.
W rywalizacji pomiędzy dwoma Państwami zwyciężyła Polska, zdobywając 54 681 pkt. Chorwacja zajęła drugie miejsce z wynikiem 48 667 pkt. Oba kraje zauważalnie poprawiły swoje wyniki w porównaniu do rywalizacji sprzed roku. Szczególnym powodem do dumy jest fakt, że Polska zwyciężyła już drugi raz z rzędu!
Naszą szkołę w kategorii juniorów reprezentował Szymon Dutka z klasy 3bT, który zajął 15 miejsce.


Kolaż zdjęć z rozdania certyfikatów Cisco uczniom z klasy 3bT przez p. Dyrektor

Informatycy z przepustką na sukces

Miło nam poinformować, że po raz kolejny grupa naszych informatyków, tym razem z klasy III bT zdobyła Certyfikaty Cisco. Kursy pod opieką pana Roberta Chrząszcza realizowane były w ramach Akademii Sieciowej firmy Cisco funkcjonującej w naszej szkole. Zajęcia ukierunkowane są na zdobycie wiedzy praktycznej z zakresu sieci i systemów komputerowych oraz internetu. Zdobyte Certyfikaty honorowane są na całym świecie, potwierdzają wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems. Uroczystego wręczenia certyfikatów z ukończenia kursów: „Wprowadzenie do Cyberbezpieczeństwa” oraz "Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy" dokonała pani dyrektor Renata Stępień. Wszystkim Gratulujemy!!! I życzymy kolejnych sukcesów w Akademii CISCO!!!


Informacja o powrocie do szkół 10.01.2022 od MEiN

Komunikat !!!
W poniedziałek wracamy do szkoły.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. wracamy do nauki w trybie stacjonarnym. Komunikat MEIN
Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej organizacja pracy w szkoły odbywać się będzie w pełnym reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.


Zasady bezpieczeństwa w dobie pandemii

Dyplom podziękowanie za udział w akcji od MEiN
Kolaż zdjęć z naszych działań w ramach akcji Razem na święta opisanych w tekscie poniżej

Razem Na Święta

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych, dlatego po raz czwarty już społeczność naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem odpowiedziała na zaproszenie Ministra Edukacji i Nauki aktywnie włączając się w liczne działania akcji "Razem na święta"".
Wśród wielu naszych działań, które zostały podjęte przez nauczycieli i uczniów możemy wyróżnić:

 • zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z akcją Caritas,
 • przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami,
 • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
 • przyłączenie się do akcji Wszyscy jesteśmy Mikołajami – Pomoc dla Kuby
Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie, za dzielenie się dobrem i wspieranie innych.


Zdalne nauczanie w okresie przedświątecznym

Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN od 20 grudnia do 9 stycznia przechodzimy na system nauki zdalnej. Lekcje odbywać się będą zgodnie z planem zajęć za pośrednictwem Microsoft Teams na analogicznych zasadach, jak w przypadku poprzednich zawieszeń.
Uwaga!!!
Zgodnie z obowiązującymi przepisami praktyczna nauka zawodu, czyli zajęcia praktyczne realizowane w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach oraz u pracodawcy realizowane są w formie stacjonarnej, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych, w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego.
O wszelkich zamianach informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem e-dziennika.
Jednocześnie przypominamy, że:

 • 23-31 grudnia 2021r. - zimowa przerwa świąteczna,
 • 3-5 stycznia 2022r.- zajęcia zdalne,
 • 6 stycznia 2022r. - Trzech Króli,
 • 7 stycznia 2022r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych
 • od 10 stycznia 2022r. powrót do nauki stacjonarnej
Więcej informacji na stronie MEiN


Kolaż zdjęć z wręczenia certyfikatu przez p. Dyrektor uczniowi Bartłomiejowi Wantuch

Nasi Uczniowie potwierdzają kwalifikacje rynkowe -„Kwalifikacje 2025+”- Przygotowani na nowe jutro

Z wielką dumą i satysfakcją informujemy, że uczeń klasy IIc T Bartłomiej Wantuch uzyskał Certyfikat VCC w zakresie kwalifikacji Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D. Bartek w poprzednim roku szkolnym zgłosił się do projektu i otrzymał voucher na przystąpienie do certyfikowanych egzaminów VCC oraz podręcznik, który wspierał go w samodzielnym uzupełnieniu wiedzy w obszarze danej kwalifikacji i przygotowaniu się do egzaminów z tej kwalifikacji.
Jego samodzielność, samodyscyplina i motywacja pozwoliły mu ukończyć kurs Inżynieria projektowania CAD 2D i 3D Preferowane środowisko pracy: Autodesk AutoCad w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kwalifikacje 2025+” i zdać egzamin z wysokim wynikiem. Tym samym walidował, czyli potwierdził swoje nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe, które umożliwią mu lepszy start na rynku pracy.
Warto zauważyć, że Vocational Competence Certificate (VCC) to jednolity system kształcenia i certyfikacji kwalifikacji zawodowych, który pozwala na potwierdzenie przez uczestnika swojej wiedzy, umiejętności, kompetencji i kwalifikacji zawodowych na międzynarodowym rynku pracy.
W ramach systemu VCC dokonuje się walidacji w sposób formalny, a więc zgodnie z ustaloną procedurą stwierdza się czy dana osoba osiągnęła założone efekty uczenia się wraz z procentowym wskazaniem osiągniętego wyniku. Szczegółowa informacja o uzyskanym wyniku podawana jest w suplemencie do certyfikatu VCC. Egzamin obejmuję część teoretyczna przeprowadzana jest przy pomocy Systemu Egzaminacyjnego, dostępnego on-line i odbywa się w obecności Operatora Systemu Egzaminacyjnego, próg zdawalności tej części egzaminu to 55%. Część praktyczna egzaminu przeprowadzana jest przez uprawnionych Egzaminatorów, a próg zdawalności wynosi 75%.
Gratulujemy Bartkowi!!!
Zachęcamy innych uczniów by zdobywali nowe umiejętności i potwierdzali swoje kwalifikacje.


