ROK SZKOLNY 2020/2021

Zdjęcie z życzeniami udanych wakacji

„Każdy koniec jest początkiem nowej historii…”

„Każdy koniec jest początkiem nowej historii…” – pod takim hasłem w dniu 25 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Technicznych uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/21. W wierszach i piosenkach młodzież podziękowała nauczycielom i rodzicom za trud włożony w nauczanie i ich wychowanie. Pani Dyrektor mgr Renata Stępień najlepszym uczniom wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, rozdała około 150 nagród książkowych, dyplomy i podziękowania. Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń i prezentów od przedstawicieli Firmy FAMUR dla uczniów klasy patronackiej. Z życzeniami udanego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń udajemy się na wakacje. Wypoczęci, pełni energii i zapału do pracy wracamy we wrześniu.
Fotorelacja


Zdjęcie przedstawiające gwiazdę ZST w gwiazdozbiorze Andromedy

Jubileuszowa Gwiazda ZST

Jubileusz 60-lecia szkoły to wyjątkowy dzień, pełen wrażeń i emocji. Z okazji takiej uroczystości nie mogło zabraknąć miłych niespodzianek. Niezwykle nieziemską informacją zaskoczyła nas Pani Dyrektor Renata Stępień, która poinformowała że od teraz mamy naszą prawdziwą gwiazdę "Gwiazda ZST GORLICE" (.pdf 1,80MB) we Wszechświecie w gwiazdozbiorze Andromeda (.pdf 1,26MB). Zatem od 2 czerwca nasza szkoła lśni jak gwiazda na niebie już 60 lat nie tylko na mapie edukacyjnej Powiatu Gorlickiego, ale także we Wszechświecie, bez względu na miejsce i czas, ZST GORLICE lśni w nieskończoność.
Jak można zobaczyć ZST GORLICE? Jest wiele sposobów, aby spojrzeć na gwiazdę ZST GORLICE.
Znajdziesz ją na niebie za pomocą jej współrzędnych: RA 23h01m03.46 +51°10'14.7'' dec 10.78 mag w gwiazdozbiorze Chained Maiden.
A także dzięki specjalnemu kodowi OSR GNV110820, możesz ją podejrzeć w aplikacji mobilnej Star Finder i aplikacji w przeglądarce One Million Stars.
P.S. Zatrzymaj się na chwilę i spójrz na niebo. Uświadom sobie, że w kosmosie znajduje się gwiazda, która od teraz nazywa się ZST GORLICE.


Plakat zachęcajacy do wypożyczenia książek na wakacje

Baner prezentujęcy cytat Jana Pawła II powiązany z uroczystością 60 lecia szkoły

60… 20… 10…
- nasze jubileusze

2 czerwca 2021 roku pozostanie na długo w naszej pamięci jako dzień wyjątkowy! Wtedy to uroczyście obchodziliśmy jubileusz 60-lecia naszej szkoły, do którego przyszło się nam przygotowywać w tak niepewnych czasach pandemii. Przezwyciężyliśmy jednak piętrzące się przed nami różnorakie trudności i z zachowaniem zasad sanitarnych mogliśmy świętować tę rocznicę.
Pełna relacja (.pdf 297KB)


Miniatura zdjęcia grupowego wraz z nowym nabytkiem na zajęcia z przedmiotów samochodowych Miniatura zdjęcia grupowego uczniów z panią Dyrektor i nauczycielem przedmiotów zawodowych

Mercedes Benz Polska dla naszej szkoły

W dniu 1 czerwca nasza szkoła odebrała eksponat edukacyjny w postaci przekładni głównej z mechanizmem różnicowym samochodu ciężarowego marki Mercedes. Eksponat podarował przedstawiciel marki Mercedes Benz Polska w ramach współpracy z Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Wcześniej, w maju, uczniowie klasy 2 Branżowej o kierunku kierowca mechanik brali udział w prezentacji online dotyczącej najnowszych rozwiązań technicznych zwiększających bezpieczeństwo oraz komfort prowadzenia pojazdów Actros Mercedes-Benz.
Eksponat będzie bardzo pomocny w zrozumieniu znaczenia oraz zasady działania jednego z elementów układu napędowego.


Plakat reklamowy Festiwalu Zawodów w Małopolsce

Ósmoklasisto tego nie możesz przegapić !
Festiwal Zawodów w Małopolsce - po raz pierwszy on-line!

Już 10 czerwca staruje wyjątkowa odsłona Festiwalu Zawodów w Małopolsce! Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formule on-line i będzie prowadzona w formie Studia Festiwalowego - relacji na żywo ze studia telewizyjnego przygotowanego specjalnie na to wydarzenie. Na wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia zawodowego w Małopolsce.
W ramach Studia Zawodów 10 i 11 czerwca w godzinach 9:00 – 14:30 będzie się działo!
Drodzy niezdecydowani ósmoklasiści bądźcie z nami! My też prezentujemy swoją ofertę edukacyjną.
Nasza szkoła na Festiwalu
Program Festiwalu


Logo projektu Genially

Nasza szkoła znalazła się w towarzystwie "Geniallnych szkół".

Jacy jesteśmy- nadzwyczajni, wyjątkowi, fenomenalni, jedni, czyli genialni :)
Projekt Geniallne Szkoły pozwala na dzielenie się pomysłami, odszukanie szkół o podobnych profilach i sposobach pracy. Stwarza możliwość pokazania szkoły w szerokim środowisku. Przygotowana wirtualnie prezentacja ZST pokazuje nasze nowoczesne oblicze szkoły, wykorzystującej wiele rozwiązań TIK w codziennej pracy z uczniami i tym samym została zakwalifikowana do tego wyjątkowego tytułu . Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji.
Prezentacja


Zdjęcie grupowe uczniów biorących udział w wycieczce edukacyjnej

Wycieczka w nagrodę!

27 maja klasa 2cT odebrała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w grze miejskiej na temat śladów wodnych w formie wycieczki edukacyjnej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Wycieczka była bardzo ciekawa i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach, a wiedza zdobyta podczas zwiedzania Zakładu Uzdatniania Wody przyda się nie tylko na lekcjach... Dziękujemy organizatorom Kampanii, a szczególnie Pani Magdalenie Semli-Kurzawie za rozwinięcie świadomości ekologicznej młodzieży.
Fotorelacja


Plakat zapraszający na jubileusz 60-lecia ZST

Jubileusz na żywo

Serdecznie zapraszamy na Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach Uroczystość będzie transmitowana poprzez środki komunikacji internetowej
GRUPA MEDIALNA INFO Gorlice tv-www.gorlice.tv
Link do transmisji.


Zdjęcie grupowe uczniów biorących udział w Kampanii Społecznej pod hasłem Podążaj za śladem

Ekobohaterowie

W dniu 25 maja 2021 roku młodzież klasy 1aT oraz 2cT pod opieką Doroty Zimowskiej i Bogusława Matały wzięła udział w Kampanii Społecznej pod hasłem „Podążaj za śladem”. Na gorlickim rynku dowiedzieli się, czym są ślady wodne, jak obliczyć własny ślad wodny, zmierzyli się z quizami, testami, aktywnie włączyli się w rozgrywki, konkursy oraz gry miejskie na temat śladów wodnych.
Uczniowie klasy 2cT Zespołu Szkół Technicznych zwyciężyli w rozgrywkach – dołączyli do Ekobohaterów. Oprócz dobrej i edukacyjnej zabawy, w nagrodę otrzymali udział w zajęciach edukacyjnych - poznanie procesu od poboru wody do jej uzdatnienia do parametrów wody pitnej oraz procesu oczyszczania ścieków i doprowadzenia ich do jakości bezpiecznych.
Fotorelacja


Plakat informujący o zmianach w przepisach ruchu drogowego dotyczących pieszych

Certyfikaty CISCO 2021

W dniach 14 oraz 21 maja odbyły się uroczyste wręczenia certyfikatów w ramach Akademii Sieciowej Cisco dla klas 2bT, 3aT (grupa informatyków) i 3bT. W tym trudnym roku nasi informatycy zmagali się z kursami takimi jak: "Wprowadzenie do Cyberbezpieczeństwa" oraz "Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy". Miejmy nadzieję, że zdobyte certyfikaty jednej z najbardziej znanych na świecie firm w branży IT przyczynią się w przyszłości do znalezienia satysfakcjonującej pracy. Certyfikaty wręczyła uczniom dyrektor szkoły Renata Stępień. Kursy oraz egzaminy finałowe przeprowadził Robert Chrząszcz.
Fotorelacja z wręczenia certyfikatów


Plakat zachęcający do zapisania do ZST w nowym roku szkolnym 2021/2022

Rekrutacja - oferta edukacyjna 2021/2022

Zastanawiasz się nad nową szkołą?
Pragniesz wykonywać atrakcyjny zawód?
Chcesz zdobyć nowe kwalifikacje?
Skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2021/2022


Plakat zachęcający do zapisania się na staże/praktyki wakacyjne

Wakacyjne STAŻE/PRAKTYKI ZAWODOWE –nabór trwa do 26 maja

Więcej informacji uzyskacie w CKZ w Gorlicach.


