Trasa nr 3

Wersja do druku

Przewidywany czas trwania wycieczki ok. 4-5 godzin.
Wycieczka autokarowo-piesza.

Zbiórka na dworcu PKS w Gorlicach. Jedziemy autobusem na Przełęcz Malastowską. Na przełęczy natkniemy się na cmentarz nr 60.

Stamtąd niebieskim szlakiem kierujemy się w stronę Bartnego. Po dotarciu do drogi asfaltowej w Banicy przechodzimy na drugą stronę szosy i polami na przełaj po około 300 m docieramy do cmentarza nr 62.

Wracamy z powrotem na szosę i idziemy nią w kierunku na Pętną. Od przystanku PKS Pętna (środkowy z trzech przystanków w tej miejscowości) dróżką pod górę na południe. Po wejściu do lasu na rozgałęzieniu wybieramy (oznakowane biało-czarnymi kwadratami) środkową dróżkę. Cmentarz nr 63 leży ok. 500 m od przystanku i ok. 100 m od wejścia w las.

Wracamy na drogę w Pętnej i idziemy nią aż do Małastowa. W Małastowie prawie naprzeciwko wyciągu narciarskiego skręcamy w prawo na kładkę nad rzeką między domami i za szlakiem wyznaczonym biało czarnymi kwadratami idziemy w górę do lasu na cmentarz nr 65.

Wracamy do drogi głównej w Małastowie, idziemy dalej drogą w kierunku Ropicy, tuż za mostkiem na potoku Małastówka, w prawo odchodzi zarośnięta dróżka (oznakowana biało-czarnymi kwadratami) wykręcająca na południowy wschód. Cmentarz nr 66 po 200 m, na zalesionym stoku.

Wracamy na szosę i idziemy w kierunku skrzyżowania z drogą na Bartne. Naprzeciwko odgałęzienia szosy do Bartnego przechodzimy rzekę Sękówkę po zrujnowanym mostku (oznakowane biało-czarnymi kwadratami). Ślad starej drogi cmentarnej podnosi się serpentyną ku południowemu zachodowi, na zalesione zbocze. Cmentarz nr 67 pojawi się po 200 m.

Z powrotem na drogę i idziemy przez chwilę 200 m w stronę Bartnego by dotrzeć do bardzo dobrze widocznego z drogi po prawej stronie cmentarza nr 68. Potem wracamy drogę główną i dochodzimy do przystanku autobusowego w Ropicy Górnej, skąd wracamy autobusem do Gorlic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wstęp
 
Trasa nr 1
 
Trasa nr 2
 
Trasa nr 3
 
Trasa nr 4
 
Trasa nr 5
 
Trasa nr 6
 
Ciekawe strony
 
© Copyright 2005. All rights reserved. Powered by ZST Gorlice.