Logotyp funduszy europejskich i Urzędu Marszałkowskiego

Małopolska Chmura Edukacyjna

Jesteśmy już na półmetku zajęć on-line z Matematyki z elementami rachunkowości w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Za nami 15 godzin wykładów połączonych z ćwiczeniami, w których uczestniczyło 16 uczniów z klasy IIb i IIc technikum. Zajęcia były prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: p. dr hab. Bartosza Kurka i p.dr Ireneusza Górowskiego. Na spotkaniach poruszane były m.in. następujące tematy: aktywa i pasywa w bilansie przedsiębiorstwa, klasyfikacja kosztów, metody wyodrębniania kosztów stałych i zmiennych z ogółu kosztów całkowitych oraz przychody i wynik finansowy przedsiębiorstwa.
Podczas każdych zajęć uczniowie mieli do rozwiązania kilka zadań, związanych z danym tematem. Nasi chłopcy wywiązywali się z tego bardzo dobrze. Większość uczniów z zainteresowaniem śledziła wykłady, robiła notatki, a później rozwiązywała zadania z rachunkowości.
Kolejne zajęcia on-line z Matematyki z elementami rachunkowości są planowane po feriach zimowych – 02.02.2022r. Kilka zdjęć
Logotyp projektu Małopolska Chmura Edukacyjna


Koszykówka chłopców

W koszykówce chłopców w Mistrzostwach Powiatu tym razem wysokie 3 miejsce. Podobnie jak w turnieju 3x3 i teraz ulegliśmy jedynie drużynie I LO Kromera co spowodowało, że po fazie grupowej mogliśmy walczyć już tylko o 3 miejsce. Ten ostatni pojedynek wygraliśmy wysoko z drużyną ZSZ Gorlice (Budowlanka). Gratulacje dla naszej drużyny, która grała w składzie: Grzegorz Abram, Paweł Czubek, Borys Duran, Adrian Gajek, Adrian Kisielewski, Oliwer Konieczny, Wiktor Krupczak, Hubert Kulka, Paweł Marczewski, Mateusz Matuszyk, Jakub Petit. Kilka zdjęć


W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zapal wirtualną świecę klikając na poniższy obrazek i klikając na stronie która się pojawi.

  Zapal #ŚwiatłoWolności – akcja społeczna IPN - link do strony swiatlowolnosci

 Darmowe Zdjęcia In PxHere przedstawiające choinkę świątecznąZ cyklu „Biblioteka szkolna poleca”

Zabierz książkę z biblioteki na Święta
Bożego Narodzenia i poczytaj pod choinką :

„Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.” Charles Dickens – „Opowieść wigilijna”

„Był to początek najpiękniejszych świąt. Głodnych. Bez prezentów. Ale z bałwanem w piwnicy”
Markus Zusak „Złodziejka książek”

„Wszyscy od czasu do czasu się gubimy. Jednak trzeba wierzyć, że warto się szukać”
Richard Paul Evans „ Stokrotki w śniegu”

Zapraszam
Biblioteka szkolna


Konkurs Capture The Flag „153+1”Logo konkursu

Od 15 do 28 listopada 2 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie Capture The Flag „153+1”. Powstał on z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Organizatorem konkursu jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, a patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki. Z naszej szkoły wzięła w nim udział 2 osobowa drużyna uczniów z klasy IVbT w składzie: Bartosz Mituś, Jakub Ternka. Ostatecznie na 251 zgłoszonych drużyn nasi uczniowie zajęli 29 miejsce, nie kwalifikując się jednak do ścisłego finału do którego awansowała jedynie pierwsza 15.


Zdjęcie przedstawiające dwójkę uczniów z zebranymi produktami dla zwierzątAkcja charytatywna w ZST pod hasłem „Człowieku – podaj łapę”.

W dniach od 1 października do 10 listopada w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Okazało się, że uczniom nie jest obojętny los bezdomnych zwierzaków. Zebraliśmy karmę, smycze, obroże, zabawki dla szczeniąt, żwirek dla kotów, a wszystko to przekazaliśmy do PSYstani dla zwierząt w Gorlicach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, a szczególnie uczniom z klas 2aT i 3cT wraz z wychowawcami oraz nauczycielom wychowania fizycznego i pracownikom administracji. Kilka zdjęć


Kolaż zdjęć z logo szkoły, miniaturkami dyplomów oraz zbiorowych zdjęć z wręczania nagród w konkursie opisanym poniżej

Nagrodzeni w konkursie ZNAM MOJE MIASTO, ZNAM ZIEMIĘ GORLICKĄ.

