ROK SZKOLNY 2019/2020

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW LUB MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ MATERIAŁY ĆWICZENIOWE, OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
W TECHNIKUM NR 4 i W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA
DLA UCZNIÓW KLAS II - IV PO GIMNAZJUM

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW LUB MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ MATERIAŁY ĆWICZENIOWE, OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
W TECHNIKUM NR 4 i W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA
DLA UCZNIÓW KLASY I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

ZST zaprasza ósmoklasistów w tym krótkim filmikuWYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO Z ZAJĘĆ ZDALNYCH Z WF - II EDYCJA

Kolejna edycja szkolnego konkursu fotograficznego "Zajęcia zdalne z WF - maj 2020r. " dobiegła końca.
I miejsce zajął Miłosz Jerzak z klasy IcT, II miejsce przypadło Sebastianowi Gąsiorowi z klasy IIIaT, III miejsce ex aequo przyznano Anicie Klimek z klasy IcT i Kindze Kiełtyce z klasy IbBn.
Więcej informacji i wszystkie zdjęcia


Małopolska Chmura Edukacyjna

Zakończyły się zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej!

W okresie od 30.10.2020r do 20.05.2020r w ramach projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych" zostało przeprowadzonych 30 godzin zajęć on-line z obszaru "Matematyka z elementami rachunkowości". Zajęcia były prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – p. dr Kingę Bauer i p. dr hab. Bartosza Kurka i odbywały się w Gorlicach w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

Więcej o projekcie ↧

W zajęciach uczestniczyło 17 uczniów z klasy IIb i IIa technikum. Wykłady były prowadzone na zasadzie "grywalizacji". Uczniowie, w ich trakcie rozwiązywali zadania, za które potem byli odpowiednio premiowani: 3 pkt – szkoła, która najszybciej poda poprawne rozwiązanie, 2 pkt – szkoła, która poda poprawne rozwiązanie jako druga, 1 pkt – szkoła, która jako trzecia lub kolejna poda poprawne rozwiązanie, 0 pkt – szkoła, która nie poda poprawnego rozwiązania w wyznaczonym czasie. Uczniowie z naszej szkoły, biorący udział w projekcie rozwiązywali zadania bardzo szybko i poprawnie, często zgłaszali się jako pierwsi, zdobywając 3 punkty. Ze względu na panującą w Polsce pandemię koronawirusa, ostatnie 3-godzinne zajęcia zostały udostępnione uczniom za pomocą linku. Chłopcy mieli możliwość obejrzenia lekcji na żywo, łącząc się bezpośrednio on-line z wykładowcą UEK-u w Krakowie, nie mogli jednak wchodzić w interakcję z Wykładowcą, mogli tylko wysłuchać wykładu.
Mamy nadzieję, że te zajęcia, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, podsyciły u nich zainteresowanie matematyką i ekonomią, i zachęciły któregoś z uczniów do rozpoczęcia w przyszłości studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Chmura Edukacyjna Chmura Edukacyjna Chmura Edukacyjna

Maturzyści - 3mamy za Was mocno kciuki!


"ZDROWA KANAPKA"

W ramach promocji zdrowia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie kulinarnym pod hasłem "zdrowa kanapka". Celem konkursu było zachęcenie uczniów do urozmaicenia codziennego jadłospisu oraz uczenie racjonalnego odżywiania się.
Więcej informacjiZapraszamy na wakacyjne staże.

Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach
ogłasza nabór na STAŻE/PRAKTYKI ZAWODOWE z możliwością wypłaty stypendium dla uczniów
realizowane w ramach projektu
„Inwestujemy w zawodowców - Centrum Kompetencji Zawodowych w Powiecie Gorlickim”
Szczegóły w załącznikach.
Ogłoszenie o naborze Formularz zgłoszeniowy Deklaracja uczestnictwa


ŻYJ ZDROWOLICZ KROKI

Pomimo pandemii koronawirusa promujemy w naszej szkole zdrowy styl życia i poszukujemy nowych form prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego w trybie zdalnym. Jednym z pomysłów jest dzienne liczenie kroków. Do tego celu wykorzystujemy krokomierze lub aplikacje w telefonie. Aby dodatkowo zmobilizować młodzież postanowiliśmy zorganizować turnieje klasowe i między klasowe i wyłonić tych, którzy pomimo ograniczonych możliwości przemieszczania się nie zaniedbują ruchu. Jest to szczególnie ważne w sytuacji gdy dużą część dnia spędza się przed komputerem. Przy okazji wyrabia się nawyk codziennej aktywności fizycznej.

Więcej o przebiegu turnieju ↧

Pierwsza edycja naszego turnieju odbyła się w czasie najbardziej zaostrzonych przepisów od 1.04.2020 do 14.04.2020 r. Okazało się że wyniki naszych uczniów znacznie przekraczają normy zalecane przez Światową Organizację Zdrowia - WHO.
Po zliczeniu tygodniowych bilansów zrobionych kroków wyłonieni zostali zwycięzcy. Wśród dziewcząt była to Natalia Data z wynikiem 13620 kroków a wśród chłopców Damian Markowicz – 16795 kroków.
Drugi turniej przeprowadzony w grupach systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, odbywał się od 11.05 do 22.05.2020 r. Uczniowie przesyłali ilości zrobionych kroków w wyznaczonym dniu. Wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Bodak – 66666 kroków, drugie miejsce zajęła Angelika Kozioł – 50323 kroków, a trzecie Amelia Filuś – 44671 kroków. Wśród chłopców najlepszym okazał się Bartłomiej Kamiński – 41645 kroków, w następnej kolejności Rafał Słowik– 39298 kroków i Kamil Głąb– 30687 kroków. Na wyróżnienie zasługują również: Sylwia Kmak – 37538, Joanna Witek – 34881, Katarzyna Rówińska – 34490, Kinga Klimek – 31088, Katarzyna Kalisz – 31242, Kloc Katarzyna – 30984 kroki oraz Angelika Sikorska - 26113.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!


Rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Turnieju Angielski Wyścig

W dniu 29 maja nastąpiło rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Turnieju "Angielski Wyścig" w kategorii Gra Internetowa KiK (ze względu na okoliczności tylko ta kategoria była realizowana w tym roku) organizowanego, jak co roku, przez Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach. Pragniemy poinformować, że w tym roku Turniej wygrał Z.S. im. Jana Pawła II w Staszkówce przy szczególnym udziale uczennic Joanna Kafel oraz Aneta Madej z klasy 6 SP pod opieką Pani Beaty Mosoń. Puchar przechodni zostanie dostarczony osobiście do Dyrekcji Szkoły w najbliższym czasie. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół z Uścia Gorlickiego przy szczególnym udziale uczennicy Małgorzaty Kalisz pod opieką Pana Krzysztofa Romana.
W ramach turnieju "Angielski Wyścig" odbył się również konkurs na "Najciekawsze Skojarzenia", który wygrała uczennica Z.S. w Uściu Gorlickim Małgorzata Kalisz.
Zwycięzcom gratulujemy a uczniów pozostałych szkół powiatu gorlickiego zapraszamy do udziału w Turnieju w przyszłym roku.


Znaleźli czas , podjęli wyzwanie….zdalnie.

W dniu 29 maja 2020 roku uczniowie Krok Rafał i Przemysław Przysławski z klasy IIIb TZ – zawód Technik elektryk reprezentowali Naszą Szkołę w drugim etapie VI Edycji Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej organizowanej przez Zakład Energetyki PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Więcej o Olimpiadzie ↧

Etap szkolny już 3 marca bieżącego roku , wyłonił kandydatów do reprezentowania Naszej Szkoły w drugim etapie. Wydawało się , że decyzja władz z marca bieżącego roku o zamknięciu szkół wszystkich szczebli ze względu na pandemię, przekreśliła w tym roku szkolnym organizowanie jakichkolwiek konkursów i olimpiad. Jednak dzięki determinacji Organizatorów Olimpiady, za co należy się im głębokie uznanie , została podjęta decyzja ,że drugi etap zostanie przeprowadzony zdalnie przez edukacyjną platformę cyfrową uczelni . Na decyzję o wzięciu udziału w drugim etapie nasi uczniowie nie mieli wiele czasu. Nie ma co ukrywać że, uczniowie zostali mile zaskoczeni , jednak zajęci są przecież jak my wszyscy, nauczaniem zdalnym w różnej formie, zaliczaniem kolejnych porcji materiału z poszczególnych przedmiotów czy przygotowaniem do egzaminu z kwalifikacji. Konsultowani przez Opiekuna z ramienia Szkoły zdalnie, instruowani przez Organizatora zdalnie, starali się godnie reprezentować Naszą Szkołę i to zrobili w niełatwym czasie i warunkach.
Nasi uczniowie nie zawiedli i osiągnęli wysoki wynik w rywalizacji. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy i liczymy na Was w przyszłości.