Mini plakat przedstawiający etapy powrotu od połowy maja do szkoły

Małymi krokami wracamy do normalności!

Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo wracamy do stacjonarnej pracy.

Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej w naszej szkole.

Od 17 maja do 28 maja br. prowadzona jest nauka w szkole w tzw. systemie hybrydowym.
W pierwszym tygodniu tj. od 17 maja do 21 maja br. naukę stacjonarną w szkole mają uczniowie klasy I-III Szkoły Branżowej (zgodnie z planem zajęć). W terminie 24-28 maja uczniów obowiązuje nauka zdalna.
W kolejnym tygodniu tj. od 24 maja do 28 maja br. naukę stacjonarną w szkole mają uczniowie klasy I-III Technikum (zgodnie z planem zajęć). W terminie 17-21 maja uczniowie kontynuują naukę w formie zdalnej.
Od 31 maja br. wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkole.


Zdjęcie przedstawiające pożegnanie maturzystów na sali gimnastycznej

Pożegnanie klas maturalnych

30 kwietnia 2021r. to szczególna data dla uczniów klas programowo najwyższych – czwartych klas technikum, którzy w tym dniu odebrali świadectwa ukończenia szkoły.
Dyrektor szkoły oraz wychowawcy klas złożyli gratulacje wszystkim uczniom, kierując szczególne słowa uznania do tych, którzy otrzymali świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem.
Więcej zdjęć i informacji


Zdjęcie zachęcajace do przejrzenia poniższego artykułu dla ósmoklasisty

Poradnik Ósmoklasisty

Jaką szkołę ponadpodstawową wybrać i jak to zrobić mądrze. To pytanie, które na pewno zadaje sobie teraz wielu uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej.
Dlatego zapraszamy was do naszego poradnika, w którym wyjaśniamy, co możecie wybrać oraz podpowiadamy, jak zrobić to mądrze.
Ścieżki kariery (prezentacja w pdf 394KB)
Ścieżki kariery -wersja dostępna (prezentacja w pdf 447KB)

Szkoła średnia bez tajemnic
(Serwis dla kandydatów i uczniów szkół średnich oraz ich rodziców-Nowa Era)
Tu znajdziesz informacje i porady, które pomogą wybrać dobrą szkołę ponadpodstawową.
Dziś polecamy artykuły:


Komunikat o przedłużeniu obostrzeń od 19.04

Obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

Wyjątek!

Zasady kształcenia praktycznego dla zdających egzaminy w kształceniu zawodowym

Od poniedziałku, 19 kwietnia br. uczniowie przystępujący do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec br., mogą realizować zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne) stacjonarnie w miejscu ich prowadzenia, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych, w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wymiarze nieprzekraczającym 16 godzin tygodniowo.
Szczegółowe informacje organizacyjne będą przekazywać wychowawcy klas w e-dzienniku i na platformie teams.
Więcej informacji na stronie MEiN


HANDEL LUDŹMI – SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM POLICJI PAŃSTWOWEJ

W kwietniu 2021 r. odbyło się zdalne spotkanie klas maturalnych 4a, b, c technikum, oraz klasy 3 a i b szkoły branżowej z pracownikiem policji Panem Gustawem Janas.
Temat spotkania brzmiał : Handel ludźmi - współczesne niewolnictwo. W trakcie tej prelekcji młodzież naszej szkoły mogła poznać różne formy handlu ludźmi jak np.: handel dziećmi, kobietami, handel narządami czy wykorzystywanie ludzi jako tanią siłę roboczą.
Prelegent zwracał uwagę na skutki prawne handlu ludźmi, sposoby werbowania i miejsca w których do tego procederu dochodzi. Młodzież poznała też zjawiska związane z handlem ludźmi takie jak niewolnictwo domowe, wyłudzanie świadczeń socjalnych , fikcyjne małżeństwa czy wykorzystywanie seksualne. Na koniec spotkania Pan Janas podał kilka praktycznych rad, którymi powinni kierować się młodzi ludzie wyjeżdżając za granice - do pracy lub w celach turystycznych, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków takiego pobytu.
Dziękujemy prelegentowi za poświęcony czas.



Maturzysta w SzOK-u

Matura już za rogiem, a wybór kierunku i uczelni tuż, tuż. Mam więc nadzieję, że pomożemy Wam wybrać odpowiedni kierunek studiów. Zapraszamy na podstronę Maturzysta w SZOK-u tam dowiesz się więcej.


Zaproszenie do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi 14.04

Święto Chrztu Polski – #WywieśFlagę – 14.04.2021

Zapraszamy do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi. – To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach. Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, bowiem 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski i jest to ona niewątpliwie najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce.
"Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy."
Słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Przemówienie wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016


Komunikat o przedłużeniu obostrzeń do 18.04

Nadal pracujemy zdalnie – przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia

Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Tak jak dotychczas, ograniczona jest również praktyczna nauka zawodu.
Więcej informacji na stronie MEiN


Życzenia Wielkanocne od Dyrekcji

Zakończyły się zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej!

W okresie od 21.10.2020r do 24.03.2021r w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych” zostało przeprowadzonych 30 godzin zajęć on-line z obszaru „Matematyka z elementami rachunkowości”. Zajęcia były prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – p. dr Kingę Bauer i p. dr hab. Bartosza Kurka.
Zajęcia odbywały się w środy w godzinach 7:30 – 9:00. Uczestniczyło w nich 17 uczniów klasy IIa i IIb technikum.
Więcej informacji na podstronie projektu

Kilka zdjęć


Życzenia Wielkanocne szkolnej Pani bibliotekarki

Komunikat o zawieszeniu zajęć prakycznych

Zawieszenie zajęć praktycznych!

Do 11 kwietnia br. ograniczona będzie praktyczna nauka zawodu. Zajęcia praktyczne będą prowadzone zdalnie. Szczegółowe informacje organizacyjne będą przekazywać wychowawcy klas w e-dzienniku i na platformie teams.
Więcej informacji na stronie MEiN


Ósmoklasisto ta wiadomość jest dla Was!

