ROK SZKOLNY 2016/2017

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW LUB MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ MATERIAŁY ĆWICZENIOWE, OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GORLICACH
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Akademią "Lato czeka" zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody z rąk pani dyrektor – mgr Renaty Stępień. Były również gratulacje i nagrody dla zwycięzców w konkursach przedmiotowych i sportowych. Pożegnaliśmy także absolwentów klas trzecich ZSZ, życząc im dużo szczęścia i pomyślności w rozwijaniu pasji i uzdolnień oraz odwagi, siły i wytrwałości potrzebnych do realizacji planów. Dla całej społeczności szkolnej popłynęły życzenia wspaniałych, wesołych, słonecznych, pełnych przygód i niezapomnianych wspomnień wakacji.
Fotorelacja


Nasz projekt w programie mPotęga znów zwyciężył!

Zespół Szkół Technicznych został grantobiorcą w IV edycji programu mPotęga. Na realizację projektu ”Matematyczny Wyścig”, opracowanego przez p.Beatę Kosibę-Hućko, otrzymaliśmy grant w wysokości 8000 zł.

Więcej szczegółów

W ramach tego projektu zorganizowany zostanie Konkurs ”Matematyczny Wyścig”, prowadzony w dwóch kategoriach - dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i uczniów gimnazjów Powiatu Gorlickiego. Na laureatów będą czekać bardzo atrakcyjne nagrody: m.in. tablety, czytniki ebooków, słuchawki, power banki itp. Uczestnicy Konkursu będą rozwiązywać testy matematyczne m.in. w moodle, brać udział w kilkugodzinnych podchodach po mieście, gdzie w poszczególnych punktach będą rozwiązywać zadania i łamigłówki matematyczne oraz zadania powiązane z architekturą i geografią Gorlic, a także uczestniczyć w Szkolnym Festiwalu Matematyki, w którym wezmą udział w różnorodnych konkursach matematycznych. Poza tym dla gimnazjalistów zostaną zorganizowane lekcje otwarte, prowadzone przez nauczycieli i uczniów ZST, pokazujące, że można uczyć się matematyki poprzez zabawę.

Trzydzieści najciekawszych pomysłów na inspirujące zajęcia z matematyki bierze udział w głosowaniu internetowym i ma szansę zdobyć dodatkowe 5000 zł. Wśród nich jest projekt „Matematyczny Wyścig”, opracowany przez Zespół Szkół Technicznych. Internauci mogą do 07 lipca 2017r głosować na Nagrodę Publiczności w wysokości 5000 zł. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej
mpotega.pl/glosowanie

LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!


Rekrutacja 2017/2018
Gimnazjalisto zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną
Piknikowa niedziela w ZST

Pod znakiem pięknej pogody, wielu atrakcji i doskonałych humorów ich uczestników minęła niedziela -11 czerwca. W ten wyjątkowy dzień już po raz drugi na terenie naszej szkoły odbył się PIKNIK RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach.

Więcej szczegółów

Tradycyjnie oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, a przybyłych gości przywitała również pani dyrektor Renata Stępień i zaprosiła do wspólnego świętowania. Od godziny 14.00 do 18.00 na naszym boisku szkolnym wiele się działo. Znaczną jego część zajmowała osada rycerska, a w niej odbyła się prezentacja zbroi rycerskiej, pokaz broni rycerskiej, stanowisko łucznicze, zabawy i zawody rycerskie. Jak przystało na prawdziwych rycerzy były salwy armatnie i pokazy walk rycerskich. Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni, nauki chodzenia na mini szczudłach, malowania twarzy oraz pokaz i tworzenie baniek gigantów, a także dmuchawy małych baniek. Piknik uatrakcyjnił także pokaz radiowozu policyjnego. Jako, że organizatorzy pikniku postanowili ponownie przeprowadzić go na terenie ZST, to również grupa naszych nauczycieli włączyła się w organizację tej rodzinnej zabawy. Pod okiem instruktorów każdy chętny (a ich nie brakowało) mógł się powspinać na ściance wspinaczkowej, zagrać w bilard czy w tenisa stołowego. Tłoczno było również w pracowni fryzjerskiej, gdzie nasze dziewczęta z Technikum wykonywały wspaniałe fryzury. Aż szkoda, że takie niedziele nie zdarzają się w ZST co tydzień, ale być może spotkamy się za rok. Dziękujemy naszym nauczycielom, pracownikom szkoły oraz młodzieży-fryzjerom za aktywne włączenie się w uatrakcyjnienie pikniku.

Fotorelacja


JESTEŚMY!!!
"SZKOŁĄ ZAWODOWĄ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI”

Nasza szkoła jako jedyna z powiatu i jedna z trzech w województwie małopolskim znalazła się w ścisłym gronie 15 finalistów z ponad 104 szkół zawodowych w kraju i zdobyła zaszczytny tytuł "SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI".
Więcej Fotorelacja


Siatkówka plażowa ___

2 czerwca po raz pierwszy wystartowaliśmy w turnieju siatkówki plażowej. W drużynie dziewcząt grały: Oliwia Dąbrowska i Gabriela Waląg, a w składzie męskim reprezentowali nas: Artur Hudzik i Radosław Kukuła. Na razie nie było medali, ale oba zespoły bardzo dobrze rozegrały swoje mecze, brakło jedynie odrobiny szczęścia. Już myślimy o rewanżu za rok!
Fotorelacja


Rajd klasowy 2aT

W dniu 01.06.2017 r. klasa 2aT wybrała się na rajd klasowy do Dominikowic. Trasa biegła malowniczymi terenami wzdłuż rzeki Sękówki, koło drewnianego zabytkowego Kościoła w Sękowej, obok cmentarza żołnierzy poległych w I wojnie światowej a następnie szlakiem na szczyt Łysula. Po zdobyciu szczytu wszyscy nagle jakby nabrali sił w nogach i udali się na miejsce, gdzie można było upiec kiełbasę, w której konsumpcji dzielnie, podobnie jak i na trasie towarzyszyli opiekunowie - Bożena Szpila i Wiesław Stec.
Fotorelacja


Podziękowania za udział w akcji

Pod koniec maja w obecnosci p. Dyrektor dziewczęta z klasy IIIbT odebrały podziękowania za udział w akcji charytatywnej "Świateczne kartki dobroczynne"
Dyplomy


Echo wspomnień z wycieczki do Wrocławia

W wakacyjny nastrój wprowadziła uczniów klas IBT, IIIBT, IAZSZ i IBZSZ i ich opiekunów- R. Rybczyk, A. Bombę i Bogusława Kiełtykę- wycieczka do Wrocławia. Dwudniowy pobyt w stolicy Dolnego Śląska obfitował w wiele atrakcji i wyzwolił niezapomniane emocje.
Fotorelacja Więcej o wycieczce


SZKOLNY DZIEŃ SPORTU ___

30 maja, tradycyjnie już jak co roku o tej porze, został zorganizowany SZKOLNY DZIEŃ SPORTU. Tym i innymi działaniami bierzemy aktywny udział w IX już EUROPEJSKIM TYGODNIU SPORTU DLA WSZYSTKICH - XXIII SPORTOWYM TURNIEJU MIAST I GMIN. Podczas tegorocznego Dnia Sportu było 10 konkurencji indywidualnych i jedna drużynowa. Na zakończenie rozegraliśmy towarzyski mecz siatkarski nauczycieli wraz z uczniami.
Fotorelacja Ranking najaktywniejszych klas i wyniki (3 najlepsze miejsca)


ANGIELSKI WYŚCIG

W dniu 26 maja w Zespole Szkół Technicznych im W. Pola w Gorlicach odbył się już po raz dziewiąty turniej „Angielski Wyścig”.
Więcej Fotorelacja


Dajemy się poznać

25 maja, po raz kolejny już, liczna grupa gimnazjalistów, tym razem z Publicznego Gimnazjum z Lipinek uczestniczyła w Dniu Zawodowca.
Więcej i fotorelacja


Warsztaty Gumtree ”Start do kariery”

"Jak swoją wiedzę i umiejętności przekuć w życiowy sukces"?- na to pytanie uczniowie klasy III Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej próbowali szukać odpowiedzi podczas warsztatów poświęconych planowaniu kariery zawodowej w ramach programu "Start do kariery". Nietypową lekcje przedsiębiorczości poprowadziła pani Agnieszka Szefer- trener z firmy Gumtree Polska
Więcej Filmowa migawka


Zdjęcia konkursowe Katarzyny Król i Gabriela Madeja wyróżnione!!!