Ósmoklasiści, oto ważne dla Was nowe terminy rekrutacji !


Nowe wytyczne w zakresie funkcjonowania szkoły

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkoły.

Planowany kalendarz zmian w naszej szkole w kolejnych tygodniach

Od 25 maja br. ruszają konsultacje szkolne dla maturzystów w zakresie przedmiotów maturalnych na terenie szkoły. Z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego i w grupie nie większej niż 12 osób. Harmonogram konsultacji zostanie ustalony w porozumieniu z nauczycielami i będzie koordynowany przez wychowawcę.
Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego i w grupie nie większej niż 12 osób. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia i zostanie ustalony w koordynacji z wychowawcą.
Od 4 czerwca br. Uczniowie klasy III a i c Technikum rozpoczną 2 tygodniową praktykę zawodową realizowaną u pracodawców z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.
Od 8 czerwca br. rozpoczyna się część pisemna egzaminu maturalnego.
MATURZYSTO! zapoznaj się ze szczegółowymi WYTYCZNYMI w sprawie egzaminów.Uwaga ósmoklasiści. W systemie rekrutacji elektronicznej jest już dostępna oferta szkół ponadpodstawowych do przeglądania.

Więcej na malopolska.edu.com.pl/kandydat

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.


Uczniowie klas 8.! Ta wiadomość jest dla Was!

Zawodowo zaplanuj swoją przyszłość z Nami

Drogi/Droga Ósmoklasisto/Ósmoklasistko
Ponieważ z wiadomych przyczyn nie możemy być w Twojej szkole osobiście, prosimy, abyś zapoznał się z ofertą naszej szkoły, klikając na stronę główną  w zakładkę Ósmoklasisto i otwierając linki: Informacje Ogólne i Rekrutacja zapoznasz się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi naboru na rok szkolny 2020/2021.

Nie zwlekaj! Zapoznaj się z ofertą edukacyjną i dołącz do grona uczniów naszej szkoły!ZAJĘCIA ZDALNE Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO – KWIECIEŃ 2020r.

Miło nam przekazać wszystkim zainteresowanym informacje o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego, którego głównym celem było przedstawienie, w jaki sposób realizujecie zajęcia zdalne z wychowania fizycznego.
Oto wyniki konkursu:
Miejsce I – Klaudia Zawiła, klasa IIIcT
Miejsce II – Sylwia Trojanowicz, klasa IbBS
Miejsce III – Sylwia Kmak, klasa IbBS
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.
Więcej informacji i pozostałe fotografie konkursoweLaptopy z projektu "Zdalna Szkoła" w ZST

5 laptopów niezbędnych do zdalnego nauczania trafiło do naszej szkoły w ramach rządowego projektu „Zdalna szkoła”, współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Sprzęt zostanie rozdysponowany wśród uczniów, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nie mają w domu narzędzi umożliwiających zdalną naukę, a zatem nie mogli brać udział w lekcjach online oraz wykonywać zadań zlecanych przez nauczycieli. Teraz to się z pewnością zmieni.


OK English-E-nauka w czasie wirusa

Stan zagrożenia epidemicznego spowodowało zamknięcie szkoły ale wyzwoliło to wielki potencjał na tworzenie wielu ciekawych lekcji z pomysłem. I tak dzisiejsze zajęcia języka angielskiego stały się ciekawą przygodą i zabawą, a przede wszystkim fajną i atrakcyjną lekcją.


Przedłużenie nauki zdalnej do 24 maja

Minister Edukacji Narodowej Rozporządzeniem z dnia 24 kwietnia​ 2020 r. zdecydował o przedłużeniu przerwy w nauczaniu stacjonarnym do 24 maja br. Tak więc lekcje nadal będą odbywały się zdalnie.
Dla maturzystów dodatkowych kilka tygodni na to, aby lepiej przygotowali się do egzaminów. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca.

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2020 roku

DZIĘKUJEMY ŻE BYLIŚCIE Z NAMI!

24 kwietnia 2020–dzień jakże wyjątkowy i nietypowy, bo ten rok szkolny jest niepodobny do innych. Żegnamy Was Drodzy Maturzyści, dziś trochę inaczej kończycie szkołę. Nie spotkamy się na uroczystym rozdaniu świadectw i podsumowaniu jednego z ważniejszych etapów edukacji, ale chcemy Wam powiedzieć DZIĘKUJEMY ŻE BYLIŚCIE Z NAMI


Dyżury psychologa

Podczas czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych wynikającego z zagrożenia epidemiologicznego, odbywa się dyżur on-line psychologa z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Pani Aleksandry Jędrzejczyk.
Kontakt: strona fb Psycholog Aleksandra Jędrzejczyk - w godzinach 10-12 lub 15-17.


Ważne przypomnienie!!! 14 kwietnia obchodzimy „Święto Chrztu Polski”. "Jedna z najważniejszych dat w historii Polski

14 kwietnia, w tym roku tuż po świętach Wielkiej Nocy obchodzimy Święto Chrztu Polski, które jest się okazją do zadumy i refleksji nad odpowiedzialności za naszą przyszłość. Ten dzień ma upamiętniać, wskazaną przez wielu historyków, datę przyjęcia przez Mieszka I chrztu i narodzin Państwa Polskiego – 14 kwietnia 966 roku. Święto ustanowione zostało przez Sejm RP w 2019 roku i obchodzimy go dopiero po raz drugi. Zachęcamy wszystkich do upamiętnienia tego wydarzenia, a ten dzień narodowego święta możemy uczcić poprzez wywieszenie flag w naszych domach.


Po wytężonej pracy zdalnej przyszedł czas na odpoczynek, ale nadal bardzo Was Prosimy - #ZOSTAŃCIE W DOMU


Informacja o przerwie świątecznej ze strony www.gov.pl


SZCZEGÓŁOWA INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH (.pdf)

O koronowirusie ze strony Ministerstwa Zdrowia

Akcja HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI

11 marca 2020 roku po raz kolejny w naszej szkole przeprowadzono akcję HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI. Młodzież wykazała się zaangażowaniem, dojrzałością i empatią czego wyrazem był udział w tej akcji wielu uczniów. 41 osób oddało po 450ml krwi. Dziękujemy wszystkim ze ten dar – również tym którzy chcieli oddać krew, ale ze względów zdrowotnych nie mogli tego zrobić .
POWINIENEŚ WIEDZIEĆ !!!!
„Twoja krew – to dar życia”
Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.
Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także chorym cierpiącym na szereg poważnych schorzeń. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych składników, pozwala ratować życie i zdrowie. Ponadto krew jest lekiem, który pozyskujemy jedynie dzięki dobroci ludzkiej, ponieważ tylko człowiek może ofiarować go drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia. Nie przechodźcie, więc obojętnie obok placówek służby krwi oraz ruchomych punktów poboru. Odpowiednia stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.
Fotorelacja


Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości - kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły

Jako Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 wzięliśmy udział w czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2019”, a zgłoszona przez nas praktyka pod tytułem „Szkoła i rynek pracy-wspólny wymiar edukacji” została uhonorowana statusem „Dobra praktyka” w dziedzinie zapewniania jakości kształcenia zawodowego. Organizatorem konkursu jest Fundacja Fundusz Współpracy, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 marca 2020 roku w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie pani dyrektor Renata Stępień odebrała dyplom. Warto zaznaczyć, że w konkursie zostało wyróżnionych tylko dwie szkoły z województwa małopolskiego. Udział w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” to doskonała okazja do tego, aby pochwalić się ciekawymi inicjatywami, osiągnięciami uczniów oraz szeroką współpracą z lokalnymi pracodawcami. Bardzo się cieszymy z tego, że inicjatywy edukacyjne, które podejmujemy i realizujemy w naszej szkole zostały docenione i uznane za ciekawe rozwiązania podnoszące jakość edukacji.
FotorelacjaUmowa Patronacka z WSB –NLU w Nowym Sączu