Dwaj uczniowie klasy 2bT Szymon Błaszczak i Jakub Haleczko wzięli udział w kolejnej XXVII edycji konkursu z cyklu „Znam moje Miasto, znam Ziemię Gorlicką” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej.
W tym roku szkolnym uczniowie zmagali się z tematem: „Ocalić od zapomnienia - rodzinna historia powiązana z dziejami Ziemi Gorlickiej”. Chłopcy musieli samodzielnie poszukiwać informacji związanych wydarzeniami i czasami, w których żyli ich przodkowie, musieli sięgnąć do pamiątek rodzinnych i przeprowadzić rozmowy z członkami rodziny, zwłaszcza tymi starszymi. Sięgnęli do „swoich korzeni” i poznali historię rodziny powiązaną z dziejami regionu.
W dniu 1 grudnia pan Roman Trojanowicz Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej w obecności Pani Dyrektor Renaty Stępień i młodzieży uroczyście wręczył dyplomy i nagrody za III miejsce i udział w konkursie. Uczniowie swoje prace przygotowali pod kierunkiem pani Renaty Rybczyk. Więcej i fotorelacja


Na "Ferdydurke" do Gorlickiego Centrum Kultury


Zdjęcie przedstawia kilka dziewcząt grających w tenisa stołowego

Tenis stołowy

26 listopada w Gorlicach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna damska i męska w składzie: Anna Trybus, Martyna Dudek, Łukasz Serafin oraz Daniel Krawiec.


Kolaż przedstawia zdjęcie Emilii Chowaniak uczestniczki poniżej opisanego konkursu, jej dyplom uczestnictwa, podziękowanie za udział w konkursie dla szkoły oraz logo konkursu

Muzyczne wyróżnienie

Miło nam poinformować, że uczennica z klasy I aT Emilia Chowaniak otrzymała wyróżnienie w III Ogólnopolskim Międzyszkolnym Festiwalu im. Zbigniewa Wodeckiego organizowanym w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce. Wśród wielu młodszych i starszych solistów, którzy zmierzyli się muzycznie w repertuarze niezapomnianego artysty - Zbigniewa Wodeckiego, wirtuoza muzyki, piosenkarza, i kompozytora, nasza Emilia wykonała swoją aranżację piosenki „Zacznij od Bacha”, co doceniło profesjonalne jury przyznając jej wyróżnienie.
Emilia swoim głosem oczarowała naszą społeczność szkolną już podczas swoich występów solowych w czasie uroczystości szkolnych. Życzymy jej powodzenia, sukcesów i mnóstwa wspaniałych muzycznych inspiracji.


„ Wszystko tak szybko przemija i nim się spostrzeżemy dobiliśmy już do kresu życia” R. Mayer

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ucznia naszej szkoły, kolegi

Marcela Wójcika


Wyrazy żalu i współczucia
Rodzicom, Rodzeństwu Zmarłego
składają
dyrekcja, wychowawca, nauczyciele,
koledzy i koleżanki z klasy IIIb Branżowej Zespołu Szkół Technicznych
oraz cała społeczność szkolna


Podziękowania MEiN

Do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” przyłączyło się blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.
Oczywiście nasza szkoła już po raz czwarty włączyła się do wspólnego, ogólnopolskiego świętowania kolejnej rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. W tegorocznej edycji z uwagi na trwający stan epidemii odśpiewanie hymnu przez uczniów i nauczycieli odbyło się w klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Mimo tego, śpiew niósł się na cały budynek szkolny, jednocząc całą naszą społeczność w tym jakże podniosłym i pięknym wydarzeniu.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Jesteśmy dumni z naszych społeczności szkolnych, które z ogromnym zaangażowaniem włączają się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Kilka zdjęć

Dyplom podziękowanie od Ministra Przemysława Czarnka za udział w akcji Szkoła do hymnu

Certyfikat uczestnictwa w akcji Sprzatania Świata zgodnie z poniższym tekstem

28 Akcja Sprzątania Świata - Polska 2021 "Myślę, więc nie śmiecę".

Z przyjemnością informujemy, że ZST im. Wincentego Pola w Gorlicach otrzymał od Fundacji Nasza Ziemia certyfikat, za aktywny udział w 28 Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2021 "Myślę, więc nie śmiecę".
Celem programu jest szerzenie działań, które przyczyniają się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko oraz edukacja ekologiczna społeczeństwa.
Dziękujemy Wszystkim za współpracę i zaangażowanie.


Zdjęcie logo konkursu - Potyczki Młodych Adminów

Potyczki Młodych Adminów

Kolejny raz nasi informatycy bardzo dobrze zaprezentowali się w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Administratorów – Potyczki Młodych Adminów 2021. Tym razem drużyna w składzie Jakub Ternka oraz Mateusz Jurusik-Edling z klasy 4bT zajęła 15 miejsce, tym samym potwierdzając swoją wysoką wiedzę i umiejętności z zakresu zagadnień związanych z administrowaniem serwerowymi systemami z rodziny Linux. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Jakub zajął 7 miejsce w Polsce. Gratulujemy!


