ROK SZKOLNY 2015/2016
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW LUB MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ MATERIAŁY ĆWICZENIOWE, OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GORLICACH


Echo z pożegnania klasy III ZSZ___

W tym roku podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/2016 pożegnaliśmy się również z uczniami klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Po trzech latach pracy i nauki przyszedł czas na krótki odpoczynek ale także czas na kolejne właściwe wybory edukacyjno-zawodowe. Mamy nadzieje, że z większością absolwentów nie żegnamy się na długo, bowiem od 1 września jako słuchacze rozpoczną naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy samych prostych dróg w życiu.


"NAJWSPANIALSZYM BAGAŻEM, KTÓRY MOŻNA PRZYWIEŹĆ Z WAKACJI JEST TEN, PEŁEN NIEZWYKŁYCH WSPOMNIEŃ…"

24 czerwca roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyła się uroczysta akademia podsumowująca pracę nauczycieli i uczniów Technikum, szkoły Zawodowej, słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego. Pani Dyrektor mgr Renata Stępień wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, certyfikaty. Uroczystość uświetniła część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy IAT i IIIAT pod opieką Doroty Zimowskiej, Bogusława Kiełtyki, Bogusława Matały, a po niej spotkania uczniów z wychowawcami.
WSZYSCY UDAJEMY SIĘ NA ZASŁUŻONY WYPOCZYNEK. UŚMIECHNIĘCI, WYPOCZĘCI I PEŁNI NOWEJ ENERGII WRACAMY WE WRZEŚNIU :-))))
Fotorelacja


WF z Klasą___

Wraz z końcem roku konczymy działania związane z udziałem naszej szkoły w programie WF z Klasą. Udało nam się bardzo sprawnie zrealizować wszystkie wymagane zadania w programie. Teraz czekamy już tylko na wręczenie certyfikatów. Szczegółowy opis działalności jest na szkolnym blogu WF-u z Klasą. Trzeba dodać że działania nasze zostały wysoko ocenione co znalazło oddźwięk w zaprezentowaniu części z nich na głownych stronach programu.
Na stronie głównej programu WF z Klasą Na stronie głównej blogu programu WF z Klasą


Piknik jakich mało___

W niedzielne popołudnie 19 czerwca na naszym szkolnym boisku zrobiło się bardzo gwarno i wesoło, a to za sprawą odbywającego się wyjątkowego festynu rodzinnego. Dlaczego wyjątkowego? Ponieważ był to piknik rodzicielstwa zastępczego, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach i było to wspólne świętowanie dzieci z pieczy zastępczej i rodzinnych domów dziecka z powiatu gorlickiego oraz ich opiekunów. Tegoroczny piknik organizatorzy postanowili przeprowadzić na terenie ZST, co poniekąd sprawiło że częściowo włączyliśmy się w organizację tej rodzinnej zabawy.
FotorelacjaWięcej informacji


Rajd im. Jana Pawła II ___

W dniu 9 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVIII Powiatowym Rajdzie im. Jana Pawła II.
Więcej i fotorelacjaRelacja na halogorlice.info


Aktywni edukacyjnie ___

8 czerwca po raz VI został zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Małopolski Dzień Uczenia się. Jego celem jest propagowanie korzyści wynikających z rozwoju osobistego i zawodowego niezależnie od wieku. Hasło tegorocznej edycji wydarzenia brzmiało: #InternetowaAkademiaUmiejętności. W tym dniu wiele instytucji i firm z całej Małopolski organizowało wiele wydarzeń. Oferta ta stanowiła propozycję różnych form kształcenia: gier, warsztatów, szkoleń, seminariów, wykładów, usług doradczych, spotkań z ciekawymi ludźmi i innych służących rozwojowi osobistemu.
Więcej i fotorelacja


Projekt "MYŚLĄC...TANIEC"___

Projekt Myśląc…Taniec to skumulowany proces edukacji tanecznej w Gorlicach, skierowany do aktywnej młodzieży. W ramach projektu uczestnicy będą brać udział w zajęciach praktycznych z zakresu różnych technik tańca prowadzonych przez wykwalifikowanych pedagogów i wykładach na temat historii i teorii tańca. Będą także mieli okazję obejrzeć trzy spektakle teatru tańca na żywo. Projekt zakończony będzie prezentacją przygotowanego z młodzieżą pokazu finałowego. Projekt trwa od 8 sierpnia 2016 do 15 listopada 2016 i jest bezpłatny.


IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości

Dnia 3 czerwca w Zespole Szkół Nr 1 im. I. Łukaszewicza odbył się "IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości". W finale Konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań z zakresu przedmiotu - Podstawy Przedsiębiorczości w szkole ponadgimnazjalnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Technikum: Rafał Królczyk - kl. IIAT, Robert Zagórski - kl. IIBT, Przemysław Żarnowski - kl. IIBT, Jan Fejklowicz - kl. IICT. Serdecznie gratulujemy w/w uczniom za dość dobre wyniki w Konkursie.
Fotorelacja


Konkurs Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza

W dniu 31 maja w Krakowie odbył się finał XII edycji Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza, zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż. Zwycięzcą Konkursu został Grzegorz Brach uczeń klasy II c T, a II miejsce zajął Aleksander Gryboś z klasy I b T .
W I etapie Konkursu brali udział uczniowie z całej małopolski. Na uwagę zasługuje fakt iż do finałowej 15 zakwalifikowało się aż sześciu uczniów naszej Szkoły (oprócz Grzegorza Bracha i Aleksandra Grybosia w finale konkursu uczestniczyli również Wojciech Szura i Patryk Świstowski z klasy I b T, a także Krzysztof Marszał i Bogusław Rząca z klasy II c T). Wszystkim uczniom reprezentującym szkołę, gratulujemy. Uczniów do Konkursu przygotowywał nauczyciel mgr Andrzej Kopcza.
Fotorelacja


DZIEŃ SPORTU - LOKALNA AKCJA SPORTOWA

31 maja zorganizowaliśmy DZIEŃ SPORTU, tym razem również z udziałem dzieci ze szkoły w Stróżówce. Podczas tegorocznego Dnia Sportu było aż 12 konkurencji indywidualnych, w tym jedna w parach. Najaktywniejszą klasą była klasa I a T, a najaktywniejszym uczniem był Patryk Wielopolski z klasy I b ZSZ.
Szczegółowy opisRanking najaktywniejszych klas i wyniki (3 najlepsze miejsca)Fotorelacja


Start do kariery

"Nie to, co osiągasz, ale to, co przezwyciężasz,
definiuje Twoją karierę"
- Carlton Fisk
Uczniowie klasy III C i B T wzięli udział w zajęciach, podczas których uzyskali praktyczną wiedzę dotyczącą zasad rządzących rynkiem pracy, rozwoju osobistego oraz planowania kariery zawodowej. Młodzież stanęła twarzą w twarz z ekspertem ds. rynku pracy- rekruterem i zarazem trenerem z firmy Gumtree panią Agnieszką Szefer, która przekazała wiele cennych rad z zakresu pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów rekrutacyjnych, networkingu, podstaw zakładania działalności gospodarczej, odkrywali tajniki autoprezentacji oraz idei lifelong learning (Uczenie się przez całe życie) itp.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach III edycji programu Start do Kariery, ogólnopolskiej kampanii społecznej realizowanej przez GUMTREE POLSKA.
Fotorelacja


Konkurs dla młodych informatyków___

24 maja w budynku Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu odbyła się piętnasta edycja konkursu dla młodych informatyków. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół ponadgimazjalnych z małopolski. Nasza szkoła reprezentowana była przez Mateusza Pęczka (klasa 3bT) i Konrada Nabożnego (klasa 2bt), których opiekunem był Robert Chrząszcz. Konkurs dotyczył algorytmiki oraz programowania w języku C++. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z rozdaniem dyplomów dla laureatów odbyło się w dniu 1 czerwca.