24 maja w Bibliotece Pedagogicznej odbył się finał II edycji Konkursu BIBLIOTEKA W SAM RAZ DLA NAS: "Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece".
Organizatorem konkursu jest Biblioteka Pedagogiczna w Gorlicach. Głównym jego założeniem jest pomysłowe wykorzystanie okładki książki "jako ubrania" dla człowieka i zrobienie zdjęcia.
Więcej Fotorelacja


Nasza szkoła wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu- Filia w Gorlicach przygotowały wspólnie projekt czytelniczy "Kwiaty we włosach potargał wiatr". Projekt został zaprezentowany 23 maja w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach.
Więcej Fotorelacja Filmowa migawka


"O ŻYCIU DECYDUJĄ CHWILE…"

Dnia 18 maja 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyła się piętnasta sesja profilaktyczna. Tegoroczna sesja prozdrowotna pod hasłem: "O ŻYCIU DECYDUJĄ CHWILE…" zebrała młodzież gimnazjalną powiatu gorlickiego oraz młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola i młodzież Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach.
WięcejFotorelacja Filmowa migawka


Staże Badawczo-Rozwojowe E(x)plory 2017

Z ogromną przyjemnością zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w Stażach Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2017. Jest to niepowtarzalna okazja, aby korzystając z profesjonalnego zaplecza laboratoryjnego oraz wsparcia merytorycznego specjalistów przygotować własny projekt badawczy i zgłosić go do Konkursu Naukowego E(x)plory. Staże odbywają się w okresie wakacyjnym na uczelniach wyższych, w instytutach naukowo-badawczych oraz innowacyjnych przedsiębiorstwach.  

Więcej informacji

Uczniowie zainteresowani zgłoszeniem powinni wypełnić ankietę zgłoszeniową i odesłać ją na adres staze@explory.pl, nazywając plik swoim nazwiskiem i imieniem. Ankieta zgłoszeniowa jest dostępna do pobrania na naszej stronie www.explory.pl w zakładce Staże Badawczo-Rozwojowe E(x)plory. Zgłoszenia osób zainteresowanych stażem przyjmowane są do 2 czerwca 2017. Wyniki rekrutacji zostaną przesłane mailowo 30 czerwca 2017 roku. Tego samego dnia na stronie www.explory.pl zostanie opublikowana ostateczna lista osób zakwalifikowanych do Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2017. Regulamin oraz informacje szczegółowe na temat staży dostępne są na stronie internetowej www.explory.pl.
Wszelkie dodatkowe zapytania prosimy kierować na adres mailowy staze@explory.pl.
Partnerem Programu Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory jest Fundacja Centrum Innowacji FIRE:

Zapraszamy! Z poważaniem,
Zespół Fundacji Zaawansowanych Technologii


II miejsce Dominika Ćwikły

12 maja 2017 r. w Krakowie odbył się finał XIII edycji Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza.
FotorelacjaWięcej


Święto Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie już podczas uroczystości upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja uczestniczył nasz poczet sztandarowy.
Fotorelacja


Pożegnanie absolwentów


28 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Była to okazja do refleksji i zadumy nad upływem czasu i "sztuką życia", bo "nie do wiary jak szybko płynie czas…. wczoraj mali, dziś dorosły świat…". Uczniowie klas młodszych przygotowali dla nich uroczystą akademię, której motto brzmiało: TO NIE DROGA JEST TRUDNOŚCIĄ...TO ŻYCIE JEST DROGĄ! Były wiersze, piosenki, wspomnienia. Dyrektor ZST mgr Renata Stępień wręczyła absolwentom dyplomy, świadectwa z wyróżnieniem a rodzicom listy gratulacyjne. Uczniowie z technikum usług fryzjerskich otrzymali drobne upominki za zaangażowanie w realizację programu Gorlickiej Dużej Rodziny. Przed absolwentami kolejny etap drogi, przygoda jutra, która zależy od nich samych. Przed nimi długa droga, czasem słońce, czasem chwile złe. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych !!!
Fotorelacja


„Dzień przedsiębiorczości” - Czy ten zawód jest dla mnie?

Dnia 26 kwietnia odbyła się już czternasta edycja programu, cieszącego się od lat wielkim zainteresowaniem uczniów, „Dzień Przedsiębiorczości” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.
Więcej i fotorelacja


XVI POWIATOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY

26 kwietnia w budynku naszej szkoły odbyła się kolejna już 16 edycja Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego. W tym roku nasze dwa zespoły zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce.
Fotorelacja


TRZY "ZŁOTE PIÓRA WINCENTEGO POLA"

W konkursie z naszej szkoły wzięło udział 17 uczniów w różnych kategoriach. Nasi wychowankowie, choć technicy pokazali artystyczną duszę. Ewelina Wszołek w słowach zamknęła "tajemnicę Pogórza", zespół muzyczny w składzie Marcin Waląg, Jan Fejklowicz i Piotr Wilga i Arkadiusz Prokop zaprezentował swoją aranżację piosenki "Drugi beskidzki dom". Dziewczyny Sylwia Starczyńska i Katarzyna Król z technikum usług fryzjerskich zaskoczyły umiejętnościami informatycznymi i zdobyły "Złote Pióro W. Pola".
FotorelacjaWięcej


Certyfikaty CISCO

W środę 12 kwietnia kolejny raz w tym roku zostały rozdane certyfikaty firmy CISCO. Tym razem certyfikaty dotyczyły kursu IT Essentials: PC Hardware and Software. Uroczystego wręczenia "informatykom" z klasy 2bT dokonała dyrektor szkoły Renata Stępień. Zdobycie certyfikatu z zakresu sprzętu i oprogramowania komputerów PC było poprzedzone zapoznaniem się uczestników kursu z materiałami szkoleniowymi zgromadzonymi w 12 modułach. Na koniec po zdaniu wszystkich egzaminów cząstkowych uczniowie zmierzyli się z egzaminem finałowym. Kurs oraz egzamin finałowy przeprowadził Robert Chrząszcz.
Fotorelacja


Konkurs - Lider Wiedzy Ekonomicznej

10 kwietnia w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się II etap przedsięwzięcia: Lider Wiedzy Ekonomicznej Konkurs o Puchar Rektora PWSZ pt.: "e – Administracja wyzwaniem XXI wieku".
Więcej i kilka zdjęć


NASI ZNÓW NA PODIUM

Po raz kolejny w tym roku nasza drużyna sportowa znalazła się na III miejscu podium, tym razem w Powiatowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się 10 kwietnia w Zagórzanach.


KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

W dniu 10 kwietnia w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną wraz z wręczeniem dyplomów i nagród jego laureatom. Naszą szkołę reprezentowały: Ewelina Mroczka oraz Małgorzata Stabach obie z klasy III b T.
Fotorelacja


W naszej szkole przyszli technicy elektrycy nie boją się wyzwań…

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Kampusie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie odbył się II etap oraz finał III Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej.
Więcej


Szkoła-Zawód- Praca- XV Targi Pracy i Edukacji

7 kwietnia kilkanaście firm i instytucji wzięło udział w XV już edycji Targów Pracy i Edukacji organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gorlicach.  