Istotnym punktem spotkania edukacyjnego zorganizowanego w naszej szkole pod hasłem „Popularyzacja Wiedzy, Nauki i Techniki”, które odbyło się 18 lutego było podpisanie umowy patronackiej na rzecz współpracy naukowo-dydaktycznej z Wyższą Szkołą Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu reprezentowaną przez Rektora Uczelni dr Dariusza Woźniaka. Patronat naukowy uczelni to możliwości korzystania z bazy naukowej i dydaktycznej uczelni, odbywanie warsztatów i uczestniczenie w wykładach oraz ćwiczeniach i projektach edukacyjnych prowadzonych przez uczelnię. Tym samym do grona naszych Partnerów dołączyła kolejna uczelnia patronacka. Współpraca ta jest istotnym wydarzeniem w życiu szkoły, ponieważ wymiernie wpływa na jakość oraz standard oferowanego przez ZST kształcenia, a także nowe wspólne przedsięwzięcia.
Co oznacza dla nas patronat?: Na pewno korzyści ! Na pewno wyzwania? Na pewno satysfakcja i niepowtarzalna szansa na rozwój!
Zorganizowane spotkanie było także okazją do wysłuchania prelekcji dotyczącej kompetencji przyszłości, którą wygłosiła Pani Małgorzata Kwiatkowska doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP o/ Nowy Sącz. Nowe technologie zmieniają oblicze współczesnego rynku pracy, a co za tym idzie – i kompetencje, które będą na nim wymagane, zatem warto wiedzieć co „w trawie piszczy”.
Fotorelacja


Olimpiada ZUS - Dyplomy i podziękowania

Emerytura to nie bzdura, E-ZUS czyli firma pod ręką to tylko przykładowe zagadnienia które realizujemy w naszej szkole w ramach projektu edukacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych „Lekcje ZUS”. Finałem tego projektu jest liczny udział naszej młodzieży w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” Tym samym potwierdzamy, że nowych wyzwań się nie boimy i o ZUS wiemy prawie wszystko. Uroczystość szkolna pod hasłem „Popularyzacja Wiedzy, Nauki i Techniki”, która odbyła się 18 lutego była okazją do podziękowania i nagrodzenia uczniów którzy uzyskali najlepszy wynik w etapie szkolnym, a byli to: Dawid Bajorski IIbT, Szymon Kosiba IIbT, Filip Zieliński IIaT oraz Kamil Bobola IIaBSIst., Jakub Szura IIbBSIst., i Damian Piwowar IIaBSIst. Nagrody oraz upominki zostały wręczone przez przedstawicieli ZUS pana Konrada Mosonia-Kierownika Inspektoratu ZUS w Gorlicach, panią Annę Mieczkowską rzecznika prasowego i koordynatora do spraw komunikacji społecznej i edukacji ZUS w Nowym Sączu oraz pana Szymona Ślusarza kierownika wydziału obsługi klienta Inspektoratu ZUS w Gorlicach.
Nazwa olimpiady Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych najlepiej oddaje sedno całego przedsięwzięcia. Wiedza ta jest niezbędna do tego, by być świadomym obywatelem. Dzięki niej można indywidualnie planować swoją bezpieczną przyszłość, podejmować świadome decyzje na rynku pracy a także skutecznie zabezpieczać się przed ryzykami, które nam zagrażają.
Fotorelacja


SIMP wyróżnił najlepszych naszych Absolwentów

W dniu 18 lutego 2020r. odbyła się szkolna uroczystość, podczas której zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla absolwentów Technikum biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku 2019”. Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich wspólnie z Oddziałami SIMP, a jego celem jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół technicznych w środowisku lokalnym i naukowym. Do XIII już edycji konkursu zgłoszono 5 absolwentów ZST i wszyscy oni zostali zakwalifikowani, a wysoka punktacja pozwoliła im uzyskać prestiżowe wyróżnienie z tytułem Technik Absolwent. Nagrodzeni absolwenci dowiedli, że w umiejętny sposób można połączyć swoje pasje i zainteresowania oraz wysoki poziom kształcenia zawodowego i ogólnego w naszej szkole. Wręczenie wyróżnień w obecności zaproszonych gości dokonał Prezes Zarządu Oddziału SIMP w Gorlicach pan Roman Jamro, oraz V-ce Prezes Zarządu Oddziału SIM pan Wiesław Bal. W gronie najlepszych absolwentów w zawodzie technik elektryk znaleźli się : Maksym Krystian oraz Stec Marcel, a w gronie najlepszych absolwentów w zawodzie technik pojazdów samochodowych byli to: Klara Dawid, Prorok Dawid i Rafa Artur. Jednak nie każdy absolwent mógł w tym dniu osobiście odebrać nagrodę, jak się okazuje zaistniała przeszkoda to studia i praca zawodowa naszych absolwentów. Podczas uroczystości pan Roman Jamro prezes oddziału SIMP odczytał także List Gratulacyjny od Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich za staranną i wszechstronną edukację skierowany na ręce Pani Dyrektor . Coroczne spotkania promujące osiągnięcia uczniów, naukę i wiedzę są także okazją do wręczenia uczniom członkowskich legitymacji SIMP. Warto podkreślić, że to za sprawą Szkolnego Koła SIMP i jego opiekuna pana Jerzego Bubaka, który aktywnie propaguje i rozwija zainteresowania techniczne wśród młodzieży. W tym roku kolejnych 8 uczniów z klasy III Technikum zostało oficjalnie przyjętych w szeregi gorlickiego oddziału SIMP.
Fotorelacja


Nauka popłaca! Wie to nasza zdolna młodzież

"Popularyzacja Osiągnięć Nauki i Techniki” pod takim hasłem w dniu 18 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone promocji osiągnięć uczniów, podczas którego zostały wręczone nagrody w postaci stypendiów za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie, ciężką pracę, ale i motywację do sięgania po kolejne sukcesy. Tym razem na liście stypendystów znaleźli się :
Kacper Machowski uczeń klasy IaT w zawodzie technik pojazdów samochodowych,
Oliwia Dąbrowska uczennica klasy IVaT w zawodzie technik usług fryzjerskich,
Tomasz Rożeń uczeń klasy IVbT w zawodzie technik informatyk,
Agnieszka Matuszyk uczennica klasy Ib BSIst. w zawodzie fryzjer,
Angelika Sikorska IIIb BSIst. w zawodzie fryzjer.
Podczas uroczystości nasi stypendyści otrzymali dyplomy z rąk Pani Marii Gubały - Starosty Powiatu Gorlickiego oraz pani Renaty Stępień Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć w nauce i życzymy, aby to wyróżnienie było inspiracją do dalszego rozwoju talentu i osiągania jeszcze lepszych wyników w nauce. Pozostałych uczniów zachęcamy do pracy i dorównania swoim kolegom i koleżankom.
Fotorelacja


Pracodawca kluczowym partnerem szkoły

Z przyjemnością informujemy, że nasza Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” zorganizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Głównym założeniem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakresie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. Wyróżnienie i nagrodę otrzymaliśmy za wspólne działania podejmowane przez szkołę z Firmą Severt Polska Sp. z.o.o. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych u pracodawców, szkoleń przeprowadzanych dla nauczycieli i uczniów szkoły, wycieczek zawodoznawczych, organizacji wspólnych wyjazdów do szkół podstawowych i wspólna promocja zawodów potrzebnych na rynku pracy. W dniu 06.02.2020 r. na uroczystej gali w siedzibie ORE w Warszawie odebraliśmy dyplomy i statuetki, a następnie pani dyrektor Renata Stępień przedstawiła historię naszej współpracy i jej charakter z Firmą Severt Polska Sp. z.o.o. Na uwagę zasługuję fakt, że to już nasza 4 nagroda w konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”. W poprzednich edycjach prezentowaliśmy nasze formy współpracy z firmami z branży fryzjerskiej, informatycznej i elektrycznej. A to potwierdza, że jesteśmy „autorami” nowoczesnej szkoły branżowej, która odpowiednio przygotuje przyszłego absolwenta do mobilności i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy we współpracy z pracodawcami.
Fotorelacja


Pilotażowy Projekt LOWE już za nami ale jego pozytywne echa zaowocowały decyzją o kontynuowaniu projektu. W związku z tym od 2020 roku utworzonych będzie 100 kolejnych ośrodków. LOWE 2– Lokalne Ośrodki Wsparcia Edukacyjnego na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych 2 będą działać w oparciu o wypracowany w pierwszej edycji konkursu model LOWE. Tym razem Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach bierze udział w tym projekcie jako partner, którego celem jest wsparcie i pomoc nowo powstającym ośrodkom.
Za nami konferencja inaugurująca projekt, która odbyła się 29 stycznia br. na Uniwersytecie Jagiellońskim i była ona doskonałą okazją do poznania warunków uczestnictwa w 2 edycji konkursu  grantowego LOWE 2. Konferencja stała się również ogólnopolską debatą o edukacji nieformalnej i pozaformalnej osób dorosłych i roli szkoły w procesie podtrzymywania, uzupełniania i rozwijania kompetencji kluczowych, umiejętności i kwalifikacji społeczności lokalnych. Nabór do projektu odbywać się będzie w ramach już otwartego konkursu grantowego, ogłoszonego przez Fundację MIS.
Więcej informacji na stronie
www.lowe.edu.pl.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków, które pozwolą na wykorzystanie potencjału szkoły w jej nowej roli - centrum edukacji nieformalnej. Zyskajcie NOWE OBLICZE SZKOŁY!