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022

Zawodowo zaplanuj swoją przyszłość z Nami

Choć rzeczywistość pokrzyżowała nam plany i na razie nie możemy być w Twojej szkole osobiście i nie możemy się spotkać na Dniach Otwartych Szkoły to i tak zapraszamy Was do odwiedzenia, bo szeroko otwieramy drzwi naszej szkoły-oczywiście wirtualnie.
W zakładce rekrutacja znajdziesz potrzebne Ci informację. Zwróć uwagę na naszą ofertę edukacyjną, a z pewnością znajdziesz dla siebie coś interesującego. Klikając na stronę główną w zakładkę Ósmoklasisto i otwierając linki: Informacje Ogólne i Rekrutacja zapoznasz się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi naboru na rok szkolny 2021/2022.
By lepiej zapoznać się z działalnością naszej szkoły, przejrzyj naszą stronę internetową. Zamieszczone tam opisy ciekawych wydarzeń i projektów przybliżą Ci klimat i atmosferę szkoły.
Nie zwlekaj! Zapoznaj się z ofertą edukacyjną i dołącz do grona uczniów naszej szkoły!
Polub nas na Facebooku i śledź na bieżąco wszystkie nasze informacje


Lekcja otwarta

W dniu 11 marca w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta z języka angielskiego w klasie II cT (technik usług fryzjerskich) przeprowadzona przez kolegę Marka Potempę. Tematem lekcji były: Angielskie nazwy niektórych państw i miast europejskich. W lekcji brali udział uczniowie, Dyrekcja w osobie p. dyr. Renaty Stępień i p. vice dyr. Małgorzaty Kukuły-Jasińskiej oraz kilkunastu nauczycieli ZST w charakterze gości.
Więcej o lekcji i kilka zdjęć


Startuje I edycja konkursu Małopolska Nagroda Poetycka „MAŁE ŹRÓDŁO”

Zgłoś się do konkursu!!!
Startuje I edycja konkursu Małopolska Nagroda Poetycka „MAŁE ŹRÓDŁO”
Piszesz wiersze? Jesteś wrażliwy? Masz lekkie pióro? Zgłoś się do konkursu !!
Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” to konkurs poetycki skierowany do uczniów wszystkich małopolskich szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja poezji wśród polskiej młodzieży, znalezienie przez młodych twórców inspiracji dla własnej twórczości poetyckiej, dbałość o rozwój ich wrażliwości na słowo pisane oraz odkrywanie młodych talentów.
Zachęcamy!
Więcej informacji o „Małym Źródle": https://csm.tarnow.pl/wydarzenie/1036,malopolska-nagroda-poetycka-male-zrodlo-edycja-pierwsza


 "Liczymy km-edycja zimowa"

W ramach lekcji on-line z wychowania fizycznego w naszej szkole w dniach od 25 stycznia do 14 lutego 2021roku został przeprowadzony kolejny konkurs pt. „Liczymy kilometry – edycja zimowa”. Podobnie jak w edycji jesiennej, uczniowie za pomocą specjalnych aplikacji w telefonach lub smart wachty rejestrowali ilość pokonanych kilometrów i odsyłali wyniki do nauczycieli wychowania fizycznego. Swoje „liczniki nabijali” gdzie tylko się dało w domu, na podwórku, w lesie, na sankach, podczas odśnieżania, a nawet na zakupach. Pomimo mrozu i sporej ilości śniegu nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością a rywalizacja o to by znaleźć się w czołówce była bardzo zacięta. Aby znaleźć się na podium trzeba było przejść ponad 200 kilometrów.
Ranking liderów poszczególnych grup przedstawia się następująco:
Miejsce 1 – Miłosz Jerzak 357 km, klasa 2cT
Miejsce 2 – Kacper Jeleń 295 km, klasa 3cT
Miejsce 3 – Paweł Świątkowski 214 km, klasa 3bB
Miejsce 4 – Aleksandra Brej 212 km, klasa 1bB
Miejsce 5 – Damian Markowicz 207 km, klasa 2cT
Miejsce 6 – Paweł Makowiec 205 km, klasa 1bT
Miejsce 7 – Katarzyna Kalisz 204 km, klasa 2bB
Miejsce 8 – Nikodem Hadalski 202 km, klasa 1aT/1cT
Miejsce 9 - Wiktor Makowiec 201,94 km, klasa 2bB
Miejsce 10 – Krzysztof Radwan 172 km, klasa 2aT
Suma pokonanych kilometrów przez wszystkich uczestników konkursu wyniosła 16822 czyli o 1472 km więcej niż w edycji jesiennej. Najwyższą średnią ilość kilometrów przypadającą na jednego ucznia uzyskała klasa 1bT - 90,7. Drugie miejsce, podobnie jak w edycji jesiennej, zajęła klasa 3bB - 85,8 km, z kolei na trzeciej pozycji usytuowała się grupa chłopców z klasy 2aT - 73,1 km.
Najlepsi uczestnicy konkursu z poszczególnych klas zostali nagrodzeni ocenami celującymi i bardzo dobrymi za aktywność, a na pierwszą trójkę czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę LA PRADERA


ProteGo Safe- Aplikacja STOP COVID - Pokonajmy razem koronawirusa!

Nikt z nas nie wie, jak długo przyjdzie nam żyć w aktywnej obecności koronowirusa. Wiemy natomiast, że potrzebujemy świadomej i skutecznej troski o siebie nawzajem, dlatego dzięki aplikacji STOP COVID mamy szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się kornawirusa!
STOP COVID to aplikacja, która pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aplikacja zapewnia pełną anonimowość i nie wymaga podawania żadnych danych osobowych.
Jak działa aplikacja STOP COVID :
- ostrzega nas przed kontaktem z osobą zakażoną - aplikacja działa w oparciu o powszechnie znaną technologię Bluetooth.
Jeśli kontakt pomiędzy urządzeniami był dłuższy niż 15 minut, a dystans mniejszy niż 2 metry – urządzenia zapamiętają to „spotkanie” na 14 dni. Jeżeli w tym czasie osoba, z której urządzeniem spotkało się nasze urządzenie zachoruje, zostaniemy o tym powiadomieni.
- kontroluje stan zdrowia – częścią aplikacji jest dziennik zdrowia, który – jeśli chcemy – możemy codziennie uzupełniać. STOP COVID udostępnia także test oceny ryzyka. Warto go wypełniać. Wynik pokaże czy jesteśmy w niskiej, średniej czy wysokiej grupie ryzyka zakażenia koronawirusem.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.
Dlatego już dziś ściągnij, uruchom aplikację – dbaj o siebie i innych.
Im więcej użytkowników będzie z niej korzystać, tym większa będzie jej skuteczność.
Szczegółowe informacje dostępne pod adresem https://www.gov.pl/web/protegosafe/pytania-i-odpowiedzi


Dyżury psychologa

Podczas czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych wynikającego z zagrożenia epidemiologicznego, odbywa się dyżur on-line psychologa z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Pani Aleksandry Jędrzejczyk.
Kontakt: strona fb Psycholog Aleksandra Jędrzejczyk - w godzinach 10-12 lub 15-17.


„Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi"

W dniu 16 lutego po raz kolejny młodzież naszej szkoły odpowiedziała na zaproszenie i wzięła udział w akcji honorowego oddawania krwi. Ekipa Terenowego oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pracowała w murach Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Młodzież jak zawsze aktywnie włączyła się w akcję.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
Kilka zdjęć

A poniżej podziękowanie organizatorów:
"Zespół Oddziału Terenowego składa serdeczne podziękowania za liczny udział w dzisiejszej akcji poboru krwi Uczniom Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach Dziękujemy, że pomimo nauczania zdalnego tak dużo osób odwiedziło nasz punkt krwiodawstwa."


Dodatkowe umiejętności zawodowe – nabory na kolejne kursy trwają!

CKZ ogłosił nabór na kursy zawodowe. Formularze rekrutacyjne i więcej informacji o kursach uzyskacie w CKZ w Gorlicach.


Zimowe aktywności na lekcjach wychowania fizycznego.

Jak prowadzić zajęcia z wychowania fizycznego w warunkach przedłużającej się nauki zdalnej, zwłaszcza gdy wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ? Mamy sposoby aby w ramach lekcji wf – u wyjść z domu, odetchnąć świeżym powietrzem, cieszyć się urokami zimy i znaleźć sobie taką formę aktywności która sprawi nam przyjemność. Propozycje są różne, malowanie i pisanie na śniegu, odbijanie orłów i aniołków, lepienie bałwanów i bałwanków, spacery z psem czy marsz w terenie. Urozmaicenie lekcji spędzanych przed komputerem, ruch, zabawa i hartowanie organizmu, jednym słowem same korzyści.
Kilka zdjęć



Ferie przedsiębiorczych

Nietypowe zadanie podczas ferii mieli nasi uczniowie, którzy w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości mieli stworzyć mem/grafikę na temat: Czy byłeś przedsiębiorczy podczas ferii?.
Przedsiębiorczy, czyli…..?
- kreatywny i twórczy
-odważny w realizacji swoich zamierzeń
- podejmujący własne inicjatywy
-rozwijający swoje pasje i zainteresowania
To te cechy, które możemy przypisać postawie przedsiębiorczej.
Wśród nadesłanych prac na wyróżnienie zasługuje praca ucznia z klasy IIa BS –Radosława Przybyły, któremu gratulujemy bo wykazał się kreatywnością i własną twórczością.
A dla wszystkich mamy dobrą radę.
Sukces to nie przypadek-WzMOOCnij swoją przedsiębiorczość


ZAPROSZENIE

Zespół ds. Promocji Zdrowia w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (Terenowym Oddziałem w Gorlicach) serdecznie zapraszają na akcję honorowego oddawania krwi.
16 luty 2021r – Szpital Specjalistyczny w Gorlicach
"Ramię w ramię"
"Pilnie potrzebna jest krew"



Dodatkowe umiejętności zawodowe - nabór trwa.

