Szkolny Ośrodek Kariery

Z cyklu maturzysta w SZOK-u

Mini poradnik maturzysty
Coraz bliżej Święta! To wyjątkowy i magiczny czas, który warto świętować z rodziną, ale w wolnych świątecznych chwilach, a potem w okresie ferii nie zapomnijcie pouczyć się trochę do egzaminu. Dobre przygotowanie do matury to podstawa zadowalających wyników. Już dziś warto zaplanować ten wolny czas. Jak wykorzystać świąteczny czas?

Podpowiadamy !!


Z cyklu maturzysta w SZOK-u

Mini poradnik maturzysty
Drodzy Maturzyści z pewnością rozpoczęliście już szczegółowe zagłębianie się w maturalną tematykę, ale warto poznać jeszcze odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań. Dlatego specjalnie dla Was publikujemy szereg stron i poradniki przygotowujące do egzaminu maturalnego.

Nie zwlekaj i zajrzyj tu!!!!

Tegoroczna matura z pewnością będzie inna, ale jaka ?
Ze względu na panującą w kraju epidemię COVID i przedłużające się nauczanie zdalne, Ministerstwo Edukacji Narodowej w dniu 19 listopada poinformowało o zmianach w egzaminie maturalnym w 2021 roku. Jakich? warto się zapoznać :
www.gov.pl/web/edukacja/zmiany-na-egzaminie-osmoklasisty-i-egzaminie-maturalnym-w-2021-r

Matura 2021. Ostatnia prosta

To co przeczytacie, warto przemyśleć. Ułatwi to Wam dojrzewanie do ważnego egzaminu. Macie na to już tylko cztery miesiące. Naprawdę warto się dobrze przygotować do egzaminu maturalnego. Korzystajcie ze wsparcia i dodatkowej pomocy nauczycieli, ale pamiętajcie że wiele zależy od waszej mobilizacji i zaangażowania.


Z cyklu maturzysta w SZOK-u

W centrum zainteresowania czy raczej w ogniu pytań?
Drodzy maturzyści, klasa maturalna to czas przygotowań do egzaminów, ale też okres podejmowania ważnych decyzji. W dodatku trzeba sobie radzić z uporczywymi pytaniami bliskich:
Jak tam przygotowania do matury?
Uczysz się?
Co zamierzasz robić po maturze?
Ile już umiesz? Może powinnaś więcej czasu poświęcać nauce?

Możesz zapewne wymieniać bez końca takie pytania, zadawane niemal każdego dnia, ze szlachetnych pobudek, z troską, w czystych intencjach. Zdajesz sobie sprawę, że Twoi bliscy chcieliby wywołać efekt pozytywny – zmotywować Cię do dalszej pracy, pomóc w wybraniu życiowej drogi, ukierunkować, ale skutek najczęściej bywa odwrotny – powtarzające się pytania, natrętne niczym brzęcząca mucha, wprawiają Cię w zakłopotanie, wyprowadzają z równowagi, wywołują złość.
Nie wiesz jak sobie z tym poradzić, wystarczy poznać kilka sposobów komunikacji asertywnej, zatem zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem:
https://www.terazmatura.pl/strefa-ucznia/jak-zyc-zeby-zdac/poznaj-siebie/14996-a-jak-asertywnosc
Warto przeczytać, bo asertywność pomoże Ci przetrwać te kilka trudnych miesięcy przed maturą.