Podziękowanie z MEN

_Szanowni Państwo, _
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta". Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.
W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!
Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!
_Z poważaniem_
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN


Małopolska Chmura Edukacyjna

Jesteśmy już na półmetku zajęć on-line z Matematyki z elementami rachunkowości w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Uczestniczyło w nich 17 uczniów z klasy IIa i IIb technikum. Zajęcia były prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie : p.dr Kingę Bauer i p. dr hab. Bartosza Kurka. Na zajęciach poruszane były m.in. następujące tematy: charakterystyka i źródła finansowania majątku przedsiębiorstwa, pojęcie kosztów w rachunkowości, ustalanie punktu krytycznego produkcji, sprzedaży, zysku, ceny i kosztów dla jednego produktu i wielu produktów. Podczas każdych zajęć uczniowie mieli do rozwiązania kilka zadań matematycznych, związanych z danym tematem. Nasi chłopcy wywiązywali się z tego wspaniale. Zawsze z zainteresowaniem śledzili wykłady, robili notatki, więc później bez większych problemów rozwiązywali zadania z rachunkowości. Uczniowie poprzez ten projekt rozwijają i doskonalą umiejętności matematyczne, które są tak istotne w naukach technicznych.
Kilka zdjęć


ZST w Regionalnym parlamencie - Sejmiku Województwa Małopolskiego

Na zaproszenie Pani Jadwigi Wójtowicz radnej Województwa Małopolskiego młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola wraz z opiekunami Ewą Przesławską, Renatą Rybczyk, Bożeną Szpilą wzięła udział w lekcji samorządności zorganizowanej przez Sejmik Województwa Małopolskiego w Krakowie. Spotkanie odbyło się 16 stycznia 2020 roku.
WięcejFotorelacja


Projekty Unijne - zagraniczne praktyki w Grecji

Mamy już wyniki rekrutacji uczestników praktyk zawodowych w Grecji.
Wyniki rekrutacji


Kolejna edycja Razem na Święta z ZST

Nasza społeczność szkolna po raz kolejny odpowiedziała na apel MEN i aktywnie włączyliśmy się w działania na rzecz innych, budowanie wspólnoty oraz kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Czas przedświąteczny jeszcze bardziej mobilizuje do inicjatyw i działań na rzecz potrzebujących i innych osób. Pomysłów było oczywiście wiele i cała społeczność szkolna przystąpiła do działań w ramach akcji Razem na święta z ZST, bo doskonale wiedzą że dobro wyświadczone innym – powraca. Nasze akcje:
- zbiórka żywności dla potrzebujących
- wigilie społeczności szkolnej
-mikołajki społeczności szkolnej
-mikołajki w Dziennym Ośrodku Wsparcia w Gorlicach
- wspólne kolędowanie społeczności szkolnej
Kilka zdjęć


Czas podsumowania -ASA LOWE

Projekt ASA LOWE –Akademia Seniora Aktywnego przy Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji był realizowany od października do grudnia 2019r. w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach we współpracy z Fundacją Małopolska Izba Samorządowa. Projekt był dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Głównym celem projektu było wzmocnienie aktywności społecznej, edukacyjnej, twórczej i zdrowotnej osób powyżej 60 roku życia na terenie działania 10 ośrodków LOWE.
W ramach projektu oferta edukacyjna obejmowała 3bloki tematyczne:
- SPRAWNY UMYSŁ – SPRAWNE CIAŁO – rozwijanie sprawności ruchowej u osób starszych oraz warsztaty zdrowego stylu życia
- OKNO NA ŚWIAT – rozwijanie kompetencji językowych
- KOMPUTER DLA SENIORA - rozwijanie kompetencji cyfrowych
Przedsięwzięcie to kontynuacja projektu „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych”, który realizowany było w ZST w okresie od września 2017r. do czerwca 2018r. i wówczas z różnych form wsparcia – skorzystało 225 osób dorosłych.

A jaki jest bilans ASA LOWE? ↧

Proponowane formy aktywności w ramach edycji ASA LOWE zamknęły się liczbą 104 przepracowanych godzin, w tym na język angielski przypadło 36 godzin, na język niemiecki 18 godzin, na zajęcia komputerowo-informatyczne 24 godziny, zajęcia sportowo-rekkreacyjne 20 godzin, a warsztaty zdrowego stylu życia 6 godzin. W projekcie wzięło udział 83 osób powyżej 60 roku życia, a wskaźnik liczby osób uczestniczących w projekcie w stosunku do zakładanych we wniosku danych wynosi ponad 138%.
ZST zyskało nowe oblicze, bo dzięki LOWE, które za funkcjonowało u nas i staliśmy się takim swoistym centrum integracji społeczności lokalnej. To nie tylko miejsce edukacji młodzieży ale teraz staje się dodatkowo ośrodkiem edukacji osób dorosłych i starszych. Uczestnicy dzieląc się swoimi opiniami na temat projektu są zadowoleni z pomysłu utworzenia takiego miejsca, gdzie jednocześnie mogą wzmocnić swoje umiejętności, kompetencje oraz więzi ze środowiskiem lokalnym.
Realizacja projektu ASA LOWE dobiega końca, zamykamy projekt ale nasze zajęcia będziemy kontynuować po krótkiej przerwie świąteczno-zimowej. W związku z tym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w naszych zajęciach. Do zobaczenia w 2020roku.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym obecnym i przyszłym uczestnikom wszystkiego co najlepsze! Przede wszystkim zadowolenia i sukcesów, odwagi do działania, ciekawości świata i spełnienia wszystkich marzeń. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą dużo szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych. A Nowy 2020 Rok przyniesie wspaniałe możliwości w dążeniu do realizacji wyznaczonych planów i celów.
Z gorącymi pozdrowieniami
Zespół
Kilka zdjęć


Wizyta w teatrze

Młodzież klas pierwszych, wraz z opiekunkami E. Przesławską i R. Rybczyk 13 grudnia obejrzała "Kolację dla głupca" w Teatrze im. Siemaszkowej w Rzeszowie w reżyserii Marcina Sławińskiego. Widzowie bawili się świetnie. Komedia, kolejny już raz, skradła serca publiczności. „Kolacja dla głupca” to przedstawienie z misternie utkaną intrygą i przewrotnym przesłaniem. Bawi kompletnie nieprzewidzianymi zwrotami akcji. Ma też ambicje bycia czymś więcej niż farsą, skłania do zastanowienia nad ludzkimi charakterami – ale nie natrętnie i bez moralizowania. Gromkie oklaski mówiły same za siebie.
Fotorelacja


Stypendium Prezesa Rady Ministrów w rękach Kacpra

W dniu 12 grudnia 2019 r. w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W gronie najlepszych uczniów w Małopolsce nie zabrakło, także ucznia Naszej szkoły Kacpra Lazara ucznia klasy trzeciej w zawodzie technik elektryk. Uzdolniona młodzież odebrała stypendia z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak, która złożyła gratulacje i życzenia wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom. To niecodzienne wydarzenie uświetniła swoim występem także grupa wokalna Jaszczwóry z IV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Stypendium Kacpra jest dowodem na to, że warto się uczyć. Gratulujemy otrzymania jednego z najcenniejszych wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów.
Kilka zdjęć


W poszukiwaniu zawodu przyszłości?