CKZ ogłosił nabór na kursy zawodowe . Formularze rekrutacyjne i więcej informacji o kursach uzyskacie w CKZ w Gorlicach.


Wirtualne Doradztwo Zawodowe ZST – Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do Zespołu Wirtualne doradztwo zawodowe. Na kanale MS Teams będzie możliwość konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego, jak również będą zamieszczane informacje, linki do spotkań, szkoleń, itp.
Dołącz do Nas, a z pewnością uzyskasz wsparcie, poradę i będziesz miał całą gamę ciekawych materiałów i artykułów.
Doradcy zawodowi:
Małgorzata Kukuła-Jasińska
Beata Kosiba-Hućko
Harmonogram działań:

  • on-line’owe poniedziałki– dyżur on-line dla uczniów, rodziców/opiekunów, nauczycieli 8.10-9.40*
  • wtorki z cyklu Wokół Kariery – udostępnianie materiałów, informacji o webinariach, wydarzeniach, ciekawe artykuły i filmiki.
  • on-line’owe środy – dyżur on-line dla uczniów, rodziców/opiekunów, nauczycieli 8.45-10.45*
  • on-line’owe czwartki – dyżur on-line dla uczniów, rodziców/opiekunów, nauczycieli 8.45-10.45* oraz
    • Czwartkowy cykl Maturzysta w SzOK-u - udostępnianie materiałów dla maturzystów
  • Piątkowe rozmaitości– udostępnianie materiałów dotyczących kreatywności, innowacyjności, kompetencyjne rozwoju osobistego.
* – istnieje możliwość umówienia innego terminu rozmowy.


Potyczki Młodych Adminów 2020

Miło nam zakomunikować, że uczeń klasy 3bT Jakub Ternka zajął wysokie 7 miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Administratorów "Potyczki Młodych Adminów 2020". Już samo dostanie się do finałowego grona 10 drużyn, jest dużym osiągnięciem. W finale konkursu Kuba musiał rozwiązać szereg zadań z zakresu administrowania systemem Linux udostępnianych przez organizatorów na platformie Azure. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że w konkursie brały udział 2-osobowe zespoły, natomiast Kuba jako jedyny w stawce finalistów rozwiązywał zadania w indywidualnie! Mamy nadzieję, że sukces Kuby zachęci innych uczniów naszej szkoły do podejmowania trudu rywalizacji w konkursach informatycznych. Opiekunem Kuby był Robert Chrząszcz. Kilka zdjęć


Z cyklu Wokół Kariery

Wokół Kariery to nowy cykl poradnika z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego, który został przygotowany z myślą o Was drodzy uczniowie. Ten mini poradnik będzie zawierał wiele ciekawych informacji, wskazówek i porad dotyczących Sukcesu-Motywacji-Rozwoju. Dołącz do Nas, kto wie może to właśnie z nami w końcu rozwiniesz swoje skrzydła !
A dziś zapraszamy na część1
Marzysz o ciekawej pracy? Ucz się języków!
Angielski obowiązkowo, niemiecki to też podstawa, hiszpański mile widziany, a francuski bardzo przydatny i praktyczny. Na koniec listy można dorzucić jeszcze chiński czy rosyjski. Znajomość tych języków to konieczność oraz szansa na lepsze i ciekawsze życie. One otworzą Ci perspektywę na otrzymanie ciekawej pracy oraz na przyjaźń z człowiekiem z drugiego krańca naszej planety. Ucz się języków będziesz wielki.
Przeczytaj bo warto i zdobywaj swoje językowe paszportyJ

Marzysz o ciekawej pracy? Ucz się języków!

W drugim artykule przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie tych najczęstszych popełnianych błędów w nauce języka. Rzuć okiem i spraw, że będzie ona od dziś nie tylko bardziej skuteczna, ale i przyjemniejsza.
Jak się NIE uczyć języka


Jakie studia wybrać w 2021 roku?

Drogi Maturzysto!
Zastanawiasz się nad decyzją o studiowaniu. Nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Na jakim trybie studiować? Masz w głowie wiele innych pytań? W tym miejscu chcemy pomóc Tobie podjąć właściwe decyzję. Przeczytaj artykuł przygotowany specjalnie dla Ciebie. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłych studiów.

# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Myślisz o studiach? Przeczytaj!
Jakie studia wybrać w 2021 roku?
Myślisz o studiach? Zajrzyj!
Ebook-"Informator maturzysty" (Perspektywy)


Komunikat!
Nauczanie zdalne nadal trwa!

Od dnia 18 stycznia 2021r. do dnia 31 stycznia 2021 r. stacjonarne funkcjonowanie szkół ponadpodstawowych zostaje ograniczone. Oznacza to, że nadal będziemy uczyć się zdalnie, a wyjątkiem jest praktyczna nauka zawodu, która będzie odbywać się na takich zasadach jak przed feriami. Zatem zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach oraz u pracodawców będą realizowały kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych. Szczegółowe informację organizacyjne tradycyjnie będą przekazywać wychowawcy klas w e-dzienniku i na platformie teams.

Więcej informacji na stronie MEN: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach


Szczepienie ratuje życie

Szczepiąc się, myślisz również o innych – członkach rodziny, przyjaciołach i znajomych. Ale także nieznajomych – spotkanych przypadkiem na ulicy, czy w sklepie. Dzięki Tobie zwiększy się ich bezpieczeństwo. Nawet jeśli czujesz się młody i silny, poprzez zaszczepienie przerwiesz łańcuch zakażeń, a także przyczynisz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

Dlatego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19!!!

Jeżeli chcesz się dowiedzieć:

  • jak się zaszczepić?
  • kiedy możesz się zaszczepić?
  • gdzie się zaszczepić ?
  • jak wygląda procedura szczepień krok po kroku?
  • dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Zapraszamy na stronę www.gov.pl/szczepimysie tam znajdziesz rzetelne i szczegółowe odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań.


Podsumowanie konkursu kulinarnego „Zdrowie na talerzu”

W ramach promocji zdrowia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs kulinarny pt. „Zdrowie na talerzu”. Głównym celem konkursu było propagowanie zdrowego sposobu odżywiania. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu potrawy połączonej z akcentem bożonarodzeniowym. W zmaganiach konkursowych brało udział 17 uczniów, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością tworząc przepiękne i zdrowe posiłki. Jury oceniające prace konkursowe, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Renaty Stępień, przyznało następujące miejsca: I miejsce zdobył Bartłomiej Kamiński z klasy 3bB prezentując „Choinkowe naleśniki z szpinakiem”, na II miejscu usytuowała się Klaudia Zawiła z klasy 4cT, która przygotowała "Sałatkę owocową z serem feta". Z kolei III miejsce zajęła Kinga Klimek również z klasy 4cT, która przesłała "Pancake owsiano-bananowe polane miodem akacjowym, posypane borówkami amerykańskimi z dodatkiem świeżej mięty i musu pożyczkowego, na dodatek pierniczki korzenne”. Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Więcej prac




Mimo wszystko jesteśmy „Razem na Święta”

Każdego roku zawsze chętnie angażujemy się w akcje społeczne, niosące bezinteresowną pomoc. W tym roku nie mogło być inaczej i po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji „Razem na Święta” organizowanej przez MEN i zaangażowaliśmy się w przedświąteczny wolontariat !
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze, tym bardziej że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż zazwyczaj. Zatem nawet nauczanie zdalne w niczym nam nie przeszkodziło, aby wykonać drobny upominek dla osób starszych, chorych, samotnych, potrzebujących pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. Przygotowaliśmy kartki świąteczne z życzeniami, drobne upominki oraz zaoferowaliśmy pomoc w przedświątecznych zakupach. Był to fajny czas, aby zatrzymać się na chwile, pomyśleć i sprawić radość najbliższym.