Tajemnice E-binesu

23 maja uczniowie klasy 2bT (grupa informatyków) wzięli udział w warsztatach pt. "E-biznes (prowadzenie i budowa sklepu internetowego)" organizowanych przez Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawami budowy, obsługi i promocji sklepu internetowego oraz poznać dostępne w tej dziedzinie oprogramowanie zarówno to darmowe jak i płatne. Opiekunami podczas warsztatów byli Jerzy Bubak i Robert Chrząszcz.
Fotorelacja


Spotkanie formacyjne SKC 2016___

20 maja odbyło się w gorlickiej bazylice pw. Narodzenia NMP Wiosenne Spotkanie Opiekunów i Wolontariuszy SKC. Spotkanie zaczęło się uroczystą Mszą Św.następnie cała społeczność SKC wzięła udział w spotkaniu formacyjno-szkoleniowym. Każde Koło Caritas, które wzięło udział w spotkaniu otrzymało pamiątkowy dyplom.


Turniej Międzyszkolny "Angielski Wyścig"___

W dniu 20 maja w naszej szkole odbył się Turniej Międzyszkolny "Angielski Wyścig". W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Gorlice. W tegorocznym Turnieju brały udział Szkoły Podstawowe z Gładyszowa (laureaci Pucharu z zeszłego roku), Staszkówki, Łosia i Uścia Gorlickiego oraz Gimnazja z Uścia Gorlickiego, Lipinek, MZS nr z Gorlic oraz z Gimnazjum nr 1 z Biecza.
FotorelacjaWięcej informacji


Szkoła dobrych praktyk___

W dniu 19 maja w Warszawie podczas uroczystej gali dyrektor szkoły Renata Stępień wraz pracodawcą panem Konradem Mosoniem odebrali z rąk pani Teresy Kazimierskiej – p.o. dyrektora KOWEZiU, statuetkę wraz z okolicznościowym dyplomem. W pierwszej części tego uroczystego spotkania laureaci z 5 obszarów branżowych prezentowali swoje dobre praktyki współpracy. Prezentację ZST pt. Szkoła i pracodawca- jeden kierunek edukacji, przedstawili wspólnie: panie Renata Stępień i Małgorzata Kukuła-Jasińska oraz pan Konrad Mosoń.
Więcej i fotorelacja


"Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece szkolnej"___

IWO WALECKI uczeń klasy II b T WYRÓŻNIONY w konkursie "Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece szkolnej" za pracę pt. "Zakapturzone alter ego".
Oprócz wyróżnionego ucznia w naszej szkole w konkursie wzięli jeszcze udział uczniowie klasy II b T tj. Sebastian Zborowski, Gabriel Madej i Przemysław Żarnowski.
Więcej i fotorelacja


"Od liczby do obrazu"___

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprezentowała obecnie unikatową wystawę grafiki algorytmicznej autorstwa Lecha Nowickiego pod nazwą "Od liczby do obrazu". Wystawę zwiedzili uczniowie naszej szkoły – elektrycy z klasy IICT pod opieką mgr Bożeny Szpili oraz grupa informatyków z klasy IIBT pod opieką mgr Beaty Kosiby – Hućko.
Więcej i fotorelacja


O uzależnieniach___

13 maja odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Panem Maciejem Bedryło - studentem medycyny Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Zgromadzona młodzież z klasy IIbTZ i III ZSZ mogła poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowotnych skutków używania substancji uzależniających takich jak narkotyki, alkohol, składniki dymu tytoniowego czy dopalacze . Uczniowie dzięki zastosowaniu aktywizujących metod prowadzenia zajęć, ciekawej prezentacji, filmom, przykładom z życia i dyskusji zdobyta wiedza zapewne pozostanie na długo w pamięci uczestników tego spotkania.
Fotorelacja


Sesja prozdrowotna___

"O życiu decydują chwile…" – pod takim hasłem 11 maja w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyła się czternasta sesja prozdrowotna zorganizowana przez Dorotę Zimowską i Bogusława Matałę. W spotkaniu wzięła udział młodzież ponadgimnazjalna ZST oraz nauczyciele i młodzież dziesięciu gimnazjów powiatu gorlickiego.
Więcej i fotorelacja


Matura 2016___

Kasztany zakwitły, to znak, że nadszedł czas matury. 4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne. Wszystkim naszym maturzystom życzymy powodzenia!


"Nad własną drogą się zastanów..."___

Programem artystycznym pod tym hasłem pożegnaliśmy 29 kwietnia naszych maturzystów. Tradycyjnie już pani dyrektor mgr Renata Stępień pogratulowała najlepszym uczniom oraz ich rodzicom uzyskanych wysokich wyników, wręczając okolicznościowe dyplomy i nagrody. Docenieni zostali również absolwenci wyróżniający się w pracy na rzecz szkoły i klasy. Młodsi uczniowie pożegnali czwartoklasistów życzeniami płynącymi z głębi serca, aby omijały ich troski, smutki i zwątpienia, a zawsze towarzyszyły radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja. Program słowno – muzyczny Nad własną drogą się zastanów... przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką Jolanty Probulskiej, Bożeny Szpili i Zdzisława Szpakowskiego.
Fotorelacja


V edycja Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego im. Wincentego Pola ___

DWA "ZŁOTE PIÓRA WINCENTEGO POLA" dla Eweliny Wszołek i Iwa Waleckiego w V edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego im. Wincentego Pola "Pieśń o ziemi naszej – Ziemi Gorlickiej". Zdjęcia i więcej informacjiRelacja na www.powiatgorlicki.pl


XIII Dzień Przedsiębiorczości___

W tegorocznej, trzynastej edycji "Dnia przedsiębiorczości", która odbyła się w dniu 20 kwietnia wzięło udział trzynaście naszych uczennic z klasy IIbT. W ramach realizacji programu dziewczyny uczestniczyły w kilkugodzinnych praktykach w wybranych przez siebie zakładach pracy, firmach, instytucjach, gdzie mogły zweryfikować swoje wyobrażenie o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.
FotorelacjaWięcej informacji


Wręczenie certyfikatów Wirtualnej Akademii CISCO___

W czwartek 21 kwietnia już piąty rok z rzędu w naszej szkole odbyło się wręczenie certyfikatów znanej firmy informatycznej CISCO w ramach kursu IT Essentials: PC Hardware and Software. Uroczystego wręczenia 16 uczniom klasy 2bT (grupa informatyków) dokonała dyrektor szkoły Renata Stępień. Zdobycie certyfikatu z zakresu sprzętu i oprogramowania komputerów PC było poprzedzone około 6 miesięcznym przygotowaniem gdzie uczniowie zapoznawali się z materiałami szkoleniowymi zgromadzonymi w 12 modułach zdając w każdym module egzamin cząstkowy. Na koniec po zapoznaniu się ze wszystkimi modułami uczniowie musieli zmierzyć się z egzaminem finałowym. Egzamin finałowy oraz cały kurs przeprowadził i nadzorował instruktor Wirtualnej Akademii CISCO Robert Chrząszcz.
Fotorelacja