Pierwszej przymiarki do wyboru zawodu oraz przyszłej szkoły dokonała grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Siarach, która w dniu 5 grudnia wzięła udział w Dniu Zawodowca. Wydarzenie to organizowane przez naszą szkołę we współpracy z CKZ i ma na celu propagowanie kształcenia branżowego oraz technicznego wśród uczniów, która stoi przed wyborem dalszej drogi edukacji. W trakcie Dnia Zawodowca młodzież zapoznała się ze specyfiką kształcenia w poszczególnych zawodach oraz wzięła udział w ciekawych zajęciach z matematyki i informatyki, a także skorzystali ze ścianki wspinaczkowej i pracowni fryzjerskiej. Mamy nadzieje, że wielu osobom spodobała się nasza szkoła i w przyszłości dołączą do NAS. W ubiegłym roku szkolnym Dzień Zawodowca cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży, która miała okazję zweryfikować swoje wyobrażenie o kształceniu zawodowym. Liczymy że w tym roku również z tego dnia skorzysta duża liczba młodzieży. Serdecznie zapraszamy na Dzień Zawodowca.


Cyberprzestępczość... – wirtualne działanie, realne skutki...

4 grudnia uczniowie kl. I technikum i szkoły branżowej uczestniczyli w prelekcji aspiranta sztabowego Grzegorza Szczepanka na temat "Cyberprzestępczość... – wirtualne działanie, realne skutki..."
Spotkanie posłużyło wzbogaceniu wiedzy młodzieży na temat cyberprzemocy, jej form i skutków. Pan Grzegorz Szczepanek zwrócił szczególną uwagę na odpowiedzialność karną młodzieży w sytuacji używania cyberprzemocy, a także na psychiczne i emocjonalne skutki tego zagrożenia. Po zakończonej prelekcji młodzież miała możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów i uzyskania fachowej porady.
Fotorelacja


XX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II

3 grudnia 2019 r. w ZSE w Gorlicach odbył się XX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych powiatu gorlickiego. Naszą szkołę godnie reprezentowała Gabriela Juruś uczennica z klasy I cT, która zaprezentowała fr. opowiadania „Dwojra Zielona” Z. Nałkowskiej i wiersz W. Broniewskiego „Żydom polskim”. Tym razem nie udało się zdobyć nagrody, ale na pewno zainteresowanie poezją i nowe doświadczenia zaowocują w kolejnych konkursach. Warto podkreślić, że sztuka recytacji jest nie tylko wartością samą w sobie, ale też istotnym elementem kształtowania pozytywnych uczuć w stosunku do ojczystego języka i budzenia zainteresowania kulturą w ogóle. Poprawne wysławianie odgrywa także dużą rolę w codziennym obcowaniu z innymi ludźmi, pogłębia wrażliwość i kształci „smak artystyczny”. Uczennicę do zmagań konkursowych przygotowała Renata Rybczyk.
Fotorelacja


Olimpiada wiedzy o AIDS i uzależnieniach

2 grudnia odbyła się "Olimpiada wiedzy o AIDS i uzależnieniach", w której uczeń klasy III b T Michał Deć zajął I miejsce.
Celem konkursu było kształtowanie postawy odpowiedzialności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, a w tym: przekazanie zasad zdrowego stylu życia, rozszerzenie wiedzy o zagrożeniach związanych z używaniem narkotyków, alkoholu, a także przewidywanie skutków swojego zachowania.
Kilka zdjęć


O co chodzi z tą emerytura, czyli „Lekcje z ZUS”

Po raz kolejny w naszej szkole realizowany był projekt „Lekcje ZUS” w ramach podstaw przedsiębiorczości. W trakcie cyklu czterech spotkań młodzież klas II uzyskała praktyczne informacje o emeryturach, rentach i innych świadczeniach przysługujących osobom ubezpieczonym oraz wiele wskazówek, m.in. jak zarejestrować własną firmę i z jakimi zobowiązaniami wobec ZUS się to wiąże. Ciekawym uzupełnieniem były warsztaty nt. "E-ZUS, czyli firma pod ręką" poprowadzone przez pracowników oddziału ZUS Inspektorat w Gorlicach. Zwieńczeniem realizowanego projektu była olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", która odbyła się 2 grudnia. Tym samym tylko potwierdziliśmy, że nowych wyzwań się nie boimy i o Zus-ie wiemy prawie wszystko, dlatego aż 100 uczniów przystąpiło do zmagań z zestawem 20 trudnych pytań. Zwycięzcy szkolnego etapu olimpiady zostali zgłoszeni do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy zwycięzcom szkolnych eliminacji!
Dodatkowo w ramach współpracy szkoły z ZUS otrzymaliśmy grę planszową „Specjalista ZUS”, dzięki której młodzież dowie się jak zaplanować bezpieczną przyszłość i podejmować świadome decyzje na rynku pracy. I już niedługo odbędą się szkolne rozgrywki o tytuł –Specjalista ZUS Warto podkreślić, że przekazana wiedza ma budować świadomość społeczną młodych Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.
Fotorelacja


W Fabryce Sportu

28 listopada w ramach promocji zdrowia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej jeździe na rowerze, czyli spinningu. Trening odbył się pod okiem instruktora personalnego Pana Krzysztofa Głąba w fitness klubie - Fabryka Sportu. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi formami aktywności ruchowej, poprawa wytrzymałości, spalanie kalorii oraz kształtowanie sylwetki. W zajeciach brali udział uczniowie klas IcT i IbT pod opieką Agaty Dury i Krzysztofa Jędrzejczyka.
Fotorelacja


Oczekiwania współczesnego rynku pracy

Uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach, których tematem był współczesny rynek pracy. Zajęcia poprowadzone były przez doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oddział w Nowym Sączu. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do świadomego planowania kariery i podjęcia roli zawodowej oraz świadomego wejścia na rynek pracy. W trakcie warsztatów uczniowie poznali oczekiwania współczesnego rynku pracy oraz trendy na nim panujące, uzyskali informacje o kluczowych umiejętnościach niezbędnych z punktu widzenia pracodawców.
Fotorelacja


Podziękowanie z MEN

_Szanowni Państwo, _
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu".
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
_Z poważaniem_
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN


Podziękowanie z MEN

_Szanowni Państwo, _
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta", która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
DO AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA” PRZYŁĄCZYŁO SIĘ PRAWIE 1,3 MLN UCZNIÓW ORAZ 108 TYS. NAUCZYCIELI. OTRZYMALIŚMY W SUMIE 11 208 ZGŁOSZEŃ OD SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH.
_Łączę wyrazy szacunku_
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN


Dzień Przedsiębiorczości w PWSZ w Nowym Sączu

W dniu 20.11.2019 r., w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, odbył się Dzień Przedsiębiorczości, zrealizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Podczas tego Dnia grupa naszych uczniów z klasy IIIaT wzięła udział w zajęciach w formie wykładów i warsztatów. Młodzież aktywnie uczestniczyła w wykładach: „Działalność gospodarcza. Ulgi i preferencyjne składki, czyli Przedsiębiorco – masz wybór”, „Metody podejmowania decyzji – czyli o tym czy można przewidzieć przyszłość w epoce zmian, przypadkowości i zmienności” oraz w warsztatach „Uczyć się by zarabiać, czyli matematyka drogą do sukcesu. Z pewnością zdobyta wiedza okaże się pomocna w przyszłym życiu zawodowym..


Szkolna dyskoteka

20 listopada spora grupa młodzieży z naszej szkoły bawiła się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.