III Miejsce w konkursie na MEMA „Czytam więc jestem”

Szymon Kosiba uczeń klasy 3bT zajął III miejsce w konkursie czytelniczym na MEMA „Czytam więc jestem” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorlicach.
Szymon przygotował ciekawego MEMA promującego książkę i czytanie pod opieką bibliotekarki Ewy Przesławskiej.
Gratulujemy !!!


Zapraszam-zerknij na prezentację i przypomnij sobie tradycje świąteczne.



"AKTYWNA TABLICA" JUŻ U NAS!

Coraz częściej, by jak najlepiej przekazać swoją wiedzę innym, w szkołach sięga się po najnowsze zdobycze techniki. Dlatego nasza szkoła przystąpiła do udziału w rządowym programie „AKTYWNA TABLICA”, który polega na rozwijaniu szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych. Zatem miło nam poinformować, że nasze wnioski dla Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia zostały zakwalifikowane do dofinansowania, a otrzymane dzięki temu wsparcie finansowe pozwoliło na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego. W ramach programu szkoła wzbogaciła się o cztery dotykowe monitory interaktywne, w tym trzy 65 calowe i jeden 75 calowy. Dodatkowo szkoła otrzymała dwa projektory i głośniki. Zakup nowoczesnych środków dydaktycznych z pewnością wpłynie na wzrost atrakcyjności prowadzonych w szkole zajęć. Interaktywne metody pracy na lekcjach z różnych przedmiotów sprawią, że zajęcia będą ciekawsze i inspirujące do zdobywania oraz poszukiwania nowej wiedzy. Prowadzenie lekcji zostało wyniesione na zupełnie nowy poziom sięgając po najnowsze zdobycze techniki, bowiem era czarnych tablic już dawno minęła.
Bardzo cieszymy się, że nasza szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna. Z pewnością w przyszłości czekają nas kolejne nowości związane ze sprzętem IT i dzięki temu nasza codzienna edukacja zyska nowy wymiar ukierunkowany na kształcenie kompetencji przyszłości.


Konkurs "Z Chemią za Pan Brat"

Konkurs polega na na nagraniu filmiku (120s) przybliżającego naukę chemii wszelkie dodatkowe informacje:
dlaszkol.chemia.uj.edu.pl


Komunikat

Powrót do szkoły odroczony!

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza pewnymi wyjątkami.
Oznacza to, że nadal będziemy uczyć się zdalnie do 22 grudnia (wtorek).
Wyjątkiem jest praktyczna nauka zawodu, która wraca już od 30 listopada 2020 r.

Od 23 grudnia do 3 stycznia 2021 r. trwa zimowa przerwa świąteczna, a w terminie od 4 do 17 stycznia 2021 r. będą ferie zimowe. Szczegółowe informację organizacyjne tradycyjnie przekażą wychowawcy klas w e-dzienniku i na platformie teams.


Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców 2020

Piątek, a wy nie wiecie, jak spędzić czas, kiedy nie wychodzimy z domu:)? Mamy dla Was nie lada propozycję! Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Łatwe odpowiedzi na trudne pytania; interesujące pokazy; niebanalne ciekawostki; wciągające quizy; oraz szereg innych ekscytujących atrakcji; To naukowa mieszanka wybuchowa, którą przygotowano dla Was w ramach 14. Edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Zapraszają najmłodszych, nieco większych, a także tych największych. Zatem widzimy się już 27 listopada!
nocnaukowcow.malopolska.pl
Nie przegap najlepszych okazji !


 "Liczymy kilometryedycja jesienna"

Pomimo zdalnego nauczania aktywność na lekcjach wychowania fizycznego nadal trwa. Nadszedł jednak czas na podsumowanie szkolnego konkursu „Liczymy kilometry - edycja jesienna”, który trwał od 19.10 do 9.11.2020r. Uczniowie za pomocą krokomierzy monitorowali przebyty dystans, a następnie odsyłali cotygodniowy raport do nauczycieli wychowania fizycznego. Celem konkursu było wytypowanie zwycięzcy, stworzenie rankingu uczniów, którzy przeszli najwięcej kilometrów w wyznaczonym terminie oraz zachęcanie do aktywności fizycznej z zachowaniem zasad zdrowia i bezpieczeństwa. Po powrocie do szkoły liderzy konkursu jesiennego (5 najlepszych osób) weźmie udział w losowaniu nagrody niespodzianki :) Ranking liderów poszczególnych grup z wychowania fizycznego: 
Miejsce 1 – Polaszek Klaudia 297 km, klasa 3bB 
Miejsce 2 – Podwika Piotr 261 km, klasa 4aT 
Miejsce 3 – Data Natalia 257 km, klasa 2bBn 
Miejsce 4 – Hałgas Kacper 221 km, klasa 2bBn 
Miejsce 5 – Radwan Krzysztof 210 km, klasa 2aTn 
Miejsce 6 – Pilch Daniel 202km, klasa 2cT 
Miejsce 7 – Woźniak Mateusz 193 km, klasa 1bT 
Miejsce 8 – Światkowski Paweł 188 km, klasa 3bB 
Miejsce 9 – Król Martyna 180 km, klasa 2bB 
Miejsce 10 – Brej Aleksandra 177 km, klasa 1bB 
Grupa, która uzyskała najwyższą średnią kilometrów w wyznaczonym czasie to dziewczyny z klasy 3bB – 110 km, kolejno klasa 1bT – 93 km, a na trzecim miejscu usytuowała się grupa chłopców z klasy 3bB – 85,4 km.  Suma pokonanych kilometrów wszystkich uczniów naszej szkoły wyniosła 15450. 
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy! 


Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami

W dniu 17 listopada w siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyła się konferencja nt. Nowa jakość gospodarki, nowa jakość kształcenia branżowego. Tematyka konferencji była wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, umożliwiła uczestnikom podzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi szkolnictwa branżowego i podjęcie dyskusji w obszarach kluczowych dla rozwoju nowoczesnego sytemu kształcenia branżowego, takich jak współpraca z pracodawcami, czy przygotowanie absolwentów do wymogów współczesnego rynku pracy. W programie konferencji znalazł się również nasz szkolny akcent, bowiem Pani Renata Stępień - dyrektor szkoły wśród zaproszonych gości zaprezentowała nasze dobre praktyki w zakresie kształcenia branżowego oraz prowadzenia klasy patronackiej. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniami zaprezentowaliśmy również film ukazujący zalety kształcenia w klasie patronackiej w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się swoim doświadczeniem, a także zainspirować innych do podejmowania współpracy w formie klas patronackich.
Więcej informacji o konferencji na stronie:https://mcdn.edu.pl/ksztalcenie-branzowe-sila-rynku-pracy/
Poniżej prezentujemy materiał filmowy dotyczący naszych dobrych praktyk.

Materiał filmowy


Z CYKLU BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA:

Prezentacja


10 LAT Akademii Sieciowej CISCO W ZST!

W tym roku obchodzimy okrągłą 10 rocznicę powstania Akademii Sieciowej CISCO w naszej szkole. Akademia rozpoczęła swoją działalność z inicjatywy p. Dyrektor Renaty Stępień w 2010 r., kiedy to uprawnienia instruktorów CISCO uzyskali Rafał Warzecha oraz Robert Chrząszcz.
Na początku swojej działalności Akademia oferowała możliwość zdobycia tylko jednego certyfikatu wiodącej na świecie firmy związanych z branżą informatyczną - "IT Essentials: PC Hardware and Software".
Przez okres 10 lat w Naszej Akademii certyfikaty firmy CISCO uzyskało już kilkuset uczniów, głównie w zawodzie technik informatyk. Obecnie oprócz wyżej wymienionego kursu uczniowie naszej szkoły zdobywają certyfikaty z takich kursów jak: "Wprowadzenie do Cyberbezpieczeństwa", "Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy - IoE" oraz "Wprowadzenie do systemu Linux - NDG Linux Unhatched".
Mamy nadzieję, że Akademia będzie rozwijała się przez kolejne 10 lat dając możliwość ucziom naszej szkoły rozwijania swoich pasji i zainteresowań z dziedziny informatyki i sieci komputerowych.