Jak osiągnąć sukces?___

W ramach projektu "Rozwijamy Skrzydła Polski Lokalnej" realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką w ramach Kongresu Obywatelskiego, uczniowie klasy II ZSZ i II cT wzięli udział w warsztatach "Jak osiągnąć sukces?". ZST Gorlice uczestniczy w projekcie pilotażowym jako jedna z 50 szkół w kraju.
FotorelacjaWięcej informacji


Stypendia za I półrocze 2015/16___

W środę 20 kwietnia w obecności pani wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Moniki Przybyło oraz wicestarosty Pana Jerzego Nalepki wręczone zostały stypendia za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/16. Stypendia dostali: Małgorzata Stabach z klasy II bT, Klaudia Wilczkiewicz z klasy III cT, Krzysztof Pawełczak i Daniel Tulicki z klasy IV bT oraz Piotr Wójcik z klasy III ZSZ.
Fotorelacja


XV POWIATOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY___

Środa 20 kwietnia była w naszej szkole pod znakiem wielu zmagań w XV już Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym. O tytuł najlepszej drużyny w powiecie walczyło 7 zespołów. W konkursie zmagali się uczniowie szkół: I LO Gorlice, ZSZ Biecz (2 drużyny), ZSE Gorlice (2 drużyny), oraz oczywiście nasze 2 drużyny - ZST Gorlice. Wygrała jedna z drużyn ZSE w Gorlicach drugie i 4 miejsce przypadło naszym drużynom, a miejsce trzecie zajęła druga drużyna ZSE w Gorlicach.
Fotorelacja


Biegi przełajowe___

19 kwietnia reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych. Uczeń Kamil Wojna z klasy II c T zajął na nich 4 miejsce.
Fotorelacja


Ponadregionalny Konkurs Fryzjerski w Trzcianie___

13 kwietnia odbył się Trzeci Ponadregionalny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich w Trzcianie. Tematem konkursu była : "Nowoczesna wizja fryzury kobiecej". W tym roku Sławomir Pabis uplasował się na drugim miejscu, a Weronika Rutana na miejscu czwartym.
Więcej i fotorelacja


Turniej Wiedzy Pożarniczej___

12 kwietnia odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W w kategorii szkoły ponadgimnazjalne uczeń Paweł Turek z klasy III ZSZ zajął III miejsce.
Więcej informacji i zdjęcia na zosprp.gorlice.pl


Dzisiaj szkoła, jutro praca ___

Kilkanaście firm i instytucji wzięło udział w XIII już edycji Targów Pracy i Edukacji organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gorlicach, przy współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego i OHP. Targi adresowane były do wszystkich osób poszukujących zatrudnienia, a także do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi zawodowej. Zatem tegoroczni maturzyści wzięli czynny udział w tej formie aktywizacji zawodowej i mieli okazję zapoznać się z ofertami pracy oraz spotkać się z przedstawicielami instytucji, które odpowiedzialne są za rynek pracy w naszym regionie. Była to także doskonała okazja do bezpośrednich kontaktów, poznania wzajemnych oczekiwań w relacji pracownik-pracodwca. W dniu targów uczniowie naszej szkoły mogli wyszukać oferty pracy krótkoterminowej, dorywczej i stałej, mogli zaplanować swoją przyszłość edukacyjną i wyszukać kursy i szkolenia umożliwiające zmianę lub podwyższenie kwalifikacji zawodowych oraz poznać instrumenty rynku pracy, które wspierają absolwenta na rynku pracy. W obszarze edukacji prezentowały się także uczelnie wyższe, szkoły policealne, nie zabrakło również naszej szkoły i naszej oferty edukacyjnej dla dorosłych w ramach III Liceum Ogólnokształcącego do Dorosłych.
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków, a także uzyskać świadectwo dojrzałości. Ukończenie Liceum daje szansę na zdobycie lepszej pracy i otwiera drogę do dalszego kształcenia.
Kilka zdjęć


II Podkarpacka Uniwersjada Bezpieczeństwa KBW WSIiZ___

5 kwietnia 48 osób z klasy IV a T, II c T, II b T oraz I a T wzięło udział w II Podkarpackiej Uniwersjadzie Bezpieczeństwa KBW WSIiZ w kampusie w Kielnarowej. Impreza była zaplanowana jako druga z cyklu corocznych uniwersjad. W trakcie Uniwersjady nasza młodzież brała udział w konkursie strzeleckim, turnieju drużynowym w Paintball, w biegu z bronią połączonym ze strzelaniem oraz w konkurencji rozkładania broni.
Fotorelacja


Próbna matura___

Pod koniec marca w ramach udziału szkoły w programie Próbna matura z matematyki z projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA w klasach maturalnych zostały przeprowadzone próbne testy maturalne.
Udział w projekcie dał możliwość korzystania z bezpłatnych testów, otrzymywania raportów, obserwacji osiągnięć uczniów w swojej szkole, uczniów klas z całego województwa i Polski. Celem testu było pokazanie formuły czekającego uczniów testu - rodzaju zadań, poziomu trudności, sposobów rozwiazywania.


Przed Wielkanocą___

W środę - ostatni dzień przed przerwą świąteczną - w szczególny czas zbliżającej się Wielkanocy wprowadził nas montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy IIbT.
Po wysłuchaniu audycji cała społeczność szkolna udała się do Gorlickiego Centrum Kultury, gdzie na scenie teatralnej uczniowie Zarysu Szkolnego Teatru pod opieką Renaty Podobińskiej przedstawili spektakl "Król Wschodzącego Słońca”.
Więcej i fotorelacja


Dzień Otwarty Szkoły___

Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy, prezentując nasza ofertę edukacyjną gimnazjalistom. Licznie przybyła młodzież mogła zapoznać się nie tylko z kierunkami kształcenia w naszej szkole, wyposażeniem pracowni, ale również porozmawiać z nauczycielami i starszymi kolegami oraz skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych dla nich.
Więcej i fotorelacja


Olimpiada Techniki Samochodowej___

W dniu 19 marca po raz piąty, uczniowie technikum pojazdów samochodowych pod opieką p. Wiesława Steca wzięli udział w XVII Olimpiadzie Techniki Samochodowej, która odbyła się w Warszawie w Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.
Więcej i fotorelacja


Twój Celny Wybór -ZST na Festiwalu Zawodów w Małopolsce___

W dniach 17-19 marca odbyły się IV Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów 2016 w Krakowie. Nasza szkoła już po raz kolejny brała udział w tej prestiżowej imprezie, promując zawody, w których kształci, wystawiając się w dwóch branżach: w branży informatyczno-elektronicznej z zawodem technik elektryk i technik informatyk oraz w branży usługowej z zawodem technik usług fryzjerskich.
Więcej i fotorelacja