Drużynowy Turniej Badmintona

15 listopada w Bieczu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Badmintona. Naszą szkołę reprezentowała drużyna damska w składzie: Magdalena Krupa, Klaudia Trojanowicz, Ewa Tumidajewicz. Bardzo zacięta walka dała dziewczętom wysokie 3 miejsce.
Fotorelacja


Spotkanie z dietetyczką

W dniu 14 listopada w Zespole Szkół Technicznych gościliśmy mgr Klaudię Słotę – dietetyczkę Gabinetu Bonne Sante. W spotkaniu wzięła udział młodzież klas pierwszych technikum i branżowej szkoły. Tematyka spotkania obejmowała problem nadwagi. Prelegentka zwróciła uwagę na to, jak ważne jest prawidłowe odżywianie w wieku dorastania. Odpowiednia dieta zawarta w pięciu posiłkach – bogata w białka, tłuszcze i węglowodany, dwie litry wody i odpowiednia aktywność fizyczna to energia na cały dzień nauki i pracy. Uczniowie otrzymali wskazówki, pomysły na zróżnicowane i kaloryczne posiłki. Każdy z nich wyszedł z prelekcji z zaproszeniem na bezpłatną konsultację dietetyczną oraz przepisem na zdrowy lunchbox: rollsy z tortilli i muffiny marchewkowe.
Fotorelacja


Narodowe czytanie 2019

Już po raz piąty włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Tym razem wybrano utwory, które – jak zaznaczył prezydent – uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę, ani zapomnieć o historii.
Więcej informacji Fotorelacja


Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8 listopada, w piątek, w naszej szkole miała miejsce akademia o okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Włączając się w ogólnopolską akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, na początku uroczystości wspólnie odśpiewany został hymn narodowy w pełnej wersji.
Więcej o akademiiŚpiewanie hymnu Fotorelacja


Film, symbole, herby

Dnia 7 listopada klasy III A i IIICT wraz z wychowawcami Wiolettą Wójcik i Dorotą Zimowską wzięły udział w projekcji filmu „Legiony” w kinie Kolory w Gorlicach. Po seansie uczniowie udali się do Dworu Karwacjanów, gdzie uczestniczyli w warsztatach poświęconych znaczeniu symboli oraz herbów . Po ciekawym wykładzie przygotowali i zaprezentowali projekty własnych herbów rodowych.
Fotorelacja


Lekcja historii i kultury na Wawelu

W listopadową środę uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunkami R. Rybczyk i E. Przesławską zwiedzili Wawel, jedno z miejsc o największym znaczeniu historycznym i kulturalnym w Polsce. Spacerowali po fortyfikacjach i podziwiali Katedrę. W średniowiecznym zamczysku zobaczyli reprezentacyjne komnaty królewskie a także zasoby Skarbca Koronnego i Zbrojowni. Z zainteresowaniem słuchali przewodniczki, która z pasją opowiadała o siedzibie królów i historii Polski. Poznawanie historii łączyło się z odkrywaniem tajemnic legend krakowskich. Wędrówka wzdłuż Bulwarów Wiślanych zakończyła się odwiedzinami Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem. Na Wawelu uczniowie byli nie pierwszy raz, ale jest to miejsce, gdzie za każdym razem można odkryć coś nowego, interesującego. Młodzież odbyła prawdziwą podróż w czasie, pełną wspaniałych doznań estetycznych.
Fotorelacja


Famur otwiera drzwi przed rodzicami uczniów z klasy patronackiej

W dniu 5. 11. 2019r. odbyła się wizyta studyjna rodziców uczniów klasy patronackiej w Firmie FAMUR SA Systemy Ścianowe Glinik Oddział w Gorlicach. Była to niepowtarzalna okazja, aby poznać i zwiedzić zakład, w którym ich dzieci odbywają zajęcia praktyczne kształcące się w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Rodzice zapoznali się ze strukturą firmy uczestnicząc w spotkaniu z przedstawicielami firmy, a następnie zwiedzili hale produkcyjne i zaznajomili się z poszczególnymi stanowiskami produkcyjnymi, w tym również ze stanowiskami szkoleniowymi gdzie uczniowie zdobywają umiejętności zawodowe. Przypominamy, że w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole naukę rozpoczęło aż 31 uczniów w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Wspólnie podjęte działania promocyjne i rekrutacyjne szkoły i firmy Famur zaowocowały reaktywowaniem kształcenia w tym zwodzie, tak bardzo poszukiwanym nie tylko lokalnym rynku pracy.
Fotorelacja


A może by tak kariera w wojsku?

W dniu 31 października młodzież z klas IV T i III BSIS uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem WKU w Nowym Sączu. Spotkanie dotyczyło wyboru drogi zawodowej związanej ze służbą wojskową. Uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami związanymi z kwalifikacją wojskową oraz poznali zasady naboru i możliwości jakie stwarza służba przygotowawcza. Ponadto otrzymali też informację na temat możliwości rozpoczęcia nauki na ciekawych kierunkach wyższych uczelni wojskowych. Kto wie, być może w szeregach naszych uczniów są przyszli generałowie? Czas pokaże.


Małopolska Chmura Edukacyjna

W roku szkolnym 2019/2020 kilkunastu uczniów z klasy IIa i IIb technikum ZST będzie uczestniczyć w zajęciach on-line z Matematyki z elementami rachunkowości w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Zajęcia te będą prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i będą odbywać się w Bibliotece Pedagogicznej w Gorlicach. Pierwsze, organizacyjne spotkanie już za nami – odbyło się 30 października. Opiekunem uczniów jest p.Beata Kosiba-Hućko.


"ISKRA" – III edycja.

Kolejny raz zwycięstwo w rękach naszych uczniów.
W dniu 28 października w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbył się III Powiatowy Konkurs Elektryczny "ISKRA". Do konkursu zostało zgłoszonych 134 uczniów z 4 szkół ponadpodstawowych powiatu gorlickiego. Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka dydaktyczna do PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie dla 45 osób, które zdobyły największą ilość punktów oraz książki i dyplomy dla zdobywców sześciu pierwszych miejsc (V miejsce zdobyły ex aequo dwie osoby).
Zwycięzcami III edycji konkursu "Iskra" zostali:
I miejsce - Dominik Ćwikła - ZST w Gorlicach;
II miejsce - Kacper Lazar - ZST W Gorlicach;
III miejsce - Jan Karp - ZS nr 1 w Gorlicach;
IV miejsce - Mateusz Pyznar - ZS nr 1 w Gorlicach;
V miejsce - Kacper Lenard - ZS nr 1 w Gorlicach;
V miejsce - Grzegorz Druciak - ZS nr 1 w Gorlicach.
Fotorelacja


"PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE"

„ PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”- to hasło XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbył się w dniach 21.X.-27.X. 2019. Wydarzenie organizowane jest corocznie przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Celem OTK jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane są przede wszystkich do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową.
Podobnie jak w ubiegłym roku, Szkolny Ośrodek Kariery przygotował z tej okazji wiele inicjatyw. Podjęte działania w ramach OTK to wizyta zawodoznawcza uczniów klasy IaB w zawodzie kierowca mechanik w Firmie transportowej EUROPOL Połeć, a także cykl warsztatów w klasach II Technikum nt. Jak założyć własną FIRMĘ mając 21 lat. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w powyższych przedsięwzięciach, pomogą młodzieży podczas analizy swojej ścieżki kariery.


Radość pomagania

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, wychowawcom, nauczycielom, a także pracownikom szkoły którzy zaangażowali się w akcję "Ciasto dla Antosi" i upiekli przepyszne ciasta, ciasteczka i babeczki. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że możemy na Was liczyć. I tym razem nie zawiedliście. Ciast było tyle, aż całą szkołę wypełniał ich słodki zapach. Fantastycznie, że mogliśmy razem zrobić coś dobrego dla Antosi. Dziękujemy! Pamiętajcie - warto pomagać.


Włączeni w akcję "Szkoła pamięta"

Nasza szkoła przystąpiła do akcji: "Szkoła pamięta" której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia wiązane z regionem i lokalną społecznością.
FotorelacjaWięcej o akcji


Twoja krew może uratować moje życie…

Kolejny raz ekipa Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach pod kierownictwem mgr Renaty Załęskiej odpowiedziała na zaproszenie koordynatorów ds. Promocji Zdrowia w Zespole Szkół Technicznych. 23 października 2019 roku odbyła się III honorowa akcja oddawania krwi.
Więcej o akcji i fotorelacja


Zawody szachowe

III miejsce, na Powiatowej Licealiadzie w Szachach, zajęła nasza drużyna w składzie: Leonard Marciniak IbBS, Dariusz Wszołek IbBS, Sebastian Ruttar IcT, Anita Dyląg IbBS. Gratulujemy
Fotorelacja


Dyżur psychologa w szkole:

06.12.2019r. – godz. 10:15 –12:00
24.01.2020r. – godz. 10:15 –12:00
06.03.2020r. – godz. 10:15 – 12:00
17.04.2020r. – godz. 10:15 – 12:00
29.05.2020r. – godz. 10:15 – 12.00
Dyżur w szkole pełnić będzie Pani psycholog mgr Aleksandra Jędrzejczyk z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gorlicach.


Projekty Unijne - zagraniczne praktyki w Grecji

Rozpoczynamy procedurę kwalifikacyjną do udziału w zagranicznych praktykach zawodowych. Wszelkie szczegółowe informacje oraz wymagania zamieszczone są w załączonych dokumentach. Prosimy o zapoznanie się, a w razie chęci uczestnictwa wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu "Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie.docx" i złożenie go w sekretariacie szkoły (wydrukowane dokumenty są również dostępne w sekretariacie szkoły). Z ewentualnymi pytaniami proszę zgłaszać się do p. Marka Potempy.
Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie.pdfFormularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie.docxRegulamin uczestnictwa i rekrutacji.pdfOgłoszenie o naborze.pdf


CodeWeek w tym roku i w naszej szkole!