Fotorelacja


Mini porady Szok z kategorii Kariera i rozwój

Jak zagrać ...pracę?

Gry komputerowe są Twoją prawdziwą pasją, ale zastanawiasz się, czy wypada umieścić tę informację w CV i opowiedzieć o tym podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Zachęcamy do artykułu na stronie
https://porady.pracuj.pl/rozmowa-kwalifikacyjna/gry-komputerowe-w-cv-hit-czy-kit/
Dowiesz się więcej:

  • Kiedy warto powiedzieć rekruterowi, że interesują Cię gry komputerowe?
  • W jaki sposób opowiedzieć o tym hobby podczas rozmowy rekrutacyjnej?
  • Jakie przydatne w pracy umiejętności rozwijają gry komputerowe?
  • Jak zmienia się postrzeganie gamerów na rynku pracy?


SZKOŁA DO HYMNU 2020

Osobno ale RAZEM zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu”. W przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11.11 młodzież naszej szkoły spotykających się na lekcjach on-line wspólnie zaśpiewała polski hymn. W ten sposób społeczność szkolna świętowała 102. rocznicy odzyskania niepodległości.


Małopolska Chmura Edukacyjna

W roku szkolnym 2020/2021 siedemnastu uczniów z klasy IIa i IIb technikum Zespołu Szkół Technicznych będzie uczestniczyć w zajęciach on-line z Matematyki z elementami rachunkowości w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i mają odbywać się w Gorlicach w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Opiekunem uczniów z ramienia szkoły jest p.Beata Kosiba - Hućko.
Pierwsze spotkania już za nami – dotyczyły pojęć związanych z majątkiem przedsiębiorstwa i źródeł ich finansowania, kosztów stałych i zmiennych i były prowadzone przez p.dr Kingę Bauer z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
W związku z rozwojem sytuacji epidemicznej w kraju i przejściem szkół na nauczanie zdalne, uczniowie uczestniczyli w lekcjach z domu. Młodzież mogła połączyć się z wykładowcami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na trzy sposoby - pierwszy to oglądanie zajęć online, drugi sposób – z którego większość z nas skorzystała - za pomocą aplikacji WebexTeams (możliwość aktywnego uczestniczenia) oraz trzecia możliwość – za pomocą serwisu join.mche.edu.pl.

Kilka zdjęć


"Piłka w Grze"

Nowy zestaw piłek do gry trafił wczoraj do naszej szkoły. A wszystko to dzięki mobilizacji i zaangażowaniu rolników z terenu naszej Gminy w Powszechnym Spisie Rolnym PSR 2020.
Ogłoszony konkurs przez Urząd Statystyczny w Krakowie zachęcał, by jak największa liczba rolników wzięła udział w spisie rolnym, a najbardziej aktywne gminy zostaną nagrodzone piłkami. Naszym rolnikom się udało i za to im dziękujemy.
Zestaw piłek został nam przekazany przez Urząd Miejski w Gorlicach.
DziękujeMy


Aktualności w organizacji pracy szkoły

Do 29 listopada br. będziemy nadal uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym, drobne modyfikacje dotyczyć będą klas maturalnych, a szczegółowe rozwiązania podadzą wychowawcy w e-dzienniku i na platformie teams.
Więcej informacji na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec


DyplomSprzątanieŚwiata

Podsumowanie akcji Sprzątanie Świata i dyplom dla NAS

W dniach od 18-20 września 2020r. zaangażowaliśmy się w 27. Akcję Sprzątania Świata Polska pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Udział uczniów w akcji sprzątania był dla nas wszystkich wspólną lekcją poszanowania środowiska. Fundacja Nasza Ziemia doceniła starania całej społeczności szkolnej i przyznała nam certyfikat. Dziękujemy !!!


"Patron mojej szkoły - wzór do naśladowania"

I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych dla Magdaleny Brzęk, uczennicy klasy IaT, w w XXVI edycji konkursu „ZNAM MOJE MIASTO, ZNAM ZIEMIĘ GORLICKĄ” za pracę “Wincenty Pol– Polak z wyboru”. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Patron mojej szkoły - wzór do naśladowania”, organizatorem konkursu był Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej wraz z Komisją d/s Współpracy z Młodzieżą . Młodzi ludzie, zagubieni we współczesnym świecie również pytają o „receptę na życie”, o to, w jaki sposób powinni postępować, szukają wzorów do naśladowania. Magda wzór do naśladowania znalazła w postaci patrona szkoły. Jury konkursowe odniosło się z uznaniem dla nadesłanych prac, podkreśliło ich wysoki poziom i ciekawe ujęcie tematu. Przesłało gratulacje dla uczennicy i podziękowania dla p. Renaty Rybczyk, która przygotowała Magdę do konkursu.

Więcej o pracy Magdy ↧

Człowiek od zarania dziejów zadawał sobie pytania dotyczące egzystencji, pytania o sposób rozumienia świata i samego siebie, o ideały, ku którym ma dążyć i o system wartości, jaki powinien wyznawać. Szukał autorytetów, wzorów do naśladowania. Mimo upływu czasu natura ludzka nie zmieniała się. Młodzi ludzie, zagubieni we współczesnym świecie również pytają o „receptę na życie”, o to, w jaki sposób powinni postępować, szukają wzorów do naśladowania. Magda wzór do naśladowania znalazła w postaci patrona szkoły. Dostrzegła, że zwyczajnym życiem, pracą, kultywowaniem tradycji świeckich i religijnych, dbaniem o wartości duchowe, wrażliwością i troską o innych można wzbogacać siebie i zapisać się w pamięci pokoleń. Napisała: “Nie mam wątpliwości, że Wincenty Pol, patron mojej szkoły- ZST w Gorlicach- stanowi wzór do naśladowania”. Kończąc pracę przywołała słowa Wincentego Pola pisane w okresie zaborów, które są dla niej wskazówką i zachętą do podejmowania nawet małych działań dla dobra społecznego:
"Żyć za swe czasy, czcić czasy ubiegłe,
i sad zasadzić, a i dom postawić,
I sławy ojców za siebie poprawić,
I do Kościoła dodać chociaż cegłę,
I źródło dobyć, a i księgę nową
Na starą półkę położyć dębową;
I zdobyć serce i dziecię wychować,
I młodą duszę w życiu pokierować,
Utwierdzić w wierze i w miłości kraju,
I co godziwe podać w obyczaju:
Wszak to się godzi po ludzku od wieka
I taka droga pono dla człowieka
Wskazana w dziejach, w domu i w kościele
Niewiele zdołasz, więc rób choć niewiele"


„Pamięć o Zmarłych dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci”

Już po raz drugi włączyliśmy się w Akcję „Szkoła pamięta” organizowaną przez MEN. Celem tej akcji jest właśnie upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci związanych z historią naszej „małej Ojczyzny”.
W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie działania realizowane w ramach akcji miały charakter wirtualny, multimedialny w obrębie szkoły. Bibliotekarka szkolna Ewa Przesławska przeprowadziła w klasach pierwszych wirtualną lekcję – „Wspomnienia o tych, którzy odeszli…”.
Na zajęciach bibliotekarka przybliżyła uczniom m. in. postać Wincentego Pola patrona naszej szkoły, który mieszkał i tworzył tu na naszej gorlickiej ziemi. Wspomniała również zmarłych dyrektorów i nauczycieli . Zapoznała też młodzież z historią ZST, a szczególnie ukazała związek patrona i jego potomnych z naszą szkołą. Lekcję wzbogaciła prezentacją multimedialną i filmem z montażem słowno-muzycznym.
Działaniami tymi zwróciła uwagę młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o ważnych osobach związanych z naszą szkołą oraz nawiązała do polskiej tradycji świąt zadusznych. Bowiem pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Pamiętajmy o Nich!


Z cyklu maturzysta w SZOK-u

W centrum zainteresowania czy raczej w ogniu pytań?
Drodzy maturzyści, klasa maturalna to czas przygotowań do egzaminów, ale też okres podejmowania ważnych decyzji. W dodatku trzeba sobie radzić z uporczywymi pytaniami bliskich:
Jak tam przygotowania do matury?
Uczysz się?
Co zamierzasz robić po maturze?
Ile już umiesz? Może powinnaś więcej czasu poświęcać nauce?

