Trasa nr 1

Wersja do druku

Przewidywany czas trwania wycieczki ok.3-4 godzin.
Wycieczka piesza.

Zbiórka na dworcu PKS w Gorlicach.
Marsz ulicą J. Korczaka do podnóży Góry Cmentarnej. Następnie alejką pomiędzy drzewami docieramy na szczyt góry do cmentarza nr 91.

Z cmentarza nr 91 szlakiem niebieskim schodzimy do ul. Stróżowskiej. Dalej idziemy nią w kierunku na Tarnów. W miejscu gdzie szosa zaczyna się wspinać na wzgórza, wiejską drogą w prawo 300 m, pod koniec przez niewielki jar docieramy do cmentarza nr 92.

Z cmentarza nr 92 polem obok domów dochodzimy do ul. W. Sikorskiego, skręcamy w lewo i idąc tą ulicą docieramy z powrotem do drogi na Tarnów. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo by dotrzeć do drogi na Mszankę i kilkadziesiąt metrów dalej natkniemy się na cmentarz nr 93.

Drogą od cmentarza nr 93 idziemy 500 m w górę. Za domem nr 182 skręcamy w prawo. Następny cmentarz nr 94 znajduje się na wzgórzu, 200 m dalej, za dolinką.

Dalej idziemy zboczem wzgórza ok. 300 m na północny zachód i docieramy do cmentarza nr 96.

Z cmentarza nr 96 skrajem lasku prosto w dół na przełaj kierujemy się do drogi głównej, gdzie po jej drugiej stronie natkniemy się na cmentarz nr 97.

Teraz wracamy na drogę na Tarnów, ale tym razem idziemy nią w kierunku Gorlic. Po drodze z prawej strony będzie cmentarz nr 95.

Idziemy dalej drogą główną z powrotem do skrzyżowania z ul. W. Sikorskiego, potem dalej w dół ulicą Stróżowską. Idąc w stronę centrum Gorlic po lewej stronie natkniemy się na cmentarz żydowski, na którym pochowano w pojedynczych mogiłach 6 żołnierzy wyznania mojżeszowego (cmentarz nr 90), obecnie zdewastowany.

Z cmentarza nr 90 idziemy dalej ul. Stróżowską w stronę rynku gdzie kończymy wycieczkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wstęp
 
Trasa nr 1
 
Trasa nr 2
 
Trasa nr 3
 
Trasa nr 4
 
Trasa nr 5
 
Trasa nr 6
 
Ciekawe strony
 
© Copyright 2005. All rights reserved. Powered by ZST Gorlice.