Od 7 do 16 października braliśmy udział w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, będącym oddolną inicjatywą promującą programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
Więcej o CodeWeek w ZSTFotorelacjaKrótki filmik z wydarzeń


Stypendium dodatkową szansą na rozwój

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu:
www.mojestypendium.pl

i życzymy powodzenia!


Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości były słowa Cypriana Kamila Norwida „ Wszystko co wielkie jest wielkie przez serce”. Właśnie te wielkie i otwarte serca nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych chciała docenić młodzież prezentując z wielką pasją montaż słowno – muzyczny. Młodzi artyści podkreślali, że uczenie jest długą i mozolną drogą , która bez oddanej pracy nauczycieli byłaby nie do przejścia… Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do podziękowań ,wyróżnień i nagród dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników. Święto nauczycieli w naszej szkole połączone było w tym roku ze świętem pierwszoklasistów , którzy w tym dniu złożyli ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Technicznych. Ponadto każda z klas pierwszych prezentowała się przed zgromadzoną społecznością szkolną oraz rozwiązywała test wiedzy o szkole. Specjalnie powołana komisja oceniała ich zmagania wybierając „Super koty”. Najlepszą klasą pierwszą okazała się klasa I c technikum, której wychowawczynią jest pani Agata Dura. Gratulujemy!!!
Fotorelacja


Super Dyrektor Szkoły

Dba o rozwój uczniów, współpracuje z pracodawcami, wspiera i jest inicjatorem różnorodnych przedsięwzięć oraz profesjonalny menedżer oświaty. Mowa o Pani Dyrektor Renacie Stępień, która znalazła się w dziesiątce najlepszych dyrektorów szkół w Polsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 9 października 2019 r. w trakcie VI Kongresu Edukacja i Rozwój w Warszawie. Podczas uroczystej Gali 25-lecia „Dyrektora Szkoły” Pani dyrektor Renata Stępień odebrała nominację do tytułu Super Dyrektor Szkoły.
Choć dla nas wszystkich od dawna jest SUPER DYREKTOREM!

Więcej o konkursie ↧

Konkurs organizuje wydawnictwo oświatowe Wolters Kluwer, współpracując przy tym z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz wojewódzkimi kuratorami oświaty z całej Polski. Celem konkursu jest wyłonienie i ukazanie szerszemu środowisku edukacyjnemu dyrektorów liderów, którzy szukając nowych pomysłów i stosując pionierskie metody, łączą w swych działaniach profesjonalizm skutecznych menedżerów, wychowawców i nauczycieli.


#OSE WYZWANIE rozstrzygnięte!

Kolejną dobrą informację dla Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach przywiozła 10 października - Pani Dyrektor Renata Stępień z Urzędu Marszałkowskiego z Krakowa. Zarówno Technikum nr 4 jak i Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 wzięły udział w konkursie #OSE WYZWANIE. Konkurs towarzyszył promocji programu OSE dla szkół, w ramach którego szkoły wchodzące w skład ZST uzyskały dostęp do szybkiego internetu w ramach ogólnopolskiej sieci edukacyjnej . Dodatkowo szkoły wzięły udział w konkursie #OSE WYZWANIE. Aby uzyskać tytuł laureata i cieszyć się z nowej kompletnej pracowni multimedialnej należało pokonać prawie 1600 uczestników tego konkursu, a tym samym zrealizować na bardzo wysokim poziomie zadania:
- wziąć udział w projekcie OSE
- wejść w program m-legitymacje dla uczniów
- wykonać pracę plastyczną na temat związany z wykorzystaniem smart technologii
- zgłosić nauczycieli do OSE HERO - zatem trzeba pracować z pasjonatami nowych technologii
- wziąć udział w wydarzeniach CODE WEEK Naszym obu szkołom udało się z powodzeniem zrealizować wszystkie działania i zostaliśmy laureatami konkursu zarówno w Technikum nr 4 jak i Branżowej Szkole I stopnia Nr 2, dzięki czemu otrzymaliśmy 2 nowe pracownie, zatem znaleźliśmy się w gronie 68 laureatów tego konkursu w Małopolsce i w gronie prawie 800 laureatów w Polsce. Cieszymy się bardzo i czekamy na pracownie, które z pewnością posłużą uczniom szkoły w dalszym odkrywaniu cyfrowego świata.
Szczegółowa relacja z wydarzenia znajduje się na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie:
Relacja ze strony UM w Krakowie


Meksyk i Algieria w ZST

7 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z wolontariuszami z Meksyku i Algierii. Byli to studenci, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o kulturze, zwyczajach panujących w ich krajach a także o problemach, z którymi się borykają. Dla naszych uczniów spotkanie było swoistą lekcją geografii a także angielskiego. Mieli bowiem możliwość zabrania głosu i zadawania pytań prowadzącym. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i niewątpliwie przyczyniło się do poszerzenia wiedzy o świecie.
Fotorelacja


"Mam zawód , mam fantazję" - "Fryzury na czerwony dywan"

7 października 2019 w Zespole Szkół nr2 im. Św. Jadwigi Królowej w Andrychowie odbyła się kolejna edycja konkursu „Mam zawód , mam fantazję” dla branży fryzjerskiej. Hasłem i motywem przewodnim tegorocznego konkursu były „Fryzury na czerwony dywan”.

Więcej o konkursie ↧

Zespół Szkół Technicznych w tym prestiżowym konkursie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie : Oliwia Dąbrowska, Gabriela Waląg i Marta Myśliwy wraz z opiekunami Joanną Sochą i Zdzisławem Szpakowskim. Zadanie konkursowe dotyczyło wykonania fryzury i makijażu oraz stworzenia całościowej stylizacji modelki. Konkurencja była bardzo duża, gdyż do Andrychowa przyjechało aż 10 drużyn z różnych zakątków województwa małopolskiego, między innymi z Krakowa, Tarnowa, Makowa Podhalańskiego czy Wadowic. Nasze fryzjerki stworzyły przepiękną stylizację , której motywem przewodnim była róża. Inspirowały się także stylem hiszpańskim oraz najnowszymi trendami modowymi proponowanymi przez libańskiego kreatora mody Elie Saab. Na wyniki konkursu musimy jednak poczekać do połowy listopada. Trzymamy kciuki za uczennice ZST.
Fotorelacja


Prawa konsumenta – o czym powinniśmy wiedzieć

Jak skutecznie bronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami czy osobami dokonującymi wyłudzeń? Jakie działania można podjąć w sytuacji naruszenia prawa? Gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą naciągactwa? Na te i inne pytania grupa uczniów naszej szkoły w ramach zajęć podstawy przedsiębiorczości szukała odpowiedzi na warsztatach edukacyjnych - Prawa Konsumenta prowadzone przez przedstawiciela Stowarzyszenia Centrum Pomocy Auxilium. Młodzież nabyła również praktyczne umiejętności, przydatne w codziennych sytuacjach, takich jak zakupy w sklepie, w Internecie, składanie reklamacji, odróżnienie reklamacji od gwarancji, czy krytyczne podejście do promocji.


XV Rajd im. K. Pułaskiego

W dniu 30 września 2019 r. grupa 135 uczniów naszej szkoły wzięła udział w XV Rajdzie im. Kazimierza Pułaskiego zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach.
Więcej i fotorelacja


Wspomnienie wojny w 80. rocznicę jej wybuchu

Pełnia człowieczeństwa to nie tylko patrzenie w przyszłość i planowanie własnego rozwoju. To także pamięć o przeszłości i czerpanie z dorobku naszych przodków. Taką postawę Zespół Szkół Technicznych pragnie od początku wpajać swoim uczniom.
Dlatego po raz kolejny chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej, które zorganizowało konferencję popularnonaukową pt. „80. rocznica wybuchu II wojny światowej”. 25 września w sali audiowizualnej Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach spotkali się członkowie stowarzyszenia, prelegenci oraz przedstawiciele naszej szkolnej społeczności – uczniowie klasy I B T wraz z opiekunami.
Mieli oni okazję wysłuchać sześciu wykładów tematycznie związanych z sytuacją Polski i Gorlic przed wybuchem wojny oraz w czasie jej trwania. Ciekawostką jest, iż jedną z wykładowczyń była przedstawicielka Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie.