Więcej informacji

Targi adresowane były do wszystkich osób poszukujących zatrudnienia, a także do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi zawodowej. Zatem tegoroczni maturzyści oraz uczniowie klasy II ZSZ wzięli czynny udział w tej formie aktywizacji zawodowej i mieli okazję zapoznać się z ofertami pracy oraz spotkać się z przedstawicielami instytucji, które odpowiedzialne są za rynek pracy w naszym regionie. Była to także doskonała okazja do bezpośrednich kontaktów, poznania wzajemnych oczekiwań w relacji pracownik-pracodwca. W obszarze edukacji prezentowały się także uczelnie wyższe, szkoły policealne, nie zabrakło również naszej szkoły i oferty edukacyjnej dla dorosłych w ramach III Liceum Ogólnokształcącego do Dorosłych.
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków, a także uzyskać świadectwo dojrzałości. Ukończenie Liceum daje szansę na zdobycie lepszej pracy i otwiera drogę do dalszego kształcenia.


Dzień Otwarty GORLICKIEGO MEDYKA

W odpowiedzi na zaproszenia gorlickiej szkoły medycznej - Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach uczniowie klasy IVcT, w dniu 5 kwietnia, wzięli udział w Dniu Otwartym tej placówki. Była to dobra okazja by poznać szkołę, pracownie, warsztaty oraz zapoznać się z się z ciekawą oraz bogatą ofertą edukacyjną.
Więcej i fotorelacja


Warsztaty z tworzenia i obsługi blogów internetowych

W ostatni dzień marca grupa uczniów klasy 2bt wraz z opiekunem uczestniczyła w warsztatach związanych z tworzeniem blogów internetowych w WordPress. Podczas ciekawych zajęć prowadzonych w Instytucie Ekonomicznym w PWSZ w Nowym Sączu uczniowie zapoznali się z podstawami systemu WordPress oraz możliwościami wykorzystania go do tworzenia własnych blogów. Warsztaty za pomocą ćwiczeń praktycznych pozwoliły każdemu uczestnikowi przejść cały etap tworzenia "elektronicznego pamiętnika" oraz wprowadziły w zagadnienia pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarkach.
Kilka zdjęć


W teatrze w Rzeszowie

30 marca uczniowie klas IIaT, IIIbT, IVaT, IVbT i IVcT obejrzeli komedię Chory z urojenia” Moliera w reż. Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.  

Więcej informacji

Główny bohater, Argan, jak sam mówi, jest "chory na chorobę". Chorobę traktuje jako metodę radzenia sobie z wszelkim złem, manipulowania otoczeniem, zwrócenia na siebie uwagi, czy też sposób na ucieczkę od samotności. Nic nowego, "palec i główka to szkolna wymówka", praktyka dobrze znana każdemu już od lat szkolnych . Z pozoru lekka komedia odkryła przed widzem słabości człowieka oraz bezradność medycyny wobec cierpienia duszy. Skłoniła do refleksji nad naturą człowieka. Aż trudno uwierzyć, że sztuka powstała ponad 300 lat temu. "Ten świat wczoraj i dziś to się tak bardzo nie różni, ludzie pragną tego samego: kasy, czasami oszukania, wielkiej miłości, prawdy" – powiedział reżyser Waldemar Śmigasiewicz. Uczniowie dobrze się bawili oglądając historię Argana i jego bliskich. Wyjazdy na spektakle teatralne są jedną z ich ulubionych form spędzania wolnego czasu. Wyjazd zorganizowały Lucyna Duma i Renata Rybczyk. Młodzieżą opiekowała się również Ewa Przesławska.

Fotorelacja

Sursum Corda

Do tradycji należy już włączanie się naszej młodzieży do akcji organizowanej przez stowarzyszenie Sursum Corda. Sylwia Stępień, Małgorzata Wal, Weronika Słowik, Ewelina Mroczka, Małgorzata Stabach rozprowadzały i wtym roku karteki świąteczne na terenie naszej szkoły. Pieniądze ze sprzedaży zastały zainwestowane w niesienie pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym, podopiecznym programu "Na Ratunek". Dziękujemy wszystkim za przystąpienie do akcji i zapraszamy do kolejnych.


GORLICKI FESTIWAL PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

"Każdy jest kowalem własnego losu" – zdanie to przytaczane przez wieki, a dzisiejszych czasach nie straciło na aktualności. Nasze życie bowiem zależne jest od nas samych, możemy kształtować swój los i wpływać na bieg wydarzeń.

Więcej informacji

Taka postawa dotyczy ludzi przedsiębiorczych. Tych nie brakowało podczas gorlickiego festiwalu przedsiębiorczości. Poszukiwaczami swojego pomysłu na własną karierę z naszej szkoły była grupa uczniów z klasy III technik informatyk, która wzięła udział w ciekawym wykładzie pana Roberta Szydło pt.: BE PREPARED-czyli o zatrudnialności. W naszym społeczeństwie obowiązują reguły gospodarki rynkowej, stąd też priorytetowe stały się takie cechy jak: kreatywność, innowacyjność, otwartość, bo dzięki nim można osiągnąć sukces osobisty i zawodowy. Festiwal składał się z bloków tematycznych warsztatów i szkoleń prowadzonych przez znawców tematu - Trenerów KNRO z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wydarzeniu przyświecał jeden cel: podniesienie poziomu wiary w siebie wszystkich uczestników, odnalezienie w sobie pokładów asertywności i kreatywności.


Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 27 marca w sali audiowizualnej Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbyły się 40 Eliminacje Powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W rozegranym Turnieju w kategorii szkoły ponadgimnazjalne naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Ledniowski z klasy III c T, Wojciech Dyczko, Michał Świerzowski z I a T, oraz Amadeusz Staudt z klasy I a ZSZ. W finale turnieju Wojciech Ledniowski zajął III miejsce. Opiekunem był mgr Andrzej Kopcza.
FotorelacjaRelacja ze strony zosprp.gorlice.pl


Echo Festiwalu Zawodów 2017

W dniach od 23 do 25 marca 2017 roku w hali EXPO Kraków odbyły się po raz piaty Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce.
Więcej Fotorelacja


Na wagary do ZST …

Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obfitował w niecodzienne wydarzenia. Jak co roku był to Dzień Otwarty dla gimnazjalistów z powiatu gorlickiego i okolic.
Więcej Fotorelacja


Olimpiada Techniki Samochodowej

W dniu 18 marca po raz szósty, uczniowie 3 klasy technikum pojazdów samochodowych pod opieką p. Wiesława Steca wzięli udział w XVIII Olimpiadzie Techniki Samochodowej w Warszawie w Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. W olimpiadzie jak co roku wzięło udział około 500 uczniów z blisko 170 szkół z całej Polski. Po powitaniu gości przez dziekana wydziału wszyscy wysłuchali ciekawych prezentacji na tematy związane z nowinkami motoryzacyjnymi. Następnie uczniowie rozeszli się do sal na rozwiązywanie testów.
W wolnym czasie uczniowie wraz z opiekunem zwiedzali Starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki a także podziwiali wieczorną panoramę Warszawy.
Kilka zdjęć


Konkurs Fryzjerski w Trzcianie k. Rzeszowa.

15 marca 2017 odbył się IV Ponadregionalny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich w Trzcianie k. Rzeszowa. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były "Fryzury czerwonego dywanu". Nasza szkołę reprezentowały cztery uczennice technikum fryzjerskiego z klasy trzeciej: Ewelina Mroczka i Sylwia Siuta w roli zawodniczek oraz Małgorzata Stabach i Weronika Słowik w roli modelek. Młode fryzjerki "walczyły" bardzo dzielnie , tworząc przepiękne stylizacje na czerwony dywan, wykazując się kunsztem fryzjerskim i wyczuciem stylu. Jednak w tym roku zabrakło trochę szczęscia, aby znaleźć się w wygranej trójce. Uczennicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie ZST w tym konkursie.
Fotorelacja


Praca czeka !