Gorlicki Festiwal Przedsiębiorczości___

W dniach 14-15 marca w godzinach 9:00-17:00 w budynku Gorlickiego Centrum Kultury odbył się Gorlicki Festiwal Przedsiębiorczości, w ramach którego zorganizowano prelekcje, wykłady i warsztaty z zakresu szeroko pojętej przedsiębiorczości, umiejętności miękkich i inteligencji biznesowej. Organizatorami i jednocześnie prowadzącymi byli trenerzy i wykładowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Więcej


KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ___

W dniu 15 marca br. w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną wraz z wręczeniem dyplomów i nagród jego laureatom. Prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych dostały w tym roku tylko wyróznienaia. Naszą szkołę reprezentowały:Ewelina Mroczka, Izabela Kamińska oraz Małgorzata Stabach wszystkie z klasy II b T.
Fotorelacja


"Energetyczny" Sukces !___

W dniu 10 marca roku uczniowie naszej szkoły: Brach Grzegorz i Marszał Krzysztof z oddziału IIcTZ - zawód technik elektryk, brali udział w Finale II Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Uczeń Marszał Krzysztof został Finalistą tej olimpiady zajmując IV miejsce.
Więcej i fotorelacja


Sursum Corda___

Po raz kolejny raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji organizowanej przez stowarzyszenie Sursum Corda. Sylwia Stępień, Małgorzata Wal, Izabela Kamińska, Ewelina Mroczka, Małgorzata Stabach rozprowadziły pięćdziesiąt kartek świątecznych na terenie naszej szkoły. Pieniądze ze sprzedaży zastały zainwestowane w niesienie pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym, podopiecznym programu na Ratunek. Dziękujemy wszystkim za przystąpienie do akcji i zapraszamy do kolejnych.
Zdjęcia


Na Jasną Górę___

7 marca juz tradycyjnie maturzyści udali się na Jasną Górę w Częstochowie, by tam modlić się o powodzenie na maturze.
Fotorelacja


"Jasny Promyk Słońca"___

Dnia 26 lutego do naszej szkoły zgłosiła się przedstawicielka Stowarzyszenia "Jasny Promyk Słońca" z prośbą o finansowe wsparcie rehabilitacji dzieci z przewlekłymi chorobami. Uczniowie naszej szkoły w miarę możliwości przyłączyli się do apelu pomocy potrzebującym. Największą aktywnością wykazała się klasa I b T w zawodzie technik informatyk i technik elektryk. Za zaangażowanie i zakup cegiełek uczniowie otrzymali podziękowanie od Stowarzyszenia "Jasny Promyk Słońca". Udział naszej młodzieży w tego typu akcjach świadczy o ich wrażliwości i dobrowolnej chęci niesienia pomocy potrzebującym.


Pomagamy muzyką___

23 lutego, we wtorek, reprezentacja maturzystów z naszej szkoły wzięła udział w charytatywnym koncercie na rzecz potrzebujących mieszkańców Ukrainy.
Więcej


Spotkanie z pielęgniarką___

W dniu 18 lutego odbyło się spotkanie klas Ia ZSZ, I b ZSZ i klasy Ia T z pielęgniarką szkolną p. Beatą Kołakowską z tematem przewodnim- "Współczesne choroby społeczne i cywilizacyjne - objawy i profilaktyka." Celem spotkania było uświadomienie młodzieży o konieczności dbania o własne zdrowie i kondycję fizyczną, dostarczenie wiedzy o podstawowych badaniach profilaktycznych, które należy wykonywać, aby odpowiednio wcześnie wykryć ewentualne choroby i zapobiegać im oraz zdobycie wiedzy na temat dróg zrażenia, objawów i profilaktyki wybranych chorób człowieka. Spotkanie zorganizował zespół ds. promocji zdrowia.
Fotorelacja


Wystawa pt. "Impresjonizm – Rewolucja w Sztuce"___

17 lutego w naszej szkole odbyła się jednodniowa wystawa pt. "Impresjonizm – Rewolucja w Sztuce", której towarzyszyły multimedialne wykłady poświęcone różnym aspektom powstania, rozwoju i ciągłej popularności tego kierunku w sztuce.
Więcej i fotorelacja


Skok wzwyż w Lipinkach___

Bardzo dobry występ naszej trzyosobowej ekipy w VI OTWARTYCH MISTRZOSTWACH LIPINEK W SKOKU WZWYŻ. Wszyscy nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Reprezentowali nas: Małgorzata Śliwa z klasy IIIcT, Łukasz Augustyn z klasy IIIaT oraz Dawid Klara z klasy IaT. Gratulujemy!
Fotorelacja


Konkurs teatralny im. św. Jana Pawła II___

16 lutego w Gorlickim Centrum Kultury młodzież szkolnej grupy teatralnej, w składzie: Iza Kamińska, Gabrysia Sikora, Weronika Słowik, Ewelina Wszołek, Sebastian Połeć, Iwo Walecki, Norbert Kasprzyk, Sebastian Zborowski przedstawili spektakl o walce Dobra ze Złem na podstawie scenariusza Adama Piekarzewskiego "Król Wschodzącego Słońca".
Więcej i fotorelacjaRelacja na RTVG.pl


WALENTYNKI___

"Miłość niejedno ma imię" pod takim hasłem 12 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie walentynkowe przygotowane przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski. Młodzież z klasy IV b T zaprezentowała program artystyczny okraszony utworami muzycznymi o miłości. Tekst scenariusza podkreślił znaczenie "miłości" w życiu człowieka, a poezja ukazała jej bogactwo. "Rozdawaj miłość pełnymi rękoma! Miłość jest jedynym skarbem …" taka oto rada dla wszystkich przekazana na koniec spotkania.Fotorelacja

Wizyta w teatrze w Rzeszowie - "Balladyna"___

W lutowy czwartek 44 uczniów klas IaT, IIbT, IIIaT, IVaT, IVbT, IaZSZ i IbZSZ wraz z opiekunkami Lucyną Dumą, Ewą Przesławska i Renatą Rybczyk obejrzeli w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie sztukę "Balladyna" w . reż. Radosława Rychcika.
Więcej i fotorelacja


Turniej - "Angielski wyścig"___

W dniu 9 lutego odbyły się mecze ćwierćfinałowe turnieju "Angielski wyścig". Po zaciekłej walce do półfinału zakwalifikowały się klasy: I a T mech z wynikiem 64%, II b T inf (aktualny posiadacz pucharu) z wynikiem 86%, III b T mech/inf z wynikiem 80% oraz II a T mech z wynikiem 60%. Mecze półfinałowe i finałowe będą rozegrane na początku czerwca. Mamy nadzieję, że pozostały czas, drużyny przeznaczą na doszlifowanie znajomości słówek :-)
Fotorelacja


Dzień otwarty w WSIZ w Rzeszowie___

9 lutego 17 osób z klasy IV b T, 2 b T oraz III a T pod opieką nauczyciela wybrała się do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zorganizowany tam Dzień Otwarty uczelni. Młodzież uczestniczyła w dwóch wybranych warsztatach: "Spotkanie z Chinami-lekcja języka chińskiego" poprowadzonym przez mgr Quinghua Zhang-Żyradzką oraz "Czy nadaję się na przedsiębiorcę" poprowadzonym przez dr Martę Czyżewską. Dodatkowo uczestnikom wyjazdu udało się m.in. obejrzeć pokaz dronów i robotów, postrzelać na strzelnicy multimedialnej.
Fotorelacja


Z cyklu Maturzyści w szok-u
"Jak zostać studentem" - Twój mobilny przewodnik

Drogi Maturzysto już dziś w jednym "pakiecie informacyjnym" znajdziesz wszystko co chciałbyś wiedzieć o kierunkach studiów, uczelniach i rekrutacji. To wszystko możesz znaleźć w Mobilnym Informatorze dla Maturzystów 2016. Nie marnuj czasu i skorzystaj z tej opcji pozyskiwania wiedzy. Całość uzupełniona jest o zestaw ciekawych artykułów poradniczych podzielony na trzy działy: "Zdać maturę", "Wybrać studia" i "Przeżyć pierwszy rok".