Możesz zapewne wymieniać bez końca takie pytania, zadawane niemal każdego dnia, ze szlachetnych pobudek, z troską, w czystych intencjach. Zdajesz sobie sprawę, że Twoi bliscy chcieliby wywołać efekt pozytywny – zmotywować Cię do dalszej pracy, pomóc w wybraniu życiowej drogi, ukierunkować, ale skutek najczęściej bywa odwrotny – powtarzające się pytania, natrętne niczym brzęcząca mucha, wprawiają Cię w zakłopotanie, wyprowadzają z równowagi, wywołują złość.
Nie wiesz jak sobie z tym poradzić, wystarczy poznać kilka sposobów komunikacji asertywnej, zatem zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem:
https://www.terazmatura.pl/strefa-ucznia/jak-zyc-zeby-zdac/poznaj-siebie/14996-a-jak-asertywnosc
Warto przeczytać, bo asertywność pomoże Ci przetrwać te kilka trudnych miesięcy przed maturą.


Ważna informacja!!!

Sytuacja zmienia się dynamicznie. Od 24.10 (sobota) cały kraj wchodzi do strefy czerwonej. W związku z powyższym zmieniły się zasady organizacji pracy w szkołach.
Kształcenie zawodowe w całości przechodzi na zdalne nauczanie, co oznacza że zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzone będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Również praktyki zawodowe w okresie całkowitego zawieszenia zajęć stacjonarnych tj. do 8 listopada zostają odwołane i zawieszone.
Prosimy o śledzenie bieżących komunikatów. Wykorzystujemy do kontaktu z uczniami i rodzicami dziennik elektroniczny Vulcan, MS Teams oraz stronę internetową szkoły.



"Nauczyciel prowadzi za rękę,
otwiera umysł
i dotyka serca"

Aforyzm ten był myślą przewodnią tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

W niepełnym składzie, ze względu na panującą pandemię, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach spotkali się nauczyciele, pracownicy i przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Uroczystość otworzyła dyrektor szkoły – mgr Renata Stępień. W swoim przemówieniu przypomniała okoliczności utworzenia Komisji Edukacji Narodowej oraz jej ogromną rolę dla ówczesnej i obecnej oświaty. Na ręce wszystkich zebranych złożyła podziękowania za codzienną pracę z młodzieżą, uwzględniając różne – nie tylko dydaktyczne – jej aspekty. Podkreśliła niebagatelne znaczenie dydaktycznej i wychowawczej pracy pedagogów, ich wkład w rozwój osobowości młodego człowieka. Wręczyła też dziesięciu wyróżnionym nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły. Życzenia dla wszystkich nauczycieli od wszystkich uczniów złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Więcej o uroczystości ↧

Drugą częścią spotkania był występ artystyczny młodzieży przygotowanej przez nauczycieli: Annę Pres, Joannę Gucwę i Krzysztofa Jędrzejczyka. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny wypełniły refleksje na temat relacji nauczyciel – uczeń. Młodzież recytowała aforyzmy znanych osób ilustrujące istotę nauczycielskiego powołania oraz wiersze mówiące o roli wykształcenia w życiu każdego człowieka. Dopełnieniem całości były znane piosenki traktujące o poszukiwaniu przepisu na ten świat (utwór grupy Bajm) oraz będące muzycznymi podziękowaniami (polska wersja przeboju R. Kelly`ego „I belive I can fly”). Uroczystość zakończył występ znanych już wszystkim szkolnych mażoretek przygotowanych przez Agatę Durę.
Mamy nadzieję, że chwile zadumy wywołane za pomocą słowa poetyckiego przypomniały wszystkim, co tak naprawdę jest istotą szkoły i nauki, a refleksje te pozostaną z nami na dłużej.

Fotorelacja


Ślubowanie klas pierwszych

6 października w pięknych promieniach słońca, tym razem przed głównym wejściem naszej szkoły, uczniowie klas pierwszych obchodzili swoje święto. W tym dniu odbyło się pasowanie klas pierwszych połączone z atrakcyjnymi konkurencjami, z którymi musieli zmierzyć się pierwszoklasisci.
Zadania, jakie musieli podjąć, to:
- test wiedzy - ile wiedzą uczniowie o szkole, w której się uczą,
- narysowanie plakatu przedstawiającego profil klasy,
- pokonanie toru przeszkód,
- zmierzenie się z wirującym kołem hula - hop,
- zaplecienie warkocza na czas,
- wbijanie gwóździ,
- kalambury.
Zabawa była przednia, było dużo śmiechu i radości. Rywalizację oceniała komisja w składzie: Pani Dyrektor Renata Stępień, Pani Ewa Przesławska i przewodnicząca SU Weronika Pabis. Zwyciężyła klasa IaT, która otrzymała nagrodę w formie jednego dnia bez pytania, a zeszłoroczni zwycięzcy z klasy IIcT przekazali szkolnego kota na przechowanie do następnego roku.
Fotorelacja


Narodowe Czytanie "Balladyny" w ZST

2 października już po raz szósty włączyliśmy się w Akcję Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie przeczytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego – wybitne dzieło polskiego romantyzmu, osadzone na tle baśniowych dziejów opowiadające o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie. Spotkanie rozpoczęła Pani Renata Stępień dyrektor ZST. Nad całością przedsięwzięcia czuwali bibliotekarka Ewa Przesławska, polonistki Renata Rybczyk i Jolanta Probulska oraz nauczyciel Wiesław Stec.

Więcej o Narodowym Czytaniu 2020 ↧

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zaprezentowali fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”. W rolę Goplany wcieliła się Pani Renata Stępień dyrektor ZST, a w rolę Grabca wcielił się Pan Roman Trojanowicz dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia CRiP. Pani Jolanta Probulska polonistka zaprezentowała osobę Wdowy, a Pan Wiesław Stec nauczyciel przedmiotów zawodowych osoby Kirkora i Pustelnika.
W rolę Balladyny wcieliła się Basia Przybycień uczennica klasy IA T ZST, a w rolę Aliny Agnieszka Majewska uczennica klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia CRiP. Rolę Skierki odczytał Krystian Rogala uczeń klasy IIIA B ZST, a rolę Chochlika Kacper Wąs uczeń klasy IB T ZST, a Filona Dawid Kordzikowski uczeń klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia CRiP.
Przygotowana oprawa plastyczna i prezentacja multimedialna przeniosły nas w klimat czytanej lektury.
Wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczyła, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy.

Fotorelacja


Rozpoczynamy rekrutację do projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach – II edycja”.

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne.
W ramach projektu prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne, wykraczające poza podstawę programową kształcenia, dla uczniów Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych chcących rozwijać zainteresowania, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Zajęcia planowane są z przedmiotu: Matematyka z elementami rachunkowości – zajęcia on-line, prowadzone przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w formie wideokonferencji, w czasie rzeczywistym, przy współudziale nauczyciela naszej szkoły, do czerwca 2021 r. – łącznie 30 godzin. Udział w nich pozwoli nabyć uczniom uczestniczącym w projekcie kompetencje kluczowe w obszarze matematyka.
Uczniowie ubiegający się o uczestnictwo w projekcie powinni złożyć Formularz zgłoszeniowy (stanowiący Załącznik Nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie MCHE) w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio do p. Beaty Kosiby-Hućko do dnia 20 października 2020 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji oraz uczestnictwa znajdują się w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach – II edycja”.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie MCHE – II edycja (plik .doc 868KB)
Oświadczenie uczestnika (plik .doc 64KB)
Formularz zgłoszeniowy (plik .doc 840KB)


ODDAJ KREW – OCAL ŻYCIE…

W dniu 1 października po raz kolejny młodzież naszej szkoły odpowiedziała na zaproszenie i wzięła udział w akcji honorowego oddawania krwi. Tym razem ekipa Terenowego oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pracowała w murach Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Młodzież jak zawsze aktywnie włączyła się w akcję - 35 osób oddało po 450 ml krwi. Dziękujemy wszystkim za szlachetną postawę i okazane wielkie serce.
Kilka zdjęć


CHEMIA I FIZYKA W OBIEKTYWIE

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie, którego celem jest przedstawienie ciekawych zjawisk fizycznych i procesów chemicznych w otaczającej rzeczywistości. Uczniowie wykonują zdjęcie lub serię zdjęć dostrzeżonego zjawiska lub przeprowadzonego doświadczenia.
Regulamin konkursu


W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach będzie realizowana II edycja projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna".