O tym, że praca czeka tuż za rogiem mogli przekonać się maturzyści z klasy IVa i bT, którzy wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem firmy NiUW GLINIK Sp. z o.o. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji firmy i przybliżenia specyfiki branży, w której przedsiębiorstwo funkcjonuje. Następnie zostały zaprezentowane oferty pracy z pełnym opis wymagań i oczekiwań pracodawcy, ale jednocześnie zostały omówione warunki pracy i uposażenie pracownika.
Więcej Kilka zdjęć


Piłka halowa dziewcząt

Bardzo dobra postawa naszych dziewcząt na zawodach powiatowych w piłce halowej, które odbyły się 8 marca na hali w Bieczu. Po bardzo wyrównanych pojedynkach i stracie jednej jedynej bramki nasz zespół zajął ostatecznie 5 miejsce w turnieju. Gratulujemy wyniku i wspaniałych męskich kibiców, którzy przygotowali ogromny baner i po meczach uhonorowali nasze dziewczęta kwiatami!
Kilka zdjęć


Nowy certyfikat Akademii Cisco

W środę 8 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie certyfikatów nowego kursu Akademii Sieciowej Cisco "Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy". Certyfikat uczniom klasy 3bt (grupa informatyków), którzy zdali egzamin finałowy wręczyła dyrektor szkoły Renata Stępień. IoE (ang. Internet of Everything) to drugi certyfikat jednej z największych firm informatycznych na świecie, który mogą zdobyć uczniowie w naszej szkole. Kurs IoE w swoich treściach wyjaśnia wpływ korzyści i wyzwania jakie Internet stawia przed ludźmi, procesami, danymi i rzeczami stanowiącymi tzw. Internet Wszechrzeczy. Kurs oraz egzamin finałowy przeprowadził Robert Chrząszcz.
Fotorelacja


Warsztaty fryzjersko-kosmetyczne
„Ujawnij Swoje Piękno”

Warsztaty fryzjersko-kosmetyczne "Ujawnij Swoje Piękno", zostały zorganizowane w naszej szkole właśnie 8 marca – w ten wyjątkowy dzień, by pokazać i uświadomić każdej dziewczynie, że jest wyjątkowa, że jest piękna i pełna uroku. Na nasze zaproszenie odpowiedziała liczna grupa dziewcząt z MZS nr5 w Gorlicach.
Więcej Fotorelacja


Z wizytą w PWSZ w Nowym Sączu

W poniedziałek 6 marca, grupa informatyków z klasy III bT wraz z opiekunem dotarła na warsztaty z grafiki komputerowej. Zajęcia poprowadził dr inż. Marek Jasiński. Po krótkim wstępie teoretycznym opisującym różnice pomiędzy grafiką rastrową, a wektorową, młodzież odpaliła komputery i przystąpiła do działań praktycznych. Zadania były wykonywane z użyciem programu CorelDraw, a głównym ich celem było zastosowanie krzywych Béziera w praktyce. Czas zleciał bardzo szybko, czekamy na kolejne ciekawe warsztaty.
Kilka zdjęć


Przymiarki do wyboru zawodu

Już po raz trzeci mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole gimnazjalistów, którzy w ramach szkolnego projektu Wybieram Szkołę – Wybieram Zawód uczestniczyli w Dniu Zawodowca. Tym razem 2. 03. 2017r. odwiedzili nas uczniowie z MZS Nr 4 w Gorlicach, którzy z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem uczestniczyli w zaproponowanych przez nas zajęciach.
Więcej Fotorelacja


III miejsce siatkarzy !

Nareszcie długo oczekiwany sukces zespołowy w naszej szkole. Drużyna siatkarzy wygrywając w pięknym stylu bez straty seta swoją grupę dotarła do ścisłego finału w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej. W finale ulegli przeciwnikom, jednak po bardzo zaciętej walce i ostatecznie chłopcy wywalczyli 3 miejsce w turnieju. Gratulacje!!!
Kilka zdjęć


TECHNIK ABSOLWENT ROKU 2016

28 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość rozdania nagród dla absolwentów Technikum biorących udział w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP "Technik Absolwent Roku 2016". Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich wspólnie z Oddziałami SIMP.
Więcej Fotorelacja Relacja na Gorlice.tv


Stypendia za wyniki w nauce rozdane!

Uroczystość wręczenia stypendium odbyła się 28 lutego w obecności zaproszonych gości oraz społeczności szkolnej i towarzyszyła spotkaniu członków Szkolnego Koła Technicznego z władzami Oddziału SIMP w Gorlicach.
Więcej Fotorelacja


A może by tak wojsko- spotkanie z WKU

Dnia 24 lutego uczniowie klas maturalnych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z możliwościami realizacji planów zawodowych związanych z dalszą edukacją i pracą w wojsku. Szczegółowo została omówiona tematyka związaną z rekrutacją do uczelni wojskowych, służby przygotowawczej, Narodowych Sił Rezerwowych oraz zawodowej służby wojskowej zaczynając od stopnia szeregowca, a kończąc na oficerze. Prelegent naświetlił również możliwości zarobkowe zawodowych żołnierzy, które okazują się być bardzo atrakcyjne. Zawodowa służba wojskowa jest ciekawą perspektywą zawodową zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Jednak wymagania i kryteria, jakie trzeba spełnić, by studiować, czy pracować w wojsku nie należą do najłatwiejszych, więc powiedzenie "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" przeszło już do lamusa... Zatem tylko solidna praca i systematyczna nauka pozwoli Wam, drodzy uczniowie zrealizować wasze plany edukacyjno-zawodowe.


Spotkanie z panią dietetyk

W dniu 24 lutego roku odbyło się spotkanie młodzieży Zespołu Szkół Technicznych z klas IA TZ, I A ZSZ, II BTZ, II BZSZ z pracownikiem NATUR HOUSE. Pani dietetyk Agnieszka Halerz przybliżyła uczniom narastający problem nadwagi, różnych błędów żywieniowych i konsekwencji z tego wynikających.
Więcej i fotorelacja


W poszukiwaniu Pracy

Uczniowie Klasy IIIb ZSZ wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami firmy Delta, zajmującej się produkcją między innymi rolek do kas fiskalnych, w ramach Targów Pracy, które odbyły się 23 lutego b.r. Podczas rozmowy młodzież mogła zapoznać się z profilem i zakresem produkcji firmy, a przede wszystkim z ofertami pracy oraz potrzebnymi kwalifikacjami i wymaganiami na dane stanowisko pracy.
Więcej i fotorelacja


15 lutego bawiliśmy się na szkolnej dyskotece walentynkowo/karnawałowej
Fotorelacja


WALENTYNKI

Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolną Biblioteką przygotował kilka atrakcji. Już w poniedziałek były rozdawane specjalnie przygotowane karteczki walentynkowe, tak by każdy mógł coś napisać dla sympatii, koleżanki, kolegi czy nauczyciela. W dniu Święta Zakochanych karteczki zostały zebrane i dostarczone do adresatów. A na długiej przerwie, na korytarzu I piętra, odbyły się dwa konkursy literacko-walentynkowe przeprowadzone za pomocą internetowej aplikacji KAHOOT. W tle wybrzmiewały romantyczne kawałki muzyczne, a kto chciał mógł sobie zrobić zdjęcie w naszej foto budce. Teraz odbywa się konkurs internetowy na najpopularniejsze z tych zdjęć.
Zdjęcia Fotki konkursowe


Dla naszych absolwentów nie zabraknie ofert pracy.
Barometr zawodów- najbardziej poszukiwani fachowcy

Po raz kolejny potwierdzamy, ze kształcimy zawodowo odpowiadając na potrzeby pracodawcy. Kształcimy praktycznie obierając wspólny z pracodawcą kierunek edukacji. Kształcimy w zawodach na miarę potrzeb współczesnego rynku pracy.
Specjaliści branży informatycznej, mechanicznej i usługowej to jedni z najbardziej poszukiwanych fachowców przez pracodawców w Małopolsce. Tak wynika z opublikowanego Barometru zawodów na 2017 rok, opracowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania.
Powiat gorlickiWojewództwo małopolskieCzym jest "Barometr zawodów"?