Katalog zbiorów naszej szkolnej biblioteki już w Internecie!

Link do katalogu bibliotecznego

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do korzystania z katalogu ONLINE. Sprawdzisz tutaj jakie książki i inne dokumenty są dostępne w naszej bibliotece. Udostępnianie zbiorów odbywa się za pomocą bibliotecznego programu MOL NET+. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów ustalony jest na 1 miesiąc. Przypomnienie o zwrocie wypożyczonych zbiorów będzie wysyłane automatycznie na pocztę e-mail czytelnika. Katalog jest dostępny został też załączony na stronie głównej szkoły w zakładce biblioteka. Zapraszamy!


PAMIĘTAMY!

16 września 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, połączone z wystawą tematyczną oraz referatem wygłoszonym przez pracownika IPN-u Katarzynę Łysak, pt. „Wrzesień 1939 r. wobec niemieckiej i sowieckiej agresji”. Naszą szkołę reprezentowała 15 osobowa delegacja z klasy 1aT, która poznała przyczyny wybuchu II wojny światowej oraz została zapoznana z współpracą gospodarczą jaką prowadziły ze sobą III Rzesza oraz ZSRR.


WYPRAWKA DLA POLSKICH DZIECI MIESZKAJĄCYCH WE LWOWIE

W pierwszych dniach września 2019r młodzież naszej szkoły przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego przyłączyła się do akcji gromadzenia wyprawki dla polskich dzieci mieszkających we Lwowie. Akcja ta została zainagurowana przez P. Jadwigę Wójtowicz – radną wojewódzką i Ryszarda Ludwina wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Uczniowie ZST zebrali dwa duże kartony z długopisami, kredkami, zeszytami, piórnikami czy plecakami - wszystko po to, by pomóc dzieciom z Ukrainy rozpocząć nowy rok szkolny.
Dziękujemy za okazaną pomoc 😊


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE Z MONAREM

13 września odbyło się spotkanie klasy I a T z pracownikami MONAR-u. Temat spotkania: Profilaktyka poprzez wartości - WOLNOŚĆ I GODNOŚĆ – wybieram, nie biorę. „Człowiek służy wartościom - realizując je, wartości służą człowiekowi – ocalając go”.
Więcej i fotorelacja


Startuje Małopolska Chmura Edukacyjna

Od września w naszej szkole rusza kolejna edycja projektu w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadpodstawowe.
Partnerami projektu są Województwo Małopolskie, uczelnie wyższe z terenu Województwa Małopolskiego, Organy prowadzące szkoły ponadpodstawowe, Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Fundacja Centrum Kopernika.
Zajęcia dla uczniów liceów i techników prowadzone są przez pracowników naukowych uczelni wyższych przy współpracy z nauczycielami ze szkół do których uczęszczają uczniowie w oparciu o nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, umożliwiające wytwarzanie, przetwarzanie materiałów dydaktyczno-edukacyjnych, zdalną współpracę nauczycieli akademickich i szkół
W bieżącym roku szkolnym będziemy również realizować zajęcia on-line z obszaru "Matematyka z elementami rachunkowości", które będą prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
W zajęciach uczestniczyć będą zrekrutowani technikum i będą odbywać się one w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Nowym Sączu Filia w Gorlicach.
Wszystkich uczniów technikum zapraszamy do udziału w zajęciach. Więcej informacji dotyczących rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach udziela Pani Beata Kosiba-Hućko, nauczyciel matematyki, sala 104


Udział naszej szkolnej bibliotekarki Ewy Przesławskiej w Narodowym Czytaniu w Bibliotece Pedagogicznej w Gorlicach

9 września 2019 roku w ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną nasza szkolna bibliotekarka Ewa Przesławska wzięła udział w spotkaniu z okazji Narodowego Czytania.
Więcej i fotorelacja


Z pomysłem na siebie!!!

Niezwykle ciekawą ofertę otrzymali nasi uczniowie z klasy IV i III Technikum, którzy uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji TDJ na Rzecz Edukacji i Rozwoju. Było to zaproszenie do udziału w projekcie - Indywidualny Program Rozwoju, który zakłada wsparcie młodych ludzi w realizacji ich pasji oraz rozwoju osobistego, a także podniesienie kompetencji społecznych ważnych na rynku pracy.


Rozwijamy współpracę z rodzicami uczniów klasy patronackiej Firmy Famur

Za nami kolejne spotkanie z Firmą Patronacką, tym razem przedstawiciele Firmy Famur spotkali się z rodzicami uczniów kształcących się w klasie patronackiej w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Na początku pani dyrektor Renata Stępień przywitała rodziców i zaproszonych gości oraz przedstawiła koncepcje pracy szkoły. Następnie Pan Andrzej Ziara –dyrektor oddziału i Pani Renata Markes - kierownik Działu Kadr zaprezentowali warunki i zasady współpracy.
Więcej i fotorelacja


W związku z zagrożeniami dla zdrowia wynikającymi z działania szkodliwego pola elektromagnetycznego emitowanego przez telefony komórkowe, routery WI FI i inne urządzenia elektroniczne, prosimy o zapoznanie się z załączonymi dokumentami, w szczególności z Deklaracją z Nikozji. Korzystajmy bardziej świadomie z tych urządzeń, aby zachować pełne bezpieczeństwo i minimalizować skutki uboczne dla zdrowia.

ApelNaukowców Informacja dla mieszkańców Krakowa Deklaracja Nikozja

Zainaugurowano nowy rok szkolny 2019/2020. Witaj szkoło!

2 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020 i choć pewnie wielu w pamięci ma jeszcze wakacyjne przygody to z uśmiechem i radością wszyscy stawili się na „pierwszy dzwonek” w tym roku szkolnym. Pani dyrektor Renata Stępień powitała wszystkich uczniów, rodziców i grono pedagogiczne, które w tym roku powiększyło się o 12 nowych nauczycieli. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych z podwójnego rocznika ( uczniowie po gimnazjum i po szkole podstawowej). Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami. Dodatkowo swoją inaugurację mieli uczniowie klasy patronackej Firmy Famur, którzy rozpoczęli naukę w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Aż 27 uczniów oficjalnie rozpoczęło naukę w tym zawodzie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele firmy w osobach: Pan Andrzej Ziara –dyrektor oddziału Systemów Ścianowych Glinik FAMUR SA, Pani Renata Markes - kierownik Działu Kadr Systemów Ścianowych Glinik FAMUR SA oraz Pan Adam Tarsa - dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach. Młodzież oprócz regularnej nauki w szkole oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego, będzie odbywać zajęcia praktyczne w Firmie Famur, ponadto osoby z dobrymi wynikami w nauce i wysoką frekwencją zostaną nagrodzeni co miesięcznym stypendium. Na zakończenie spotkania uczniom klasy patronackiej zostały przekazane upominki firmy Famur . W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.
Fotorelacja


1-września- Pamiętamy

1 września minęło dokładnie 80 lat od dnia, gdy wybuchła II wojna mająca ogromny wpływ na losy świata. Tej słonecznej niedzieli 1 września 2019r. przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach miejskich z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji poległych na wszystkich frontach II wojny światowej w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP, po czym delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy udali się na Miejsce Pamięci Narodowej, pod budynek "Sklarczykówki". Tam po uroczystym apelu nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów. W tych uroczystościach naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy – w składzie Kacper Rokicki, Dawid Koperski, Kamila Szwarc i Magda Krupa.
FotorelacjaChociaż Grecja kojarzy się głównie z wakacjami, którymi jeszcze się cieszymy, to przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola będzie ona odkrywana z innej perspektywy. Już w roku szkolnym 2019/2020 aż 45 uczniów szkoły weźmie udział w stażach zawodowych. Już nie możemy się doczekać! Jest to możliwe dzięki współpracy z Polsko-Grecką Izbą Handlową i uzyskaniem dofinansowania w ramach projektu POWER z funduszy europejskich.


Skorzystaj z naszej oferty Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

To propozycja dla uczniów, którzy ukończyli Zasadniczą Szkołę Zawodową i chcą zdobyć wykształcenie średnie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Ukończenie szkoły umożliwią uzyskanie wykształcenia średniego oraz zdobycie świadectwa dojrzałości.
A to z kolei da szanse na zdobycie lepszej pracy i otworzy drogę do dalszego rozwoju zawodowego.
Przyjdź i skorzystaj z naszej oferty! Zainwestuj w siebie!