Nożyczki znowu zaszalały …

Słońce, spacer, teatr i humor – pod takimi hasłami przebiegała wycieczka uczniów do Rzeszowa mająca miejsce we czwartek 18 listopada 2021 roku. Wzięły w niej udział klasy IaT i IcT pod opieką Agnieszki Bomby, Agaty Dury i Wioletty Stabach-Wójcik. Więcej informacji i fotorelacja


Koszykówka 3x3 chłopców

16 listopada zapisała się nowa karta w historii szkoły, kiedy to nasza męska drużyna wzięła udział po raz pierwszy w powiatowym turnieju koszykówki 3x3. Pierwszy start i od razu wysokie drugie miejsce! Drużyna grała w składzie: Paweł Czubek, Oliwier Konieczny, Wiktor Krupczak, Hubert Kulka, Adrian Kisielewski.
Kilka zdjęć


WARSZTATY EKOLOGICZNE "LAS W SŁOIKU"

Jak wykorzystać zużyty słoik?
Z zadaniem tym świetnie poradzili sobie uczniowie klasy 1aT, 1cT oraz 2aT na zajęciach przyrodniczych w ZKPK w Dukli.
Z ogromnym zapałem stworzyli swoje mini ekosystemy, a efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania.
W programie zajęć znalazły się również projekcja filmu przyrodniczego oraz zwiedzanie ciekawej ekspozycji edukacyjnej.
Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli za poświęcony czas i sfinansowanie warsztatów, które pozwoliły uczniom poznać ciekawe i piękne, a zarazem nieodległe zakątki województwa podkarpackiego.Fotorelacja


Zdjęcie przedstawiające piramidę z dziewcząt tańczących z flagami biało-czerwonymi

Akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której wzięła udział społeczność szkolna. Włączając się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu na początku uroczystości zostały odśpiewane cztery zwrotki Hymnu Narodowego.
Montaż słowno – muzyczno-taneczny przygotowany został przez uczniów klas: IA, IB, IIA, IIIA Technikum oraz III B Szkoły Branżowej pod opieką nauczycieli pani Agaty Dury, Anny Pres i Krzysztofa Jędrzejczyka.
Motywem przewodnim byli ojcowie niepodległości: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos oraz Ignacy Daszyński, którzy pomimo różnych wizji Polski, wspólnie walczyli o dobro ojczyzny.
W czasie uroczystości nie zabrakło pieśni patriotycznych takich jak „Rota”, „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”. Pieśń „Pierwsza Brygada” została zaprezentowana przez chór uczniów klasy IB oraz IIIC Technikum. Zwieńczeniem całości był występ mażoretek, które zaprezentowały taniec z flagami. Fotorelacja


Plakat zachęcający do czytania w jesienne wieczory, cała treść plakatu dostępna pod zdjęciem

Z cyklu: „Biblioteka szkolna poleca”

Na jesienne wieczory zabierz książkę z biblioteki!
Czytanie na poprawę nastroju!

"Jaka to rozkosz, jaka słodycz życia - siedzieć w chłodnym domu, pić herbatę, pogryzać ciasto i czytać. Przeżuwać długie zdania, smakować ich sens, odkrywać nagle w mgnieniu sens głębszy, zdumiewać się nim i pozwalać sobie zastygać z oczami klejonymi w prostokąt szyby. Herbata stygnie w delikatnej filiżance; nad jej powierzchnią unosi się koronkowy dymek, który znika w powietrzu, zostawiając ledwie uchwytny zapach. Sznureczki liter na białej stronie książki dają schronienie oczom, rozumowi, całemu człowiekowi. Świat jest przez to odkryty i bezpieczny. Okruszki ciasta wysypują się na serwetę, ślina, bo mądrość jest apetyczna jak drożdżowe ciasto, ożywiająca jak herbata."
Olga Tokarczuk
"Dom dzienny, dom nocny"


Plakat promujący Krwiodawstwo z kroplą krwi i wymienionymi grupami krwi

TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE ...

Kolejny raz młodzież Zespołu Szkół Technicznych podzieliła się najcenniejszym darem. 3 listopada 2021 roku w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach ponad 40 uczniów klas technikum i szkoły branżowej włączyło się w akcję honorowego oddawania krwi. Dziękujemy wrażliwej, gotowej nieść pomoc drugiemu człowiekowi młodzieży za szlachetną postawę i okazane wielkie serce. Kilka zdjęć.


"Zdążyć przed rakiem"

27 października odbyło się spotkanie edukacyjne (wykład online) związane z problemem chorób nowotworowych „Zdążyć przed rakiem", które poprowadziła znana i ceniona onkolog Pani dr Maria Srebro-Stańczyk.
Program onkologiczny pn: „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszania umieralności na nowotwory w Małopolsce" realizowany przez Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie, skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa małopolskiego, którzy chcą poznać najczęstsze objawy nowotworów, nauczyć się obserwować swoje ciało i wzmocnić swoją wrażliwość onkologiczną. Kilka zdjęć.


Kolaż z logo szkoły, dyplomem oraz zdjęciem pani Dyrektor odbierającą wyróżnienie

"Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości"

Kolejne wyróżnienie w V edycji konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości”, którego organizatorem jest Fundacja Fundusz Współpracy, a współorganizatorem Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych, uzyskał Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach. Projekt "Szkoła, pracodawca i partnerzy-nowe drogi, nowe możliwości edukacyjne uczniów" uzyskał Tytuł Dobrej Praktyki.
„Dobra praktyka” w szkolnictwie zawodowym, w myśl regulaminu konkursu jest rozumiana jako sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę. Udział w konkursie był dla naszej szkoły doskonałą okazją do tego, aby pochwalić się nowatorskimi pomysłami nauczycieli, osiągnięciami uczniów oraz współpracą z pracodawcami i innymi partnerami szkoły.
Otrzymana nagroda to już kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły w konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości, a zdobyte tytuły Dobrych Praktyk w ogólnopolskim konkursie są ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy i rozwoju szkoły.