 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 25 stycznia 2017r. w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendystom Prezesa Rady Ministrów dyplomów potwierdzających ten fakt.
Nie mogło w tej uroczystości zabraknąć i naszej uczennicy. W tym roku najlepsze wyniki nauczania uzyskała Małgorzata Stabach z klasy IIIb T, w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich. Uczennica odebrała dyplom w obecności Pani Dyrektor Renaty Stępień, a wręczenia dokonała Pani Kurator Barbara Nowak wraz z Panem Dyrektorem Delegatury w Nowym Sączu – Dariuszem Leśniakiem.
WięcejFotorelacja


„ CIASTO DLA EWY ….”


Uczniowie, Rodzice i nauczyciele ZST włączyli się aktywnie w akcję "CIASTO DLA EWY" prowadzoną przez fundację WYJDŹ Z DOMU i Gazetę Gorlicką . Wspólnie przygotowaliśmy domowe ciasta: serniki, pierniki i przekładańce oraz różne ciasteczka – łącznie zebraliśmy ok. 60 placków. Nasze słodkości zawędrowały na niedzielną akcję ( 22.01.2017r) do Kobylanki do Kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, gdzie po każdej Mszy św. rozprowadzane były wypieki. Na naszą młodzież zawsze można liczyć – są wrażliwi na problemy ludzkie i chętni do niesienia pomocy , szczególnie gdy chodzi o kolegę i jego rodzinę. Kamil- mąż Ewy jest absolwentem naszej szkoły, a jego brat Przemek – uczniem klasy IVa TZ i tegorocznym maturzystą. Dziękujemy całej społeczności szkolnej i Rodzicom za zaangażowanie i okazane serce.


Przymiarki do wyboru zawodu

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole gimnazjalistów, którzy w ramach szkolnego projektu Wybieram Szkołę – Wybieram Zawód uczestniczyli w Dniu Zawodowca. Celem takich spotkań z młodzieżą, która stoi na progu ważnych wyborów i decyzji jest promocja kształcenia zawodowego oraz realizacja zagadnień z preorientacji zawodowej.
ZdjęciaWięcej


Spotkanie z pielęgniarką

9 stycznia odbyło się spotkanie klasy II a i II b ZSZ z pielęgniarką szkolną na temat współczesnych chorób cywilizacyjnych. Szczególną uwagę Pani Wiesława zwróciła na przyczyny tych chorób (nieodpowiednia dieta, zbyt mała aktywność fizyczna, stres, używki) oraz na objawy i działania profilaktyczne.
Kilka zdjęć


Święta...

Ostatni dzień nauki szkolnej przed świętami jak zwykle obfitował w wydarzenia. Dzięwczęta z Samorządu Szkolnego wręczały nauczycielom samodzielnie przygotowane stroiki. Kilka klas przygotowało własne wigilijne spotkania opłatkowe. A na koniec już tradycyjnie młodzież, tym razem z klasy IVcT przygotowała montaż słowno-muzyczny. Tą uroczystą akademię zakończyły multimedialne życzenia wprowadzające nas wszystkich w klimat świąteczny.
Wigilia w IbTAkademia


Dzień Matematyki

"MATEMATYKA TO KRÓLOWA WSZYSKICH NAUK,
A JEJ NAUKA NIE MUSI BYĆ PROBLEMEM"
Pod takim hasłem 16 grudnia 2016r w Zespole Szkół Technicznych odbył się Dzień Matematyki - przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu MATEMATYCZNE PENDOLINO. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Renata Stępień – przywitała wszystkich gości, a w szczególności pana wice-starostę Jerzego Nalepkę oraz przybyłych nauczycieli i gimnazjalistów powiatu gorlickiego.
FotorelacjaWięcej szczegółów


Wspieramy akcję Redakcji Gazety Gorlickiej

Młodzież naszej szkoły czynnie wsparła akcję Redakcji Gazety Gorlickiej na rzecz Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Dziewczęta z klasy 3 b T wykonały Bożonarodzeniowe stroiki na kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na rzecz Oddziału Szpitala. Zapraszamy na kiermasz by swoimi zakupami wesprzeć akcję Redakcji.
Fotorelacja


XVII Powiatowy Konkurs Teatralno- Recytatorski im. Jana Pawła II

15 grudnia w ZSE w Gorlicach odbył się finał XVII Powiatowego Konkursu Teatralno- Recytatorskiego im. Jana Pawła II, w którym Weronika Słowik z klasy III BT zdobyła II miejsce za recytację wiersza K. Wierzyńskiego "Na proces moskiewski" i fragmentu prozy H. Sienkiewicza "Quo vadis". W konkursie wzięła udział również Gabriela Sikora z klasy III BT, prezentując wiersz "Żołnierz warszawski" K. Wierzyńskiego i fragment "Ogniem i mieczem". Obie uczennice przygotowała Renata Rybczyk.
Kilka zdjęćWięcej szczegółów


Szopka Bożonarodzeniowa w GCK

W dniu 15 grudnia, w Gorlickim Centrum Kultury, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych I nagrodę zdobyły uczennice naszej szkoły: Izabela Kamińska, Ewelina Mroczka i Małgorzata Stabach (kl. III T), które wykonały tradycyjną szopkę bożonarodzeniową. Tegoroczną uroczystość uświetnił, wprowadzając Wszystkich zgromadzonych w nastrój zbliżających się świąt, występ grupy teatralnej „Scena 154” z Zespołu Szkół w Bystrej ze spektaklem „Porwanie św. Mikołaja”. Nagrodzonym gratulujemy!
Fotorelacja


Pływanie

Adrian Kliński z klasy IVaT w tym roku na Powiatowych Zawodach Pływackich w dniu 15 grudnia zajął 2 miejsce na dystansie 50 m. stylem klasycznym.
Fotorelacja


Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

W niedzielę 11 grudnia przedstawiciele naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. W programie obchodów był najpierw program słowno-muzyczny w Bazylice Mniejszej, uroczysta Msza Święta, a zaraz po niej przemarsz uczestników na Cmentarz Parafialny, gdzie złożono wieńce i kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. Jerzego Popiełuszkę i Krzyżem Katyńskim.
Kilka zdjęć


Warsztaty fryzjerskie –c.d. ETUZ

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych skorzystaliśmy również z pomocy przedstawicieli pracodawców, którzy współpracują ze szkołą w zakresie realizacji praktycznej nauki zawodu oraz praktyk zawodowych uczniów i zorganizowaliśmy warsztaty fryzjerskie w salonie fryzjerskim "CUBE". 

Więcej informacji

Uczestnikami byli uczniowie technikum usług fryzjerskich z klasy I, którzy w trakcie warsztatów mogli zweryfikować swoje wyobrażenie o zawodzie fryzjera i sprawdzić swoje umiejętności. Zajęcia były prowadzone przez zawodowego fryzjera z udziałem uczennic klasy II, które prezentowały swoje umiejętności zawodowe, mówiły o sukcesach i efektach kształcenia praktycznego u pracodawcy.
Europejski tydzień miał pokazać uczniom, że kształcenie zawodowe powinno być pierwszą, a nie drugą opcją wyboru dalszej edukacji młodego człowieka, bowiem otwiera ono atrakcyjną drogę do kariery, wyrabia ducha przedsiębiorczości, daje możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji oraz przekwalifikowania, a zawodowcy szybciej znajdują zatrudnienie.