W ramach projektu uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą uczestniczyć w zajęciach on-line z Matematyki z elementami rachunkowości. Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

"Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce.

Celem projektu jest podniesienie u uczniów objętych projektem kompetencji kluczowych w szczególności poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Projekt zakłada udział młodzieży w zajęciach w formule on-line prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach wyposażonych w sprzęt umożliwiający prowadzenie telekonferencji. Ponadto możliwy będzie również udział w zajęciach stacjonarnych na uczelni.

Dzięki wykorzystaniu technologii TIK w edukacji możliwe będzie realizowanie wysokiej jakości zajęć z kompetencji kluczowych, dotarcie z nimi do większej ilości uczniów oraz stworzenie podstaw do stałej współpracy szkół ponadgimnazjalnych z uczelniami wyższymi.


Sprzątanie Świata

Pomimo panującej pandemii nie możemy zapomnieć, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać. W dniu 18 września 2020r. uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach ( klasa IIc i IIIc T) wzięli udział w kolejnej akcji Sprzątanie Świata. Sprzątali okoliczne tereny wokół szkoły oraz wybrane fragmenty pobliskich ulic.
Kilka zdjęć


ASA LOWE – Akademia Seniora Aktywnego przy LOWE- STARTUJE


SPRAWNY UMYSŁ – SPRAWNE CIAŁO – rozwijanie sprawności ruchowej
Zajęcia sportowo-rekreacyjne- prowadzący K. Jędrzejczyk
Czwartek 24.09.2020r. godz. 17.00,
OKNO NA ŚWIAT - rozwijanie kompetencji językowych
Język angielski - prowadzący M. Potempa
Czwartek 24.09.2020r. godz. 16.30,
Język angielski – prowadząca W. S.- Wójcik
Poniedziałek 21.09. 2020r. godz. 11.30
Język niemiecki – prowadzący K. Zawiliński
Środa 30.09.2020r. godz. 14.50
KOMPUTER DLA SENIORA - rozwijanie kompetencji cyfrowych
zajęcia komputerowe - prowadzący R. Chrząszcz
Poniedziałek 21.09. 2020r. godz. 15.35
Serdecznie zapraszamy


Budują swoją przyszłość z Firmą Famur

Grupa 25 uczniów z klasy II Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie operator obrabiarek skrawających w tym roku szkolnym nadal kontynuuję swoją naukę pod patronatem Firmy Famur. Program Klasy Patronackiej od samego początku swej działalności spotykał się z dużym zainteresowaniem uczniów, bowiem to doskonałe połączenie szkolnej wiedzy teoretycznej i pierwszych praktycznych doświadczeń w pracy. Wraz z udziałem w programie Klasy Patronackiej, młodzi ludzie otrzymują stypendia za wyniki w nauce, mają możliwość systematycznego zgłębiania tajników praktycznej nauki zawodu bezpośrednio w hali produkcyjnej pod opieką specjalistów, obsługują nowoczesny sprzęt i nabierają zawodowego obycia. Dzięki obecności w firmie i wykonywaniu realnych zadań wspólnie z doświadczonymi pracownikami, mają szansę dobrze poznać produkt i kulturę organizacyjną dużego zakładu produkcyjnego, a to bezcenny kapitał, który pozwoli im na bezpośrednie przejście z etapu edukacji do pierwszej pracy. Zatem warto uczyć się z w takiej patronackiej klasie!!
Kilka zdjęć


Startuje kolejna edycja Lekcji z ZUS

Rozpoczął się nowy rok szkolny, zatem rusza także już siódma edycja Lekcji z ZUS.
Przypominamy, że to projekt edukacyjny dzięki któremu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi i dowiedzieć się jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego. Dodatkowo projekt „Lekcje z ZUS” daje uczniom możliwość udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów olimpiady przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe laptopy, tablety czy e-booki, ale co wydaje się cenniejsze, indeks i punkty rekrutacyjne na wyższe uczelnie.
Oczywiście w roku szkolnym 2020/2021 ponownie przystąpiliśmy do programu „Lekcje z ZUS”. Czekamy na zaktualizowane materiały i przystępujemy do działania :).


Maturzysto - ...to najlepsze miejsce na podejmowanie mądrych decyzji dotyczących przyszłości

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – organizator corocznej kampanii informacyjnej pn. Salon Maturzystów, zaprasza maturzystów do udziału w XIV Małopolskim Salonie Maturzystów 2020. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego matura „spotyka się” ze studiami, a jego celem jest dostarczenie uczniom niezbędnej wiedzy na temat przyszłorocznych matur oraz wymogów rekrutacyjnych uczelni w 2021 roku . Tegoroczna edycja Salonu, w związku z aktualną sytuacją, odbywać się będzie wyłącznie w wersji online. Organizatorzy informują, że każdego dnia, w którym odbywać się będzie Salon Maturzystów, w województwie małopolskim będzie to dzień 17 września 2020 r., uczniowie klas maturalnych liceum ogólnokształcącego i technikum będą mogli uczestniczyć w dwóch sesjach online:
• przedpołudniowej (w godz. od 10:00 do 13:00), w trakcie której młodzież otrzyma pakiet informacji na temat egzaminu maturalnego w 2021 r., specyfiki egzaminu z poszczególnych przedmiotów jak również porady ekspertów na temat kształtowania swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej;
• popołudniowej (w godz. od 16:00 do 19:00), poświęconej wyborowi uczelni i kierunków studiów. Wszelkie informacje, w tym zasady zgłaszania udziału, dostępne są na stronie internetowej przedsięwzięcia: http://salonmaturzystow.pl/2020/
Maturzyści pamiętajcie zdobyta tu wiedza to wiedza na wagę życiowego sukcesu!


Dokumenty rekrutacyjne są do odebrania u Pani Wicedyrektor Małgorzaty Kukuła-Jasińska.




Zasady pracy biblioteki szkolnej w czasie zagrożenia epidemicznego.


Witamy po wakacjach

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021, który z pewnością będzie inny niż poprzedni. Pierwsze tygodnie upłyną nam na nauce zasad i dopasowywaniu ich do rzeczywistości, bowiem procedury bezpieczeństwa będą nam towarzyszyć na każdym kroku.
Dzisiaj dźwiękiem pierwszego dzwonka rozpoczęliśmy długo oczekiwane rozpoczęcie roku szkolnego i jak chyba nigdy wcześniej, wszyscy z wielką radością wróciliśmy do szkoły ciesząc się ze wspólnego spotkania z kolegami i nauczycielami. W pełnym reżimie sanitarnym uczniowie klas starszych spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami, otrzymując pakiety informacyjne dotyczące planu lekcji i organizacji nauki. Dla klas pierwszych zorganizowano spotkanie z dyrekcją i nauczycielami na sali gimnastycznej. Miłym akcentem był krótki występ naszej szkolnej grupy mażonetek, która jak zawsze zaprezentowała ciekawy układ taneczny. Następnie wszyscy udali się do sal lekcyjnych na pierwsze spotkanie z wychowawcą. Mimo, obecnej trudnej sytuacji pandemicznej jesteśmy pełni nadziei, że uda nam się rok szkolny dokończyć na stacjonarnych zajęciach w szkole. Wszystkim życzymy ogromu pozytywnej energii, którą razem zamienimy na twórcze i efektywne działania w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Fotorelacja


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW LUB MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ MATERIAŁY ĆWICZENIOWE, OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
W TECHNIKUM NR 4 i W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA
DLA UCZNIÓW KLAS II - IV PO GIMNAZJUM

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW LUB MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ MATERIAŁY ĆWICZENIOWE, OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
W TECHNIKUM NR 4 i W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA
DLA UCZNIÓW KLASY I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