Szkolny Ośrodek Kariery

Zdjęcie zachęcające do udziału w corocznym Salonie Maturzystów

Salon Maturzystów 2021 tuż tuż!

Wrześniowy Salon Maturzystów, organizowany przez Perspektywy, jest dla każdego maturzysty obowiązkowy. To tu „matura spotyka się ze studiami”. Tegoroczny Salon Maturzystów w Krakowie odbędzie się 22 września w formie on line.
Drogi Maturzysto –tylko na „Salonie” będziesz mógł stworzyć swoją osobistą strategię na ten rok: wybierz przedmioty maturalne pod kątem swoich możliwości i zainteresowań, sprawdź, czy wybór odpowiada wymaganiom rekrutacyjnym uczelni, porównaj te wymagania, bo wcale nie muszą być takie same…
Drogi Maturzysto -zajrzyj na tę stronę i śledzić wszystkie aktualności. Zarejestruj się, a wówczas nie umkną Wam programowe newsy! Salon maturzystów / . Dodatkowo Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie Informator dla Maturzystów 2022 w postaci e-booka.
Drogi Maturzysto – sprawdź co będzie w programie:

  1. Matura 2022 – wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
  2. Kierunkowskaz kariery – prezentacje uczelni i kierunków
  3. Ranking uczelni i najpopularniejszych kierunków – prezentacja podpowiedzi, jakie przynoszą zgromadzone informacje
  4. Strategia maturalna to podstawa – webinary z doradcami kariery
  5. Expo - Wirtualne stoiska wystawców

Zachęcamy do udziału w Małopolskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2021!


Polecamy Wam kanał na youtube KIERUNKOWSKAZ

Jakie kierunki studiów cieszą się największą popularnością wśród studentów? Przedstawiamy kierunki studiów, które były najbardziej popularne w ostatnim roku akademickim (plik .pdf). Matura już za rogiem, a wybór kierunku i uczelni tuż, tuż. Mam więc nadzieję, że pomożemy Wam wybrać odpowiedni kierunek studiów.

Na kanale znajdują się pełne rozmowy z młodymi farmaceutami, informatykami, prawnikami, lekarzami, fizjoterapeutami, psychologami i innymi absolwentami przeróżnych typów uczelni.

Kanał na youtube "Kierunkowskaz"

Kierunkowskaz to miejsce, w którym przyszli studenci mogą zdobyć cenne informacje o kierunkach studiów, którymi są zainteresowani. Słuchając historii gości, mogą zweryfikować, czy ich wyobrażenie o danym kierunku jest właściwe i na tej podstawie świadomie dokonać jego wyboru.

Grupa na FB "Pomoc w wyborze kierunku studiów"


Z cyklu maturzysta w SZOK-u

Myślisz o studiach wejdź i zobacz KIERUNKOWSKAZ – to coś dla Ciebie
Kierunkowskaz Kariery to przestrzeń, w której możesz zdobyć wiedzę o kierunkach studiów, którymi jesteś zainteresowany. Poznasz opinie studentów i absolwentów, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem, ułatwią Ci podjęcie własnej decyzji odnośnie dalszego kierunku kształcenia. Słuchając historii gości, możesz zweryfikować, czy Twoje wyobrażenie o danym kierunku jest właściwe i na tej podstawie racjonalnie dokonać wyboru. (informacja na podstawie opisu kanału)
Link do kanału "Kierunkowskaz": www.youtube.com/kierunkowskaz

Zachęcamy do zapoznania się z platformą internetową o nazwie „Kierunkowskaz Kariery”.

Pamiętaj !!!
TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH


Jakie studia wybrać w 2021 roku?

Drogi Maturzysto!
Zastanawiasz się nad decyzją o studiowaniu. Nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Na jakim trybie studiować? Masz w głowie wiele innych pytań? W tym miejscu chcemy pomóc Tobie podjąć właściwe decyzję. Przeczytaj artykuł przygotowany specjalnie dla Ciebie. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłych studiów.

# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Myślisz o studiach? Przeczytaj!
Jakie studia wybrać w 2021 roku?
Myślisz o studiach? Zajrzyj!
Ebook-"Informator maturzysty" (Perspektywy)


Z cyklu maturzysta w SZOK-u

Mini poradnik maturzysty
Coraz bliżej Święta! To wyjątkowy i magiczny czas, który warto świętować z rodziną, ale w wolnych świątecznych chwilach, a potem w okresie ferii nie zapomnijcie pouczyć się trochę do egzaminu. Dobre przygotowanie do matury to podstawa zadowalających wyników. Już dziś warto zaplanować ten wolny czas. Jak wykorzystać świąteczny czas?

Podpowiadamy !!


Z cyklu maturzysta w SZOK-u

Mini poradnik maturzysty
Drodzy Maturzyści z pewnością rozpoczęliście już szczegółowe zagłębianie się w maturalną tematykę, ale warto poznać jeszcze odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań. Dlatego specjalnie dla Was publikujemy szereg stron i poradniki przygotowujące do egzaminu maturalnego.

Nie zwlekaj i zajrzyj tu!!!!

Tegoroczna matura z pewnością będzie inna, ale jaka ?
Ze względu na panującą w kraju epidemię COVID i przedłużające się nauczanie zdalne, Ministerstwo Edukacji Narodowej w dniu 19 listopada poinformowało o zmianach w egzaminie maturalnym w 2021 roku. Jakich? warto się zapoznać :
www.gov.pl/web/edukacja/zmiany-na-egzaminie-osmoklasisty-i-egzaminie-maturalnym-w-2021-r

Matura 2021. Ostatnia prosta

To co przeczytacie, warto przemyśleć. Ułatwi to Wam dojrzewanie do ważnego egzaminu. Macie na to już tylko cztery miesiące. Naprawdę warto się dobrze przygotować do egzaminu maturalnego. Korzystajcie ze wsparcia i dodatkowej pomocy nauczycieli, ale pamiętajcie że wiele zależy od waszej mobilizacji i zaangażowania.


Z cyklu maturzysta w SZOK-u

W centrum zainteresowania czy raczej w ogniu pytań?
Drodzy maturzyści, klasa maturalna to czas przygotowań do egzaminów, ale też okres podejmowania ważnych decyzji. W dodatku trzeba sobie radzić z uporczywymi pytaniami bliskich:
Jak tam przygotowania do matury?
Uczysz się?
Co zamierzasz robić po maturze?
Ile już umiesz? Może powinnaś więcej czasu poświęcać nauce?

Możesz zapewne wymieniać bez końca takie pytania, zadawane niemal każdego dnia, ze szlachetnych pobudek, z troską, w czystych intencjach. Zdajesz sobie sprawę, że Twoi bliscy chcieliby wywołać efekt pozytywny – zmotywować Cię do dalszej pracy, pomóc w wybraniu życiowej drogi, ukierunkować, ale skutek najczęściej bywa odwrotny – powtarzające się pytania, natrętne niczym brzęcząca mucha, wprawiają Cię w zakłopotanie, wyprowadzają z równowagi, wywołują złość.
Nie wiesz jak sobie z tym poradzić, wystarczy poznać kilka sposobów komunikacji asertywnej, zatem zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem:
https://www.terazmatura.pl/strefa-ucznia/jak-zyc-zeby-zdac/poznaj-siebie/14996-a-jak-asertywnosc
Warto przeczytać, bo asertywność pomoże Ci przetrwać te kilka trudnych miesięcy przed maturą.