Dzień Zawodowca

W dniu 8 grudnia 2016, w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, nasza szkoła we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Zawodowego w Gorlicach przyjęła nadzwyczajnych gości. W tym dniu zorganizowaliśmy Dzień Zawodowca, którego celem było promowanie szkolnictwa zawodowego, a w szczególności zawodów, w których obie placówki prowadzą kształcenie. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie z trzeciej klasy gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach
FotorelacjaWięcej


Mikołaj

Mikołaj zamienił 6 grudnia sanie na czerwoną mechaniczną "furę" i zajechał przed drzwi naszej szkoły wraz z dyżurnymi Śnieżynkami. Odwiedził wszystkie klasy, sekretariat i gabinet p. Dyrektor. Jedni dostawali słodycze, niektórzy rózgi. Na chwilę ta Mikołajowa ekipa udała się również do kilku gorlickich gimnazjów by tam również rozdawać prezenty.
Fotorelacja


Szachy (01.12)

Bardzo dobry występ naszych szachistów na zawodach powiatowych. Drużyna w składzie Gabriela Sikora (IIIbT), Adrian Bochenek (IVaT), Przemysław Żarnowski (IIIbT) oraz Kacper Dudka (IbT) zajęła III miejsce, przegrywając z miejscem drugim jedynie o jeden punkt. Dodać należy że nasz zespół przegrał jedynie dwa pojedynki z rewelacyjnym zwycięzcą turnieju, a z wicemistrzami oba pojedynki naszych szachistów zakończyły się remisem. GRATULACJE!
Zdjęcia


Udział w pokazie "Upięć i koków"

27 listopada uczennica klasy III b technikum fryzjerskiego Ewelina Mroczka , wzięła udział w pokazie "Upięć i koków", zorganizowanym przez Studio AFK w Gorlicach. Artystyczne fryzury wykonywała instruktorka znanej w kraju i na świecie instytucji szkoleniowej branży fryzjerskiej "Zaremba International Academy".
Kilka zdjęć i wiecej szczegółów


Kolejny raz Traktem Królewskim na Wawel

Uczniowie klas I bT, Ib ZSZ, IaT i IVa T w listopadowy czwartek wraz z opiekunkami Lucyną Dumą, Renatą Rybczyk i Ewą Przesławską kolejny raz przemierzyli Drogę Królewską na Wawel. Zwiedzili Wzgórze Wawelskie i Zamek Królewski- niezwykłe sanktuarium określające tożsamość Polaków. Obejrzeli również „Gobeliny Ogińskich ze Słonimia”- wystawę w Zamku Królewskim na Wawelu oraz podziwiali pełną tajemniczości "Damę z gronostajem" Leonardo da Vinci. Opowieści przewodników przeniosły wycieczkowiczów w czasy kształtowania się historii Polski. Wyprawa do Krakowa była okazją do integracji zespołów klasowych i odkrycia talentów wokalnych wycieczkowiczów.
Zdjęcia


Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

24 listopada w Jaśle odbyło się spotkanie opiekunów i wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. W spotkaniu uczestniczyła młodzież SKC z naszej szkoły pod opieką pana Zdzisława Szpakowskiego. W ramach spotkania wysłuchaliśmy świadectwa ks. Tomasza Czeluśniaka – chorego na SM. Oglądnęliśmy również film dotyczący przykładowych aktywności i propozycji działań SKC.
Kilka fotek


Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Rokrocznie – przez jeden tydzień listopada odbywa się ogólnoświatowa inicjatywa, mającą na celu promowanie idei "bycia przedsiębiorczym" wśród młodych ludzi. Zatem tysiące osób bierze w tym czasie udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach pod szyldem "Przedsiębiorczość", a wszystko to za sprawą Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tegoroczna 9 już edycja odbywała się w dniach od 14 do 20 listopada pod hasłem "Biznes jest dobry, przedsiębiorczość jest dobra!".

SzczegółyFotorelacja


Relacja na halogorlice.info

"TAŃCZ CZEGO ROZUM NIE ZŁAMIE"

13 listopada w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie projektu "Myśląc... taniec". To był spektakl taneczny trwający prawie godzinę przygotowany przez uczestników tego projekt. A potem było podsumowanie i oficjalne podziękowanie i wręczenie dyplomów gratulacyjnych wszystkim dyrektorom i koordynatorom ze szkół, z których młodzież zgłosiła się do tego projektu. Z naszej szkoły brały w nim udział 2 osoby: Magdalena Woźniak z klasy 2 a T oraz Jacek Leśniak z 1 b T. Cała impreza odbyła się w atmosferze ogólnego podniecenia i euforii wywołanej prawdopodobnie całokształtem przeżyć i doznań wszelakich jakich doświadczano w czasie realizacji projektu.


Zawody w badmintona (14.11)

Podobnie jak w roku ubiegłym jedna z naszych dwóch drużyn zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie. W zawodach startowali: Kacper i Szymon Gubała (klasa IIIcT i IIIaT)-miejsce III oraz Przemysław Siwiak i Kamil Warcholik (obaj z klasy IIaZSZ).


Rocznica Chrztu Polski i Święta Niepodległości

11 listopada przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach 1050-lecia chrztu polski oraz 98 rocznicy odzyskania niepodległości.
Fotorelacja


Spotkanie z podróżnikiem.___

W dniu 8 listopada odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem Firmy Trzask z Gorlic, od kilku lat systematycznie współpracującej z naszą szkołą w ramach cyklu "Spotkanie z podróżnikiem". Tym razem "odwiedziliśmy" Amazonię.
Więcej i fotorelacja


Na ścieżce zdrowia

7 listopada uczennice klasy IIAT wraz z mgr Dorotą Zimowską zorganizowały zajęcia na świeżym powietrzu – gorlickiej ścieżce zdrowia, której zaletą jest atrakcyjność ćwiczeń, bliskość przyrody, doskonałe miejsce do wypoczynku.
Więcej i fotorelacja


W siłowni OLIMP w Gorlicach

2 listopada uczennice klasy IIaT Zespołu Szkół Technicznych wraz z mgr Dorotą Zimowską uczestniczyły w zajęciach na siłowni OLIMP w Gorlicach.
Więcej i fotorelacjaFilmik


Otwarci na Sukces -Spotkania z doradcami

Kolejny tydzień października w naszej szkole to kontynuacja wydarzeń promujących ideę świadomego planowania kariery edukacyjno-zawodowej, a to za sprawą spotkań z doradcami zawodowymi i finansowymi.

SzczegółyKilka zdjęć


"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała"
Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych, które przypada w miesiącu październiku, biblioteka szkolna wspólnie z kołem biblioteki przygotowała szereg działań promujących czytelnictwo.

SzczegółyFotorelacja


Z prac nad projektem "Matematyczne Pendolino"

Na stronie www.gorlice.tv ukazał się filmik opisujący działania w projekcie.
Filmik


Przedostatni tydzień października w naszej szkole obfitował w różnorodne wydarzenia promujące ideę świadomego planowania kariery edukacyjno-zawodowej, poradnictwa całożyciowego, a także przygotowujące do poruszania się po rynku pracy. Bowiem w dniach od 17 do 21 października trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery.

SzczegółyFotorelacja


TARGI W SOSNOWCU

W dniu 19 października odbyła się wycieczka do Sosnowca na Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, Targi Techniki Laserowej – LASERexpo oraz ROBOTshow 2016. W wycieczce wzięło udział 9 uczniów z klasy IV b technikum, 12 uczniów z klasy I a technikum oraz 1 uczeń z klasy IIIa ZSZ. Opiekunami wycieczki byli – mgr Jolanta Probulska i mgr inż. Jerzy Bubak.
Szczegóły Fotorelacja


II Wojewódzki Konkurs Fryzjerski

19 października w Sędziszowie Małopolskim odbył się II Wojewódzki Konkurs Fryzjerski pt. "Jesienna awangarda".