Pamiętamy o tych, którzy odeszli! Akcja # Szkoła Pamięta

W dniu 29 października 2021 roku w ramach akcji # Szkoła Pamięta odbyło się w naszej szkole już po raz trzeci spotkanie przygotowane dla uczniów przed Dniem Wszystkich Świętych. Dniem, w którym w szczególny sposób wspominamy o zmarłych naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.
Spotkanie rozpoczęła pani Renata Stępień dyrektor ZST, która zwróciła uwagę na to jak ważne są wspomnienia o tych, którzy już odeszli, bo są one wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Następnie bibliotekarka szkolna Ewa Przesławska organizatorka przedsięwzięcia przypomniała zmarłych dyrektorów i nauczycieli naszej szkoły oraz zaprezentowała sylwetkę naszego patrona Wincentego Pola poprzez wykład, montaż słowno-muzyczny, prezentację multimedialną oraz wycieczkę do Szkolnej Izby Pamięci. Przygotowana oprawa plastyczna również wprowadziła wszystkich zebranych w klimat lekcji wspomnieniowo-historycznej.
W ramach akcji również pan Z. Szpakowski wraz z uczniami Szkolnego Koła Caritas odwiedzili cmentarz i zapalili znicze na grobach zmarłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
Wszystkie działania w tej akcji uświadomiły uczniom jak ważna jest pamięć o zmarłych, uwrażliwiła ich na potrzebę pielęgnowania tej pamięci zwłaszcza o bohaterach naszej wolności, szczególnie bliskich naszemu regionowi, szkole. W ten sposób dołączyliśmy do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii. Fotorelacja.


Zawody szachowe

28 października uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach zajęli 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego w Szachach. W skladzie: Brzęk Magdalena, Mituś Bartosz, Żegleń Dominik, Kuflik Tadeusz.
Gratulujemy! Kilka zdjęć.


Plakat promujący Europejski Tydzień Kodowania

Code Week

W dniach 9-24 października 2021 roku odbyła się kolejna edycja EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania- to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Po raz kolejny wzięła w nich udział również nasza szkoła. Nasi nauczyciele (pan Robert, pan Janusz i pan Rafał) zorganizowali cykl zajęć warsztatowych:

 • Podstawy programowania w C++
 • Back-end developer na przykładzie środowiska PHP
 • Konfigurowanie sieci komputerowej z wykorzystaniem symulatora CISCO Packet Tracer.

Na zajęciach były omówione struktury dokumentów, deklarowanie zmiennych i typów danych, operatory arytmetyczne i relacyjne w c++. Uczniowie zaznajamiali się z pracą back-end developera, pracą z językiem PHP, tworzeniem skryptów działających po stronie serwera. Zajęcia miały również na celu zapoznanie uczestników z programem do symulowania sieci komputerowych CISCO Packet Tracer. Na ćwiczeniach poruszone zostały zagadnienia dotyczące konfigurowania urządzeń sieciowych z wykorzystaniem konsoli oraz trybu graficznego. Jak wspominaliśmy to już kolejny nasz udział w tym ogólnoświatowym wydarzeniu i już czekamy na następny Code Week za rok. Zdjęcia


Logotyp funduszy europejskich i Urzędu Marszałkowskiego

Małopolska Chmura Edukacyjna

W roku szkolnym 2021/2022 szesnastu uczniów z klasy IIb i IIc technikum Zespołu Szkół Technicznych uczestniczy w zajęciach on-line z Matematyki z elementami rachunkowości w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – Pana Dr hab.Bartosza Kurka i Pana Dr Ireneusza Górowskiego i odbywają się w Gorlicach w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Opiekunem uczniów z ramienia szkoły jest p.Beata Kosiba-Hućko.
Pierwsze spotkanie już za nami – odbyło się 20 października 2021r - Pan Dr hab.Bartosz Kurek zapoznał uczniów z podstawowymi informacjami dotyczącymi organizacji zajęć i zaprezentował ich ogólną tematykę. Na pierwszych zajęciach został także przeprowadzony test początkowy, badający wiedzę uczniów z zakresu rachunkowości. Kilka zdjęć
Logotyp projektu Małopolska Chmura Edukacyjna


Informacja

W związku z gwałtownie narastającą liczbą zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2, apelujemy o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zasad postępowania przeciwepidemicznego.
Przypominany o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa:

 • noszenie maseczek w miejscach wspólnych
 • zachowanie min. 1,5 m dystansu od innych osób
 • dezynfekcję rąk
 • pozostanie w domu, gdy ma się objawy wskazujące na zachorowanie na Covid-19.

Pamiętajcie !!!
Nasze odpowiedzialne zachowania oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów będą miały wpływ na rozwój sytuacji i dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
Jednocześnie informujemy o możliwości szczepienia się przeciwko Coivid-19.
Aktualne informacje o szczepieniach dostępne są na oficjalnej stronie"Szczepimy się"
Ogólne informacje i zalecenia związane z postępowaniem w związku z Covid-19, a także listy aktualnych zaleceń i ograniczeń obowiązujących w kraju można znaleźć na oficjalnej stronie rządowej.


Zdjęcie przedstawiające plakat z konferencji zorganizowanej przez MCDN Nowy Sącz

Dzielimy się Dobrymi Praktykami

Po raz kolejny już mieliśmy okazję do podzielenia się naszym doświadczeniem w kształceniu branżowym podczas konferencji naukowej „Dziś w szkole, jutro w pracy – czyli o wspólnej przyszłości szkoły i pracodawcy”, zorganizowanej przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu. Tym razem 19 października pani dyrektor Renata Stępień zaprezentowała dobre praktyki w ramach współpracy z Firmą FAMUR SA i prowadzenia klasy patronackiej w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Więcej informacji i kilka zdjęć.


Zdjęcie przedstawiające różową wstążeczkę jako symbol profilaktyki raka piersi

15 października - Dzień Walki z Rakiem Piersi

Celem Europejskiego Dnia Walki z Rakiem, ustanowionego 15 października jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. W tym dniu wspieramy osoby chore oraz ich rodziny. Znakiem solidarności z nimi jest założenie różowej wstążki.Zdjęcia


Mini plakat zachęcający do skorzystania z doradztwa zawodowego w szkole

Szkolny Ośrodek Kariery – Zaprasza

Szkolny Ośrodek Kariery, to miejsce w naszej szkole, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc w opracowaniu planu kariery zawodowej i przygotowaniu się do wejścia na rynek pracy.
W czym możemy Wam pomóc:

 • przekażemy informację o interesujących Ciebie studiach, zawodach, szkołach policealnych, kursach zawodowych, stażach i ofertach pracy,
 • wskażemy co należy brać pod uwagę przy wyborze przedmiotu maturalnego,
 • pomożemy Ci wybrać studia,
 • określimy Twoje zainteresowania, predyspozycje, umiejętności i możliwości,
 • pomożemy Ci w określeniu Twojej ścieżki edukacyjno-zawodowej,
 • przygotujemy Cię do wejścia na rynek pracy.

Godziny dyżurów doradców zawodowych:
mgr Małgorzata Kukuła-Jasińska
Poniedziałek 9.30-11.30
Środa 14.00-15.00
Piątek 9.00-11.00

mgr Beata Kosiba-Hućko
Środa 14.00 – 15.00
Czwartek 8.10-9.40
Piątek 14.00-15.00

mgr Renata Stępień
Doradztwo Zawodowe dla Dorosłych (słuchaczy III LO)
w godzinach od 14.00 do 16.00
Wrzesień i Luty – Poniedziałki
Październik i Marzec – Wtorki
Listopad i Kwiecień – Środy
Grudzień i Maj – Czwartki
Styczeń i Czerwiec – Piątki

Oprócz bezpośredniego kontaktu ze słuchaczem możliwy jest też kontakt na odległość za pomocą komunikatora MS TEAMS lub rozmowy telefoniczne i inne narzędzia informatyczne.
Szkolny Ośrodek Karier w ZST daje wiele możliwości - czekamy !!!


Zdjęcie z akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiające śpiewającą grupkę młodzieży

"Uczenie jest dziełem serca"

13 X 2021 społeczność Zespołu Szkół Technicznych świętowała Dzień Edukacji Narodowej . Motywem przewodnim spotkania było hasło ,,Uczenie jest dziełem serca‘’. Młodzież podczas uroczystej akademii podkreślała doniosłą rolę pracy nauczyciela – jego wpływ na kształtowanie osobowości młodych ludzi. Były podziękowania, uśmiechy , drobne słodkości i moc wzruszeń…Fotorelacja
Niezwykle podniosła atmosfera towarzyszyła także uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła 14 października w I LO im. M. Kromera w Gorlicach. Oczywiście podziękowania, życzenie, gratulacje, nagrody oraz kwiaty dla nauczycieli to główny punkt powiatowych obchodów Dnia Nauczyciela. Dla naszej Szkoły również i tym razem był najważniejszy, bowiem Nagrodę Starosty odebrała pani Dyrektor Renata Stępień oraz panie Ewa Przesławska i Renata Rybczyk. Gratulujemy


Lekcja historii na świeżym powietrzu...

Piękną, jesienną pogodę wykorzystała młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach. 6 października 2021 roku uczniowie klasy ICT oraz IICT wraz z opiekunami: Agatą Durą, Anną Pres, Wiolettą Stabach – Wójcik oraz Dorotą Zimowską zapoznali się z ciekawą historią Gorlic, zwiedzili Skansen Przemysłu Naftowego Magdalena w Gorlicach – jedno z miejsc tworzących zagłębie przemysłu naftowego. Więcej informacji i kilka zdjęć


Plakat reklamujący Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt- 4 października

Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931r. na konwencji ekologicznej we Florencji. Rozpoczyna on Światowy Tydzień Zwierząt, podczas którego prowadzi się różne akcje, mające na celu uświadomienie ludziom jak ważne są ich relacje ze zwierzętami.
Zwierzęta domowe, z którymi dzielimy nasze życie, odwdzięczają się nam bezgraniczną miłością i oddaniem. Dzięki nim jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi.
My również świętowaliśmy. Z tej okazji prezentujemy przegląd zdjęć autorstwa naszych uczniów. Wasze spojrzenie jest naprawdę piękne. Dziękujemy!
Niech każdy dzień będzie świętem zwierząt!


Logotyp funduszy europejskich i Urzędu Marszałkowskiego

Rozpoczynamy rekrutację do projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach – III edycja”.

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadpodstawowe.
W ramach projektu prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne, wykraczające poza podstawę programową kształcenia, dla uczniów Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych chcących rozwijać zainteresowania, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Zajęcia planowane są z przedmiotu: Matematyka z elementami rachunkowości – zajęcia on-line, prowadzone przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w formie wideokonferencji, w czasie rzeczywistym, przy współudziale nauczyciela naszej szkoły, od października 2021r do czerwca 2022 r. – łącznie 30 godzin. Udział w nich pozwoli nabyć uczniom uczestniczącym w projekcie kompetencje kluczowe w obszarze matematyka.
Uczniowie ubiegający się o uczestnictwo w projekcie powinni złożyć Formularz zgłoszeniowy (stanowiący Załącznik Nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie MCHE) w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio do p. Beaty Kosiby-Hućko do dnia 13 października 2021 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji oraz uczestnictwa znajdują się w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach – III edycja".
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie MCHE – III edycja (plik .doc 869KB)
Oświadczenie uczestnika (plik .doc 63KB)
Formularz zgłoszeniowy (plik .doc 841KB)
Logotyp projektu Małopolska Chmura Edukacyjna


Plakat akcji Sprzątania Świata

28 Edycja Akcji Sprzątanie Świata "Myślę, więc nie śmiecę"

Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach po raz kolejny przystąpił do Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Jej celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.
Więcej informacji i fotorelacja


Zdjęcie z pasowania uczniów klas pierwszych

Pasowanie klas pierwszych

29 września 2021 roku przed budynkiem naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji, nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego zostali przyjęci w poczet uczniów ZST i stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności.
Więcej informacji i fotorelacja


Logotyp funduszy europejskich i Urzędu Marszałkowskiego

W roku szkolnym 2021/2022 w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach będzie realizowana III edycja projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna".

W ramach projektu uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą uczestniczyć w zajęciach on-line z Matematyki z elementami rachunkowości. Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
"Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce.
Celem projektu jest podniesienie u uczniów objętych projektem kompetencji kluczowych w szczególności poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Projekt zakłada udział młodzieży w zajęciach w formule on-line prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach wyposażonych w sprzęt umożliwiający prowadzenie telekonferencji. Ponadto możliwy będzie również udział w zajęciach stacjonarnych na uczelni.
Dzięki wykorzystaniu technologii TIK w edukacji możliwe będzie realizowanie wysokiej jakości zajęć z kompetencji kluczowych, dotarcie z nimi do większej ilości uczniów oraz stworzenie podstaw do stałej współpracy szkół ponadgimnazjalnych z uczelniami wyższymi.
Logotyp projektu Małopolska Chmura Edukacyjna


Od Diablego Kamienia do Wodospadu Magurskiego

W dniu 27.09.2021r. uczniowie klasy 1aT i 2bT wraz z opiekunami Agnieszką Bombą, Renatą Rybczyk i Pawłem Musiałem wędrowali ścieżkami Magurskiego Parku Narodowego. Więcej informacji i kilka zdjęć


Rajd klasy 2aT

W dniu 24.09.2021r. uczniowie klasy 2aT wraz z opiekunami Panią Agatą Durą, Agnieszką Giemzą-Marek i Panem Marcinem Grzeszczukiem wzięli udział w pieszym rajdzie do Szymbarku.
Za okazałą pomoc serdeczne podziękowania kierujemy do OSP w Szymbarku oraz Pani Agnieszki Wiśniowskiej. Więcej informacji i kilka zdjęćMini kolaż reklamujący spotkanie z Famurem

Klasa patronacka - spotkanie

W dniu 22 września 2021r. odbyło się spotkanie uczniów klasy patronackiej rozpoczynających naukę w bieżącym roku szkolnym w zawodzie operator obrabiarek skrawających z przedstawicielami Firmy Famur. Podczas spotkania pani Renata Markes HR Biznes Partner w FAMUR-przedstawiciel Firmy , przedstawiła uczniom oraz ich rodzicom korzyści uczenia się w klasie patronackiej, a także wręczyła firmowe gadżety na „dobry start”. Więcej informacji i kilka zdjęć


Banerek do staży w Grecji

Relacje z Grecji

Witaj Grecjo
Witaj Grecjo
Dzień kulturalny
Dzień kulturalny
Konkurs wiedzy
Konkurs wiedzy
Wizytacja Dyrektorów
Wizytacja Dyrektorów
Dzień 9
Dzień 9
Wycieczka do wąwozu
Wycieczka do wąwozu
Wieczór grecki
Wieczór grecki
Wizyta w olejarni
Wizyta w olejarni
Ostatni dzień
Ostatni dzień

Zostań Mistrzem kierownicy! - KONKURS z bezpieczeństwa ruchu drogowego

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Grupa Lotos przygotowała program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa na drogach promujący jazdę zgodną z przepisami i pokazującą szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Założeniem programu jest kształtowanie umiejętności bezpiecznej jazdy.
Jednym z elementów programu jest konkurs, w którym nagrodami są: udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy, zestaw akcesoriów samochodowych oraz karta paliwowa o wartości 500 zł.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zrobić zdjęcie, mem lub nagrać film promujący bezpieczną jazdę i przesłać go za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze. Tam też znajdują się informacje szczegółowe. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 18-24 lata.
Ambasadorem programu jest Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy, czterokrotny rajdowy mistrz Polski.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału! Może i Ty zostaniesz Mistrzem kierownicy!