Spotkanie z przedstawicielem KPP w Gorlicach___

W dniu 2 lutego Zespół ds. Promocji Zdrowia zorganizował spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Pan st. asp. Grzegorz Szczepanek przybliżył problem dopalaczy i narkotyków - ich wpływu na życie i zdrowie nastolatka. Przedstawił sytuację związaną z przestępczością, skutkami używania i nadużywania narkotyków w powiecie gorlickim.
Fotorelacja


Kolejny Certyfikat dla naszej Szkoły -"Zadowolony Konsument"

Certyfikat "Zadowolony Konsument" to kolejny, ważny dla naszej szkoły, certyfikat świadczący o spełnianiu wysokich standardów z najwyższą jakością oferowanych usług edukacyjnych, który otrzymaliśmy na podstawie pozytywnych opinii naszych absolwentów, uczniów oraz rodziców.
Jakie są zasady otrzymania certyfikatu
"Zadowolony konsument" to portal i aplikacja mobilna, która kreuje nowy wymiar prestiżu firmy opartego na zaufaniu klientów. Certyfikat to symbol jakości, uznania i zaufania, wyraz polecenia potencjalnym odbiorcom, poświadczenie marki najwyższej jakości. To klienci polecają firmę – w naszym przypadku zgłoszenia dokonali uczniowie, co potwierdza wiarygodność wyróżnienia. Po weryfikacji i pozytywnych opiniach zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem i dołączyliśmy do grona najlepszych. Nie można sobie wyobrazić lepszej nagrody, niż uznanie naszych uczniów za wysoką jakość naszej edukacji i pracy. Jesteśmy z tego wyróżnienia bardzo dumni i dziękujemy.
Certyfikat"Aktywne środy w naszej szkole"___

"Aktywne środy" to projekt skierowany głównie do uczniów gimnazjów, który ruszył pod koniec stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Szkoła zaprasza właśnie w środy, w godzinach od 16.30 do 18.45, do korzystania z pomieszczeń i wyposażenia sportowego. Udostępnia salę gimnastyczną, ściankę wspinaczkową, stoły do ping ponga i bilarda. Zajęcia odbywają się pod opieką szkolnych instruktorów. Warunkiem skorzystania z oferty sportowej ZST w Gorlicach jest posiadanie karnetu, który można odebrać nieodpłatnie w sekretariacie szkoły.
Z A P R A S Z A M Y !


Nasi Absolwenci z tytułem Technik Absolwent Roku 2015___

12 stycznia odbyła się szkolna uroczystość rozdania nagród dla absolwentów Technikum biorących udział w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP "Technik Absolwent Roku 2015". Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich wspólnie z Oddziałami SIMP.
Więcej Fotorelacja


24 finał WOŚP

W niedzielę 10 stycznia już po raz 24 "graliśmy" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Wśród wolontariuszy z puszeczkami byli już tradycyjnie i nasi uczniowie : Mariusz Kusiak i Bartosz Szurnara.


Akademia bożonarodzeniowa___

Uczennice i uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ZSZ CRiP im. Jana Kilińskiego, przygotowali uroczystą akademię słowno-muzyczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Motywem przewodnim tegorocznego występu była podróż po zwyczajach świątecznych różnych krajów świata. Śpiewane przez całą społeczność szkolną kolędy i ciepłe słowa życzeń wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój.
Fotorelacja


Stroiki dla nauczycieli

Takie urocze stroiki przygotowały dziewczęta z Samorządu uczniowskiego w prezencie świątecznym dla nauczycieli.
Fotorelacja z lini produkcyjnej :)


Świąteczna Loteria Fantowa___

W dniu 21 grudnia, w naszej szkole, na długiej przerwie, odbyła się Świąteczna Loteria Fantowa. Zaprzyjaźniony market "Majster" dostarczył całą masę fantów, wśród których, między innymi, znajdowały się takie drobiazgi jak ołówki czy smycze do kluczy, ale również o wiele atrakcyjniejsze fanty w postaci ciekawych elektronarzędzi wielofunkcyjnych. Celem Loterii było zebranie pieniędzy na leczenie chorego Kubusia, dziecka jednego z pracowników sklepu "Majster".
Więcej


Wigilia w klasie II b T___

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożonarodzeniowymi klasa IIbT wraz z wychowawcą Panią Renatą Rybczyk podjęła się zorganizowania, w piątek 18 grudnia, Wigilii klasowej.
Fotorelacja i więcej informacji


Szopki bożonarodzeniowe___

Trójka dziewcząt z klasy IIbT (Izabela Kamińska, Ewelina Mroczka i Małgorzata Stabach) zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Gorlickiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. 17 grudnia w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Galę nagrodzonych oraz poprzedzający ją występ grupy teatralnej „Radość tworzenia” ze spektaklem "Bo rodzina jest najważniejsza", obserwowała grupa naszej młodzieży z klasy Ia T, IbT i IIbT.

Fotorelacja

II miejsce dla Weroniki Słowik i wyróżnienie dla Gabrieli Sikory
w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Jana Pawła II

15 grudnia w ZSE w Gorlicach odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Jana Pawła II. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy II bT przygotowane przez Renate Rybczyk. Weronika Słowik zaprezentowała fr. "Przed sklepem jubilera" K. Wojtyły i fr. "Przedwiośnia" S. Żeromskiego.
Więcej informacji i fotorelacja


Spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gładyszowa

11 grudnia odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gładyszowa.
W tym roku odwiedziło nas aż 21 uczestników WTZ wraz z księdzem dyrektorem Arkadiuszem Barańczukiem oraz opiekunami.
Więcej informacji i fotorelacja


Dzieci ze Stróżówki w naszej szkole___

W piątek rano (11.12) odwiedziła nas grupa dzieci z klasy drugiej szkoły podstawowej w Stróżówce. Asekuracją dzieci zajmowało się czterech chłopaków z klasy 2 technikum, bardzo dobrze przygotowanych do tej odpowiedzialnej funkcji dzięki szkoleniom przeprowadzonym na lekcjach WF i podczas zajęć pozalekcyjnych.
Więcej


Do Jasła___

9 grudnia 40 osobowa grupa młodzieży z klas IV wraz z opiekunami odwiedziła Podkarpacką Szkołę Wyższą w Jaśle. Wyjazd byl w pełni sponsorowany przez uczelnię, która w ten sposób chciała się zareklamować swoim przyszłym potencjalnym studentom.
Fotorelacja


ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS

Anioły są wśród nas. Poświęcają swój wolny czas, energię, by pomagać i wspierać innych. Takim właśnie aniołem w naszej szkole jest Sylwia Stępień uczennica klasy II b Technikum, która jest wolontariuszem aktywnie działającym w Lokalnym Centrum Wolontariatu za co została nagrodzona podczas uroczystej Gali "Anioły Wolontariatu" 2015.

Więcej


"Żyć w dobie AIDS"

Spora grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział dnia 1 grudnia w akcji pod hasłem "Żyć w dobie AIDS" dla uczniów gorlickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorlicach w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS w naszym mieście.
Szczegółowy programFotorelacja


Z cyklu Maturzyści w Szok-u
Zawody przyszłości - jaka profesja zapewni Ci dobrą pracę za kilka lat?

Nie wiesz nadal kim chcesz zostać w przyszłości? Zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów w kontekście przyszłej pracy zawodowej? Szukasz odpowiedzi na pytania: kogo najczęściej szukają pracodawcy?, jaki będzie rynek pracy w 2020 ?, jakie stanowiska będą najbardziej przyszłościowe? itp.

Sprawdź już teraz.
Warto przeczytać - Zapraszamy do małej lektury na stronie http://www.studia.net


Turniej badmintona___

30 listopada 2 reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w silnie obsadzonych Powiatowych Drużynowych Zawodach w Badmintonie, które odbyły się w Bieczu. Zawody były rozgrywane w systemie pucharowym. W tym roku jeden z naszych zespołów w składzie: Kacper i Szymon Gubała zajął wysokie 3 miejsce, a drugi w składzie: Przemysław Siwiak i Kamil Warcholik zajął 5 miejsce. Trzeba dodać że ostatnie mecze obie druzyny przegrały minimalnie w stosunku 3:2.
Fotorelacja


Konkurs recytatorski

W XXXIV Jesiennym Gorlickim Konkursie Recytatorskim Poezji Jednego Wiersza w GCK 27 listopada reprezentowały nas Weronika Rutana i Klaudia Wilczkiewicz, uczennice klasy III c T. Do zmagań konkursowych wybrały wiersze noblistki Wisławy Szymborskiej.
Więcej informacji


Z cyklu Maturzyści w Szok-u

"Wyklikaj Swoje Studia"

Ministerstwo Edukacji Narodowej pomaga uczniom gimnazjów wybrać szkołę za pośrednictwem mapy szkół zawodowych, natomiast Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z myślą o maturzystach, rodzicach i nauczycielach przygotowało nowy portal, który zawiera informacje o ofercie wszystkich uczelni w Polsce. Na portalu www.wybierzstudia.nauka.gov.pl znajdują się informacje pochodzące z oficjalnej bazy o szkolnictwie wyższym POL-on. Na portalu nie tylko znajdziecie swoje wymarzone uczelnie ale będziecie mogli również sprawdzić oceny kierunków studiów, które przeprowadza Polska Komisja Akredytacyjna, oraz oceny działalności naukowej Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych. Zatem już dziś sprawdź jak "wypada" Twoja uczelnia w różnych ocenach i co gwarantuje Ci oprócz studiowania. A dla tych, którzy jeszcze nie wybrali to dobre sprawdzone i rzetelne źródło informacji, które pomoże w wyborze uczelni i kierunku.
wybierzstudia.nauka.gov.pl/


Postaw na Przedsiębiorczość w ŚTP___

        

 Poniedziałek
"By kowalski został naszego sklepu pracownikiem"
 Wtorek
"W zagłębiu milionerów"- Dzień Przedsiębiorczości w PWSZ w Nowym Sączu
Szerzej o poniedziałku i wtorkuFotorelacja

        

Czwartek
"...do Urzędu Skarbowego w Gorlicach.."
"Blaski i cienie pracy grafika komputerowego w agencji reklamowej"
"Mądry Polak po szkodzie- porozmawiajmy o ubezpieczeniach"
 Piątek
"CZARNY BIZNES" czyli Szkolne Rozgrywki Gry Planszowej
Szerzej o czwartku i piątkuFotorelacja czwartek i piątek


Do Krakowa___

W listopadowy piątek (13.11) odbyła się wycieczka edukacyjno- integracyjna do Krakowa zorganizowana przez p. Lucynę Dumę i p. Renatę Rybczyk. Uczniowie klas IaT, IbT, IIbT, IIIaT, IIa ZSZ i IIIZSZ zwiedzili Wzgórze Wawelskie- religijne, duchowe i patriotyczne serce Polski.
Więcej informacji o wycieczce i fotorelacja


Turniej tenisa stołowego___

W dniu 12 listopada w Bieczu odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowało 7 osób: Weronika Beduch, Izabela Kaminska, Weronika Słowik, Gabriel Madej (wszyscy z kasy IIbT), Patryk Piotrowski z klasy IIIbT, Damian Górak z klasy IIcT, Piotr Kloc z klasy IIaZSZ . Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, ale konkurencja byla dość mocna. Najlepsze 6 miejsce zajął Patryk Piotrowski.
Fotorelacja


WF z klasą

6 listopada zgodnie z założeniami programu WF z Klasą zorganizowany został Sportowy Okrągły Stół w skrócie SOS, czyli debata na temat zajęć sportowo-rekreacyjnych w szkole.
WiecejFotorelacja


Najlepsza uczennica ZST nagrodzona stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 6 listopada w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyło się uroczyste spotkanie, w czasie którego wręczono listy gratulacyjne potwierdzające otrzymanie stypendium Ministra Edukacji Narodowej lub Prezesa Rady Ministrów.
Wśród stypendystów jest również uczennica naszej szkoły – Izabela Kamińska - z klasy II Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich.
WięcejFotorelacja


Kwesta na gorlickim cmentarzu

Nasi nauczyciele już po raz kolejny włączyli się aktywnie w trzydniową kwestę zorganizowaną przez Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Gorlicach. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało się w tym roku w dniach 31.10-2.11 zebrać rekordową kwotę 13 648 zł, 2$ i 2,50€.


KRAJOWY PROGRAM ZWALCZANIA AIDS… - KONFERENCJA___

26 października odbyło się szkolenie dotyczące problematyki HIV/AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV. Spotkanie rozpoczęła Pani Maria Bryg, omawianą tematykę przybliżyli zaproszeni goście: dr Aleksander Wójcik, p Mateusz Pliczko, p Aneta Honek.
Więcej informacji i fotorelacja


WSPÓŁPRACA Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ PROMOCJI ZDROWIA KWITNIE…___

24 listopada młodzież Zespołu Szkół Technicznych pod opieką Doroty Zimowskiej i Bogusława Matały uczestniczyła w III Warsztatach Medycznych Uczniów Szkół Średnich województwa małopolskiego. Spotkanie na temat "ECHO – CARDIA czyli jak sprawnie wykonać automatyczną defibrylację i podstawowe zabiegi reanimacyjne" zorganizowała Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia. Młodzież chętnie uczestniczyła w wykładach, zaangażowała się we wszystkie ćwiczenia proponowane przez asystentów i wykładowców. Każdy uczestnik wrócił ze szkolenia z certyfikatem, wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy oraz z bagażem pozytywnych emocji.
Fotorelacja


City Oil

23 października, w piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy IIc Technikum wcielili się w historyczne postaci, które na przełomie XIX i XX wieku tworzyły w Galicji podstawy przemysłu naftowego. Stało się to za sprawą nowej gry edukacyjnej o nazwie "Oil City".
WiecejFotorelacja


Gala Kształcenia Zawodowego

23 października w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego podsumowująca realizację projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce". Na Gali wśród reprezentacji powiatowej był również nasz przedstawiciel w osobie Szkolnego Lidera Projektu. Na uwagę zasługuje wyróżnienie dla naszego powiatu w kategorii liczby wydanych certyfikatów potwierdzających nabyte kwalifikacje i uprawnienia.
Relacja ze strony www.malopolskie.plFotorelacja


Warsztaty OTK –Kariera INFORMATYKA

22 października odbyło się już kolejne interesujące spotkanie zorganizowane z w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tym razem z uczniami klasy 4 w zawodzie Technik informatyk spotkał się pan Konrad Mosoń właściciel firmy informatycznej, który przybliżył specyfikę rynku informatycznego oraz omówił trendy i wyzwania branży IT.
WiecejFotorelacja


Kolejny sukces fryzjerek z ZST

Weronika Rutana – uczennica klasy trzeciej, zajęła pierwsze miejsce w konkursie fryzjerskim "Fryzura okolicznościowa" w Sędziszowie Małopolskim
22 października fryzjerki Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola wzięły udział w konkursie fryzjerskim pt: "Fryzura okolicznościowa", zorganizowanym przez ZST im prof. Karola Olszewskiego z Sędziszowa Małopolskiego.
WiecejFotorelacja


Jeszcze po Narodowym czytaniu "Lalki"


Data umieszczenia: 21.10.2015


Warsztaty OTK - Dzień Motywacji

W środę 21 października uczniowie klasy 2 w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez panią Monikę Rębisz – doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorlicach .
WiecejFotorelacja


OD FRYZJERSTWA DO KOSMETOLOGII - OTK – Babskie spotkanie

W ramach zaplanowanych działań Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, Szkolny Ośródek Kariery w dniu 20 października tj. wtorek zorganizował spotkanie z panią Moniką Wójcik mgr kosmetologii, na co dzień pracującą w Gabinecie Kosmetycznym ALIS.
WiecejFotorelacja


Rusza Ogólnopolski Tydzień Kariery 2015 w ZST

Siódma już edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 19 – 25 października. Tegoroczne hasło akcji brzmi "Poznaj swojego doradcę kariery". W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Szkolny Ośrodek Kariery przygotował wiele przedsięwzięć z efektywnym planowaniem i zarządzaniem karierą edukacyjno-zawodową oraz poruszaniem się po rynku pracy w oparciu o pomoc doradczą. Nie zwleka, już dziś poznaj swojego doradcę zawodowego, wstąp do SzOK-u i zapytaj o szczegóły OTK.
Zapraszam - Szkolny Doradca Zawodowy


Ciasto dla Karolka

W tę akcję pod patronatem Gazety Krakowskiej włączyła się cała społeczność Zespołu Szkół Technicznych. Wszystkie klasy wspierane przez wychowawców przygotowały domowe ciasta na niedzielną zbiórkę na leczenie Karolka z Moszczenicy. Szczególnym talentem cukierniczym wykazali się mechanicy z klasy 4a T – ich dzieło to cztery ciasta. Wszystkie wypieki zasłużyły na pochwały i jeżeli tak smakują jak wyglądają, to uzyskałyby świetne recenzje, nawet u krytyków "Piekielnej kuchni". Zatem zapraszamy do udziału w akcji, hojności na rzecz Karolka i degustacji naszych specjałów.


Dzień Edukacji Narodowej "Dajemy ziarno, a nie owoc …"

We środę 14 października, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Dzień ten był okazją do innego niż zazwyczaj spotkania dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników niepedagogicznych z uczniami.
Dyrektor szkoły – mgr Renata Stępień przypomniała historyczne okoliczności powstania tego święta oraz idee, które przyświecały jego twórcom. Wyróżniła także kilkoro nauczycieli Nagrodami Dyrektora, życząc wszystkim uczącym satysfakcji z dalszej pracy.
Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania wysłuchali części artystycznej w wykonaniu przedstawicieli społeczności uczniowskiej przygotowanej pod opieką A. Bomby, L. Dumy i M. Wolskiego. Obok podziękowań dla pedagogów złożyły się na nią fragmenty wierszy i prozatorskich rozważań dotyczących wyjątkowej relacji nauczyciel – uczniowie, z jaką na co dzień mamy do czynienia w szkole.
Fotorelacja


Ślubowanie pierwszoklasistów

Wtorkowe popołudnie 13 października było poświęcone uczniom klas pierwszych. To wtedy zostali oni oficjalnie włączeni do społecznosci szkolnej. W świetlicy po przemówieniu p. Dyrektor Renaty Stepień odbyło się zaprzysiężenie na ucznia ZST w Gorlicach, a o godzinie 18 rozpoczęła się szkolna dyskoteka.
Fotorelacja ze ślubowaniaDisco


Październik-Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Książka? Czytanie? Po co to, komu? – pod takim hasłem biblioteka szkolna wraz z kołem biblioteki przygotowała szereg wydarzeń z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Obchody święta bibliotek rozpoczęła audycją, 12 października, o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera w ramach Dnia Bezpiecznego Komputera. Przygotowała również gazetki informujące o święcie bibliotek w tym miesiącu w szkole. Zaprezentowała audycję "Książka? Czytanie? Po co to, komu?" oraz krótki film o czytaniu. Wszystkie działania miały na celu popularyzację książki, czytania i biblioteki w szerokim tego słowa znaczeniu. "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła" - niech słowa poetki Wisławy Szymborskiej będą zachętą do czytania. Czytajcie książki, bo warto. Zapraszam do biblioteki szkolnej.


Marsz dla Życia i Rodziny

11 października przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w II Marszu dla Życia i Rodziny zorganizowanym przez miejscowe parafie pod hasłem -"Życie jest piękne". Zbiegł się on z XV Dniem Papieskim, którego hasło brzmiało "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł w barwnym korowodzie ulicami naszego miasta. Honorowy patronat objął ks. Bp. Jan Wątroba. Uroczystość zaczęła się Msza świętą w Bazylice Narodzenia NMP, a następnie uczestnicy wysłuchali na gorlickim rynku wystąpienia świadka obrony życia dr Wandy Połtawskiej. Marsz zakończył się w Parafii św. Królowej Jadwigi zawierzeniem rodzin.
Fotorelacja


Wspólne szkolenie nauczycieli i uczniów

9 października odbyło się wspólne szkolenie wybranych uczniów i nauczycieli dotyczące ciekawego wykorzystania technologii IT na zajęciach lekcyjnych. Zajęcia te były zorganizowane w ramach projektu Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej.
FotorelacjaStrona Laboratorium Dydaktyki CyfrowejPrzewrót na WF-ie !

29 września 2015 roku zostaliśmy oficjalnie przyjęci do III edycji programu WF z Klasą !
Strona programu


       ZST na Jarmarku z "Majstrem"

W niedziele 27 września w sąsiedztwie naszej szkoły, na terenie marketu Budowlanego Majster, odbył się Wielki Jarmark połączony z licznymi atrakcjami. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć i pozytywnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie marketu do udziału w tym przedsięwzięciu. A zatem, w tym dniu przy głównym wejściu do sklepu mieliśmy swoje stoisko wystawiennicze, gdzie działały aktywne strefy związane z nauczanymi w ZST zawodami, a w szkole otwarta była pracownia fryzjerska, kącik gier sieciowych oraz sala gimnastyczna ze ścianką wspinaczkową i bilard.

Więcej i fotorelacja

Filmik z występu na scenie

KOROWÓD BAROKOWY

Więcej i fotorelacja

Narodowe Czytanie w murach ZST

Trzy lata temu, ówczesny Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął w Polsce akcję pod hasłem "Narodowe czytanie". Wtedy czytano "Pana Tadeusza", a w tym roku przyszedł czas na "Lalkę" Bolesława Prusa. Również nasza szkoła dzięki p. Renacie Rybczyk i p. Ewie Przesławskiej, włączyła się do tej akcji. 23 września dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie wzięli czynny udział w akcji czytając wybrane fragmenty powieści Prusa. Po każdym fragmencie książki był krótki konkurs z owocowymi nagrodami. Było fajnie, mamy nadzieję na powtórkę za rok!Szczegóły


Fotorelacja

Wycieczka do Biecza

22 września uczniowie dwóch klas technikum ( IIaT i IIbT) pod opieką mgr Renaty Podobińskiej, mgr Beaty Kosiby – Hućko oraz mgr Krzysztofa Jędrzejczyka uczestniczyli w wycieczce do Biecza, gdzie przybliżyli sobie zabytki miasta.
W programie wycieczki znalazło się między innymi zwiedzanie kościoła p.w. Św. Anny. W tym miejscu chcieliśmy szczególnie podziękować o. Józefowi Ślusarzowi za uprzejmość i podjęcie się zapoznania nas z zespołem klasztornym Reformatów.
W trakcie wycieczki mieliśmy również okazję zwiedzić muzeum Kromerówkę, Szpital Świętego Ducha w Bieczu oraz Kościół Bożego Ciała wraz z otoczeniem zespołu murów obronnych. Każdy z uczestników miał także możliwość podziwiać panoramę Biecza i okolic z wieży ratuszowej.
Fotorelacja


Spotkanie z panią dietetyk

W poniedziałek 21 września odbyło się pierwsze z cyklu spotkań o zdrowym odżywianiu zorganizowane przez NATURE HOUSE..
FotorelacjaFotorelacja

Relacja na www.gorlice.pl

Otwarcie gorlickiej PZU – Trasy Zdrowia

18 września Burmistrz Miasta Gorlice dokonał uroczystego otwarcia gorlickiej PZU – Trasy Zdrowia. Trasa ta już wpisała się, od poczatku nowego roku szkolnego, bardzo mocno w nasz plan dydaktyczny. Dlatego też sporą grupką przedstawicieli naszej szkolnej społeczności uświetniliśmy aktywnie oficjalne otwarcie.
Relacja na www.halogorlice.info


Rocznica agresji ZSRR na Polskę

Podczas uroczystości związanych z 76 rocznicą agresjii ZSRR na Polskę, naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor Renata Stępień wraz z pocztem sztandarowym i Panem Andrzejem Kopczą.
FotorelacjaRajd 1 a T

W dniu 15 września klasa 1aT wraz z opiekunami - wychowawcą Wiesławem Stecem oraz Panią Lucyną Duma uczestniczyli w krajoznawczym rajdzie na Bielankę, zakończonym ogniskiem i pieczeniem kiełbasy. Wszystkim uczestnikom dopisywały humory i zadowoleni wrócili do domu.
Fotorelacja


JUBILEUSZ 20-LECIA SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS
Ogólnopolski Zjazd SKC - Rzeszów 12-13 września 2015

Delegaci naszego SCK wzięli udział w Jubileuszowym Ogólnopolskim Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, w 20 rocznicę ich powstania, które odbyło się w dniach 12-13 września w Rzeszowie. Młodzież z całej Polski, która uczestniczyła w spotkaniu przeszła ulicami Rzeszowa w Marszu Miłosierdzia. Marsz zakończył się uroczystą Mszą świętą w Ogrodach Bernardyńskich. Mszy św. przewodniczył ks. Biskup. Jan. Wątroba.
Fotorelacja


KRAKOWSKI SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2015

10 września 2015 r. uczniowie IV B Technikum wraz z opiekunką Lucyną Duma uczestniczyli w KRAKOWSKIM SALONIE MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2015, zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
Więcej


Z cyklu Maturzyści w Szok-u
Matura i Studia 2016 - czas zmian i nowych perspektyw

We wrześniu deklarujecie, jakie przedmioty będziecie zdawać podczas majowych egzaminów, a tym samym podejmujecie decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
Podczas Salonu Maturzystów znajdziecie okazję do rozmowy z przedstawicielami i studentami, odbędą się warsztaty prezentujące, jak skutecznie się uczyć i pokonać egzaminacyjny stres, jakich błędów unikać na maturze, będziecie mogli uzyskać podpowiedzi i porady doradców zawodowych.

Kluczem do życiowego sukcesu jest umiejętność dokonania dobrego wyboru ścieżek edukacji, a Perspektywy od prawie 25 lat są ekspertem w tej dziedzinie - z nami co roku tysiące Maturzystów wybiera na Salonie swoje przyszłe studia! Zapraszamy zatem wszystkich maturzystów i nie tylko do skorzystania z oferty Krakowskiego Salonu Maturzystów i wzięcia udziały w zorganizowanych wyjeździe do Krakowa w dniu 10 września br.

Zgłoszenia w Szkolnym Ośrodku Kariery do dnia 7 września 2015r.V POLSKO-SŁOWACKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "MÓJ BESKID NISKI"

Wszystkich miłośników fotografowania zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym Mój Beskid Niski.
Na każdym kroku natknąć się tu można na coś ciekawego i niezwykłego co można uwiecznić. A przepis na zdjęcie jest krótki i prosty: bierzesz aparat, telefon komórkowy, wychodzisz z domu i robisz fotki.
Zachęcamy do uczestnictwa w Konkursie, masz jeszcze trochę czasu na zrobienie zwycięskiego zdjęcia, termin składania prac mija 20 listopada 2015 r.
Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można w naszym Szkolnym Ośrodku Kariery lub na stronie internetowej:
gck.gorlice.pl
         Zapraszamy


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września przed budynkiem szkoły p. Dyrektor Renata Stępień powitała po wakacajch uczniów i nauczycieli i tym samym oficjalnie rozpoczęty został nowy rok szkolny.
Kilka zdjećFilmik RTVG


Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW LUB MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH ORAZ MATERIAŁY ĆWICZENIOWE, OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GORLICACH


Technikum Nr 4 to wiarygodny partner w edukacji

W kolejnej edycji ogólnopolskiego programu WIARYGODNA SZKOŁA ponownie otrzymujemy wyróżnienie i tym samym pozostajemy w rankingu najlepszych szkół w całej Polsce. A to oznacza, że najlepiej przygotowujemy do egzaminów, nasi uczniowie mają najwyższy przyrost wiedzy (wg EWD), zapewniamy ciekawą i bogatą bazę oraz wysoki poziom bezpieczeństwa w szkole.
Link do naszej podstrony na portalu