Więcej szczegółów

Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w tym konkursie, a reprezentowali ją: Weronika Rutana, Sławomir Pabis w kategorii: fryzura damska oraz Małgorzata Wal w kategorii: fryzura męska. W roli modeli wystąpili : Gabriela Waląg, Oliwia Dąbrowska oraz Robert Zagórski. Do konkursu młodzież przygotowała Joanna Socha.
Cała drużyna dzielnie "walczyła" i wznosiła się na wyżyny swoich umiejętności fryzjerskich tworząc przepiękne stylizacje odzwierciedlające jesienną awangardę.
Konkurencja była bardzo duża. Na konkurs przybyły szkoły miedzy innymi: z Rzeszowa, z Dąbrowy Tarnowskiej, z Jasła, z Ropczyc czy ze Strzyżowa.
Jury doceniło pracę Małgorzaty Wal w kategorii: fryzura męska, przyznając jej wyróżnienie. Fakt ten bardzo cieszy, gdyż był to debiut Małgosi w konkursie fryzjerskim.
Nasi utytułowani uczniowie czyli Sławek i Weronika, która w poprzedniej edycji tego konkursu zajęła I miejsce, tym razem nie znaleźli się na podium. Jednak ich fryzury także zasługują na podziw, gdyż widać w nich kunszt, profesjonalizm oraz wyczucie smaku autorów.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Fotorelacja


Akademia na Dzień Edukacji Narodowej

13 pażdziernika na korytarzu I piętra odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Fotorelacja


Spotkanie z policjantem

W dniu 12 października gościliśmy pracownika Powiatowej Policji w Gorlicach.

Więcej szczegółów

Pan aspirant Grzegorz Szczepanek przedstawił zagadnienia dotyczące używania narkotyków i dopalaczy. Mówił o składzie substancji uzależniających, ich wpływie na organizm młodego człowieka. Szczególnie zwrócił uwagę na zmiany w zachowaniu i postępowaniu osób będących pod wpływem tych substancji. Wyjaśnił problemy związane z odpowiedzialnością karną osób, które popełniły wykroczenie lub przestępstwo będąc pod ich wpływem. Apelował o rozsądek i rozwagę, przeciwstawianie modnemu obecnie konsumpcyjnemu stylowi życia. Spotkanie zorganizowali Dorota Zimowska i Bogusław Matała.

Fotorelacja


Narciarze na ściance

7 października grupka młodych narciarzy odwiedziła naszą ściankę wspinaczkową. Dzieci z Miedzyszkolnego Klubu Narciarskiego bardzo chętnie się wspinały, ale był też czas na jazdę na waveboardzie co fajnie urozmaiciło ich przygotowania do sezonu zimowego.
Fotorelacja


Ślubowanie klas pierwszych

5 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Więcej szczegółów

Jest to bardzo ważny moment dla uczniów, ponieważ wtedy zostają oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Po przemówieniu p. Dyrektor Renaty Stepień odbyło się zaprzysiężenie na ucznia ZST w Gorlicach, a następnie pierwszaki z wszystkich klas przedstawiali przygotowane przez siebie scenki artystyczne. Nie obyło się również bez zabawnych konkursów, które przyniosły wszystkim wiele frajdy. Całość prowadziły uczennice z klasy 2aT – Barbara Wszołek i Ewelina Wszołek, które doskonale mogły się wczuć w sytuację pierwszaków, gdyż rok wcześniej podobnie jak oni dziś, przeżywały podobną uroczystość.

Fotorelacja


Małopolska Noc Naukowców 2016                               

W piątek 30 września grupa uczniów z klasy 3bT pod opieką Roberta Chrząszcza wzięła udział w Małopolskiej Nocy Naukowców organizowanej przez PWSZ w Nowym Sączu. Podczas imprezy można było skorzystać z kilkudziesięciu wykładów, warsztatów, pokazów, laboratoriów oraz konkursów dotyczących różnych dziedzin nauk humanistycznych oraz technicznych. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie Konrad Nabożny i Gabriel Madej, którzy w konkursie informatycznym dla szkół ponadgimnazjalnych zajęli kolejno 1 oraz 2 miejsce. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu programu w języku C++ lub Pascal do określonego problemu algorytmicznego. Wręczenie nagród oraz dyplomów odbyło się bezpośrednio po zakończeniu konkursu. Gratulujemy!.
Fotorelacja


Goście na ściance

30 września kolejna spora grupka dzieci tym razem z klasy 2 Szkoły Podstawowej w Stróżówce odwiedziła naszą ściankę wspinaczkową. Dzięki dużej wprawie w asekuracji chłopaków z klasy 2 a T, każdy z maluchów zdążył się powspinać do woli. W oczekiwaniu na swoją kolejkę dzieci korzystały również z innych zalet naszej sali gimnastycznej.
Fotorelacja


Zawody lekkoatletyczne

Cztery dyplomy i dobre wyniki naszej młodzieży na XVII Indywidualnej Spartakiadzie Lekkoatletycznej Powiatu Gorlickiego dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych "Licealiada 2016/2017", która odbyła się 28 września na stadionie w Bobowej.


W poniedziałek 26 września grupa maturzystów udała się do Krakowa na Salon Maturzystów Perspektywy 2016, gdzie mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi kierunkami studiów, warunkami przyjęć na uczelnie, czy nawet z ofertą uczelni zagranicznych.

Więcej szczegółów

Na Uniwersytecie Jagiellońskim już po raz dziesiąty to wydarzenie przyciągnęło setki maturzystów. Dodatkowo podczas Salonu odbywało się w aulach UJ szereg prezentacji dotyczących zdawania egzaminu maturalnego. Nasza grup wzięła udział w spotkaniu pt. "Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego". Po spotkaniach i rozmowach edukacyjno-informacyjnych przyszedł czas na mały spacer po Krakowskim Starym Mieście, które urzeka aurą dawności, pięknem architektury i wyjątkową atmosferą.
Dla pozostałych maturzystów, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o wyborze kierunku czy szkoły wyższej Szkolny Ośrodek Kariery służy pomocą i udostępnia "Informator dla Maturzystów 2017" .

Fotorelacja


Narodowe czytanie - "Quo vadis"

23 września dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie wzięli czynny udział w narodowym czytaniu czytając wybrane fragmenty powieści Sienkiewicza. Po każdym fragmencie książki był krótki konkurs z owocowymi nagrodami.
FotorelacjaSzczegółyRelacja filmowa na rtvg.pl


Pielgrzymujemy na Jasną Górę

Rokrocznie tysiące młodych ludzi pielgrzymują do Częstochowy, aby tam w ciszy i skupieniu zawierzyć się opiece Matki Bożej. Nasi maturzyści 22 września pod opieką wychowawców Jolanty Probulskiej i Zdzisława Szpakowskiego uczestniczyli w zorganizowanych dla nich rekolekcjach. Wpatrzeni w cudowny obraz szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także pomocy i opieki Maryi nie tylko na czas matur, ale również na wybór drogi życiowej.
Atmosferę pielgrzymki oddają zdjęcia.


Korowód Sportowy

Po raz kolejny już zostaliśmy zaproszeni do finału projektu, realizowanego przez MZS NR 5 w Gorlicach we współpracy z Centrum Porozumienia i Dialogu w Warszawie. W ramach tegorocznej edycji "Przyszłość należy do nas" w dniu 22 września został zorganizowany Korowód Sportowy, który przeszedł ulicami naszego miasta.

FotorelacjaFilmik z naszego występuRelacja filmowa na rtvg.pl


Więcej szczegółów

W korowodzie udział wzięli zaproszeni goście, uczestnicy projektu, uczniowie MZS Nr 5 oraz młodzież innych szkół gorlickich. Oczywiście nie zabrakło tam naszych uczniów, którzy w koszulkach sportowych prezentowali się bardzo efektownie. Zamysłem organizatorów było pokazanie różnorodnych form aktywności sportowo-ruchowej dlatego młodzież przemieszczała się na rowerach, rolkach czy hulajnogach. My postawiliśmy na spacer z kijkami, bowiem Nordic Walking – to spacer po zdrowie od przedszkolaka po seniora.