Zdjęcie informujące o uruchomieniu współpracy z firmą Astor

Mini kolaż reklamujący pobyt na stażu w Grecji

γεια σου ! Witaj Grecjo!

Relacja z pierwszych dni pobytu naszych uczniów w Grecji w ramach projektu "Zagraniczne staże zawodowe dla uczniów ZST gwarantem sukcesu na rynku pracy”
Od 6 września 2021r. 45 uczniów w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik usług fryzjerskich i fryzjer z Naszej Szkoły przebywa na zagranicznym stażu zawodowym w miejscowości Eratini w Grecji.
Od pierwszych dni pobytu młodzież bierze udział w zajęciach organizowanych zgodnie z profilem ich kształcenia, a w czasie wolnym korzystają z uroków Zatoki Korynckiej (błękitne morze, piękne, różnorodne plaże, doliny pełne winorośli i wzgórza).
Przed nimi wiele jeszcze niezapomnianych wrażeń, tych zawodowych ale i turystyczno-kulturowych, zatem czekamy na kolejne relacje z ich pobytu w Grecji kraju słońca i oliwek.


Zdjęcie zachęcające do udziału w corocznym Salonie Maturzystów

Salon Maturzystów 2021 tuż tuż!

Wrześniowy Salon Maturzystów, organizowany przez Perspektywy, jest dla każdego maturzysty obowiązkowy. To tu „matura spotyka się ze studiami”. Tegoroczny Salon Maturzystów w Krakowie odbędzie się 22 września w formie on line.
Drogi Maturzysto –tylko na „Salonie” będziesz mógł stworzyć swoją osobistą strategię na ten rok: wybierz przedmioty maturalne pod kątem swoich możliwości i zainteresowań, sprawdź, czy wybór odpowiada wymaganiom rekrutacyjnym uczelni, porównaj te wymagania, bo wcale nie muszą być takie same…
Drogi Maturzysto -zajrzyj na tę stronę i śledzić wszystkie aktualności. Zarejestruj się, a wówczas nie umkną Wam programowe newsy! Salon maturzystów / . Dodatkowo Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie Informator dla Maturzystów 2022 w postaci e-booka.
Drogi Maturzysto – sprawdź co będzie w programie:

 1. Matura 2022 – wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
 2. Kierunkowskaz kariery – prezentacje uczelni i kierunków
 3. Ranking uczelni i najpopularniejszych kierunków – prezentacja podpowiedzi, jakie przynoszą zgromadzone informacje
 4. Strategia maturalna to podstawa – webinary z doradcami kariery
 5. Expo - Wirtualne stoiska wystawców

Zachęcamy do udziału w Małopolskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2021!


Zdjęcie zachęcające do udziału w kursach zawodowych
Zdjęcie zachęcające do udziału w kursach zawodowych

Wycieczka do Warszawy

W nietypowy sposób rozpoczęli rok szkolny trzej uczniowie klasy 3 b Technikum a mianowicie: Jakub Lenard, Kacper Tokarski i Michał Wasylczak, którzy pod opieką swojego nauczyciela historii pana Krzysztofa Jędrzejczyka, w dniach 30 – 31 sierpnia wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Jej organizatorem była poseł ziemi gorlickiej Pani Barbara Bartuś i Jej Biuro Poselskie. Wycieczka była nagrodą dla laureatów i uczestników Konkursu Historycznego i Konkursu Pieśni Patriotycznej, które to konkursy, Pani Poseł corocznie organizuje. Więcej informacji i fotorelacja


Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Wypoczęci, stęsknieni i uśmiechnięci, choć ze względu na pandemię w maseczkach, zachowując reżim sanitarny rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Pierwsze spotkania z koleżankami i kolegami oraz wychowawcami już za nami. Życzymy wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym i nie zapominajcie o procedurach bezpieczeństwa! FotorelacjaZdjęcie z napisem o bezpiecznym powrocie do szkoły od 1 września

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Już za kilka dni rozpoczynamy nowy rok szkolny, rok w którym czeka nas dużo nowych wyzwań, ale to także kolejny rok w cieniu epidemii COVID-19 i kolejnych obostrzeń. Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami (przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej), które pokazują podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w szkole, w drodze do niej czy podczas spędzania wolnego czasu.

1. Bezpieczny powrót do szkoły. Wytyczne Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego

Plakat ze wskazówkami dla rodziców dotyczacymi bezpiecznego powrotu do szkoły w dobie pandemii
Plakat ze wskazówkami dla uczniów dotyczacymi bezpiecznego powrotu do szkoły w dobie pandemii
> Plakat ze wskazówkami jak skutecznie dezynfekować ręce
Plakat ze wskazówkami jak prawidłowo założyć i zdjąć maseczkę
Plakat ze wskazówkami jak nosić prawidłowo maseczkę

2. W związku z planowaną przez MZ, GIS i MEiN akcją szczepień dzieci i młodzieży przeciw Covid-19 w szkołach zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi

Plakat z rekomendacjami dla rodziców w kwestii szczepień