Na podsumowanie na płycie rynku, w obecności władz miasta, odbyły się prezentacje sportowe w wykonaniu uczestników korowodu. Jako jedyni z przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowaliśmy się z układem sportowo-tanecznym. Na początku wystąpiła grupa taneczna dziewcząt z własnym układ choreograficznym, a następnie swoje umiejętności zaprezentowali szkolni miłośnicy jazdy na waveboardzie. Zarówno jeden jak i drugi pokaz wzbudził podziw i zachwyt zgromadzonej publiczności, a szczególnie tej najmłodszej. Mamy nadzieje, że już niebawem będziemy mogli znów pokazać pasje i zainteresowania naszych uczniów. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani vice-dyrektor Małgorzata Kukuła-Jasińska, a opiekunami grup pan Rafał Warzecha (waveboard) i pan Marek Potempa (taniec).


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniu 20 września odbyły się zajęcia warsztatowe "Profilaktyka Poprzez Wartości : Wolność i Godność – wybieram - Nie Biorę" z uczniami klasy IIIcT.

Więcej o warsztatach

Spotkanie prowadzone metodami aktywizującymi przy wykonaniu prezentacji multimedialnej obejmowało zagadnienia :
- problematyki asertywności i agresji;
- treningu interpersonalnego, czyli jak prawidłowo komunikować się z innymi ludźmi;
- społecznych, genetycznych i psychologicznych mechanizmów uzależnień od alkoholu, narkotyków,
   dopalaczy.

Uczniowie chętnie angażowali się w prowadzone przez pracowników MONAR-U zajęcia Pana Łukasza Obrzuta i Pana Wojciecha Jojczyka a tym samym efektywnie i aktywnie spędzili czas warsztatowy.

FotorelacjaAnkieta


Spotkanie z Monarem

W dniu 19 września gościliśmy pracowników Stowarzyszenia MONAR z Nowego Sącza zaproszonych przez Zespół Do Spraw Promocji Zdrowia – Dorotę Zimowską i Bogusława Matałę.

Więcej o sesji

Panowie Łukasz Obrzut i Wojciech Jojczyk przedstawili problemy związane z zagrożeniem, wpływem narkotyków, papierosów na zdrowie i życie młodego człowieka. W swoim wystąpieniu odnieśli się do nieodwracalnych skutków używania dopalaczy i środków psychoaktywnych. Podzielili się doświadczeniem z pracy z klientami poradni, bieżącymi problemami psychologicznymi.

Młodzież naszej szkoły dowiedziała się o wartościach, które pomagają w życiu codziennym. Myśl przewodnia spotkania: "Człowiek służy wartościom – realizując je, wartości służą człowiekowi – ocalając go" utrwaliła w słuchaczach potrzebę dążenia do codzienności wolnej od narkotyków, dopalaczy, nikotyny, alkoholu.

Fotorelacja


77 rocznica agresji ZSRR na Polskę

17 września odbyły się uroczystości z okazji 77 rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Po mszy św. odprawionej w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP, władze samorządowe oraz poczty sztandarowe szkół powiatowych i innych organizacji udały się pod Krzyż Katyński, gdzie złożono wiązanki kwiatów.
Fotorelacja

Sesja historyczna

W dniu 15 września grupa uczniów z klasy Ia Technikum pod opieką Krzysztofa Jędrzejczyka wzięła udział w sesji historycznej "Po pierwszym września – siedemnasty", zorganizowanej przez Zespół Szkół Nr 1.

Więcej o sesji

Doktor Dariusz Gorajczyk, pracownik krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w swoim wystąpieniu przedstawił okoliczności sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku i jej dalsze konsekwencje. Uzupełnieniem wykładu był film dokumentalny poświęcony tym wydarzeniom. Sesji towarzyszyła wystawa fotograficzna zatytułowana "Polacy na Syberii" która dokumentowała tragiczne losy Polaków wywiezionych po 1939 roku w głąb Związku Radzieckiego.

W spotkaniu z dużą grupą młodzieży zarówno Zespołu Szkół Nr 1 jak i innych zaproszonych szkół wzięli również udział przedstawiciele Gorlickiego Koła Sybiraków a jego prezes Pan Zbigniew Lewczykowski w bardzo emocjonalnych słowach skierowanych do młodzieży zwrócił się z prośbą o kultywowanie pamięci o tych wszystkich, którzy cierpieli dla Polski i za Polskę. Pamięć i tradycja są ważnym spoiwem tożsamości narodowej, która pozwoliła przetrwać naszemu narodowi dziejowe kataklizmy w przeszłości i pozwoli obronić się przed zagrożeniami współczesnymi. Dzień 17 września został ustanowiony przez Sejm RP Dniem Sybiraka.


W ZST SIĘ DZIEJE

ZST to szkoła wielu projektów skierowanych zarówno do samych uczniów ale także do dzieci i młodzieży z powiatu gorlickiego i powiatów sąsiadujących. Jak co roku ta oferta jest bardzo atrakcyjna i różnorodna, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej


"Matematyczne Pendolino"


Projekt zatytułowany "MATEMATYCZNE PENDOLINO", przygotowany przez nauczycieli matematyki Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach otrzymał dofinansowanie w III edycji programu grantowego "mPotęga". Projekt dofinansowuje Fundacja mBanku. Nadesłano 880 wniosków, Kapituła oceniająca wnioski o dofinansowanie wybrała 210 projektów. Koordynatorem projektu w Zespole Szkół Technicznych jest Beata Kosiba-Hućko.
Więcej


WF Z KLASĄ

   
Podczas wakacji dotarły do nas dyplomy poświadczające udział nauczycieli oraz szkoły w III edycji programu WF z Klasą. Wszystkie działania w programie były dokumentowane na specjalnym blogu. Każde z nich było bardzo wysoko ocenione przez moderatorów projektu. Świadectwem takich bardzo dobrych ocen było wyróżnienie naszych niektórych działań na stronie głównej całego blogu projektu ("Innowacyjny WF dla dziewczyn") oraz na stronie głównej CEO ("Wspinaczka bez gór"). Oprócz zaliczenia całego projektu otrzymaliśmy (zresztą, jako jedyni w województwie małopolskim) dodatkowe odznaczenie świadczące o spełnieniu dodatkowych wymogów formalnych by otrzymać odznakę "Innowacyjny WF"
Pełne podsumowanie działań"Innowacyjny WF dla dziewczyn" "Wspinaczka bez gór"


Z cyklu Maturzyści w Szok-u


Tradycyjnie już Szkolny Ośrodek Kariery organizuje wyjazd dla maturzystów, ale i nie tylko, na Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2016. W tym roku w dniach od 26 do 27 września będziecie mogli być w centrum największych wydarzeń informacyjnych związanych ze studiowaniem, a także egzaminem maturalnym. Nie przegap tej okazji i już dzisiaj zgłoś swój udział.
Więcej


Kiermasz podręczników

W dniach od 5 do 9 września na długich przerwach odbywał się w szkole kiermasz podręczników zorganizowany przez szkolną bibliotekę i Samorząd Szkolny.
Kilka zdjęć


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września przed budynkiem szkoły p. Dyrektor Renata Stępień powitała po wakacajch uczniów i nauczycieli. Tym samym oficjalnie rozpoczęty został nowy rok szkolny.
Więcej i fotorelacjaRelacja filmowa na RTVG


NIE BĄDŹ PIRATEM - Legalna Kultura___

Od 1 września dobra muzyka, książki, filmy, gry i wirtualne spacery po muzeach świata będą w zasięgu twojej ręki, czyli łącznie ponad 1000 utworów, po które możesz sięgnąć kiedy i gdzie chcesz - w domu i poza nim, w tym również w ZST. Już dziś odszukaj na naszych szkolnych korytarzach plakatów na których znajdą się linki lub kody QR za pomocą których w prosty sposób będziesz mógł pobrać na telefon lub inne urządzenie mobile wybrane utwory. Szereg zasobów dostępnych jest również na stronie www.kulturanawidoku.pl


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW LUB MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ MATERIAŁY ĆWICZENIOWE, OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GORLICACH
UWAGA: zmiana podręcznika do j. niemieckiego do klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej